Summit NATO: Demagogie a skryté výhrůžky

10. července 2016

Vzhledem k závěrům summitu ve Varšavě a k dalším posledním opatřením NATO je potřeba se zeptat: Co se děje? Vždyť bezohledné zvyšování válečné psychózy a budování okruhu vojenských struktur kolem Ruska nemůže vést k ničemu dobrému. Cožpak se špičky aliance zcela zbavily schopnosti vidět, že Rusko na tyto výzvy může odpovědět zcela adekvátním způsobem?

V předvečer summitu se ozývala prohlášení o tom, že vybudování evropské části americké PRO je jako celek hotovo a bude záhy operativně hlídkovat. To odporuje zdravému rozumu a vzniká další otázka: „nebezpečí z jihu“, o kterém bez konce skřehotají natovští stratégové, je nebo není? A konečně – co je to ten tajemný „jih“?

Skutečně bude muset Rusko na tento bláznivý argument umístit na své západní hranice Iskandery a dát vědět, že jsou tyto komplexy určeny výhradně pro boj s meteority? Ač ani takový krok pravděpodobně nezastaví NATO v usilování o manipulaci veřejným míněním.

Leč v Moskvě sedí střízliví politici, kteří nemají chuť hrát nedůstojné hry. Hledají jakoukoliv možnost přinést západním partnerům své pohledy na světovou i evropskou bezpečnost. Washington i Brusel se možná zúčastní zasedání Rady Rusko – NATO. Kdo z toho bude mít užitek, však není jasné. Vždyť pod rouškou plané rétoriky, s níž aliance neskrblí, pokračuje v zesilování hrozby pro bezpečnost Ruska. Devadesátá léta, kdy ještě existovaly iluze , že Rusko může s NATO spolupracovat pro blaho celoevropské bezpečnosti, dávno minula. Konec zbytkům těchto iluzí učinilo bombardování Jugoslávie v roce 1999. Dnes je vztah Ruska a NATO jednoznačný a má zcela rituální charakter: Po oficiální linii Moskvu ubezpečují o mírumilovnosti aliance a její připravenosti k „dialogu“, ale v informační válce vykreslují Rusko jako agresivní bestii, přitom se natovské monstrum v praktické vojenské oblasti vytrvale sune na východ a nepřetržitě se blíží k ruským hranicím.

Jedním z cílů této politiky je přivázat Rusko rukama i nohama na Donbasu. Takže jakékoliv nepatrné pohnutí v tomto regionu připíší Moskvě a ta se automaticky stane nebezpečím pro svět v celém světě. Pod taktovkou těchto sugescí se vede příprava ukrajinských ozbrojených sil ke generálnímu útoku na území Doněcké a Luhanské republiky.

Jednat na zasedání Rady Rusko – NATO s aliancí o tom, k čemu takový přístup povede, je bolestivé. Pro ně je cena životů Ukrajinců a Rusů nulová. Navíc mají zájem na takovém zvrtnutí událostí, aby se Slované ničili s novou silou navzájem, vždyť hlavní je ve správnou dobu podpořit boj, udržet celkové střetnutí až k úplnému debaklu ukrajinských vojsk, nechat padnout Porošenka a poté organizovat cosi podobného Minsku-3.

Takové zostření války v zájmu NATO dá alianci novou záminku vlézt ještě dál na východ a přistoupit k další etapě militarizace prostoru u západních hranic Ruské federace.

Přesně taková je politika NATO v nové fázi, kterou otevřel summit ve Varšavě, směřovaná proti definované roli Ruska v Sýrii. Syrská radikální opozice a teroristická skupina IS dostávají záhadnými cestami americké zbraně, což znamená, že ruské ztráty v Sýrii porostou.

Ve světle těchto reálných skutečností západního vojenského bloku jsou prohlášení na varšavském summitu o tom, že „Rusko je soused, s nímž se musí vést dialog“ jen pustou demagogií. Imitaci dialogu budou aliančníci jistě podporovat, ale nikoliv proto, aby hledali a našli navzájem přijatelné řešení uzlových problémů, ale proto, aby získali čas (to by byla strategická výhra) roztrušováním jedu ve veřejném mínění na Západě.

Jestliže budou vedoucí struktury NATO vycházet z pořekadla „vítěz bere vše“, nezůstane Rusku jiná možnost krom jediné – nedat zájemcům o světovládu zvítězit. Otázka ceny se přitom stává druhořadou. Protože otázka nezávislé a svobodné existence je důležitější.

Převzato z Fondsk.ru

http://www.fondsk.ru/news/2016/07/10/sammit-nato-demagogija-i-skrytye-ugrozy-41339.html

Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
11. 7. 2016 21:27

Jiné cesty již pro nás není,
než aliance opuštění.

Gatta
Gatta
12. 7. 2016 5:50

Pro Stana – technická poznámka – V diskuzi se píše špatně měsíc – „červnaec „.

koloděj
koloděj
12. 7. 2016 5:58

Tak NATu nic jiného nezbývá. Rusko se chová nebývale agresivně a NATO stále jen ustupuje. Prakticky již prohrálo. Jediná cesta z toho je šikovným podvodem vyvolat válku. NATO už dávno zrezivěly zbraně propagandy a ohlupování, zatímco rusové je na první prioritě bez problémů porážejí. To je válečné pole, na které kabala zahalená do pláště NATO a LICHVY již nemá sil. V myslích lidí – a to i zápaďáků vyvstává obraz Ruska jako pevnosti klidu a rozumu, zatímco dobře vnímají agresivní chování NATO ( na třetí a nižších (primitivnějších) prioritách – jen to neumí pojmenovat – ale vidí, že v tom,… Číst vice »

peter.
12. 7. 2016 18:22