Svět ruskýma očima 309

 

Bismarck si na onom světě kvůli Merkelové rve vlasy

Nicolas Bonnal

2. července 2015

Angela Merkelová se podřizuje USA a Izraeli, vyhrožuje Evropě, útočí na Rusko a nyní ještě buduje nový sanitární kordon, aby rozdělila Eurasii, podobně jako tomu bylo v roce 1919. Přimlouvá se za připojení k nejhanebnější a také nebezpečné obchodní dohodě v historii – Transpacifickému (myšleno spíše Transatlantické – pozn. edit.) partnerství.

Kancléřka se nenarodila ve Východním Německu, ale v Hamburku, v roce 1954. Krátce po jejím narození se kupodivu rodina přestěhovala na východ. Její otec byl luteránský pastor, organizoval semináře v NDR a stal se ředitelem domova invalidů. Jezdil často na Západ. Jeho dcera vstoupila do státní mládežnické organizace Freie Deutsche Jugend (FDJ) a nakonec se stala tajemnicí útvaru propagandy a specialistkou na politickou komunikaci v komunistickém systému. Její oblibou bylo přesvědčovat ostatní.

V listopadu 1989 zahájila CIA verbování příslušníků FDJ. Merkelová během měsíce prudce změnila politickou orientaci a připojila se k Demokratickému obrození – hnutí inspirovanému křesťanskodemokratickou stranou. Toto hnutí však nebylo ani křesťanské, ani demokratické, ale sloužilo Američanům a místním byznysmenům. Aby se předešlo masovému úniku Němců na Západ, snažila se Merkelová o přechod na německou marku a na tržní ekonomiku. Její ultraliberální, ale nepopulární téze nakonec popularitu získaly.

Joachym Sauer, druhý manžel Merkelové, byl zaměstnancem Biosym Technology a rok pracoval v laboratořích Pentagonu v San Diego. S Pentagonem spolupracoval i jako zaměstnanec společnosti Accelrys zabývající se softwarem obchodované na burze NASDAQ.

Merkelová napsala hrdinný a zároveň komický článek do Frankfurter Allgemeine Zeitung, v němž se distancovala od svých rádců. Své ochránce, ale i voliče nejednou zradila. Průměrný věk jejích voličů je 60 roků. Podporovali ji dva mediální giganti Axel Springer a Bertelsmann. V roce 2003 vystoupil kancléř Schröder proti angloamerické intervenci v Iráku a Merkelová nato napsala článek do Washington Post, v němž doktrínu evropské nezávislosti Chirac – Schröder pošlapala a vyjádřila dík Americe spolu s ubezpečením o svém přátelském postoji vůči ní. Skandální válku podpořila. Zde je několik úryvků z její kapitulace před americkými pány:

„Ve světle toho, co se děje, musí Evropa i USA přezkoumat základy svých domácích, zahraničních a obranných politických principů.“

„Poskytnutí podpory Turecku, našemu partneru v alianci už několik dní blokuje v RB OSN Francie, Belgie a Německo. Taková situace podkopává samotný základ legitimity NATO.“

„Země Východní Evropy, ucházející se o členství v NATO, jsou vystaveny útokům francouzské vlády jen proto, že daly najevo svoji příchylnost idejím transatlantického partnerství mezi Evropou a USA.“

„Ten kdo odmítá válečný zásah z krajní nutnosti, zeslabuje nátlak, který se musí vyvíjet na diktátory, a to nesnižuje, ale zvyšuje pravděpodobnost války.“

„Německo se musí přátelit s Francií, ale výhody tohoto přátelství lze realizovat jen v těsné spolupráci našich zemí s novými evropskými partnery a v transatlantické alianci se Spojenými státy.“

V roce 2005 Merkelová horko těžko vyhrála volby. Slíbila voličům zrušení odstupňovaných daní z příjmu, takže budou platit stejně bohatí jako chudí. Že by to bylo v souladu s jejím křesťanským vychováním? V televizní debatě to Schröder ostře zkritizoval. Se svou CDU dostala ve volbách 35 % hlasů, sociální demokracie pak 34 %. V poslední době se snaží o nové sloučení severoamerické a evropské zóny volného obchodu prostřednictvím vytvoření „velkého transatlantického trhu“. Nikdy dosud nebylo tak daleko od emancipace Evropy a tak blízko k válce s Ruskem.

