Svět ruskýma očima 339

 

NATO nepustí Turky do Sýrie

Gevorg Mirzajan

7. února 2016

Turky urážejí

Na území Sýrie přichází největší hrozba z Turecka, přitom pro Erdogana se situace v Sýrii vyvíjí katastrofálně. Jeho chráněnci jsou vytlačeni ze Severní Latákije a ustupují v Aleppu. Moskva a Damašek našly společnou řeč se syrskými Kurdy, které Turecko i USA od sebe ještě více odpudily kvůli kategorickému odmítnutí jejich účasti na ženevských jednáních.

Dnes je naprosto  nereálné domlouvat se s Moskvou na pozastavení syrského útoku nebo o izolaci Kurdů, když jsou vztahy Ruska a Turecka na bodu mrazu a když Putin neodpovídá na umíněné telefonáty Erdogana. Turecko má dvě možnosti.

  1. Klidně sedět a dívat se, jak na jeho hranici přichází nenáviděný stát zahrnující kurdskou autonomii. Stát, který bude volat Ankaru k odpovědnosti za všechno „blaho“, které mu Turci v době občanské války poskytli.
  2. Učinit něco k odvrácení takového scénáře. Může to být třeba vpád Turecka do severní Sýrie, zničení kurdských oddílů a namísto nich rozmístění vlastních „k ochraně civilistů před ruskými a syrskými vojáky“.

Turecko může nejen oddálit řešení syrského problému, ale také vytvořit podél hranice se Sýrií nárazníkovou zónu. Záminkou k tomu mohou být turecké hlášky, že prý ruská vojenská letadla přelétávají turecké hranice. Davutoglu v souvislosti s tím vyhrožoval: „Ještě jednou varujeme Rusko. Škody, které Moskva způsobuje zástupcům syrské opozice a hrozby, které od ní trpí turecký vzdušný prostor nepřinesou Rusku nic dobrého.“ Dodal, že Turecko přijalo všechna nezbytná opatření kolem hranice se Sýrií.

S tímto opatřením Turci nijak nespěchají, nejsou si jisti ruskou reakcí. Kdyby Moskva tuto intervenci nespolkla, skončilo by to pro ně politickou, válečnou a hospodářskou katastrofou, jejímž důsledkem by mohl být nejen změna režimu, ale i dezintegrace země.

Avšak Moskva odpoví

Pokud turecká vojska vstoupí do Sýrie a zahájí boj proti ruským letadlům, má Moskva všechny možnosti změnit tureckou obrněnou techniku, která přešla syrskou hranici, na hromadu železného šrotu. Na NATO se Turecko spolehnout nemůže. Zde nebude platit aktivizace příslušných článků Washingtonské smlouvy, protože se nebude jednat o napadení na tureckém území. Jiná otázka je, jak NATO skutečně zareaguje.

Kdyby aliance chtěla do války spolu s Tureckem vstoupit, zřejmě by řada zemí do střetu nešla ani pod nátlakem USA. Nechtěly by jít do konfliktu s Ruskem kvůli turecké hlouposti. Ovšem zůstane-li NATO stranou, bude to politicky nekorektní a do aliance to vnese rozkol. Špatné jsou obě varianty. Válka Turecka s Ruskem by byla výhodná pro Američany, ale pouze pokud by nepřerostla do rozsáhlého konfliktu. Dá se předpokládat, že NATO donutí Turecko od intervence upustit.

Úvahy vycházejí z logiky, ale je třeba ještě vzít v úvahu osobnost tureckého prezidenta. On může chtít vojsko do Sýrie poslat. Pokud jej nezabrzdí vlastní generálové, bude vše záviset na Moskvě. Pokud ruská vojska zničí tureckou obrněnou techniku, potom Erdogana a jeho spojence vyvlečou ze Sýrie a možná i z Ankary. Jestliže Moskva ukáže slabost, bude turecký prezident hrdinou a Kreml by musel odejít ze Sýrie a nato i z postsovětského prostoru.

Válka ukrajinskýma rukama?

Oznámení Saúdské Arábie, že hodlá vyslat vojsko do Sýrie, vyvolalo zpočátku mohutný efekt. Vzápětí upřesnili, že pošlou vojáky jen jako součást mezinárodního kontingentu, s americkou nebo tureckou armádou. Saúdská Arábie bojuje a prohrává v Jemenu a zbytné prostředky na Sýrii nemá. Jordánsko a Egypt nepůjdou do války proti Rusku ani proti Íránu. Američané tak jako tak nepotřebují otevřenou válku mezi saúdskoarabským blokem a Íránem. Washington bude muset buď vyškrtnout pro Obamu důležité uspořádání vztahů s Teheránem, nebo porušit záruky zemím Zálivu.

Saúdská Arábie se může obrátit na Ukrajinu a tak připravit Moskvě válku. Podle ukrajinských sdělovadel chce Rijád vložit 10 miliard dolarů do ukrajinského zemědělství. Jenže i když je na Ukrajině černozem, žádní příčetní lidé by nevložili takové peníze do nestabilního státu s nestabilní vládou a občanskou válkou. Přitom má Saúdská Arábie stomiliardový deficit v rozpočtu a zavedla daně. Vypadá to tak, že pro ně bude účelnější dát peníze na obnovení války na Donbase a odpoutat tak Rusko od záležitostí Sýrie.

