Světová rada míru proti summitu NATO ve Varšavě

 

Ve dnech 8. a 9. července 2016 se uskutečnil varšavský summit Severoatlantického paktu NATO. Kromě aktivit v jiných zemích, zorganizovala Světová rada míru proti tomuto summitu protestní akce i v samotné polské Varšavě. Aktivit pod heslem „ANO MÍRU! NE NATO!“ se zúčastnila také početná delegace z České republiky, tvořená zástupci řady mírových a protiválečných organizací a hnutí.

V pátek 8. července se za účasti 85 delegátů z 22 zemí konala konference Světové rady míru. Mezi 32 řečníky na této úspěšné konferenci byli i představitelé Českého mírového hnutí a Asociace Vojáci proti válce Milan Krajča a Jiří Bureš, kteří hovořili mimo jiné i o rostoucí vojenské přítomnosti NATO ve střední a východní Evropě nebo o aktivitách, které se v současnosti proti NATO organizují v České republice.

V sobotu 9. července zástupci Světové rady míru a k ní přidružených organizací protestovali proti NATO a jeho agresivní válečné politice v ulicích Varšavy. Protestní mírový pochod začal, za mohutné přítomnosti polské policie, v centru Varšavy, prošel okolo sídla velvyslanectví USA a byl zakončen u řeky Visly, na jejímž druhém břehu summit NATO probíhal. Video z protestu Světové rady míru proti summitu NATO ve Varšavě je ke zhlédnutí zde.

ČESKÉ MÍROVÉ HNUTÍ

http://www.mirovehnuti.cz

mirovehnuti@email.cz

http://www.facebook.com/mirovehnuti

http://www.youtube.com/mirovehnuti

http://www.twitter.com/mirovehnuti

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
13. 7. 2016 17:04

https://www.novinky.cz/domaci/409140-b-1-i-b-52-americane-poslou-na-manevry-do-ceska-strategicke-bombardery.html – tak to je hezké, kde je Kocáb a spol., aby vyháněli jaderné okupanty. ..)

peter.
13. 7. 2016 18:03

Prosím o prepáčenie,že môj príspevok je mimo tému,ale nedalo mi to!
V českom parlamente sa rozprúdila debata o vplyve kravských prdov na vytvárania tzv.“skleníkových plynov“.Z toho je zrejmé,že páni poslanci musia pozorne sledovať OM,lebo práve tu sme nedávno problematiku kravských prdov riešili.
Z daného možno vysloviť oprávnený predpoklad,že OM sa stalo významným webom,ktorý zasahuje až do najvyšších sfér českej politiky.Gratulujem!!!
http://www.hlavnespravy.sk/uvahy-o-zelenej-nafte-v-ceskej-snemovni-sa-zvrtli-na-uvahy-o-prdeni-krav/807263

peter.
14. 7. 2016 4:29

tento článok pomerne presne hodnotí situáciu vo svete a pre mňa má značnú výpovednú hodnotu.Preto doporučujem každému oboznámiť sa s ním:
http://www.zemavek.sk/articles/view/podstatne-je-zachovat-si-pokoj-a-rozvahu-a-byt-pripraveny-na-zmenu