Ve Francii přes 60 % lidí přeživších druhou světovou válku potvrzovalo, že je zachránila ruská armáda. Nyní je takových v důsledku americké propagandy sotva 10 %.

Za pár let Merkelová rozdupala evropský pocit solidarity, zlikvidovala jaderné vybavení země (na tom trvala Amerika), odrala Němce, vzala pod svou ochranu nezákonnost a za podpory nezodpovědné americké administrativy zorganizovala krizi kolem Ruska. Čím se to vše skončí? Válkou nebo zničením Evropy?

Převzato z Pravda.ru

***

Západ Ukrajině: Porodil jsem tě, zabiju tě

Inna Novikova, Jurij Kondratěv

8. července 2015

Francouzský vojenský expert Xavier Moreau pohovořil o tom, jak vidí situaci v Kyjevě Francouzi a co bude s Mistraly.

Ukrajina je umělý produkt vytvořený Poláky, ale faktickou ukrajinizaci začali bolševici. Je vykonstruovaná a nestabilní. Žijí tam různí lidé s různou historií. Na západě ctí Banderu a Šuškeviče, po celé ostatní Ukrajině Vatutina, Žukova a další hrdiny 2. světové války. Vytvořit opravdový stát s takovýmito lidmi, k tomu je potřeba zodpovědná politika. Donedávna byla určitá rovnováha, a tu současná vláda rozbila. Mezi Ukrajince zasela nepřátelství a nenávist. To, co se nyní děje na Donbase, nemohou jeho obyvatelé odpustit a zapomenout. Nemohou žít v jednom státě. I v Rusku i ve Francii se děly hrozné věci, ale my oba jsme staré národy. Můžeme s naší historií jeden druhému odpustit. Jenže Ukrajina začala ve skutečnosti existovat před 25 lety, do té doby nebyla nikdy nezávislá. Lidé tam nemohou nalézt oporu v historii k pokračování ve společném žití. To neznamená, že Ukrajina nebude nadále existovat. Snad na jejím území nějaký stát bude – možná konfederace různých zemí. Východní Ukrajina je silný a bohatý region.

Propaganda k nenávisti, jaká je na Ukrajině, byla i ve fašistickém Německu. Ale když nakonec německý systém padl, všechno se to ztratilo. V Německu bylo třeba dobýt Reichstag a zorganizovat Norimberský proces. Na Ukrajině bude průběh jiný. Až padne ústřední kyjevská vláda, bude systém zcela zničen. Nebude centrální vláda, která by mohla řešit všechno a pro všechny. Dojde na silnou federalizaci. Vždyť například ukrajinský jazyk je pro Charkov zcela nepřirozený, tam všichni mluví rusky. Mají tak přístup k evropské literatuře, k obchodu s Ruskem a s Celní unií. Ruština se vrátí automaticky.

Ukrajinští nacionalisté si myslí, že bez jednotného jazyka není možno udržet celou zemi. Je to chyba. Vzali si příklad z Německa, kde Prusové rovněž zavedli jednotný jazyk. Ale na Ukrajině pro to není základ. Německo je stará země, kde takové opatření nevadí, ale na Ukrajině je to násilné a vede to k rozvalu.

