Svět ruskýma očima 371

 

Středomoří už není doménou Západu

Alexandr Artamonov

26. září 2016

Po zvyšování přítomnosti ruských válečných lodí v Tartusu přistoupila RF k operacím u břehů Francie a Itálie. Podle západních medií vplula ruská ponorka do bezprostřední blízkosti akvatorie válečného přístavu Toulon.

Alžírsko ruským lodím poskytlo (a podle tajných zdrojů také ponorkám) právo k užívání své základny Mers-el-Kebir jakožto opěrného bodu. Čínské námořnictvo, spojenec Ruska na Dálném východě, také poslalo kontingent svých lodí do východní části Středomoří.

Francie se pokusila odpovědět tím, že z příkazu svého ministra obrany vyslala průzkumnou loď Dupuy de Lom do Černého moře ke břehům Abcházie. Tato 100 metrů dlouhá loď je určena k radioelektronickému průzkumu pro Francii a NATO. O perspektivách konfrontace námořnictva ve Středozemním moři a o syrských událostech promluvil šéfredaktor elektronického vydání „Geostrategické observatoře“, bývalý šéfredaktor „Radio France Internationale“, absolvent Vojenské akademie Richard Labevier.

Ve svém článku píšete, že Středozemní moře, minimálně jeho východní část, se mění na rusko-čínskou zónu. Komentujte.

Od zahájení operace v Sýrii v roce 2011 měl Západ v úmyslu tuto zemi rozbít, podobně jako tomu bylo svého času v Iráku. Americká vláda si chtěla podrobit Asii, takže potřebovala rozčlenit Sýrii. Vsadili na salafistické a džihádistické hnutí pod ochranou NATO. V této operaci se angažovaly samotné USA, evropští partneři, Izrael a země Perského zálivu. Avšak Sýrie to ustála, i když se válka začala šířit z Libye a žoldáci přicházeli z Blízkého a Středního východu, z Kavkazu, Čečenska, Ujguři, Francouzi, z Alžírska, Maroka a z Tuniska. V letech 2012 až 2013 pronikli přes syrskou hranici, ale Sýrie to zvládla.

Situace přešla do regionální občanské války. V Sýrii měly být malé emiráty obývané sunnity a šíity, všelijakými bojovnými elementy atd. Rusko se rozhodlo zachránit státní celistvost Sýrie. Putin vyzval na půdě OSN k vytvoření jednotné fronty proti IS, jenže Američané chtěli rozpad a zničení Sýrie. Rusku se podařilo konsolidovat svoji vojenskou námořní pozici kolem základny v Tartusu. Staví se tam ještě druhý přístav pro Číňany, v provozu bude od října 2016.

Středozemní moře už nepatří Západu. Přinejmenším jeho východní část už není pod vládou amerického, britského a francouzského námořnictva díky Suezskému průplavu. Stejně tak v oblasti Gibraltaru zasáhli ruští a čínští partneři do rozložení sil. Středozemní moře je opět středem velké všestranné geostrategické hry okolo Sýrie. Je epicentrem krize. Rusové syrskou krizi usměrňují a vědí si tak rady i s vlastní krizí na hranici s Ukrajinou, s Donbasem i v Pobaltí. Všechno je propojené. Řízení syrské krize má široké geostrategické souvislosti.

Německý časopis Die Welt tvrdí, že zásluhou Sýrie si Rusko vrátilo status světové mocnosti. Souhlasíte?

Dne 3. září 2013 zahájily Washington a Paříž z jedné z italských základen NATO pokus o bombardování Sýrie raketami. Ty byly zachyceny ruským radarem a sestřeleny i za pomoci ruského torpédoborce. Rakety NATO patřily do americké protivzdušné obrany – rakety proti raketám. Měly prověřit a odhalit radarovou ochranu Sýrie. Pokud se daly pochopit údaje od vojenské rozvědky, měly být zjištěny radarové stanice na území Sýrie. Ruské vojenské námořnictvo je dokázalo zadržet. Syrské základny zůstaly skryty a Rusové svým štítem předvedli svou sílu. Nakonec využil ruský generální štáb situaci k tomu, aby ukázal, že je si vědom plánů především francouzského a amerického generálního štábu zaútočit na Sýrii. Rusko tak pohrozilo Západu a předvedlo, že mu bude čelit a Sýrii nedovolí obsadit.

