Strelkov: V podstatě čelíme otevřené genocidě

Každý den mi tu umírají vojáci. Nemocnice jsou přeplněné raněnými. Je velice těžké dívat se na děti bez nohou, které jim utrhl náboj. My budeme bojovat. Ale VELICE potřebujeme pomoc.

Včera protivník zcela obklíčil Nikolajevku. Tím nejtěžším způsobem ji ostřeloval všemi typy zbraní – z raketometů, houfnic, minometů, tanků, obrněných vozů. Dochází k velkým škodám, destrukci budov. Zjistit počet obětí není vůbec možné, protože ve městě již nic nepracuje. Naše oddíly, které se teď nacházejí v Nikolajevce, pokračují v boji v obklíčení. Spojení s nimi nemáme. Nikolajevka je zcela odříznuta od Slavjanska.

V současné době se z jihu po trase Charkov-Rostov k Semjonovce blíží velká kolona obrněné techniky protivníka. Zároveň protivník pokračuje v nepřetržitém dělostřeleckém ostřelování města – Semjonovky. Včera byla zničena a hořela nikolajevská tepelná elektrárna.

V podstatě čelíme otevřené genocidě. Protivník, aby zlomil odpor domobrany, používá bez rozmýšlení všechny možné typy zbraní proti civilnímu obyvatelstvu. Je samozřejmé, že když domobranci vidí tu spoušť a smrt civilistů, ztrácejí vůli k dalšímu boji.

Chci vám říci, že ve Slavjansku není ani jeden Čečenec, ani jeden žoldák. Není tam ani jeden člověk, který by tam nepřišel z dobré vůle. Pokud dříve 90 % bojovníků tvořili místní, teď je jich již 95 %. Z celé posádky jenom několik desítek lidí přijelo z Ruska. Většina, absolutní většina jsou ukrajinskými občany, ze kterých pak zase většina jsou obyvatelé Donbasu.

Lidé, kteří vědomě vzali do rukou zbraně, aby chránili své domy, své rodiny, svou vlast. Aby chránili svůj jazyk a svou kulturu. Aby chránili Rusko. Nikdy se totiž od Ruska neoddělovali. Považují se za Rusy a chtějí žít v Rusku. To právo jim sebrali. Sebrali jim ho již dávno, a teď, když se ho pokusili obnovit, jim Rusko nechce pomoci k tomu, aby se opět spojili se svým národem, se svou velkou ruskou rodinou.

Je velice těžké si uvědomovat, že tři měsíce… Brzy to budou již tři měsíce, co jsme ve Slavjansku. Brzy to budou již tři měsíce, co jsme přišli pomoci místnímu obyvatelstvu chránit jeho práva. Za ty tři měsíce jsme v podstatě neobdrželi žádnou podstatnou pomoc. Nemohu říci, že Rusko nepomáhá. Posílá ohromné množství humanitární pomoci. Výstroj a uniformy přicházejí ze soukromých zdrojů. Ale to, co bychom velice potřebovali, nepřichází. Pochopte, že dokonce i kdybychom dostali dva, čtyři tanky, deset tanků, pět, šest děl. Ani kdybychom najednou dostali letadlo, nebude to hrát již žádnou roli.

V době příměří ukrajinská armáda provedla své celkové soustředění a plnou mobilizaci. Více než šedesát těžkých děl je teď nasměřováno na Semjonovku, Slavjansk a Kramatorsk. Včetně dvou desítek raketometů – GRAD, URAGAN, SMĚRČ. Těžké minomety – všechno je to nasměrováno sem. Nábojů má protivník tolik, kolik jsme jich neměli k dispozici ani v Čečensku. Tenkrát jsme tedy tolik nábojů neměli. A ze všeho se nepřetržitě střílí. Kolony se zásobováním přijíždějí nepřetržitě. Přijíždí i technika. V Charkově hrdinně montují denně půl druhé desítky strojů.

My vyřadíme jednu dvě jednotky obrněné techniky denně. Více ne. Protivník dokáže své prostředky získávat rychleji, než o kolik přichází. O hodně rychleji. Pokud Rusko nedokáže ihned dosáhnout přerušení boje a uzavření příměří, nebo nevstoupí se svými ozbrojenými silami, aby se zastalo ruského národa, který tady žije, za část ruského národa. Budeme zlikvidováni. Budeme zlikvidováni za týden, maximálně za dva. A jako první budou likvidovat Slavjansk s jeho ještě početným obyvatelstvem. Zůstalo tady ještě více než 30 tisíc lidí, civilistů.