Ukrajinština se začala učit ve Lvově v době, kdy byl součástí Rakouska-Uherska. Bylo to z obav, aby se region nechtěl připojit k Rusku. Ukrajinština byl uměle k tomuto účelu zavedený jazyk. Pokud by se měl vžít, musela by Ukrajina v této podobě setrvat alespoň 200 až 300 let. Proces by tak probíhal pomaloučku a přirozenou cestou. Západní země však tento umělý a nespolehlivý projekt zničily. Samy rozvrátily ještě neuspořádanou zemi a dospěly ke krachu projektu Ukrajina, který si ony samy vymyslely.

Jediné, co až donedávna drželo Ukrajinu, byla ústava. Dokonce i po oranžové revoluci se podařilo ústavu jakž takž zachránit. Nyní zničili i tu. Západ chtěl jednotnou Ukrajinu a dosáhl opak. Bude konfederace. Dohoda o asociaci k EU byla klamem. Nebylo v ní nic o bezvízovém režimu, o finanční pomoci, nic pro Ukrajinu pozitivního. Na Ukrajině to nevěděli, dohodu nečetli. Vždyť bezvízový styk nedostali dva roky před tím, když byla země celkem ještě bohatá. Ale dnes? Nelze ji postavit vedle Evropy. Lze ji srovnat tak s Albánií nebo se státy Afriky. Ukrajinci musí pochopit, že bezvízový styk nebudou mít nikdy. Dohoda o asociaci s EU byla potřeba k tomu, aby se na Ukrajině zničil průmysl. Deindustrializace znamená derusifikaci. Totéž provedli v Pobaltí.

Nedávno vyšla kniha X. Moreaua „Ukrajina. Proč se Francie zmýlila?“ Proč? Protože ve Francii nejsou ani na ministerstvu zahraničí, ani ve zpravodajských službách odborníci na Rusko. Nikdo tam nic neví o ukrajinské historii, přestože archivy jsou již přístupné. Je přece jasné, že Ukrajina je umělý polsko-rakouský projekt s účelem oslabení Ruska. Kdyby měla Francie na ministerstvu zahraničí a v institucích pro něj pracujících kompetentní a vzdělané lidi, jednala by jinak. Mohla by vystoupit proti sankcím a nedošlo by na ně, Francie má v EU velkou váhu.

Nedávno řekl Sarkozy, že Krymčané zvolili správný krok. Ze čtyř kandidátů na francouzského prezidenta jsou tři přesvědčeni, že Krym je ruské území a chtějí pokračovat ve spolupráci s RF, přejí si dodat Mistraly. Problém je v silném nátlaku USA na Francii, jejíž politici nejsou tak silní, jak by bylo potřeba. Hollande je nepopulární především kvůli jeho domácí politice. Má oblibu jen 10 % voličů.

Podle autora nejsou pro Rusko ani sankce, ani Mistraly velký problém. Jeho postoj je stále srozumitelný: „Nechcete dodat Mistraly – vraťte peníze, chcete – dodejte“. Lavrov řekl jednoznačně, že sankce jsou problémem těch, kteří je vyhlásili. Údajně je ve francouzské vládě mezi ministrem obrany a ministrem zahraničí konflikt. Ministr zahraničí pracuje více pro USA než pro Francii. Ministr obrany se snaží hájit zájmy Francie. Jestli nebudou Mistraly dodány, přijde Francie o 1,5 miliardy. Ministra zahraničí zřejmě klamali, že to Francii tolik stát nebude.

Na francouzském ministerstvu zahraničí jsou nekompetentní lidé a jsou ochotni zničit vlastní vojensko-průmyslový komplex. Uvnitř tohoto ministerstva je strategické oddělení, které zvolilo protiruskou strategii a agresívní je všude, na Blízkém východě, na Ukrajině atd. Nyní už všichni chápou, že je třeba platit. Neoficiálně se proslýchá, že Francie Rusku navrhla, že zaplatí, ale méně. Francie počítá s tím, že Rusko je laskavé.