Převzato z Expert.ru

***

Virus Zika je vymyšlený, neexistuje

Ljubov Ljulko

6. února 2016

Virus Zika je nejnovější podvod, který odhalují zdravotníci i novináři země, ze které přišla „epidemie“ mikrocefalie, z Brazílie. Došli k závěru, že tento virus i mnohé jiné z poslední doby jsou vymyšlené nadnárodními korporacemi, které se tak snaží skrýt své zločiny a napakovat se na panice.

HIV, Západonilská horečka, SARS, Ebola … Ve skutečnosti jsou tyto nemoci vyvolané jinými příčinami, píše jeden z autorů na resumenlatinoamericano.org. Uvádí, že Zika je znám od konce čtyřicátých let minulého století. Tehdy vyvolával jen lehké onemocnění. Proč je nyní obviňován ze závažných genetických poruch?

Je to trik, lež vědců, kteří dnes pracují pro určité korporace, říká autor. K onemocnění plodu mikrocefalií vede řada faktorů. V Brazílii je to nekontrolované používání pesticidů, v němž je země na prvním místě na světě. Pesticidy obsahují atrazin a metachlor, které vyvolávají zastavení růstu plodu a děti se rodí s malým obvodem hlavy, jak je uvedeno v jednom z lékařských výzkumů, citovaných autorem.

Přinejmenším čtyři zahraniční výrobci prodávají do Brazílie pesticidy, které nemají licenci v jejich vlastních zemích. Prodejci pesticidů jsou BASF, duPont, Monsanto, Nufarm, Syngenta, Adama, FMC a Nortox. Pro ně je pohodlné svalit vinu na virus. Tak se vyhnou trestu za způsobené vrozené vady, na nichž mají vinu výrobky těchto společností. Věc došla tak daleko, že jednotlivá města a zdravotnická zařízení Brazílie podávají žaloby k soudu s požadavkem na náhradu škody způsobené porušením pravidel bezpečnosti.

Výskyt mikrocefalie se v Brazílii také shoduje se všeobecnou vakcinací těhotných žen proti chřipce a černému kašli. Farmaceutické firmy nemají doloženou bezpečnost a efektivitu těchto vakcín pro těhotné a pro plod, nejsou údaje o zánětlivých procesech, které tyto vakcíny mohou vyvolat. Testy v USA se nedělaly na lidech, což uvádějí mnohé články brazilských lékařů. Jeden z nich ze státu Pernambuco učinil závěr, že nikoliv Zika, ale vakcíny pro těhotné způsobují výskyt dětí s nevyvinutým mozkem. V tomto státě se také podaly soudní žaloby.

Za viníka šíření viru byli označeni komáři. Je to možné, ale dříve to nebylo pozorováno. Jiná věc je, zda se jedná o geneticky modifikované komáry, které firma Oxitec (pracuje na grantech Billa Gatese) vypustila v Brazílii pro boj s horečkou Dengue. Předpokládalo se, že komáři, kteří z důvodu modifikace nemají reprodukční schopnost, nebudou schopni oplodnit a potomstvo bude hynout ve stádiu larev. Množství hmyzu opravdu silně ubylo, ale to není důkazem, že experiment byl úspěšný. Co nyní tito komáři znamenají je velká neznámá. Jaké látky generují? Co přichází lidem do krve? Za firmou Oxitec stojí podle dokumentů uvedených v jiném žurnalistickém prošetřování firma Intrexon a za tou Vanguard Group, BlackRock, Morgan Stanley, State Street Corp. a Third Security Corp. Jsou to nadnárodní bankovní skupiny, které patří Rotschildům a Rockefellerům.

Jeden z dokumentů ukazuje, že Rockefellerův fond dnes prodává separovaný virus Zika za 599 EUR. Separovali jej z opičí krve v roce 1947. Prodává se prostřednictvím firmy ATCC, které „je přední firmou zpracovávající biologické materiály a zdroje, je globální organizací ke standardizaci a je směřována na získávání, autorizaci, výrobu, uchovávání, vývoj a distribuci standardních referenčních mikroorganismů, buněčných linií a jiných materiálů. Dělá produkty vysoké kvality, standardy a provádí servisní podporu vědeckých výzkumů a inovací, které zlepšují zdraví obyvatel v celém světě.“

Kruh se uzavírá – vyrábíme virus – propagujeme jako pandemii – připravujeme jeho protilátky – prodáváme – bohatneme.

Nyní je jasné, že nebyl žádný HIV, ale oslabená imunita od zhoršujícího se životního prostředí, atd., nebyly prasečí a jiné chřipky, byly jen modifikace obyčejného viru. Virus Ebola  byl patentován vládou USA v roce 2009 za účasti Pentagonu a Sörösových fondů. Ty vydržují vojenské laboratoře v Sierra Leone a v Liberii. Nezbytnou složkou k výrobě Tamiflu je badyán. Je pozoruhodné, že veškerou jeho produkci v Číně zakoupil bývalý ministr obrany USA Donald Rumsfeld.