Po těchto zdvořilostech mezi americkým a ruským generálním štábem se začalo pracovat na diplomatických dohodách. Ona krize zneškodněných raket dopomohla k hledání řešení a umožnila vyhnout se nové eskalaci velké války proti Sýrii s širokou frontou NATO.

Ruské odolávání pomohlo ustavit rovnováhu proti americkému monopolu na mořích a ve vzduchu. Syrská krize umožnila vyvážit a pomocí síly ukázat, že Západ nebude jenom slízávat smetanu a že něco podobného jako v případě Sýrie může nastat i na Ukrajině. To je skutečný jazyk síly. Bylo to probíráno i na varšavské schůzi NATO. Aliance se cítila uražená a uzavřela to tím, že je potřeba rozesít základny podél ruské hranice.

Převzato z Pravda.ru

***

Budoucnost evropské vojenské mašinérie – soukromé žoldnéřské společnosti

28. září 2016

Oslabení globální bezpečnosti vede k chaosu v mezinárodních vztazích, po kterém následuje negativní vývoj na Blízkém východě a na Ukrajině a rozvoj síťových forem mezinárodního terorismu. Příprava strategie hybridních válek  a jejich testování v různých oblastech světa znamená jasné ohrožení ruské národní bezpečnosti. Ředitel Centra pro strategická studia a prognózy Sergěj Griňjajev se domnívá, že dnes není hlavním nebezpečím pouze terorismus, jehož tváří je DAIŠ, ale i reakce na poslední události kolem NATO.

Uvádí: „Slavný 5. článek stanov NATO byl použit pouze jedenkrát, po 11. září. Spojené státy  povolaly kolektivní síly aliance, aby zajišťovaly jejich vlastní bezpečnost. Na americkém nebi hlídkovala letadla NATO v době, kdy samotné USA řešily vlastní zahraniční cíle v Afghánistánu, Střední Asii a dalších regionech.“ Podle jeho názoru jsou roky NATO sečteny: „Dokonce z vojensko-politického pohledu je současný konflikt nikoliv konfliktem ze studené války. Dnes nikdo nebude bojovat v mohutném měřítku, na bojových liniích, nebudou bojovat státy a právě k tomu nebyla NATO vytvořena. V dnešní době, kdy mluvíme o pravidelné, asymetrické hybridní válce, jsou struktury zorganizované v rámci NATO neúčinné.“

Podle experta je důležitá část členů aliance neschopná bojovat: „Jsou to takové země jako Itálie a Španělsko. Víme o tom z příkladu jejich snahy o vojenské zapojení v Libyii. Jejich kontingenty samotné nezmohly nic až do doby, než sestavily jednotné velení.“

Griňjajev došel k závěru, že „budoucností evropské válečné mašinerie, dokonce i zaštítěné USA, jsou soukromé žoldnéřské společnosti. Je to další monopolizace tohoto trhu služeb, jímž stát fakticky přenáší své pravomoci k užití síly na soukromé firmy“.

Převzato z Vestikavkaza.ru

***

Bumerang odplaty

Alexandr Žilin

30. září 2016

Anglosasové se připravovali použít ke zničení Sýrie stejný postup, který použili v Iráku a v Libyi. Letecké útoky, podněcování vzpoury, vyvolání chaosu, vykradení zdrojů a nakonec zničení země. Nebýt Ruska, všechno by se jim zdařilo. Rusko odrazilo útočný trumf amerických jestřábů, když se postavilo do čela akce k likvidování chemických zbraní v Sýrii. Washington nebyl na takový krok Moskvy připraven a intervenci musel odložit. Avšak Anglosasové se svých záměrů jen tak nezřeknou. V Sýrii se objevili řezači hlav z IS, a ti se zaměřili na boj proti prezidentu Asadovi, proti kterému vyhlásili válku i USA. V řadách IS jsou instruktoři z britských soukromých vojenských útvarů.

