Svět ruskýma očima 382

 

„Dárky“ k svátkům: vláda Ukrajiny opět sebere peníze občanům

Nikolaj Podgornyj (Kyjev)

9. prosince 2016

Groismanova vláda připravila Ukrajincům úžasné novoroční dárky, které žádného z nich neminou.

Zákon „3200“

Pro zmírnění negativní reakce na novou etapu „reforem“ v zemi je lidem potřeba podstrčit sladký perníček. Tím je zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2017 z 1600 hřiven na dvojnásobnou sumu 3200 hřiven. Groisman hřímal ještě koncem října: „Práce ukrajinských občanů je podceněna. Proto musejí dostávat patřičnou mzdu.“ Přes měsíc bylo dennodenně slyšet Groismanovo ujišťování, že je to jen začátek, že všechno špatné už bylo a nyní už Ukrajina vytrvá v boji za suverenitu, územní celistvost a rozvinutí národní ekonomiky. Odborníci přijali zákon o zvýšení minimální mzdy bez nadšení. Bylo jasné, že se jedná o podvod.

Celé takto vymyšlené zvýšení mezd je především zvýšení daňové zátěže. Zvýší se vliv státu. Pro reálnou ekonomiku to přináší nezaměstnanost. Podnikatelé budou muset propouštět, protože takové mzdy nedokáží zajistit. Na zasedání 6. prosince schválila Nejvyšší rada vládní iniciativu s převahou jednoho hlasu (227 zástupců při potřebných 226). Jenže se ukázalo, že částka 3200 hřiven v zákoně stanovena není, zato je tam nový postup k tvoření tarifní mzdové tabulky, která umožňuje podnikatelům jedinou variantu. Kromě toho stanovuje přísnou kontrolu státem nad zaměstnavateli s velkými pokutami.

Ukrajinská televize uvedla: „Zákon dává jasnou představu, odkud se vezmou prostředky pro zvýšení minimální mzdy. Jestliže se Jaceňjukova vláda snažila o zajištění metodou perníku, potom Groismanův kabinet vzal do rukou bič a zavedl tvrdý systém kontroly dodržování zákona. … Kontrolovat budou nejen inspektoři příslušné inspekce, ale rovněž místní samospráva, která dostala potřebné pravomoci.“

Skutečné zvýšení příjmu pocítí jen ti nejméně placení zaměstnanci. V mimorozpočtové sféře také musejí platy narůst na 3200 hřiven. To povede ke zvýšení daně z příjmu a jednotného sociálního příspěvku. Tak se podmíní převod pracovníků na neoficiální zaměstnání, nebo masové propouštění. Dnes je značná část rodin závislá na příspěvcích na bytové a komunální služby. Zvýší-li se mzdy, budou se automaticky krátit příspěvky a rodiny nic nezískají. Podobně doplatí studenti, kteří přijdou o stipendia. Počítá se s podporou jen těch nejchudších. Dosud není rozhodnuto, jak to dopadne.

„Ať žije Severní Korea“

Dalším „dárkem“ od vlády je rozhodnutí zpřísnit daně za přepravu a osobní dovoz zboží ze zahraničí. Nyní se platí poplatky za zásilky v ceně do 150 EUR objednané v zahraničních internetových obchodech. Mohou se dovážet výrobky v ceně do 500 USD. Uvažuje se o snížení ceny na 22 až 50 USD. Aby se předešlo tomuto stínovému dovozu, který prý stojí za únikem 3,6 miliardy hřiven ročně, musí být učiněna  náprava. Aby se vláda vyhnula negativní reakci občanů, svádí to na požadavek EU, který však neexistuje.

Takto by se dala nejšetrněji uvést charakteristika příslušných úředníků, kteří tato opatření vymysleli: „Ať žije Severní Korea! … Jestliže řídí zemi takovýto idioti, je předurčena k záhubě.“ Celý ukrajinský výmysl bude podle lidí, kteří do problému vidí, znamenat likvidaci konkurence, prudké zvyšování cen a vlnu pašování. Ani zde si zatím nelze představit důsledky.