Strach z pandemie neslouží jen k obohacování nadnárodních korporací a bank, ale i pro vytvoření atmosféry strachu a slepého podřízení obyvatel, pro zotročení lékařů na všech úrovních. Tajné medicínské operace jsou nejnebezpečnější, neboť vypadají politicky nestranně. Ve skutečnosti je současná „medicína Rockefellerů“ založena na globálních partnerských vztazích. Věda přestala být čistá, pracuje pro korporace. Není na místě dělat si iluze, nákupem Tamiflu se podporují Rockefellerové a nikoliv vlastní zdraví.

Převzato z Pravda.ru

***

Turecko hledá možnost vstupu na trhy Euroasijské ekonomické unie

Viktorija Panfilova

8. února 2016

Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev se v Astaně setkal s tureckým předsedou vlády Ahmedem Davutoglu. Turecko utrpělo ohromné ztráty v důsledku napětí ve vztazích s Ruskem a snaží se je kompenzovat vytvořením zóny volného obchodu (dále jen ZVO) s Euroasijskou ekonomickou unií a uvažuje o pomoci v této záležitosti Kazachstánem. Nazarbajev k tomu při setkání s Davutoglu řekl: „Dnes je nezbytné hledat cesty ze situace. Mnohé příčiny toho, co se stalo, stejně jako před tím, zůstanou nejasné. Konflikty v Sýrii a Iráku předvedly nejednotu mezi muslimy. Přiblížili jsme se k okamžiku, kdy může dojít ke dříve na Západě ohlašovaném konfliktu mezi sunnity a šíity. Pro nás je také velkým problémem krize mezi Tureckem a Ruskem. Obě země jsou našimi důležitými partnery.“

Při zmínce o příčině rusko-tureckého napětí upozornil Nazarbajev, že sestřelené ruské letadlo „nešlo na Turecko“, ale plnilo úkol v boji s teroristy. Vyzval Rusko a Turecko, aby vytvořily komisi k prošetření věci a podle výsledků uznaly chyby a pracovaly na obnově vztahů.

Myšlenka ZVO není nová. Nazarbajev ji s Erdoganem posuzoval už před rokem. Kazachstán počítal, že prostřednictvím Turecka získá vstup na trhy Evropy a Blízkého východu. Tureckému byznysu přitom navrhl trh Euroasijské hospodářské unie a další trhy na něj napojené. Tehdy uvedl: „EAEU otevírá cestu pro vstup tureckého byznysu na nové trhy.“ Avšak zahájená jednání o vytvoření ZVO mezi Tureckem a zeměmi Celní unie byla zastavena po incidentu s ruským letadlem.

Davutoglu naznačil, že se Ankara snahy o vstup do EAEU nevzdala. Bylo zřejmé, že Davutoglu očekával podporu Astany ohledně obnovení vztahů s Moskvou. Ovšem v Ankaře chápou složitost úkolu a pro řešení nepočítají jen s Kazachstánem.

Alexandr Sobjanin, pracující ve vedoucí funkci v Asociaci příhraniční spolupráce a v Centru strategické konjunktury k situaci řekl: „Cesta Ahmeda Davutoglu byla pro tureckého prezidenta Erdogana mimořádně důležitá, protože najít prostředek k přesvědčení prezidenta Putina k osobnímu setkání, ani snahy zapojit ázerbájdžánského prezidenta Alijeva neměly úspěch. To co se mezitím odehrává v Sýrii a v samotném Turecku Erdogana natolik znervózňuje, že se veřejně obrátil na USA s požadavkem vyjasnit, zda podporují jeho nebo Kurdy.“ Sobjanin předpokládá, že Erdogana straší možnost dohody, k níž mohlo dojít při návštěvě Kissingera v Moskvě u prezidenta Putina.

Nazarbajev sotva může přijmout roli prostředníka mezi Tureckem a Ruskem. Sobjanin k tomu řekl, že do konfliktu jsou zataženy mnohé síly, jako je EU, wahábitští monarchové Zálivu a zpravodajské služby desítek zainteresovaných zemí. Proto tam, kde je to skutečně vážné, vedou dialog ohledně nejbolestivějších a nejdůležitějších témat dvě vojensky nejmocnější země planety přímo.

Sobjanin je přesvědčen, že si Astana nepřeje být zprostředkovatelem. Mírová rétorika Nazarbajeva týkající se Turecka a Ukrajiny je mimořádně  aktuální a užitečná. Kazachstán zachovává dobré vztahy s Ruskem, aktivně jedná v turkickém světě a zachovává dobré vztahy i s Ukrajinou. Pro snížení válečného napětí a pro snížení následků sankční války Západu s Ruskem  a Ruska s Tureckem je to prospěšné.

Putin nejednou upozornil, že jeho výhrady jsou k Erdoganovi, k jeho osobní vině a nikoliv k tureckému lidu. Vinen není turecký národ. Sobjanin říká: „Pevné přání Nazarbajeva zachovat přátelství s Tureckem zcela odpovídá strategickému postoji všech euroasijských spojenců.“ Ankara zkusila přiblížení k Euroasijské hospodářské unii prostřednictvím Kyrgyzie. Investoři tam během půl roku spustí továrnu na výrobu látek.