Jakmile IS několikrát zaútočil na syrskou armádu, USA okamžitě oznámily, že na nové kolo boje s „mezinárodním terorismem“ v Sýrii vysílají svoji armádu a speciální jednotky. Podivné, že Američané bojují proti Asadovi a zároveň posílají své vojáky do Sýrie bojovat proti IS, který ale také bojuje proti Asadovi. Nelze se proto divit, že po jediném útoku proti vojskům syrské armády utrpěla vládní vojska několikanásobně větší ztráty než IS za celý rok „nesmiřitelného boje“ Američanů s ním. Tímto způsobem by se dosáhlo ubití Sýrie, ale zasáhlo Rusko, a to naprosto legitimně na žádost prezidenta Asada. Do Sýrie vyslalo omezený vojenský kontingent.

Tímto regionem má procházet čínská Nová hedvábná stezka a není možno ponechat USA, aby jej vzaly pod svoji kontrolu. Rusko na sebe bere roli síly schopné zajistit bezpečnost Nové hedvábné stezky zde. Ruské VKS teroristům pořádně zasolily tím, že zničily jejich zbraně, techniku, také bandity a instruktory z Británie, USA a Izraele.

Situace se zásadně změnila, a proto přišli Anglosasové s novou legendou. Prý není možno bombardovat umírněnou opozici. Tu Američané zlegalizovali a část IS tak trvale chrání před údery. Pomáhají jí a jejím prostřednictvím vyzbrojují celý IS. V Sýrii stále probíhají rozsáhlé boje, při nichž je ohromná spotřeba zbraní, které USA dodávají prostřednictvím umírněné opozice. Tímto způsobem Anglosasové bojují nejen proti syrské armádě, ale i proti ruským silám, které ji podporují.

Za rok trvající angažmá v Sýrii ruské síly předvedly, že Rusko je globální velmoc. Postavily se na odpor světovému hegemonu násilí. Ještě důležitější je, že ukázaly svému zapřisáhlému nepříteli skutečně nečekaný válečný potenciál: Raketové útoky z různých pozic, moderní prostředky radioelektronického boje oslepující PVO NATO a mnoho dalšího.

Jinými slovy: Rusko předvedlo bumerang odplaty, a to i v podmínkách nejaderné války. Získalo cennou zkušenost,. když dokázalo čelit v boji Spojeným státům. V Sýrii budou dvě ruské vojenské základny. Odejít z Blízkého východu, zóny ruských životních zájmů, by znamenalo opustit světové postavení. Je jen otázka jak pokračovat, aby nedošlo ke „druhému Afghánistánu“. Aby k tomu nedošlo, musí  Rusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná.

Převzato z Warfiles.ru

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
2. 10. 2016 14:13

„Je jen otázka jak pokračovat, aby nedošlo ke „druhému Afghánistánu“. Aby k tomu nedošlo, musí Rusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná.“ Tedy
chce tím autor říct,že účel světí prostředky ? V extrémním případě spojenectví wahabistických arabských režimů proti USA a Izraeli ? Škoda,že autor blíže nespecifikuje ono spojenectví s politickým islámem.

idiotronic
2. 10. 2016 16:38

O soukromých armádních jednotkách, kolonizujících amazonské pralesy (střelba do místních indiánů) psala počátkem 90. let již Poslední generace, když se ještě dala číst.

Starý doktor
2. 10. 2016 16:57

hudryper napsal „Je jen otázka jak pokračovat, aby nedošlo ke „druhému Afghánistánu“. Aby k tomu nedošlo, musíRusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná.“ Tedy chce tím autor říct,že účel světí prostředky ? V extrémním případě spojenectví wahabistických arabských režimů proti USA a Izraeli ? Škoda,že autor blíže nespecifikuje ono spojenectví s politickým islámem. Autor asi myslí nejspíše Kaydrova a Čečnu kde nedávno proběhla konference islámských duchovních pod názvem “Kdo jsou lidé sunny?”, včetně zástupců vlivných islámských madrás. Během této konference byl vypracován všeobjemný pojem o sunnismu. A v tomto pojmu není místo… Číst vice »