Jen placená představení

Poslední novinkou je od 1. ledna 2017 na Ukrajině placená televize. Podle nového zákona mohou mediální skupiny žádat od operátorů TV platby za vysílání v jejich sítích. Ceny jsou zatím nízké, ale od 1. ledna se mohou znásobit. Diváci to mohou vyřešit přepnutím na satelitní příjem a ještě navíc budou moci sledovat zakázané ruské TV kanály, o které je stále zájem.

Převzato z Lenta.ru

***

Francouzi se ozbrojují, aby mohli odolávat migrantům

Darja Aslamova

13. prosince 2016

Před dvěma léty začal ve francouzském městě Calais klesat příliv uprchlíků z Libye, Súdánu, Afghánistánu a Iráku. Na ně nemuseli obyvatelé města příliš přivykat, žijí vedle tunelu spojujícího Francii s Anglií a většina uprchlíků tudy chtěla cestovat přes průliv. Běženci tu byli ještě z doby jugoslávské války. Jenže ti nebyli problémem. Byli tišší, zakřiknutí a nešťastní. Nyní se však proslavený tábor Jungle stal pro Calais noční můrou. Současní běženci jsou dobyvateli.

Calais není město pro turisty. Vždy žilo na účet Britů, kteří přejížděli úžinu, nakoupili francouzské delikatesy (mnohem levnější než ve Velké Británii) a vraceli se s nákupem nejméně za 500 EUR. Když dorazili běženci, zmizeli zákazníci s naditými peněženkami a veškerý obchod ustal. Jedna ze zákaznic vypráví:

„Migranti na nás hledí jako na maso. Jsem vdaná žena a nemohu v klidu projít ulicí. Za mnou pískali a tleskali Afghánci a dělali obscénní posunky. Matky se bojí pouštět dcery na ulici. V táboře došlo k několika znásilněním, ale policie nikoho nezjistila. Muslimové nás všechny považují za prostitutky. Opravdu mnoho prostitutek sem ale přišlo. Jsou nazývány dobrovolnice!“ A pokračuje v líčení situace: „Přijížděla sem mladičká děvčátka z Belgie, Anglie a Francie, všechna chtěla dobrodružství a exotický sex s krásnými mladíky z tábora. Byla v něm dokonce i diskotéka. Styděla jsem se za osamocené obstarožní dobrovolnice z humanitárních organizací, tlusté a ošklivé. I ony se bavily s migranty, údajně ze soucitu. Afričané a Afghánci nepohrdli ani těmito starými ženami.“

Tábor Jungle, to je město ve městě, s mešitami, chrámy, nevěstinci a 75 restauracemi. Všichni migranti mají peníze a drahé telefony, které dostávají od neziskových organizací. Toalety za ně čistí dobrovolníci. Běženci si ani neperou oděvy (všechny mají od známých firem). Jednoduše vše vyhazují a další den dostanou nové. Všichni vlastní novoučké bicykly. Calais je chudé město, ne každý může dát svému dítěti k Vánocům kolo. Nezaměstnanost je zde 16 %. I při tomto špatném počasí spí bezdomovci na ulicích. U nás fouká celou zimu ledový vítr a bičuje nás ledový déšť.

Běžence rozvezli po celé Francii a ve skladech zůstaly štosy teplých oděvů a dobrého jídla. Žádali jsme charitativní organizace o pomoc chudým Francouzům. Ale povýšeně odpověděli, že problémy bílých je nezajímají. Všechny zásoby pošlou novým běžencům do Řecka. Neděláme si iluze. Běženci se vrátí. Přes 1000 lidí bude v Calais žádat o politický asyl a zřejmě jej dostanou. Všechno dostanou zadarmo: byty, stravu, výuku ve školách a na univerzitách a potom občanství a hlasovací právo.