Francie a Německo mají v Evropě nejsilnější armády, ale 40 % jejich stíhaček nelétá. Někdy ještě více. Byl totiž zkrácen rozpočet armády, který se v tomto státě využívá pro předcházení bankrotu. Ministerstvo obrany funguje jako otloukánek. Válka v Evropě nebude. Budou se vyzbrojovat Spojené státy. Generál de Gaule má zásluhu na tom, že ve Francii nejsou americké vojenské základny a nikdy nebudou. Ovšem jejich počet se bude zvyšovat v Pobaltí, v Polsku, v ČR a na Slovensku. Ty však stejně nebudou moci útočit na Rusko, je jich tolik, že se USA pod jejich tíhou prohne. Jedna z příčin rozpadu SSSR bylo množství jeho základen ve světě. A nyní základny oslabují ekonomiku USA. Nechť tento trend pokračuje!

Francie má svoje problémy, její systém je „měkká totalita“. Nikoho nesebere třeba v 5 hodin ráno policie, jako je tomu na Ukrajině, ale média jsou zcela pod kontrolou a ideologie státu je atlantická. Ruský svět vítězí v ideologické válce. Při nedávném průzkumu se ukázalo, že o to, co se děje na Ukrajině, se zajímá 11 % Francouzů. Z nich 95 % podporuje jednání Ruska. Je tedy možno říci, že francouzská inteligence stojí na správné straně a ti ostatní – to je otázka času a trpělivosti.

Převzato z Pravda.ru

***

Polsko – Ukrajina: nejprve restituce, potom území?

Vladimir Něstěrov

10. července 2015

Nová polská vláda ustavená loni v říjnu zaměřuje svůj zájem na Kresy Wschodnie. Jedná se o bývalá území ruského impéria, která přešla po sovětsko-polské válce v letech 1919 až 1921 do Polska, kde byla až do roku 1939. Nyní jsou součástí Ukrajiny, Běloruska a Litvy. V poslední době byla v Polsku zřízena organizace Restytucia Kresowa, která usiluje o navracení polského majetku na území Západní Ukrajiny do polských rukou, anebo kompenzace za nemovitosti zanechané tam Poláky. Vedoucí strany Zmiana Mateusz Piskorski vysvětlil, že strana sdružuje dědice bývalých majitelů nemovitostí na území Západní Ukrajiny. Mají databázi majetku a skupinu právníků, která se kompenzacemi zabývá z hlediska práva.

To, že se v Polsku vynořily restituční nároky, je důsledkem vstupu ukrajinské vlády na vratkou cestu evropské integrace. Všechny země, které podepíší dohodu o vstupu do EU nebo o asociaci, mají závaznou podmínku přijmout zákon o návratu majetku bývalým majitelům. V devadesátých letech to absolvovalo Pobaltí. Například v Lotyšsku tak přišlo o střechu nad hlavou přes 110 tisíc lidí. Na Ukrajině může na restituce doplatit historická metropole západoukrajinské Haliče Lvov se 750 tisíci obyvateli.

Předseda organizace Restytucia Kresowa Konrad Rekas tvrdí s jistotou: „Podle našich odhadů si může nejméně 150 tisíc Poláků činit nároky na majetek za východní hranicí, nedostali dosud žádnou náhradu a v souhlasu s evropským právem zůstávají vlastníky tohoto majetku, který představuje kolem 5 miliard dolarů.“

Poláci, kteří se chystají restituovat, už zaplavili Lvov a prohlížejí nemovitosti. Restituce jsou v postkomunistické Evropě dobře známy. Prakticky všechny země Východní Evropy přijaly po ztroskotání socialismu zákony o denacionalizaci a restituci. Svého času se „zákonní majitelé“ objevili v Maďarsku, Bulharsku a v Polsku. Ale o co se tam jedná, když se Lvov až do roku 1918 jmenoval oficiálně Lemberg. Až v roce 1939 se přičlenil k Sovětskému svazu. Západní Ukrajinu opustilo přes 800 tisíc Poláků. To dává představu o možném objemu polských nároků. Teoreticky je možné vznesení restitučních nároků také ze strany Maďarů a Rumunů.