Starý doktor
2. 10. 2016 17:10

Podle výsledků Výboru vyšetřování investigativní žurnalistiky (Bureau of Investigative Journalism), Pentagon zaplatil Bell Pottinger asi 540 milionů dolarů za pokrytí války v Iráku v období od roku 2007 do roku 2011. Podle videoredaktora PR-firmy Martina Wellse se povinnosti společnosti skládaly ze tří typů úloh: výroby televizních spotů ukazující Al-Kajdu v negativním světle, vytvářet falešné novinové zprávy jakoby vysílané arabskou televizí, stejně jako vypouštění falešné reklamy propagující činnost Al-Káidy. Americká armáda podhazovala CD s falešným videem Al-Káidy během útoků. „Když provádí prohlídky v domě a dělají nepořádek při hledání jakéhokoliv materiálu, prostě tam podhodí CD,“ citují noviny Wellse. Pak armáda sledovala… Číst vice »

zajoch
2. 10. 2016 18:01

„Je jen otázka jak pokračovat, aby nedošlo ke „druhému Afghánistánu“. Aby k tomu nedošlo, musí Rusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná.“ Ač autor vyjadřuje tuto domněnku, myslela bych si, že Rusové mají dlouhou zkušenost se soužitím s muslimy a přece jen to dokáží pochopit. Navíc jim nic jiného než se s tím, že islám je i u nich praktikované náboženství, srovnat. Ač se středoasijské republiky odtrhly, přesto v Rusku zůstalo muslimských etnik ještě dost. Příkladem, že to jde, je právě Čečensko, ale není ojedinělé. Kromě toho se středoasijské republiky tak úplně… Číst vice »

fajt
fajt
2. 10. 2016 19:40

kam dovedly Evropu soukromé žoldnéřské společnosti jasně ukázala třicetiletá válka, na druhou stranu plán NWO by byl splněn, neřkuli stachanovsky překonán. ..)

hudryper
hudryper
2. 10. 2016 20:46

zajoch napsal musí Rusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná.“ Obávám se zajochu,že těmito slovy autor nechtěl označit schopnost ruské vlády a Putina zvláště spolunažívat s muslimskými etniky.To je všeobecně známo,i když nedostatečně oceňováno. Že by tento stav národnostní spolupráce uvnitř Ruska „málokdo chápal“ se mi nezdá. Spíše si myslím, že z této poznámky se dá usuzovat na začátek vytváření informačního pole nejen v Rusku,které by později usnadnilo některé zvlášť delikátní obraty ruské zahraniční politiky vůči státům,jež nyní jsou v nepřátelském gardu vůči Rusku. Jen si představ,že by někdo před rokem prorokoval… Číst vice »

hudryper
hudryper
3. 10. 2016 6:29

A ještě jedna poznámka k tématu. V dnešním interview se senátorm Doubravou na Parlamentních listech je tímto politikem definováno co je to politický islám :
“ Politický islám je skutečně mutace kanibalů, anticivilizací hitlerovského typu, pokud se dostane do fáze ultradiktátorské hysterie Islámského státu.“

peter.
3. 10. 2016 7:26

zajoch napsal Je jen otázka jak pokračovat, aby nedošlo ke „druhému Afghánistánu“. Aby k tomu nedošlo, musí Rusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná.“ zajoch: Túto obavu zdieľam aj ja najmä po tom,ako USA so svojimi spojencami teraz už celkom odhodili masky bojovníkov proti terorizmu a otvorene zaujali protisýrsky a protiruský postoj.V praxi to znamená,že ak doposiaľ financovali a dodávkami zbraní podporovali IS a ostatné protiasadovské skupiny tajne,tak teraz to už budú robiť otvorene.A môže sa stať,že sa zopakuje situácia z Afganistanu,kde Rusi museli bojovať nie len proti mudžahedínom,ale aj proti USA.Teraz,keď… Číst vice »

zajoch
3. 10. 2016 7:54

Ale Hudrypere, tvoje replika na můj komentář netrefila to co jsem napsala. Smysl byl v tom, že Rusové nikoliv nechápou, ale naopak více chápou jak je to s islámem, když s ním měli a stále mají zkušenosti ve vlastní zemi a nadále mít budou. K tomu jsem uvedla příklady. Toť vše. Definice senátora Doubravy sice vypadá zasvěceně, ale víš, takové definice si každý může sestavit a jak jsou na místě – jak si kdo posoudí. Obzvláště jsou-li předloženy v nějakých jinotajích. Odpusť, ale já jsem člověk natolik přímého uvažování, že nevím jak si definici senátora vysvětlit přesně. Ani mě to… Číst vice »

hudryper
hudryper
3. 10. 2016 9:26

Tvé přímočaré uvažování v oblasti globální politiky ,zajochu, nemůže být nic k odpouštění,je toTvůj přístup k politice a nikdo Ti jej nebere.Doubravovu „definici politického islámu“ jsem uvedl proto,
abychom si každý z čtenářů nepředstavovali pod ním něco jiného. Ono je dobré upřesnit,co si pod
pojmy,jež bez problémů používáme,všichni zúčastnění představují.Jsem rád,že Tě nic moc netrápí.