„Budeme bojovat až do konce“

Jedna z žen vypráví: naposled jsem viděla svého muže před dvěma roky. Předměstí Paříže, kde jsme spokojeně žili, se stalo z 80 % muslimským. Při jednom návratu z práce chtělo v metru 5 arabských výrostků znásilnit děvče. Manžel se dívky zastal a tak jej pořezali v obličeji. Museli mu udělat dvě plastické operace. Od té doby jsem jej neviděla. Dozvěděla jsem se, že si koupil kalašnikov, opustil práci, rozvedl se a jeho svět se zhroutil podle Haré Krišna v peklo.

U Paříže se objevily kluby speciální přípravy, kde se dospělé ženy a muži učí přežívat v těžkých podmínkách, bez jídla, nacházet si vodu v lese. Berou lekce sebeobrany a zacházení se zbraněmi.

Existuje speciální klub, do něhož přicházejí denně mladí křesťané. Učí se ruskému systému bojového umění Rjabko. Do těchto táborů přijeli ruští chlapci a velmi pomohli. Mohou se zapojit všichni kromě Anglosasů – protestantů, to jsou sektáři. Klub se nazývá Disidenti Francie a jeho odbočky jsou po celé Francii. Členové nevystupují pod svými jmény, ale pod značkami. Používají speciální systém ochrany telefonických hovorů a jen šifrovanou elektronickou poštu. Mají své lidi mezi policií a v tajných službách. Francie se mobilizuje. Pokud nepřijde na jaře příštího roku k vládě Národní fronta, bude asi válka mezi křesťany a muslimy nevyhnutelná.

V domě disidentů jsou dobré lovecké zbraně a ve sklepě barel s benzínem. Pokud bude potřeba se bránit, uzavře se ulice a bude se střílet z ostřelovací pušky, udělá se požár a bude se čekat na pomoc přátel. Ve Francii jsou stovky malých tajných, mezi sebou propojených disidentských organizací. Lidé si v nich dělají zásoby konzervovaných potravin na několik měsíců. Koupili i malý destilační přístroj na výrobu alkoholu, který je ve válce nezbytný. Zajistili se i pro případ přerušení dodávky vody. Odborník jim poradil, jak vyvrtat studny.

Jedna z Francouzek vyprávěla svůj příběh. Pracovala jako učitelka ve státní škole v Lille v rajóně salafistů, kde se prodávaly jen potraviny halal a všechny ženy nosily hidžáb nebo nikáb. Křesťanské děti nosily na protest křížky, ale to bylo zakázáno. Muslimky si spokojeně chodily v hidžábech, ač je to také symbol náboženství. Ředitelství školy tvrdilo, že hidžáby jsou jen móda. Těžce jsem snášela vyučování historie, kdy ta francouzská se odbyla několika větami (Napoleon, francouzská revoluce), zato se neustále opakovaly lekce o provinění Francouzů vůči Arabům. Proto jsem ze školy odešla.

Je možný puč?

Francouzi sní o novém de Gaullovi. V únoru 2016 se v Calais odvážil promluvit na nepovoleném protestu proti migraci bývalý velitel Francouzské cizinecké legie C. Piquemal. Policie rozehnala demonstraci slzným plynem. Na 75 let starého generála zaútočil celý oddíl policistů. Povalili ho, když zpíval Marseillaisu, odtáhli na policejní stanici a tam jej drželi 2 dny. Viny jej zprostil až francouzský soud v květnu 2016. Přesto jej ministerstvo obrany vyloučilo z armády a z armádních záloh. Dokument podepsali prezident, ministerský předseda a ministr obrany. Co to znamená pro tohoto muže, který celý život zasvětil službě vlasti, je jasné. Zlomili jej. Není již generál, nesmí nosit uniformu ani vyznamenání, pronásleduje jej tisk. Žijeme v diktatuře liberalismu. Noviny vyhledávají v sociálních sítích osoby vystupující proti migraci, zveřejňují jejich jména a označují je za nacisty. Tito lidé tak mohou přijít o práci.