Kompenzace pěti miliard zřejmě neznamená veškeré nároky Poláků. Varšavský institut pro veřejné záležitosti spolu s kyjevskou firmou Sotsis-Gallup International provedl průzkum nazvaný „Polsko – Ukrajina: společný obraz“, který ukázal, že u 50 % Poláků vyvolává Ukrajina výlučně negativní asociace a u 38 % lhostejnost. Jen 23 % dotázaných Poláků bylo ochotno uznat současnou hranici mezi Ukrajinou a Polskem.

To ukazuje na skutečnost, že většina polských občanů očekává nejen vrácení polského majetku, ale také vrácení půdy, která se mnohým jeví jako jejich „východní okraj“.

V Polsku nejsou politické strany, které žádají revanšistický návrat Wschodnich Kresow. Pro seriózní politiky jsou rozhovory o revizi hranic tabu. Ale atmosféra ve společnosti tak jednoznačná není. V Polsku je například mimořádně populární román o „alternativní historii“, autor Zychowič, „Pakt Ribbentrop – Beck, aneb Jak mohli Poláci spolu s Třetí říší zvítězit nad Sovětským svazem“. V tomto románu vytvořilo Polsko spolu s Německem vojenský svazek, který Varšavě dopomohl k získání Ukrajiny a Běloruska.

Před několika lety známý polský komentátor Kolonko prohlásil: „Pokud dědictvím historie světa padla Berlínská zeď, můžeme my Poláci pro nejbližší dobu počítat s padnutím východní hranice a návratem dávných polských východních území Polsku. … Proč pomáhat Ukrajincům budovat demokracii? Vždyť silná Ukrajina se nikdy nevrátí naší zemi.“

Taková prohlášení by mohla být ignorována. Neštěstí je v tom, že téma „polské Ukrajiny“ se v Polsku uplatňuje všude. Ve státních všeobecně vzdělávacích školách a odborných učilištích funguje projekt „Znej východní teritoria“. Témata k diskusi jsou charakteristická: „Dny kultury Teritorií“, „Hosté z Ukrajiny“, „Zachráníme polské hřbitovy na Ukrajině“, „Setkání s těmi, kteří milují Teritoria“ atd.

Převzato z Fondsk.ru

40
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
40 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Autoři komentářů
orinokofajtpeter.BédaBety Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda

Po přestřelce ve městě Mukačevo v Zakarpatské oblasti Ukrajiny mezi bojovníky „Pravého sektoru“ a pracovníky bezpečnostních orgánů se zcela rozcházejí názory ukrajinských politiků na tuto situaci a její další výzvoj.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150712/696627.html#ixzz3fhM70xei

Béda
Člen
Béda

Jen ať se fašisti řežou mezi sebou. Ať otevřou oči Evropské veřejnosti jakou že to „demokracii“ mafiánů na Ukrajině podporovala její politická j“elita“.Aspoň si na Donbasu trochu vydechnou. T.Spencerová: http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/20225-mukaevo-druha-fronta-valky-o-ukrajinu-

Béda
Člen
Béda

Jen mě tak napadlo. Ukrajina není členem NATO. Nemělo by Slovensko požádat NATO preventivně o záruky bezpečnosti vůči přenesení konfliktu z nečlenské Ukrajiny na slovenské území?

Irena
Člen

Strategie banky BRICS – tři nuly: nulová chudoba, nulová nezaměstnanost a nulové emise CO2
http://politikus.ru/articles/54030-princip-treh-nuley-strategiya-banka-briks.html

koloděj
Člen
koloděj

Irenko, MMF má v programu jednu nulu … nula počet lidí na Zemi. Dosáhne tím stejného efektu.

fajt
Člen
fajt

uvidíme, jak to celé BRICS a Rusko ustojí, až Putin nebude v Kremlu, CBR a tvrdé jádro moskevsko-jelcinovské šlechty to vidí jinak. ..)