Béda
3. 10. 2016 9:53

Našly se hlasovací urny – 100% hlasů pro Clinton
http://www.pravda.ru/news/world/northamerica/usacanada/02-10-2016/1314731-usa-0/

merlin
merlin
3. 10. 2016 10:22

hudrypere, islám vždycky byl politický, protože on kromě duchovna a všedního života obsahuje samozřejmě i politiku. Na některých ,,lokalitách,, došlo k radikalizaci v důsledku vzedmutí eschatologického očekávání změn případně konce světa, resp. od konce 70. let se zvedá vlna apokalyptického myšlení a milenialismu. Ta už se objevila několikrát – např. příchod Mahdího v Súdánu nebo v hnutí, které stálo u zrodu Abbásovců, kteří svrhli údajně světský uzurpátorský režim Ujjámovců. Celému povstání ale předcházela eschatolog. proroctví hlásající příchod změny a nastolení spravedlivého řádu. Další silné milenialistické emoce souvisely s vpádem křižáků do Syropalestiny – výborně zapadnul do muslimských apokalyptických scénářů. poslední… Číst vice »

peter.
3. 10. 2016 10:32

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/406764-syrska-armada-vyzvala-povstalcov-aby-opustili-aleppo/
To by bolo to najjednoduchšie riešenie,ak by sa USA a spol.zasadzovali o prímerie výlučne z humanitárnych dôvodov.Bojím sa,že napriek až dojemnej starostlivosti o útrapy a životy civilného obyvateľstva,USA takéto riešenie povstalcom nedoporučia.

merlin
merlin
3. 10. 2016 10:44

Hydryper – to s těmi Turky mě překvapilo, neb jsem na to narazila při studiu aktuální islám. apokalyptiky. Objevují se v běhu událostí, které patří už do znamení Velké Hodiny, kdy přichází druhý rozkol vpádem divokých kmenů Goga a Magoga. Vzhledem k destruktivnosti jejich počínání se přeli středověcí arabští učenci o tom, zda je ještě vůbec řadit k lidem. Obecně se předpokládá, že jde o potomky Noemova syna Jáfeta. Pocházejí prý z Adama, nikoliv z Evy, Adam měl poluci a jeho semeno se smíchalo s hlínou a z toho byl stvořen praotec Goga a Magoga :-) Ovšem bůh, který jim… Číst vice »

peter.
3. 10. 2016 10:47

Nezáleží nám na tom,či štát ktorý nám poskytne azyl je bohatý alebo chudobný.Chceme len žiť v bezpečí.Povedal sýrsky utečenec Mohamed Ali Abdula.Tak ho poslali do Litvy.
https://cont.ws/post/389026

Béda
3. 10. 2016 11:03

Jenom taková nepodstatná drobnost. Ti co mají vždycky v mainstreamových médiích pravdu – vždycky všechno vyšetřují v utajení a nikdy nezveřejňují a nepodrobují veřejné oponentuře své důkazy. Nikdy klíčový důkaz, kterým by před zraky veřejnosti rozcupovali své oponenty na prach veřejně nepublikují. Vždycky jej naopak velice pečlivě utajují před zraky veřejnosti a zavazují vyšetřovatele pod přísným trestem vynést důkazy na světlo „boží“. Naopak ti, kteří v mainstreamu nikdy nemluví pravdu nemají nejmenší problém dokládat své závěry konkrétními veřejně dostupnými důkazy a jsou kdykoliv připraveni své důkazy veřejně obhájit před oponenturou protistrany. (tak tomu bylo u vyšetřovací komise k 11/9, u… Číst vice »

koloděj
koloděj
3. 10. 2016 11:24

peter. napsal
Chceme len žiť v bezpečí.