Zatím se země Euroasijské ekonomické unie k sobě nechovají jako partneři, ale spíše jako konkurenti. Taková situace se dlouho udržet nemůže, neboť v dnešních podmínkách všeobecné krize jsou ztráty zisku smrtelně nebezpečné pro všechny ekonomiky. Zde nehraje roli síla, všechny státy Eurasie jsou navzájem propojeny natolik, že by bylo nesmyslné pouštět se do obchodní války. A byla by dlouhá.

Kazachstán se snaží vedle těžby surovin také rozvíjet výrobu. Astana stojí o investice. Zatím jsou však na obzoru jenom investice z Číny. Možná čínský scénář napodobí Turecko. Ve srovnání s Pekingem má však Ankara finanční možnosti omezené. Turecku je rovněž jasné, že kazašské vedení bude při realizaci jakéhokoliv projektu hledět především na maximum výhod pro svůj rozpočet. Vždy bude stavět na první místo svůj prospěch a teprve potom partnerský. V zahraničním obchodě Kazachstánu nestojí Turecko na předním místě, ale až za EU, Ruskem a Čínou.

Převzato z Vestikavkaza.ru

***

Na Ukrajině je uzákoněno otroctví. Nasmlouvaní příslušníci ozbrojených sil Ukrajiny nemají právo odejít

Ostap Samojed

12. února 2016

Na Ukrajině probíhá intenzívní nábor do služby v armádě. Všichni práceschopní muži ve vojenském věku se rozprchli (a nejen oni) v návalu vlastenectví a vystupňovaného pudu sebezáchovy. Proto milující stát agituje odpovědnou mládež do placeného prolévání krve za údajně vzájemně výhodných podmínek. Mnoho důstojníků v záloze hlásá z tribun o všech půvabech vojenské služby za dobrou virtuální odměnu. Hrdinové s mandáty slibují všem odvážným nadpozemské radosti života v kasárnách a po neodvratné smrti houfy hurisek a potoky vína.

Jak se ukázalo, tak ne nadarmo takto lákají politici i všiví propagandisté.

Ukrajinský nasmlouvaný příslušník nemá právo být uvolněn a vrátit se domů. Za současných politických podmínek to nemůže udělat nikdy. Podpisem smlouvy se voják dá dobrovolně do otroctví. Dokonce nikoliv státu, ale současnému zlodějskému strýci s množstvím zakoupených hvězdiček na ramenou i na prsou. O tomto fíglu informovala petice příslušníků padlých do otroctví.

Podle podmínek vojenské smlouvy nemá voják právo přejít po uplynutí 12 měsíců do zálohy. Možné je to jen při demobilizaci nebo ukončení speciálního období. Jinak řečeno se doba služby prodlužuje automaticky a donekonečna. Autoři petice žádají po prezidentovi změnu zotročujících podmínek.

Vláda před rokem rozprostřela na neprozřetelné a důvěřivé spoluobčany sítě. Nyní za pomoci rozsáhlé propagandy nahání všechny bez rozdílu. Evropa může závidět. Na Ukrajině je uzákoněno otroctví.

Převzato z Whoswhos.org

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
77 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
13. 2. 2016 18:26

Vtip o Němci, Rusovi a Angličanovi ze života Ministrům zahraničí Německa, Ruska a Velké Británie, Frankovi-Walterovi Steinmeierovi, Sergeji Viktoroviči Lavrovovi a Philipu Hammondovi položili jednu a tu samou otázku, aby procentuálně ohodnotili perspektivy ukončení násilí v Sýrii (příslušné dohody byly uzavřeny 11. února v průběhu schůzky mezinárodní skupiny pro podporu Sýrie). Steinmeier suše odpověděl 51%. Lavrov začal vysvětlovat, že je nutné, aby všichni plnili závazky, které si na sebe vzali, aby odpovědně přistupovali k přijatým rozhodnutím a kolektivně spolupracovali při urovnávání té situace, a protože o tom má své pochyby, tak dává 49%. Hammond řekl, že za všechno může Kreml.… Číst vice »

Irena
13. 2. 2016 20:32

Prý se říká, že v Sýrii umírají pod ruskými bombami nevinné americké peníze.

Dana
Dana
13. 2. 2016 22:37
hudryper
hudryper
13. 2. 2016 22:39

Pan Umlauf ve svém článku : http://e-republika.cz/article3513-Mnichovska-kapitulace-Zapadu-ohledně-Syrie přímo hýří optimismem. Dobře se to čte,akorát ta paralela s původní Mnichovskou smlouvou mi připadá přitažená za vlasy. To proto,že na SV, a nejen tam ,působí americká politika schizofrením dojmem.Jsou tam síly,které hecují Erdogana i Saudy,aby se nebáli a šli do těch zatracených Rusů a také druzí,kteří se snaží za cenu ztrát zachránit z americké pozice na SV,potažmo ve světě,co se ještě dá a invazi do Sýrie nepřejí,protože společně s Izraelity vědí,co asi bude následovat. Kdo zná ruský přístup k operacím,jako je ta jejich ve vzdálené Sýrii,umí si představit,že ruský GŠ plánoval tento… Číst vice »

fajt
fajt
14. 2. 2016 8:52

hudryper napsal
Kdo zná ruský přístup k operacím,jako je ta jejich ve vzdálené Sýrii,umí si představit,že ruský GŠ
plánoval tento vývoj ještě před zahájením mise na začátku podzimu.

takže sestřelení vojenského letadla ( esůčka ) turky v Sýrii měl GŠ RF taky ve strategickém merku??. ..)

aram
aram
14. 2. 2016 9:16

K článku o viru Zika – tak mě napadlo:
Zika – Brazílie,
Brazílie – Olympiáda 2016,
Brazílie – BRICS,
ale možná to tak přece jen nebude.
Možná.

hudryper
hudryper
14. 2. 2016 9:37

fajt napsal
takže sestřelení vojenského letadla ( esůčka ) turky v Sýrii měl GŠ RF taky ve strategickém merku??. ..)

