Suveréénitáá

Komunisté se jezdili do Moskvy učit, demokraté si jezdí do Washingtonu pro instrukce a na kobereček. Jestli přišel někdy čas se stydět za českého politika, tak nebylo kvůli pár obhroublým výrazům prezidenta Zemana, ani kvůli jeho konstruktivnímu a nekonfrontačnímu přístupu k Rusku, ale včera kvůli servilitě premiéra Sobotky hraničící se zbabělostí, který se neohradil proti vměšování se amerických představitelů do vnitřních záležitostí ČR a nezastal se svého prezidenta před neomaleným kádrováním jakéhosi amerického senátora (Senátor McCain se opřel do Zemana kvůli jeho sympatiím k Rusku), ale naopak ve zjevné snaze zalíbit se svým americkým protějškům (nebo by snad bylo na místě napsat pánům?) vypeskoval náměstka ministra zahraničí za to, že nedělá politiku podle požadavků USA (Vláda se hlásí k Havlovu odkazu a náměstek Drulák to musí respektovat). Samozřejmě, že lze s USA spolupracovat a vyhovět jim, když o to požádají, ale aby USA údajně suverénní Česko takto úkolovaly a český premiér ve Washingtonu v uctivém předklonu úslužně žmoulal čepici a dělal americké administrativě poslíčka, to je trochu moc. Ale snad teď alespoň Češi lépe pochopí, jak to s tou naší svobodou a suverenitou vlastně je. Jestliže pod Moskvou byla naše suverenita omezená, alespoň se poctivě přiznávalo, jak to s ní vlastně je. Pod Washingtonem je naše suverenita pro změnu sdílená, což evidentně znamená tolik, že nám USA na revanš za to, že jsme jim dovolili si část naší suverenity vzít, dovolují jim sloužit. Přiznejme si poctivě, že rozdíl mezi Moskvou a Washingtonem je pouze kosmetický.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
24. 11. 2014 15:05

To je velmi pravdivý článek. Škoda, že ušel pozornosti a nediskutuje se relevantními komentátory. Leho nemá slov, spadla mu čelist. Dříve si Tribun mnoha jevů nevšímal, teď jeho texty patří k perlám OM. Místo „sdílená“ suverenita bych použil „propůjčená“ suverenita. Význam slova sdílený beru z informatiky.

Béda
24. 11. 2014 15:15

Můj pohled na věc je takový, že pro běžné „provozní“ instrukce si čeští politici chodí na americkou ambasádu. V případě, že je „Velký bílý otec“ ve Washingtonu DC špatně naložen z málo málo úslužného jednání politických loutek ve své nové kolonii, povolá si pod nějakou záminkou na kobereček nějakého vrchního hlavouna z české kolonie kde temnto dostane dvojitý klistír doktora Grünsteina k pročištění žaludku a odborně mu umejou hlavu. Pokud jde hypoteticky o nějakou českou suverenitu tak tuto ČR vůbec nemá. Kdepak jsou doby, kdy relativně suverenní ČR mohla rozhodovat o své měně, o své zahraniční politice o svých ekonomických… Číst vice »