Po mě chtějí, abych převzal odpovědnost za jejich smrt a za smrt vojenské jednotky domobrany, které velím. My jsme připraveni bojovat. My jsme připraveni zemřít. Nechce se nám ale zemřít nesmyslně a pohřbít pod ruinami města lidi, kteří nám uvěřili.

Děkuji.

Námět: Rado Miko

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
5. 7. 2014 13:01

Takáto bola na bojisku JV Ukrajiny situácia včera: http://www.youtube.com/watch?v=bqJtZ7SuPRo&feature=youtu.be Niekto múdrejší odo mňa kedysi povedal,že ešte ťažšie ako vyhrať vojnu,je vyhrať mier.Svätá pravda,lebo sa zdá,že Porošenkovym nacigvardejcom a armáde v ktorej bojujú vojaci za žold 300 eur za deň v boji, sa podarí obsadiť zničené a vybombardované územie Novoruska.Neviem ale či to bude pre chuntu znamenať víťazstvo.Jednak je skoro isté,že odpor bude v nejakej forme pretrvávať a celkom isté je,že čas hrá proti chunte.Ukrajina je každým dňom bližšie k štátnemu bankrotu a k sociálnemu výbuchu.Pomôcť môže iba Rusko,ktoré prejaví dobrú vôľu k vyjadnávaniu a ku konkrétnej pomoci Ukrajine len vtedy,ak… Číst vice »

peter.
5. 7. 2014 17:34

vo svete:AI,Human Rights,Medzinárodná komisia právnikov pre ľudské práva
na Slovensku:Helsinské zhromaždenie,Nadácia Charty77,Human
v Česku:Člověk v tísni
Vie niekto z diskutujúcich o prípade,aby sa aspoň jedna z týchto ľudskoprávnych organizácií zaoberala masakrom v Odese alebo zabíjaním žien,detí a starcov Ukrajinskou armádou?Ja som na internete nenašiel nič.No asi to bude tým,že tieto obete nemali žiadne ľudské práva,pretože boli prorusky zmýšľajúce.

Janus
Janus
5. 7. 2014 18:00

Když Bělehrad posla vojáky proti Kosovským separatistům, byl humanitárně bombardován. Když Kadafí použil armátu proti islamistům byl zavražděn. když Asad použil armádu proti islamistů bylo mu vyhrožováno bombardováním. Kiev masakruje civilisty a neděje se nic. Škoda že už nežije V.Havel. Zeptal bych se ho kdy navrhne humanitární bombardování Kieva.

peter.
5. 7. 2014 18:28

odporúčam k prečítaniu.Veľmi poučný a mnohé vysvetľujúci článok:
http://svobodnenoviny.eu/pyrhovo-vitezstvi-porosenka/

Béda
5. 7. 2014 18:46

jaa napsal

Víte, nějak jsem z toho rozpačitá. Nejsou ti proruští nakonec provokstéři?

Určitě „jsou“. Vyprovokovali pokojné majdanské Banderovce k vraždění policistů a násilnému obsazování úřadů, obměně ústavního soudu, falšovali hlasování ve sněmovně, donutili fašistické humanisty ve sněmovně přijmout antiruský zákon, provokativně vyhlásili referendum ve svých regionech, provokativně napodobili Majdanovce při obsazování úřadů ve svých regionech, provokativně se bránili „antiteroristické“ operaci, kterou vůči nim vedli a vedou fašističtí teroristé režírovaní CIA.

peter.
5. 7. 2014 19:03

Milá jaa
Vy musíte byť veľká vizionárka!Práve ste prejudikovala výsledok vyšetrovania nezávislej komisie pre vyšetrenie masakru v Odese a udalostí na JV Ukrajiny, ktorú asi o dva roky,zriadi OSN samozrejme po dvojnásobnom vetovaní USA.Výsledok vyšetrovania bude zverejnený asi o 5 rokov a bude v ňom uvedené,že tí povraždení v Odese ako aj zabité a zmrzačené deti,ženy a starci na JV Ukrajiny,boli celkom určite provokatéri a kolaterálne straty pri oslobodzovaní Ukrajiny od teroristov.