Liberální media ve Francii dostávají od vlády peníze. Je to prý podpora svobodného tisku. Vláda má novou taktiku. Dříve se muslimové koncentrovali ve velkých městech. Dnes je rozstrkávají i do městeček a vesnic, kde žije hlavní voličská základna Národní fronty – farmáři a pracující. Lidé začínají chápat. Ve Francii není dost práce pro domácí, ale pro migranty ano. Namísto Francouzů jsou zaměstnáváni rumunští a polští gastarbeitři, ochotní dělat za nízké mzdy. Masová migrace způsobuje nízké ceny práce. Prostý Francouz, který celý život pracoval, dostává penzi 1000 až 1200 EUR a africký migrant, který nepracoval ani den, dostane měsíčně 900 EUR. Kde je jaká spravedlnost?

Disidenti Francie připravují zbraně a léky. Francie je přirovnávána k Srbsku, jemuž Albánie krok za krokem ukrádá území, nikoliv jen Kosovo. Ve Francii je to dnes podobné, jako tomu bylo v roce 1940. Dnes ji okupují místo Němců muslimové. Vláda je kolaborantská a existuje tajné francouzské hnutí odporu. Jenže nemá de Gaulla. Je tu snaha podstrčit Francouzům Francoise Fillona, premiéra z doby prezidenta Sarkozyho, který podepsal zákon na podporu migrantů a zničil Libyi. Je to takový „sýr v pastičce na myši“. Veškerý tisk se soustředil na jeho propagování, jen aby se zabránilo zvítězit Marine Le Penové. Tvrdí se o něm, že je přítel Putina.

Republikánská strana je jedna banda, spolu se starostou Bordeaux Juppém. Ten ze státních peněz sponzoroval stavbu velkých mešit. Protože se v sekulární Francii nemohou dávat státní peníze do náboženských staveb, nazývají mešity „muslimská kulturní střediska“. Jejich počet roste jako houby po dešti. Jestliže Marine Le Penová prohraje příští jaro volby, Francie zhyne. Čeká ji chaos a občanská válka.

Sesazený generál Piquemal řekl ve svém posledním projevu: „Pokud Francie padne do rukou islámu, padne celá Evropa. Francie je poslední pevnost, záruka svobodných a suverénních národů.“

Převzato z Rusvesna.su

Stanův komentář: Pokud by bylo možno něco označit za ruskou propagandu, tak jsou to dle mého názoru články od Darji. Polehčující okolností ji může být snad jen to, že obdobným stylem referují západní žurnalisté o současném Rusku.

***

Isa: „Američané nikdy nebombardovali bojovníky“

Dmitrij Něrsesov

14. prosince 2016

Obama nakonec veřejně promluvil o podpoře terorismu a otevřeně dodává zbraně syrským bojovníkům. Přitom americká vláda hlasitě vytrubovala do světa o svém nesmiřitelném boji s terorismem. Již po desetiletí nakládají sankce na Rusko za jeho boj s teroristickými organizacemi, včetně al-Kájdy, která je ve Spojených státech považována za největšího nepřítele.

Dr. Isa Isa, ruský novinář, scénárista a režisér syrského původu, který Pravdě poskytl rozhovor, se domnívá, že v létě příštího roku musí být válka v Sýrii s bojovníky ukončena.

Je možno hledět do budoucnosti v Sýrii s optimismem?

Syrská armáda začala skutečně vítězit. Mohlo tak být jen za podpory ruského letectva a nyní i za podpory ruského námořnictva. Účelem humanitárních pauz vyhlašovaných Ruskem bylo umožnit odchod lidí z východního Aleppa. Avšak bojovníci IS využívali tyto pauzy k upevňování svých pozic, civilisty měli za rukojmí. Humanitární pomoc lidem kradli.

Západ vede bezohlednou, krutou, lživou a překrucovanou informační válku proti Rusku. Srovnává činnost medií Ruské federace s činností bojovníků IS. Na vlastní oči jsem v Německu viděl, jak učili děti, že Rusko zabíjí malé Syřany. O tom se hovoří v mnoha západních zemích a nejen tam. Známá media Perského zálivu (Al-Džazíra, Al-Arábia) píší proti Rusku, proti všemu, co Rusko dělá. Přitom Rusko za rok dosáhlo v boji s terorismem ohromné úspěchy.