peter.
Člen

fajt napsal

uvidíme, jak to celé BRICS a Rusko ustojí, až Putin nebude v Kremlu, CBR a tvrdé jádro moskevsko-jelcinovské šlechty to vidí jinak. ..)

fajt :
Nikdy nie je tak zle,aby nemohlo byť horšie
http://picoviny.sk/wp-content/uploads/fotka-1-480×852.png

peter.
Člen
peter.
Člen

Streľbou v Mukačeve si iba vybavovali účty mafiáni-pašeráci cigariet a výpalníci z Pravého sektoru ktorí si nárokujú na časť mafiánskeho zárobku.
John McCain sa o Kyjevskej vláde vyjadril v súvislosti s mukačevským incidentom takto :
http://politikus.ru/events/54036-dzhon-makkeyn-nazval-kievskie-vlasti-debilami.html

Bety
Člen
Bety

Ad Merkelová – proč jen člověk nemůže být na ty ženské v politice hrdý? Proč jsou to vždycky takové krá.y? Utěšuji se tím, že jich je v poměru k mužům v politice málo, ale nějak mi to nepomáhá. Tchatcherová, Nulandová, ta Morgherini či jak se jmenuje, a další. U nás by se také leccos takového našlo. Zřejmě se tam probojují jen určité typy, ostatní na to nemají žaludek a hlavně jim nechybí zdravý rozum. Zdravý rozum je totiž u většiny politiků vážná charakterová vada. No trochu mne utěšil Ženíšek z Topky. Zúčastnil se setkání OBSE a chlubí se tím, že… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

peter. napsal
fajt :
Nikdy nie je tak zle,aby nemohlo byť horšie
http://picoviny.sk/wp-content/uploads/fotka-1-480×852.png

tak to jo :-)

lomikel
Člen
lomikel

zajimave
zacharcenko si mysli ze strelkov nemel ustupovat ze slavjanska.
http://thesaker.is/17145/

druha zprava je vzkaz pro ukry, btw. mam dojem ze DLR je vojensky pripravena obnovit suverenitu ve svych hranicich. Nebo je sach-mat kolem Podrestri

orinoko
Člen
orinoko

Byla doba, kdy jsem tu propagoval větší podíl ženských na politickém rozhodování. Dneska už bych nic takového neudělal ani náhodou. To, co se nakonec k něčemu dostane, snad ani nejsou ženské, ale jakési karikatury ženských. Mluvím o našem a vedlejším orbitu. Neberu v potaz Jižní Ameriku, tam bych s takovým hodnocením asi šetřil. Jde o to, že ty místní a okolní věstonické katuše jsou patrně mentálně narušeny tak, že s politickou funkcí jim naroste i knírek a stávající se tragikomickou parodií na něžné pohlaví. Taková almara ze Žďáru je přímo exemplární případ, kam to až může dojít. Kdyby to bylo… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

jo, dobre si to pamatuju, ustoupil protoze hrozila ztrata tilu http://thesaker.is/what-makes-strelkov-feel-melancholy-military-political-situation-report-july-20-2014/ no, osobne se priklanim spise ke Srelkovove versi. Strelkov’s Breakout from Slavyansk and Its Significance On July 2nd, the battles for Nikolayevka commenced, leading to the loss of control over the last significant highway that enabled supplies to flow to Slavayansk. Strelkov grew more “melancholic,” as it became obvious that Slavyansk, along with him and the garrison, were written off, and that no one was going to come to their aid. On July 2nd-3rd, when street battles still persisted in the surrounded Nikolayevka, where Motorola’s unit continued their heroic… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko
Gatta
Člen
Gatta

Re orinoko – nedávno jsem na ten Véš názor o ženských v politice vzpomněl a taky i dnes tady.
Je to zajímavé – bez nějakého mužského šovinismu.
Ženský jsou obecně ta povedenější polovina lidstva – většinou jsou odolnější, praktičtější, rozumější … i tvrdší … ale běda jak zůstanou sami bez chlapů. To nakonec dobrovolně potvrzuje i mnoho žen.
Tedy běda, když ženská začne hrát chlapa. Berou to pak moc vážně, nemají ten hrací nadhled. A nedejbože když mají nějaký osobní problém, kterrý si chtějí takto „pracovně“ kompenzovat.

