Striptýz kolem Babiše

…Sfoukněme pěnu dní a pohleďme, co podstatného se tu děje, co nadále pokračuje a je obnažováno. Ano, v šantánu s červenou lucernou i v politice s vrzáním mocenského kormidla jde vždycky hlavně o striptýz při vlnivém tanci kolem kluzké vertikální tyče. Aktuálně tu máme hanbaté a zároveň pohublé „demokratické strany“ s bankovkami za podvazky, kam si je pěchovaly více než čtvrt století. A teď kvílí pohoršením, jak jim agenti StB, podvodníci a extremisté tu jejich demokracii zčistajasna berou. Navíc jim ji berou tak drze a rafinovaně – prostřednictvím demokratických voleb! Kdo by to byl řekl? Za tím je zase určitě Putin, jenž zručně točí kolem dějin z demokracie k totalitě a ze Západu na Východ.

I tento opakovaný vtip přestává být vtipem. Naši garanti demokracie se ještě nedovtípili, že volební „říjnová revoluce“ a povolební „listopadový uragán“ je jejich dílo? Spíše to dobře vědí, vlastně si tím byli jisti už v dobách, kdy v tlačenici kolem rozkrádané tomboly na celonárodním transformačním bálu šeptali do uměle navozené tmy: „Po nás potopa.“ Smůla. Potopa je tady a oni tu ještě jsou. A stále se musí obávat, že jim někdo nahlédne do ťuknutých karet, do historie jejich fixlování a pravých příčin sociálního vzestupu. Proto všechna ta nervozita. Takový pomatený konspiracionista v čele bezpečnostního výboru, odkojenec nejčernějších scénářů, jehož bujnou fantazii nikdo neubrzdí, je za jistých okolností opravdu nebezpečný. Pod příkrovem zásadovosti odstrčených tradičních stran, kterou zejména zahraniční politologové nechápou, se totiž odehrává skrytá agenda, v níž jde o holé krky. A nikoli o „zájmy země“ a po světě běžné slepování v podstatě libovolných koalic.

Obecné i zcela konkrétní obavy ze zaminovaného pole minulosti slyším ve slovech Miroslava Kalouska, jimiž ve Sněmovně nabádal Piráty, aby do čela dolní komory parlamentu nevolili Radka Vondráčka. Ten byl spolupracovníkem spolku Rekonstrukce státu, nyní chce zregulovat takzvaný lobbing a rád by prosadil nový zákon o státním zastupitelství. „Po celý čas, kdy bude vládnout vláda bez důvěry a bez kontroly Sněmovny,“ hřímal Kalousek na Piráty, „ponesete odpovědnost za všechny kroky, které učiní v tajných službách, policii, státních podnicích.“  Ale samozřejmě, tohle přesně jsou ty štáby nepravostí, proti nimž je Čapí hnízdo pouhou pohádkou o pejskovi, kterému sluníčko ukradlo vodu. Odtud třeba tekly peníze pro „progresivní web“, který si před volbami posvítil na „žlutého barona“ a zkusil ho zastavit knihou a filmem s jednorozměrnou propagandou pro malé děti…

Celý článek najdete na A2larm.cz

Komentář Romana Ropse Tůmy: Když jsem cca před rokem špekuloval, kolik okrasných piruet čeká ‚demokratickou levici‘, než zaparkuje u taťky Kalouska, netušil jsem, že bude parkovat tak hladce a hluboko.