Ve stejné době Američané pod rouškou humanitární pomoci valí do Sýrie zbraně. Totéž dělají Saúdská Arábie, Katar a Turecko. Rusko však dodává humanitární pomoc, jídlo, oděvy, přikrývky, všechno potřebné. Dodali už statisíce tun, asi více než na Donbas. Rusové skutečně s terorismem bojují. A co dělá a celých 5 let dělala koalice? Jenom brali ropu a plyn a peníze dávali bojovníkům. Ani jedno americké letadlo nebombardovalo infrastrukturu IS, nelikvidovali bojovníky. Naopak – bombardují nemocnice, školy a vymlouvají se na omyly. Stejně postupují i ostatní. Jen Rusko bombarduje bojovníky, jejich štáby a techniku. V Aleppu mnozí bojovníci skládají zbraně a přecházejí k syrské armádě.

Možná existuje nějaká dohoda mezi Ruskem a Tureckem, aby už bojovníci nemohli přecházet do Turecka, aby je bylo možno ničit. Syrská letadla na syrském území bombardovala turecké vojsko a několik vojáků bylo zabito. Kdyby nebyla dohoda mezi Moskvou a Ankarou, určitě by odpověděli. Vypadá to na nový směr, nové postupy. Rýsuje se kontrola syrské krize. Takový zlom nastal při osvobozování Aleppa. Další fází bude Idlíb. Nyní jsou bojovníci vytlačováni na východ a na sever. Na jih a na západ jít již nemohou. Myslím si, že před létem vše skončí.

Jestliže Trump slíbil bojovat s terorismem, může dojít na první kroky po 20. lednu. První z Trumpových hesel je zničení IS. A opět – Rusko skutečně bojuje, ostatní nikoliv. Nechtějí bojovat. Mají odtud příliv peněz, ropy, plynu, atd.

Pokud za ně bojuje Rusko, tak proč by se namáhali oni?

Může to tak být, ale možná pochopili, že přítomnost Ruska v Sýrii a v celém regionu je věc vážná a dlouhodobá. Skutečně, je to touha každého čestného občana Sýrie a je takových mnoho. Západ se s tím dlouho nemohl smířit a nyní je pozdě. Nazpět není cesta. Rusko je tu na dlouho.

Převzato z Pravda.ru

***

Moskva se tak tak že nestala obětí IS

15. prosince 2016

Ruská FSB znemožnila akci diverzně teroristické skupiny  spiklenců z Tádžikistánu a Moldávie: zločinci chtěli provést sérii shodných teroristických útoků v Moskvě s pomocí silných výbušných zařízení. Akce připravoval emisar IS v Turecku, na kterého byl vydán mezinárodní zatykač justičními orgány Tádžikistánu.

Pracovníci FSB zadrželi čtyři členy diverzní skupiny, v jejichž bytech našli veškeré potřeby k provedení útoku a množství zbraní. Zřejmě to není poslední skupina teroristů, která bude v Moskvě a jejím okolí pochytána. V poslední době nedošlo v Rusku k žádným teroristickým akcím, z čehož je jasné, že ruské zpravodajské služby pracují úspěšně.

Moskvané musejí být v těchto dnech před svátky obezřetní. Lidé se shromažďují, nakupují a k diverzím je nejlepší příležitost. Nebezpečí terorismu bude v Rusku narůstat. Naposled byly zadrženy dvě skupiny, jedna o deseti členech a druhá o čtyřech. Bandité utíkají ze Sýrie a mnozí se dostanou do Ruska na falešné doklady. Věřme, že ruské zpravodajské služby dokáží i nadále situaci kontrolovat.