Vúbec bych se tomu nedivil. Ten turecký nos,co vyčnívá daleko do Sýrie na mapě,k přeletům na
pár vteřin přímo ponoukal,zvláště pak kvůli finálnímu klesání za účelem přistání proti větru,který
v Lakátii skoro pořád vane od jihu. Akorát to rozstřílení bezmocného pilota na padáku si myslím,
že ne. Všechno to přišlo jak na zavolanou,nezdá se Vám to ? Myslím,že tyhle věci umějí Rusové
podstatně kvalifikovaněji,než jejich protivníci hamburgeržrouti.

fajt
fajt
14. 2. 2016 10:01

hudryper napsal Všechno to přišlo jak na zavolanou,nezdá se Vám to ? Myslím,že tyhle věci umějí Rusové podstatně kvalifikovaněji pamatuji si, že v době sestřelení esůčka byl gosudar v Jordánsku a při komentování této události byl trochu ( na něj nezvykle ) nervózní a bylo i vidět, že je ve spěchu při opuštění j. království, záchranná operace se taky vyznačovala značným chaosem a letecké a kosmické síly RF byly po incidentu befelem přilepeny k zemi – druhá strana NATO na tom nebyla lépe, snad jenom američané se pár hodin před tureckou akci zdekovali z prostoru a do vzduchu vyslaly své… Číst vice »

fajt
fajt
14. 2. 2016 10:10

http://cz.sputniknews.com/nazory/20160214/2361416/medvedev-pozemni-operace-syrie-valka.html

Moskva nepodporuje prezidenta Asada osobně, ale „přátelské vztahy se syrským státem.“
„Prostě vycházíme z toho, že v dnešní Sýrii není jiná legitimní vláda kromě Bašára Asada,“ prohlásil Medveděv. … hmm. ..)

fajt
fajt
14. 2. 2016 11:12

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7448-saudska-arabie-pripousti-nasilne-svrzeni-prezidenta-basara-asada – to může být taky důsledek toho, že se nereagovalo hned a z politiky se stala z nouze ctnost. ..)

fajt
fajt
14. 2. 2016 11:16

Chyba 503 služba dočasně nedostupná – se začíná stávat na OM evergreenem. ..)

http://kb.wedos.com/cs/webhosting/chyba-503.html

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 12:29

Irak soustredil nemale mnozstvi armadnich sil na hranici se saudskymi uterkami, ktere na hlavach drzi „galuska od detskeho kocarku“. Navzdory vnitrnim problemum Irak varoval Saudskou Arabii pred vstupem do Syrie. Je celkem jasne, ze bude mit podporu Iranu. Mala odbocka k jurskemu zamini a ministerstvu obrany. – Koho ted cesky lidsko-pravni sametovy kokot bude podporovat? Kurdy pri tureckem utoku, anebo turecke hovado jakozto spojence v NATO? Irak proti Saudum anebo bude vyhulovat emerickou spinu a podporovat wahabisticky IzraHELL? Ted babo rad. Myslim si, ze Rus nemuze nereagovat na intervenci dobytka typu Saud. Ale mam takovy pocit, ze se do Syrie… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 12:52

Lidske podvedomi je sfera neuveritelnych abstraktnich relaci a inspiraci.

Cim dale tim vice se mi ted vraci jeden znamy termin – damascenska ocel.
Podobnost se slovem Damasek opravdu neni nahodna, ale ta ocel je starsi.

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 15:13

Slovutna Emerika pry apaluje na Turky, aby prestali s delostrelbou na Kurdy v syrskem vnitrozemi. Ale kdo vi, treba chteji jen vypadat hezky. V tuto chvili VESKERA kurdska populace vidi, kdo je jejim katem, kdo jejim zidovskym Jidasem, kdo ji pomaha v syrskem teritoriu, kdo na ni sjizdi smecko … a who is who v ceske vladni cisterne. Saudsky wellBLOUD ma udajne velky zalusk na Jemen. Kdosi tvrdi , ze saudske ropne zdroje vysychaji, coz neni novinka , ale … ze by tak brzy? A v Jemenu je udajne ropny potencial. Syrska armada je prakticky na dotek tureckeho laloku v… Číst vice »

nikdo
nikdo
14. 2. 2016 15:55

Dana napsal

Radovi Rusove stradaji,ale jejich vykoristovatelesi ziji kralovsky..

http://video.aktualne.cz/svet-na-hrane/londyn-ma-novou-atrakci-cestu-kleptokracii-kolem-palacu-post/r~2f9bed52ce6c11e59045002590604f2e/

Závist není vždy špatná. Třeba když se použije k pěstování rusofobie.