Stanova reakce: Nebude to tím, že demokratická, (a)sociální a (neo)liberální levice je placena ze stejných zdrojů jako demokratická asociální a neoliberální pravice? Teď se zdají Sorosovy, Bakalovy apod. investice v ohrožení, je třeba spojit síly proti konkurenční investiční skupině.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
29. 11. 2017 13:46

Kalousek je pekelně rád, že jeho mafie získala ve volbách 5%, jinak by byl stíhán. Ale po změnách na zastupitelstvích a státní správě i tohle nemusí platit. Imunitní a mandátový výbor ho nebude chránit navěky…

Martin (už bez taky m)
29. 11. 2017 14:01

Aleš napsal

Kalousek je pekelně rád, že jeho mafie získala ve volbách 5%, jinak by byl stíhán. Ale po změnách na zastupitelstvích a státní správě i tohle nemusí platit. Imunitní a mandátový výbor ho nebude chránit navěky…

Podvody. Zejména v zahraničí a „matičce“ pakárny…

Admirál
Admirál
29. 11. 2017 15:49

Ano, mají strach, z Babiše je Ježibabiš, noční i denní strašidlo.
– Co kdyby se provalilo financování stran,
– co kdyby se provalilo použití bezpečnostních složek v politickém boji atd., atd.
V různých složkách tam je schováno 1000 let kriminálu.

Demokrati a svobodná demokratická média ječí jak čert v křtitelnici. Proto je Ježibabiš i přes nejistoty s ním a jeho partou spojené lepší variantou než jistoty spojené s „demokraty“ a jeví se mi nejlepší variantou menšinová vláda ANO s tichou podporou SPD a komunistů.

senil
senil
30. 11. 2017 6:56

Skvělé, takže náš premiér bude zloděj, dotační podvodník, trestně stíhaný člověk, bývalý Stbák, co vědomě spolupracoval s Stb, a bude podporovaný komunisty. kam sme to za těch 28 let dospěli. Točíme se v kruhu.
http://www.epshark.cz/clanek/241/sivos-babis-byl-bures-a-spolupracoval-s-stb-vedome

Amenre
Amenre
30. 11. 2017 7:42

senil napsal
senil

Když takový odporný člověk jako Havel mohl být prezidentem, tak recipročně „nevidím“ důvod, proč by Babiš nemohl být premiérem.

fajt
30. 11. 2017 7:47

https://www.lidovky.cz/babis-na-ministra-vnitra-navrhl-exnamestka-uradu-lubomira-metnara-10z-/zpravy-domov.aspx?c=A171129_181651_ln_domov_ELE – další ministerská partička ( od listopadového státního převratu opětovní čorkaři, v čele snaživý eštebák, který se nebojí ani likvidačky … má sympatické vlastnosti pro dnešní vypizděnou dobu ). ..)

fajt
30. 11. 2017 8:28

https://www.novinky.cz/domaci/456346-zemrel-tomas-jezek-jeden-z-otcu-privatizace.html?source=FBS – včera jsem to nezaregistroval, ale dnes na večer si dám něco speciálního ( u mě jejich pracovní heslo, nejsme jako oni, absolutně neplatí, tady se musí na šutr pořádným kladivem) … očekávám podobně radostnou událost i u klausobáčiho, na tuhle chvíli mám odloženou skutečně prémiovou záležitost. ..)

fajt
30. 11. 2017 8:32

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Snemovni-ustavne-pravni-vybor-povede-Benda-z-ODS-514226 – stále stejné pijavice, je ale pravdou, že drtivá většina českých ovcí má poměrně velké mentální omezení a s lidskosti je na tom hůře než řeznický pes. ..)

Aleš
Aleš
30. 11. 2017 16:49

Železniční vlaková zastávka Bezpráví, žádná sněmovna by se bez bendování asi neobešla. Nicméně Klaus ml. není kopií otce.
https://www.novinky.cz/domaci/456469-spd-je-normalni-hnuti-vysvetloval-klaus-ml-proc-podporil-kotena.html

Bety
Bety
30. 11. 2017 18:24

Nejnověji nám EU nařizuje, jak moc smí být propečený chleba, pečivo, či jak má být pražena káva – hnědá kůrka prý způsobuje rakovinu.
Mají o nás starosti, ti hodní hoši z EU.
Mě zaujalo, že toto nařízení je pod číslem 2017/2158. To by mělo znamenat, že
od začátku roku vydala EU zhruba 6!!! nařízení denně, jen občas v neděli si
zřejmě dají malou pauzu. Jsou to prostě neúnavní dobrodinci- nebo dobroserové?