Stop Fake

The New York Times publikovaly článek o tom, jak si Facebook najal ukrajinskou skupinu bojující proti ruským dezinformacím jménem Stop Fake.

Česká verze Stop Fake „vyvrací dezinformace“ o dění na Ukrajině.

Články pro Stop Fake do češtiny překládá Asociace pro mezinárodní otázky, což je nevládní nezisková organizace, která byla podle svých slov založena v roce 1997 za účelem výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů a  poskytuje prostor pro vyjadřování a realizaci idejí, myšlenek a projektů sloužících k rozvoji vzdělanosti, porozumění a tolerance mezi lidmi. Tento spolek pobírá, kromě jiného, i peníze z našich daní (Seznam donorů a partnerů najdete na stranách 19-24 jejich výroční zprávy za rok 2019, hospodaření na stranách 25-31).

Organizace Stop Fake, která mj. také kontroluje fakta na Facebooku, podepsala závazek, že „bude nestranná“. V posledních týdnech však Stop Fake bojuje proti obviněním z vazby na ukrajinskou krajní pravici a zaujatosti při své kontrole faktů.

Ukrajinský zpravodajský kanál „Zaborona“ tento měsíc zveřejnil článek, ve kterém publikoval fotografie významného setkání členů Stop Fake s nacionalistickými osobnostmi, včetně rockového hudebníka bílé síly, jehož texty popírají holocaust.

Stop Fake popřela, že by měla nějaké krajně pravicové vazby nebo zaujatost, nazvala článek Zaborony součástí kampaně urážlivých „informačních útoků“. Editorka Zaborony, Katerina Serhackova, byla nucena uprchnout z Ukrajiny ve středu poté, co obdržela vyhrůžky zabití.

Video a debatu na dané téma pro rusky hovořící čtenáře najdete na YouTube ZDE.

Vyjádření Stop Fake najdete ZDE.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
1. 8. 2020 18:37

https://www.youtube.com/watch?v=olnH5bs04NE
USA jsou v šoku a požádaly o schůzku: Čeho je opravdu schopná „ruská matrjoška“ Kosmos-2543?

Irena
Reply to  Irena
1. 8. 2020 18:39

Ještě komentář k tomu videu: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-138/#comment-336643 Viz níže: Raketový inžinier robí analýzu čo sa v skutočnosti deje na orbite, o čom sa neinformuje. Krátke zhrnutie: V pentagone vládne hystéria, nemôžu spávať, lebo Americký špionážny satelit „Key hole“ naháňajú ruské špionážne sputniky – inšpektori. Nielen naháňajú, ale aj demonštrujú zostreľovanie satelitu pomocou projektilu letiaceho neuveriteľnou rychlosťou až 700m/s. Zároveň predvádzajú neuveriteľné manévrovacie schopnosti. Preto USA iniciovali rozhovory o vesmírnej bezpečnosti s RF, ktoré sa konali vo Viedni a trvali neuveriteľných 13 hodín. (Keď sa anglosas pokúša dohovoriť, znamená to že je v koncoch.) Znamená to de facto kapituláciu vojensko-priemyselného komplexu USA… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
2. 8. 2020 5:42

Se špionážními družicemi je to něco podobného jako s drony. Možná jsem to už i psal. Proti technologicky slabému soupeři skvělé. Ale proti technologicky vyspělému rovnocennému soupeři sice také účinné, ale velmi krátkoživotné. A vyrobit a vypustit rakeku země- vzduch, nebo X malých vražedných, či sebevražedných družic typu “ vyhledej a znič“ prijde levněji, než vyrobit a vypustit nějaký opravdu chytrý špionážní dron neno satelit.Navíc se takové úmyslné poškození na oběžně dráze těžko dokazuje. Řešením by byl satelit s vlastní sebeobranou, ale to se dostáváme na úplně jinou úroveň. Navíc každé obranné prostředky jsou omezené a u satelitů velmi obtížně… Číst vice »

Irena
Reply to  Gatta
3. 8. 2020 5:11

No, ono kdyby to bylo tak jednoduché, tak by asi nebylo třeba těch 13hodinových jednání, že? Pokořitelé Měsíce by si s tím asi věděli rady. S dronama to přece také umí a nežynýrujou se je použít, ale ona orbita, to je trochu jiný kafe.

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
3. 8. 2020 7:12

Možná jste mě nesprávně pochopila.
Tedy – vyrobit a vypustit X malých ( např ruských nebo čínských …) útočných satelitů je mnohem levnější a jednodussí než vyrobit a vypustit satelit úrovně Hubblova teleskopu.
A proto patrně trvaly ty rozhovory 13 hodin. Asi ne posledních …

Co se týká dronů, tak se stací podívat na pusobení Turecka v Libyi. Na jedné straně jsou drony útočně úspěšné, ale proti PVO samy o sobě bezbranné. Turecko tam velmi rychle přišlo o nezanedbatelnou část svého „dronového potenciálu“. A to se bavíme jen o lokálních bojích v Libyi …

Irena
Reply to  Gatta
3. 8. 2020 18:13

Pochopila zcela dobře. Zatímco Rusové vytvořili jakési jednoduché ničící nástroje, což je věc vždy jednodušší, ničit, že? Američané mají oprávněný strach o své „složité, tak mírumilovné technologie“.