Nebo možná špatná je, a ten kdo ji využívá taky?

peter.
14. 2. 2016 17:03

Doporučujem sledovať diskusiu.Turci už údajne odstreľujú nielen Kurdov ale aj sýrsku armádu.Začali s leteckým bombardovaním Kurdov.Čaká sa reakcia Rusov.

hudryper
hudryper
14. 2. 2016 17:24

Po tomhle vyjádření Lavrova jsem přesvědčen,že už byl kotel okolo centra Alepa dokonán a že už
Syřané začali jednat s okupanty o kapitulaci. Tohle je od ruského ministra něco tak neočekávaného,
že muselo dojít k něčemu přelomovému.Myslím,Peter,že pokud se Turci nezastaví a nestáhnou zpět,dostane se jim takové vojenské lekce,po které už Erdogan nebude prezidentem. Rychlost,
s jakou ta ruská reakce příjde určí Turci,nebo možná Saudi tím,co si v dané situaci dovolí.

nikdo
nikdo
14. 2. 2016 17:52

Syřani oficiálně oznámili turecký vpád. Zatím 12 pickupů s kulomety + cca 100 vojáků se zbraněmi. Má se jednat o turecké vojaky a žoldáky.
http://rusvesna.su/news/1455469318
http://sana.sy/en/?p=69390

Irena
14. 2. 2016 18:04

https://www.youtube.com/watch?v=rkTh0tVvp9Y

Tak Monsanto už vesele řádí na Ukrajině
asi od 1:20 hod.

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 18:07

Ja osobne asi paradoxne neocekavam rychlou ruskou reakci. Nemuzu se zbavit pocitu, ze tem debilum z Male Asie se chysta konkretni prekvapeni. At jde turecky zid dale do Syrie. – Kotel mu bude odmenou. Hudryper mel pravdu, kdyz napsal, ze Rus urcite pripravil reakci na veskere mozne scenare. Zapadni teror dostava palkou po koulich , Erdragonovi Putin nezveda telefon, Rusko nevyjadruje premrstena konstatovani. Vite, o co jde? Erdragon takrka definitivne prohral. Chtel bezletovou zonu, dostal saudske lejno, chce beztankovou zonu, dostane Kurdistan. Njn, neni to jednoduche. Mejme pevnou viru ve schopnosti napadene strany a jejich spojencu. Turek mozna prijde i… Číst vice »

fajt
fajt
14. 2. 2016 18:18

podle nezvyklé aktivity Medveděva za pár posledních dnů, který byl vcelku jinak neviditelný a který se jal taky komentovat ruskou zahraniční politiku a v jeho podání zní trochu jinak než ta Putinova, počítám, že ruští liberálové nechtějí ruskou akci v Sýrii při útoku Turecka na Kurdy a syrskou armádu…uvidíme, ale když teď Rusko Turecko za teroristické činy na cizím území nepotrestá, docela jim ( opět ) klesne mezinárodní mocenský kredit, pak by i pozice Putina začala být hodně nejistá a ruští liberálové by už dílo zkázy na ruských patriotech rychle dokonali. ..)

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 18:26

Ty vole, kam NATO fajt chodis?
Putin ma dovolenou, tak ho nekdo musi zastupovat. A navic – Medvedevovi jde o politicke preziti.
A vis , kde je? Na turecke riviere. V ramci rekognoskace tureckych hajzlu.
Ty jsi vetsi skuhral , nez klasicky Cizek. Kolik to haze mesicne?

hudryper
hudryper
14. 2. 2016 18:30

fajt napsal
ruskou zahraniční politiku a v jeho podání zní trochu jinak než ta Putinova, počítám, že ruští liberálové nechtějí ruskou akci v Sýrii při útoku Turecka na Kurdy a syrskou armádu…

Medvěděv nemá nejmenší vliv na silová ministerstva. Tomuhle vládne bez jakékoliv výjimky Putin.
Po Kisingerovi zřejmě ruský metropolita sdělil Putinovi vzkaz,který znamená mnoho. Allah budiž
milostiv Erdroganovi a těm dalším figurkám okolo něho. Čechoslováci zažili podobné překvapení od smluvních spojenců v Mnichově v 38. V tomto smyslu lze souhlasit s hlavní tézi Umlaufova posledního článku. Rusko čeká na flagrantní důkaz tureckosaudské intervence a pak tvrdě udeří .

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 18:35

Takze tomu dame trochu souvislosti. BreakKING prichazi na OM.
Turecka zoldnerska hovada prikryla uprk tureckych privatizeru syrskeho bohatstvi. Malo chybelo, a kolem 300 obrezanych bylo uvedeno do celty bajnych jurisek.
Turecky dement bude tvrdit , ze turecka armada zadnou hranici neprekrocila.
– 1 krok, ktery uvadi Erdragona do navi.

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 18:38

Hudrypere , zdravim … Kazdy od jinych zdroju, ale mirime k temuz.