Chlapi, mají zase jiné nectnosti o kterých ze skromnosti pomlčím.

orinoko
Člen
orinoko

Velmi trefne – dokonce mi do hledacku vletla okamzite jedna vestonicka katuse, totiz Calamity Hitlery. To je naprosta katastrofa. A kdovi, mozna , ze na zacatku jejiho knira byla jedna „emericky“ nesexualni felace. Pomsta musi byt, i kdyby mel Iran vymazat Izrael z mapy jako nasledek jejiho chtice bombardovat Iran. Kazdy Clifton , pardon Clinton, asi musi neco spustit. Jeden kalhoty, a druhy zase bombardaky.

orinoko
Člen
orinoko

Je to dlouhé, je to o Rusku, ale je tam spousta historických záběrů , které dneska hned tak neuvidíme.
A YT mi hned nabídla celou přehršel videí o Stalingradu.

https://www.youtube.com/watch?v=Bsu_TOuRWCw&feature=youtu.be

Béda
Člen
Béda

peter. napsal

Židia náhle začali opúšťať Rusko :
http://rusjev.net/2015/07/13/evrei-stali-vnezapno-pokidat-rossiiyu/

A současně žadoní o návrat na Krym. To mi nedává smysl.

orinoko
Člen
orinoko

Je zvláštní jak sdělovací horny celého světa v syrské Palmyře vidí jen ruiny z doby Říma , ale pro Sýrii znamená především ropná pole v oblasti, je to důležitá křižovatka na víceméně oáze … a v oblasti se také údajně těží fosfáty.

http://www.presstv.ir/Detail/2015/07/13/420096/Syria-Palmyra-ISIL-Chechens-Idlib

orinoko
Člen
orinoko

Smysl to dává a velký.
Židům nablejt. Chtěli do říše, tak ji mají. A těm, co tam odcházejí teď netřeba ani kynout. Svůj ke svému. Co tak asi na Krymu může chtít Žid jdoucí z izraelského režimu?

Béda
Člen
Béda

orinoko,

Jako že by chtěli „pomoct“ s návratem ruskojazyčního Krymu „domů“, do lůna fašistického Kyjeva? Tam by je rychle odhalili. Tam by žádné bojůvky na pomoc Pravého sektoru jako v Kyjevě ani páté kolony zakládat nemohli. Spíš bych tipoval, že svým vyvinutým sedmým smyslem cítí příležitost.

Neználek
Člen
Neználek

„V Polsku je například mimořádně populární román o „alternativní historii“, autor Zychowič, „Pakt Ribbentrop – Beck, aneb Jak mohli Poláci spolu s Třetí říší zvítězit nad Sovětským svazem“. V tomto románu vytvořilo Polsko spolu s Německem vojenský svazek, který Varšavě dopomohl k získání Ukrajiny a Běloruska.“

Ukázkový příklad bezstrukturního řízení.

Bety
Člen
Bety

Bédo, Stalin jim nabízel nějaké neosídlené území, kde by mohli mít svůj stát. Ale oni chtěli jen Krym a ten jim Stalin nedal. Nechtěla bych jim křivdit, možná zjistili,že Izrael pro ně není to pravé ořechové. Ale 4o tisíc… to je slušná armáda a v Izraeli chodí na vojenský výcvik i dívky. Navíc o to žádá předseda strany demokraticko-liberální a jak vidím někde liberální, tak se mi otvírá kudla v kapse. A kyjevská banda? Ta by nakonec dala Krym komukoli, jen když to nebudou Rusové. Já bych jim nevěřila. Chtěli do Izraele, nikdo je k tomu nenutil – tak ať… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Bety,

já nepodporuji jejich repatriaci, akorát jsem odpovídal na odkaz kde bylo uváděno, že židé prchají z Ruska včerejší informací, že jiní židé žádají zpátky na Krym – a to je dnes taky Rusko. Nic víc, nic méně. Jaké mají úmysly, bůh suď.