Bezpečí ?? hm.. hrozilo by mu něco na guantanamu ? :-)

merlin
merlin
3. 10. 2016 12:32

zajímavé je, že tuhle apokalyptickou tématiku zvedl Daeš, ale vzápětí se začal chovat, aby se okolním muslimským zemím zhnusil. Resp. věřícím muslimům. Např. přes prorokův zákaz trestat ohněm upálili jordánského pilota, kaceřují okolní muslimské státy a jednotlivé muslimy atd. Vzhledem k výbušnosti a připravenosti na džihád a apokalypsu to nažhavené okolí vlastně polévají pěkně studenou vodou.

merlin
merlin
3. 10. 2016 12:53

přitom mohli na tomhle utáhnout celý arabský poloostrov + další. Oni se už od roku 2000 mnozí odborníci obávali toho, kdo přijde a tohle téma zvedne v džihádu.

Gatta
Gatta
3. 10. 2016 13:49

Re Béda – náhodou … úplně živě si pamatuju c. Powella jak oosobně ukazoval ten Saddámův antrax, jak měli amíci perfektně zdokumentované ty mobilní chemické laboratoře a pak ještě ukazoval důkaz nejjasněší – takový větší, asi půlmetrový, kus nějaké hliníkové trubky …

hudryper
hudryper
3. 10. 2016 14:13

merlin napsal přitom mohli na tomhle utáhnout celý arabský poloostrov + další Jestlipak to nebude tím,že Daeš nemá s islámem vnitřně nic společného ? Používají vnější znaky muslimské víry v Alaha a Mohameda,ale ve skutečnosti kromě pár bláznivých mladíků jde většině bojovníků o výdělek,dostup k bezplatnému sexu s otrokyněmi a upuštění trochu testosteronu. Copak papežským žoldnéřům při „křížové výpravě“ proti Katarům začátkem 13.století šlo někdy o víru ? Zabíjet,rabovat,znásilňovat a morbidně se bavit – to byly nepochybně hlavní motivy k účasti. Papež o ton samozřejmě perfektně věděl. Na dotaz velitele,Šimona z Montfortu, jak rozeznávat správné křesťany od katarů ´= (kacířů)… Číst vice »

merlin
merlin
3. 10. 2016 15:15

hudryper napsal Jestlipak to nebude tím,že Daeš nemá s islámem vnitřně nic společného ? Používají vnější znaky muslimské víry v Alaha a Mohameda,ale ve skutečnosti kromě pár bláznivých mladíků jde většině bojovníků o výdělek,dostup k bezplatnému sexu s otrokyněmi a upuštění trochu testosteronu. Copak papežským žoldnéřům při „křížové výpravě“ proti Katarům začátkem 13.století šlo někdy o víru ? Zabíjet,rabovat,znásilňovat a morbidně se bavit – to byly nepochybně hlavní motivy k účasti. Papež o ton samozřejmě perfektně věděl. Na dotaz velitele,Šimona z Montfortu, jak rozeznávat správné křesťany od katarů ´= (kacířů) papež odpověděl :“ berte to vše najednou,on si mezi nimi… Číst vice »

Béda
3. 10. 2016 16:17

Gatta napsal Re Béda – náhodou … úplně živě si pamatuju c. Powella jak oosobně ukazoval ten Saddámův antrax, jak měli amíci perfektně zdokumentované ty mobilní chemické laboratoře a pak ještě ukazoval důkaz nejjasněší – takový větší, asi půlmetrový,kus nějaké hliníkové trubky … Máte pravdu – od té doby raději všechno tutlají a světová veřejnost jim má všechno slepě věřit. Zajímavé je, že když se zjistilo, že nic z toho co Powell nažvanil se nepotvrdilo a Irák USA zničily – nikdo za nic nenesl vinu. Prostě chybka se do „výpočtů“ vloudila. Že přitom zařvali statisíce lidí, že jsou z toho… Číst vice »

Starý doktor
3. 10. 2016 16:42

merlin napsal

přitom mohli na tomhle utáhnout celý arabský poloostrov + další. Oni se už od roku 2000 mnozí odborníci obávali toho, kdo přijde atohle téma zvedne v džihádu.