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 18:47

Lidi , na me jde maggi v homolich. Emericky soudruh konska hlava Kerry prohlasil, ze Islamsky stat nemuze porazit jeden stat, ale siroka svetova kopalice.
Tim de facto tento skull and bones dement priznal , ze slovutna Emerika je hlinak na murich nohach.
Hrat si na vojaci – to tem krcnim tucnicim jde. A ve lhani jsou galaktickymi mistry. Tolik septiku na svete neni , kolik tech onych staci vyprodukovat emericka moula.

fajt
fajt
14. 2. 2016 18:53

hudryper napsal Medvěděv nemá nejmenší vliv na silová ministerstva. Tomuhle vládne bez jakékoliv výjimky Putin. Po Kisingerovi zřejmě ruský metropolita sdělil Putinovi vzkaz,který znamená mnoho. Allah budiž milostiv Erdroganovi a těm dalším figurkám okolo něho. Čechoslovácizažili podobné překvapení od smluvníchspojenců v Mnichově v 38. V tomto smyslu lze souhlasit s hlavní tézi Umlaufova posledního článku. Rusko čeká na flagrantní důkaz tureckosaudské intervence a pak tvrdě udeří . na silová ministerstva určitě ne ( i když i tady budou mít liberálové své lidi a poskoky ), ale tř. na CBRF a ekonomické toky v samotném Rusku určitě, takže zase úplně bez… Číst vice »

peter.
14. 2. 2016 19:03

Niekde som čítal,že ak chce nejaký štát (Turecko napr.)použiť bojové lietadlá dodané z USA ( F-16) v skutočnom boji,tak na to potrebuje súhlas od USA.Nevie o tom niekto viac?

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 19:04

To je neuveritelny. S nastavajici noci syrske vlastenecke vlastenecke sily utoci vsemi azimuty. Na mesto Rakka miri nejaka gardova divize, uvnitr v Lattakii zasahuji po delsi dobe na ostruvky emericke zoldnerske svoloce oddily domobrany, Rusko do vzduchu poslalo vsechno , co ma kridla , ve Stredozemnim mori se pohybuji dve ruske stealth ponorky, v tv kraksne uz otevrene hovori, ze saudsky wellBLOUD a turecky hajzl hodlaji svrhnou „syrsky rezim“ – a zadny problem s ISIL, a Rusko uvedlo to stavu nejvyssi pohotovosti jizni kridlo svoji armady. Do Syrie se s velkou pravdepodobnosti chysta paradesantni vysadek … procez se nejvyssimu ceskemu… Číst vice »

peter.
14. 2. 2016 19:11

fajt napsal
na silová ministerstva určitě ne

fajt:
Putin ako je uvedené v mojom odkaze z piatku, v silových rezortoch začal robiť poriadok,odvolal už 10 generálov a nahradil ich svojimi schopnými a vernými.Tak zabránil(Božedaj)tomu,aby mal v prípade nejakého puču krytý zo strany armády a vojsk ministerstva vnútra (spomínajú sa aj tajné služby) krytý chrbát,čo je pre mňa dosť povzbudivá správa.

hudryper
hudryper
14. 2. 2016 19:14

orinoko napsal
To je neuveritelny. S nastavajici noci syrske vlastenecke vlastenecke sily utoci vsemi azimuty. Na mesto Rakka miri nejaka gardova divize

Tato noc nebude krátká… docela mi padá ze srdce kámen,Orinoko, cítíš to také ?

fajt
fajt
14. 2. 2016 19:17

orinoko napsal

Ty vole, kam NATO fajt chodis?
Putin ma dovolenou, tak ho nekdo musi zastupovat. A navic – Medvedevovi jde o politicke preziti.
A vis , kde je? Na turecke riviere. V ramci rekognoskace tureckych hajzlu.
Ty jsi vetsi skuhral , nez klasicky Cizek. Kolik to haze mesicne?

https://www.youtube.com/watch?v=FVwdfOYebkQ – pusť si trochu zupa muzic na svém tabletku. ..)

fajt
fajt
14. 2. 2016 19:27

peter. napsal
fajt:
Putin ako je uvedené v mojom odkaze z piatku, v silových rezortoch začal robiť poriadok,odvolal už 10 generálov a nahradil ich svojimi schopnými a vernými.Tak zabránil(Božedaj)tomu,aby mal v prípade nejakého puču krytý zo strany armády a vojsk ministerstva vnútra (spomínajú sa aj tajné služby) krytý chrbát,čo je pre mňa dosť povzbudivá správa.

až padne kosa na turecký šutr uvidíme jestli se čistka zadařila a jestli jsou ruští liberálové takoví kabrňáci, aby vlastním mužikům nastavili svou hruď. ..)

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 19:44

Tak mne kamen zatim ze srdce nespadl, ale tato noc opravdu nebude kratka. „Muj“ syrsky zdroj nestiha. Krome seznamu identifikovanych zahranicnich zoldneru prinasi i doslova vyraz … anihilace … „bojovniku“ Al Nusra kdesi u Allepa, kde probiha operace s nazvem Vetsi Allepo. V NATO se pry hada kdekdo s kdekym, Nemci V4 nazvali heretiky, do Syrie dorazily dalsi siitske oddily z Iraku, Irak zvazuje invazi do Saudu za podpory ruskeho letectva, pokud bude situace celkove eskalovat, Jordansko a Kuvajt odmitaji poslouchat saudskou demenci, Proti potencialni turecke pozemni invazi je vyclenena cela jedna rezervni syrska armada. Turek ma k dispozici kolem… Číst vice »

Irena
14. 2. 2016 19:44

hudryper napsal Tato noc nebude krátká… docela mi padá ze srdce kámen,Orinoko, cítíš to také ? No já nevím, mně spíš kámen na srdci roste. Poslechla jsem si ruské zprávy za týden, a to co se děje v Evropě, a mám na mysli výroky politiků, už opravdu překračuje všechny meze. Takové nepokryté lhaní lidí na těch nejvyšších místech, zavání válkou. V Mnichově se jich také většina vyznamenala. Já nevím, ale mezi nimi snad už nezůstali normální soudní lidé a to mě děsí. Jestli je to pravda, že to v Sýrii rozjeli plnou parou, tak jsem ráda, a doufám, že jim… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 2. 2016 19:58

Rusky server Sputnik je nejspis pretizeny, vubec se na nej nemuzu dostat. Z Ruska pres Iran a Irak patrne miri dalsi letadla a cely alternativni svet konstatuje, ze Zapad vypiplal dalsiho Hitlera – totiz Erdogana. Na druhou stranu – Turecko trpi neskutecnymi problemy od zavedeni ruskych sankci, a bude hur. To hovado uz se nejspis neda zastavit. Respektive da, ale jaka bude cena, tot otazka.
Jak asi budou vypadat turecke okupacni zony, az Turecko padne na tlamu.
Svuj hospodarsky rust kradlo , jak ta britska a holandska svoloc.
A co bude zitra rano?

hudryper
hudryper
14. 2. 2016 19:59

Paní Ireno, věřte tomu,že v ruské politice ,pokud se to prezentuje,pak řinčení zbraněmi má sloužit k
tomu,aby proběhla ta nejlepší bitva. Totiž žádná. Jejich politickým principem je udeřit až v obraně , ovšem dokonale zpravodajsky vyfutrované. Což se zřejmě v krátké době stane. Jsou věci a
události,které nelze bez vlastních obětí vyřešit.Jestli bude turecký útok koordinován s útokem na
Novorusko,bude tvrdost ruské odpovědi podobná na obou frontách. Rázem se vyjasní,jak věci jsou.

fajt
fajt
14. 2. 2016 20:29

fajt napsal

http://gpolitika.com/blizhniy_vostok/turko-sauditskij-shantazh-i-zapadnoe-davlenie-rossiyu-pytayutsya-vyzhat-iz-sirii.html

Тем не менее, громкое заявление премьера Медведева о «мировой войне» свидетельствует о том, что давление на Россию и угрозы с целью прекращения ею военных операций в Сирии возымели силу. Накануне Россия предложила прекратить военные действия в Сирии с 1 марта. 11 февраля с США сошлись на условии «через неделю».

peter.
14. 2. 2016 20:43

orinoko napsal
Turek ma k dispozici kolem 20 tisic potencialu na bezziti, pokud nebudeme zminovat obrnenou vozbu.

http://i1.wp.com/medzicas.sk/wp-content/uploads/2016/02/Turecka-armada.jpg?w=800

fajt
fajt
14. 2. 2016 20:51
peter.
14. 2. 2016 20:56

hudryper napsal osti,které nelze bez vlastních obětí vyřešit.Jestli bude turecký útok koordinován s útokem na Novorusko,bude tvrdost ruské odpovědi podobná na obou frontách. Rázem se vyjasní,jak věci jsou. p.hudryper: Rád by som sa mýlil a máte pravdu,že najlepšia vojna je tá,ktorá nikdy nezačne. Ja to neviem vysvetliť,ale moja intuícia ktorá ma skoro nikdy nesklamala mi hovorí,že Porošenko už čaká len na nejaký signál a vrhne všetko čo má na Donbas.Pre neho bude aj neúspešný útok z nejakého dôvodu potrebný,možno mu to nakázali jeho americkí tútori,ale zaútočí.Domobrana Donbasu je v plnej pohotovosti a útok čaká každú chvíľu.Ak ten blbec Erdogan zaútočí,môžu… Číst vice »

hudryper
hudryper
14. 2. 2016 20:58

fajt napsal
http://stop-news.com/sobytiyafakty/6011-rossiya-izrail-zona-svobodnoy-torgovli.html

Jestli něco židi umí a čemu skvěle rozumí,pak je to dobrý odhad vývoje událostí v budoucnu. Proto jsou tak dobří obchodníci a bankéři. Jednání Netanyahu v Moskvě jasně ukazuje,jak to v Sýrii dopadne.

fajt
fajt
14. 2. 2016 21:05

hudryper napsal
Jestli něco židi umí a čemu skvěle rozumí,pak je to dobrý odhad vývoje událostí v budoucnu. Proto jsou tak dobří obchodníci a bankéři. Jednání Netanyahu v Moskvě jasně ukazuje,jak to v Sýrii dopadne.

sionisté a místní jewrejci budou v Rusku bez daní a cel ? ( samozřejmě ve sváté zemi Jidášově budou pravidla pro ruský byznys a lid stále pod sabaku ) – to nemůže pro jednu stranu dopadnout dobře. ..)

abx
abx
14. 2. 2016 21:48

startuju prve F16 z tureckej leteckej zakladne

Update 4:34 PM Eastern US Time —
RADAR CONFIRMATION ! ! ! ! !
According to military sources, Turkish F16s are taking off from Diyarbakir base to attack targets in northern Syria.

Visually verified . . . . photo below!