orinoko
Člen
orinoko

Expanzivní sionismus netřeba tolerovat.
Ti s velkými šváby na mozku sní o Damašku pod Jeruzalémem. Vždyť oni se vlastně ani s ničím netají. V Iránu jsou ochotni bombardovat svoje souvěrce, a na Krym by rádi poslali zase nějakého Mojžíše, aby za 100 let mohli přidat další kapitolu do Talmudu.
Shlédl jsem na ZOOMU pořad o izraelských speciálních jednotkách. Tolik namyšlenosti pohromadě jsem už dlouho neviděl. Hotoví mistři světa. Ani se netajili tím, že tam vybírají asociály. Aby dobře bylo.

orinoko
Člen
orinoko

Pro mě naprostá novinka: Rusko mělo drony už v době , kdy ještě existoval Sovětský Svaz. – V osmdesátých letech minulého století. Polský Lešek prý přijme 2000 uprchlíků To se opravdu práskne přes kapsu. Kam se jen člověk koukne, všude se dá jen blejt. I tady. Tak zasraná Emerika prý erdragonovi slíbila, že Kurdové nepřekročí Eufrat. – Aby mohl osmanský dobytek nerušeně přes severní Sýrii zásobovat svoje Muslimské bratrstvo – ISIL- Daeš. Zároveň to pak staví do zvláštního světla kurdskou záležitost. Emerický opičák jim zmíněné může nařídit? Je to zvláštní, někde už jsem viděl mapu, kde Kurdové vytvořili předpolí-kapsu na… Číst vice »

peter.
Člen

Evo Morales daroval pápežovi serp i molot!Evo je veľký srandista!Pápež(ktorý sa nie tak dávno vyjadroval proti Stalinovi a ZSSR)ostal spočiatku zmätený no Morales mu vysvetlil,že je to výtvor jezuitského kňaza Piusa Espinala(ktorý aj napriek tomu,že bol jezuitom,bojoval za práva pracujúcich)zavraždeného v La Paz r.1980 liberálmi alebo nimi najatými vrahmi.
http://aloban75.livejournal.com/1068925.html

orinoko
Člen
orinoko

Svět bliček.
V Iráku nejspíš armáda a milice dobyly Faludžu , samozřejmě ji ještě musejí vyčistit, ale na Západní frontě klid. Mééééééééédija drží hubu. V tomto ohledu jsme my čížci myslím dokonce západnější než západní pobřeží Emeriky.
Mám několik adres, kde se dají kontrolovat mapy bojů v Iráku i Sýrii … přičemž dva zdroje zveřejňují mapy zásadně , když vyhrávají bandy hrdlořezů. Zvláštní – od 25.6.2015 nic . ZERO.

https://twitter.com/IraqiSecurity/status/620672318956793856

orinoko
Člen
orinoko

Papež byl konfrontován s teologií osvobození. Tohle předávat vyžranému Dukovi , tak ten vyhodí kopyta jak Dick Fosbery.

orinoko
Člen
orinoko
orinoko
Člen
orinoko
fajt
Člen
fajt

http://politikus.ru/v-rossii/54077-sk-rf-po-delu-ob-obrushenii-kazarmy-v-omske-zaderzhan-nachalnik-uchebnogo-centra.html – Неужели опять по схеме: поиски виновных, наказание невиновных, награждение непричастных…

orinoko
Člen
orinoko

Nevím, jestli je tento zdroj informací znám, ale pro jistotu ho sem vkládám.

http://newrussia.press/

orinoko
Člen
orinoko