Převzato z Vestikavkaza.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
18. 12. 2016 6:52

Článok Darji Aslamovej najskôr žiadnou ruskou propagandou nebude.Stačí sa rozprávať s ľuďmi,ktorí tam pracujú, alebo z iných dôvodov Francúzsko navštevujú.Toto je komentár TASR z júna 2011. http://archiv.extraplus.sk/content/view/1702 Ako to tam vyzerá dnes po 5 a pol roku,nechce vidieť len ten,kto imigráciu do Európy podporuje.Tomu sa možno otvoria oči až vtedy,keď on sám,alebo príslušník jeho rodiny získa s prisťahovalcami podobne negatívnu skúsenosť ako tí o ktorých sa v článku píše. Ukrajinské reformy…. Nuž zavádza ich tam a presadzuje sociálny netvor – Slovák Ivan Mikloš,ktorý už „zreformoval“svojho času Slovensko.Je to usilovný žiak ekonóma Jozefa Kučeráka o ktorom kedysi demonštranti na námestí SNP… Číst vice »

Béda
18. 12. 2016 7:45

http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinska-spolocnost-antonov-doplatila-na-svoju-nenasytnost-nato-dalo-prednost-jej-ruskemu-konkurentovi/873960 Ukrajinská firma doplatila na svoje neúmerne vysoké finančné požiadavky, keď si za jednu hodinu letovej prevádzky vypýtala 37,5 tisíc €, zatiaľ čo ruská spoločnosť „Volga-Dneper“ ponúkla rovnakú službu za 23,341 tisíc €. Samotní nemeckí partneri netajili svoje prekvapenie nad tým, aká rozdielna je cenová politika oboch konkurentov, ktorí prevádzkujú typovo rovnaké lietadlo. Tlačové oddelenie nemeckého ministerstva obrany v tejto súvislosti potvrdilo, že spolupráca s ruskou firmou prebiehala vždy hladko a bez akýchkoľvek komplikácií. Nenarušili ju ani protiruské sankcie a prechodné ochladenie politických vzťahov Berlína s Moskvou. Podľa nového kontraktu zaplatí nemecká strana ruskej spoločnosti „Volga-Dneper“ v nasledovných dvoch rokoch… Číst vice »

Béda
18. 12. 2016 8:34

Saudská Arábie hodlá přezkoumat svou „finanční strategii“ vůči USA a přestat investovat do amerického hospodářství, píše The Wall Street Journal. Podle WSJ rozhodnutí Rijádu bylo ovlivněno dvěma událostmi: schválení zákonu, který umožní rodinám obětí útoků z 11. září žalovat Saúdskou Arábii a rovněž zvolení Donalda Trumpa, který tento zákon podporuje. Pro tuto chvíli saúdský suverénní fond pozastavil veškeré investice do americké ekonomiky, dokud se nevyjasní další politika Washingtonu vůči Rijádu. Dříve americký Kongres přijal zákon, který umožňuje příbuzným obětí teroristických útoků z 11. září žalovat Saúdskou Arábii, jejíž občané tvořili většinu útočníků. Prezident Barack Obama zákon sice vetoval, ale Senát… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
18. 12. 2016 11:04

K uprchlické krizi: Jejím výsledkem začíná být stav, který vidíme ve státě Izrael. Izraelci nenávidí Palestince a mají z nich hrůzu. Palestinci nenávidí Izraelce a mají z nich hrůzu. Pro vládce je to obrovské pohodlí, jednak proto, že všechno špatné je možno svádět na „druhou stranu“. Pro Izraelce mohou za všechno Palestinci a naopak. No a jakékoli zrůdné rozhodnutí je možno podat jako nutné pro bezpečnost jedné nebo druhé strany. To se to vládne!

Bety
Bety
18. 12. 2016 11:55

Jestliže se nějaký vřídek neléčí, může se z něj po čase stát obrovský absces. Ten pak když praskne, tak potřísní hnisem všechno okolo a může pacienta i zabít.
Západní státy problémy s imigranty neřeší a samy tak podporují nárůst jak oprávněných, tak xenofobních obav a nálad.Ráda bych se mýlila, ale vypadá to, jako by přes všechny řeči o fašizaci byl jejich cílem výbuch násilí, následovaný „nutnou“ vládou silné ruky, vedle které např. Le Penová bude jako ovečka ve srovnání s vlkem. Zbývá jen doufat, že to pacient přece jen přežije.