Dá se tedy o Daeši mluvit z náboženského hlediska spíše jako o apokalyptické sektě jak to podával p. Kmoníček v debatním klubu ( Hynek Kmoníček / Petr Pelikán – Šíité vs Sunnité – https://www.youtube.com/watch?v=4anYGfUoPvg)?

merlin
merlin
3. 10. 2016 18:43

ano, myslím že ano, já bych to tak vnímala. že chtějí přiblížit a nejlépe spustit armagedon. Ale tady lidé skutečně nechápou některá rozhodnutí jak saudů, tak íránských duchovních/dop. se podívat na íránskou ústavu :-) atd., protože mnohá z těch rozhodnutí mohou být prioritně duchovního resp. náboženského rázu a zde jsou vykládány velmi složitě naším způsobem myšlení. Jež jest velmi odlišným od orientálního. Kmoníček tam říká větu, která je objektivně hodně chytrá. Je o tom, že orientalisté nám zprostředkovávají mimo jiné svou představu orientu. Nerozumíme tomu, takže to vede např. k tomu, že islámské levičáctví evropských intošů zavírá klidně oči před… Číst vice »

peter.
3. 10. 2016 18:58

Starý doktor napsal
Dá se tedy o Daeši mluvit z náboženského hlediska spíše jako o apokalyptické sektě jak to podával p. Kmoníček v debatním klubu ( Hynek Kmoníček / Petr Pelikán – Šíité vs Sunnité – https://www.youtube.com/watch?v=4anYGfUoPvg)?

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/345937-co-je-za-strasnym-terorom-islamskeho-statu-chce-vyprovokovat-posledny-boj/
Na druhej strne,ak majú svet ovládať ľudia riadiaci sa biblickými proroctvami a existenciou Goga a Magoga ako tento debil Bush jr.,tak tá obrovská katastrofa ktorá postihne svet,už nebude ďaleko:
http://www.zosity-humanistov.sk/2009/09/francuzske-odhalenie-horiaci-bush/
pozn.
…bitka medzi armádami Islamu a Ríma.Názov „Rím“ sa vysvetľuje ako USA koalícia + Rusko.

Sio
Sio
3. 10. 2016 19:41

merlin napsal ano, myslím že ano, já bych to tak vnímala. že chtějí přiblížit a nejlépe spustit armagedon. Ale tady lidé skutečně nechápou některá rozhodnutí jak saudů, tak íránských duchovních/dop. se podívat na íránskou ústavu atd., protože mnohá z těch rozhodnutí mohou být prioritně duchovního resp. náboženského rázu a zde jsou vykládány velmi složitě našímzpůsobem myšlení. Jež jest velmi odlišným od orientálního. Kmoníček tam říká větu, která je objektivně hodně chytrá. Je o tom, že orientalisté nám zprostředkovávají mimo jiné svou představu orientu. Nerozumíme tomu, takže to vede např. k tomu, žeislámské levičáctví evropských intošů zavírá klidně oči před náboženským… Číst vice »

Sio
Sio
3. 10. 2016 19:51

Barevná revoluce v Rusku už proběhla.
http://aloban75.livejournal.com/

Aleš
Aleš
4. 10. 2016 7:14

fajt napsal

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5148-hlasovaci-listky-hillary

Tak to by stálo za to rozmáznout po vlastech českých.

peter.
4. 10. 2016 8:19

Aleš napsal
Tak to by stálo za to rozmáznout po vlastech českých.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/406646-dennik-usa-today-vyzval-citatelov-aby-nevolili-trumpa/
Mašinéria sa dáva do pohybu.

hudryper
hudryper
4. 10. 2016 8:23

Aleš napsal
http://www.hlavnespravy.sk/nad-syriou-ruske-su-35-sa-vzniesli-naproti-f-15-izraelskych-vzdusnych-sil/689876

AlešCitovat

Jde o kopii článku z doby krátce po instalaci ruských SS 400 v Lakatii. Informační válka jen kvete.
Na asi rok staré pravdivé zprávě stačí upravit datum a rázem je zde morálku povzbuzující zpráva…
Myslím, že naše názorová strana to nemá zapotřebí. Je třeba dobře znát realitu,lhaním ať se krmí ta druhá.

Aleš
Aleš
4. 10. 2016 8:43

Zdálo se mi to nějaké povědomé, ale nevzpomněl jsem si. Omlouvám se čtenářům za kachnu o „přátelském“ setkání letadel.

Sio
Sio
4. 10. 2016 14:25

Doplním o jeden článek. Musím říci, byl jsem v Anglii 2 měsíce a nevšiml jsem si. Zato dcera, která tam byla na kurzu angličtiny mi referovala něco podobného.
http://aloban75.livejournal.com/2294035.html