Konec videa: Jedná se o zcela novou technologickou kvalitu, jinou kvalitu motorů, optiky, balistiky, elektroniky a kdo ví čeho ještě.

V každém případě si ten satelit „úrovně Hubblova teleskopu“ ochránit nedokážou. A dříve o žádná jednání ohledně pravidel ve vesmíru zájem neměli, to se očividně změnilo.

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
4. 8. 2020 6:22

Na Vámi je občas problém i jen něco k Vašemu příspěvku doplnit. Beru na vědomí.

Měl jsem tam původně větu, že „to stejné platí i v opačném gardu“ tedy že i jednoduchá US družice je schopna zničit sofistikovanou ruskou, ale abych se nedotknul Vašich citů představou možnostizničení Ruské družice, tak jsem to odmazal.

Tedy vzájemné ničení je vždy jednodušší než budování a mohlo by vést naprosté kosmické nule, na které jistě nemají zájem ani USA ani Rusko.

*****

Irena
Reply to  Irena
3. 8. 2020 7:33

Video s překladem do slovenštiny.
https://www.youtube.com/watch?v=JrMVcUrbD1M

Gatta
Gatta
2. 8. 2020 6:22

No stakovou nebude nikdy dost vybraných daní ….Kolik je takových neziskovek a komu jsou odpovědné ?
Takové výroční zprávy jsou vždy velmi poučné.
Na jejich uzávěrce mi nesedí počet zainteresovaných lidí a výšé „osobních výdajů“ – asi se místo mezd vyplàcí jako subdodávky – aby to lépe vypadalo.

Točmistr
Točmistr
2. 8. 2020 8:49

Jen tak mimo: americké a čínské elity se asi trochu porafaly, zřejmě probíhá skrytá válka.
V Pekingu sněží a přehrada Tři Soutěsky je před kolapsem. Sám Peking pak byl nachytán jak pašuje na Floridu ruční zbraně a do Pakistánu jaderné zbraně. Dochází k zavírání některých ambasád. Rusko mělo prodat číně S-400 ale místo toho je najednou prodává Indii. V USA i v číně je situace vážná. Pokud přehrada nevydrží, pár set milionů číňanů bude dost naštvaných a hladových. V USA lidé nevěří vládě od 9/11 a údajný virus to jen zhoršil. Někteří elitáři údajně zvažují možnost rozdělení země.

orinoko
Reply to  Točmistr
2. 8. 2020 11:39

No, někde se protrhla hráz , ale čínský Ťokův kaňon se zatím nekoná. Ale jak to , že nám to říkáš ty, když tu NATO máme svoje odborníky. A odborníkov je nám treba. Proč Čína pašuje do Pakistánu atombordel, když tento má svůj vlastní. Být tebou byl bych s tímto nástinem opatrnější. A víš proč? Největší čeští penisoidi soustředění kolem green army debilatury o tom zatím nic nevědí. Jinak by už nadšením zbořili celý český web. Jejich první příspěvek začíná: dneska jsem ještě neviděl ožralého ruského mužika a končí konstatovaním , že se to na webu hemží samými zelenými mužíčky.… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
Reply to  orinoko
2. 8. 2020 20:36

Myslím že to tak je:
https://greatgameindia.com/china-secretly-shipping-nuclear-arms-to-pakistan/
Důležitější než to co ve zprávách je je to co tam není. Ale halt se bude každý držet svého. Uvidíme co z toho bude, nikam nespěchám.

orinoko
2. 8. 2020 13:05

Čína zkompletovala svůj vlastní družicový poziční systém. Po GPS, Glonassu a Galileu je to čtvrtý autonomní systém tohoto typu.
Zatím je ve hře Veliký pochod. A na veliký krach to nevypadá.

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/vesmir/kosmodrom-sojuz-pleseck-vesmir-start-gps-glonass-rusko-blesk_1905271514_och

S ohledem na to, že tě znám, předpokládám, že nás zkoušíš žertovnými šprými typu troll alert.
😎
👀

orinoko
2. 8. 2020 13:35

Další nebezpečný úder na solar plexus globálního prediktora nedávno konkrétně nalezeného pod jménem – Joska Cucflek.
Proč jen mi to připomíná nějaké Sionské protokoly?
Takové nahromadění událostí … a nějaké sucho, vodu, žrádlo a Saturnina nikdo nezmiňuje.

https://www.pokec24.cz/historie/odtajneni-zapadnich-dokumentu-pokud-vam-to-neotevre-oci-tak-potom-uz-nic/

orinoko
2. 8. 2020 18:28

Na Seznamu tvrdí, že dávají přímý přenos z přistání draka dragouna a přitom pouštěji fejky z Moonu. Zase jsou tam průhlední kosmonauti přes které je vidět moon module.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/navrat-z-historicke-mise-posadka-dragon-crew-vyzkousi-pristani-do-more-114458#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=duY1pREPHJn-202008021821&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz