Syrská Darája a arabský Jemen aneb Jak válčí Izrael

 Daraa Izraelcům jistě nevadí, když se Arabové vybijí mezi sebou. Jenže i tato politika asi přišla na svou mez. Pod diplomacií Rusů vzniká nová koalice států na Blízkém východě, které už mají dost toho, že dělají po staletí loutku Evropanům a Američanům.


Naposledy jsem psal o Sýrii dost dávno, viz článek Džihádisté do Británie mohou, syrští biskupové nikoliv. O situaci v Sýrii dnes píše kdekdo. Stačí přeložit ruské zdroje, které dnes poskytují asi nejlepší obraz o tamější situaci. Rusové jednak úspěšně prosadili svůj zájem skvělým vojenským mečem a jednak vynikající diplomacií, která postupně „zve“ k jednacímu stolu Západem a wahhábity nadopované, nakoupené a vyzbrojené džihádisty. Tito vrahové a teroristé podporovaní za mé daně by sami jednat nepřišli. Tak je třeba jim nejprve naklepat hlavy s pomocí nerozlučných spojenců Asada (Hizballáh, Írán) a příležitostných oportunistů (Kurdové, Turecko). Pak je Rusové skrze Lavrova přátelsky pozvali do Astany s vyloučením Američanů a EU. A později je pozvou třeba i do Ženevy, až se protřídí jednotlivé skupiny a vyberou se ti správní zástupci mimo teroristické skupiny podporované EU, wahhábity a USA. A pochopitelně mimo nastrčené hotelové loutky, které reprezentují za dolary či eura tzv. „demokratickou opozici“ v Sýrii. Tito placení agenti Západu už v Astaně u jednacího stolu neseděli. Syřani, Rusové, Íránci a Turci je vyhodili ven a jednali pouze s ozbrojenou opozicí a silovými skupinami v zemi.

Toto je jediná linie, která dnes vede k tomu, že se tisíce z několika miliónů syrských uprchlíků konečně vracejí domů. Wahhábité, USA a EU jako obvykle nevyhráli a jako obvykle podporovali zločince, teroristy a jako obvykle v posledních letech morálního a politického rozpadu EU nechali za sebou milióny postižených a tisíce mrtvých. Tyto země jednou budou stát před mezinárodním tribunálem za zločiny, které v Sýrii spáchaly. Francouzům to už Asad nepokrytě řekl tento týden v rozhovoru pro západní noviny, protože jejich podíl na wahhábitské podpoře terorismu se Saúdskou Arábií a Katarem byl z EU maximální. Proto také bývalý francouzský ministr zahraničí odpovědný za toto vraždění se tiše ztratil z vlny a šel dělat do francouzské justice, kde bude lépe krytý, až to praskne. Nikdo z těchto politických EU-agentů zla a teroru nemá chuť být vláčen po médiích jako nyní Tony Blair za podporu zločinů v nelegální druhé válce v Iráku. Politiky EU totiž žalují a budou žalovat oběti teroru ve státech EU a pozůstalí padlých vojáků. Ty milióny uprchlíků a mrtvých v Sýrii už nikdo zastupovat nebude. V té době už bude mezinárodní tribunál pro lidská práva bezzubým orgánem zpolitizované frašky, protože všechny terorismus podporující státy z něj postupně vystoupí a neuznají jeho legislativu na svém území. Spravedlnost ve světě je v době korporátního fašismu podrobena příslušnému třídnímu zájmu, jak by řekli klasici marxismu.

Jak válčí Izrael

Publikovat mapy ze syrských bojišť už dnes nemá smysl, to dělají jiné weby. Smysl to mělo před třemi roky, kdy jsme to u nás dělali na tomto webu. Zajímavé jsou detaily, o kterých se nepíše. Už dva roky mluvíme o tom, že klíčová další válka se povede o nezákonně okupované Golany, které Izrael jednou jistě ztratí. A to proto, že patří k mocnostem, které válku v Sýrii prohrály na straně wahhábitských režimů, USA a EU. Proto jsou důležité boje v oblasti města Daráje, které přímo sousedí s okupovanými Golany. Zdejší zahraniční islámské teroristy importovalo Jordánsko, kde je vyzbrojili v táborech vedených instruktory CIA. Zbraně dostali od nás a za naše daně, čili skrytým nákupem přes nastrčené prostředníky. Ruské zbraně z východního bloku, které byly v našich armádních skladech, se nyní hromadně nacházejí v Asadem dobytých muničních skladech ISIL. A česká vláda a Zaorálkovo zamini cudně mlčí, oni přece nic Islámskému státu přímo neprodali. Druhou várku teroristů v Dáráji podporuje Izrael, což je pochopitelné. Potřebují vytvořit a udržovat na živu i přes vraždění místního obyvatelstva tzv. „buffer zones“, což jsou nárazníková pásma v Sýrii před Golanskými výšinami. Viz naše předešlé články k tomuto tématu dané dole. Začněte třeba starším článkem První kolo války o Golany vede Izrael psaným v roce 2014.

Nové boje Dáráji minulý týden byly docela zajímavé, protože Izrael a wahhábité se opravdu snažili. Saúdové údajně zaplatili jednotlivým velitelům teroristických žoldnéřů po 100 tis. dolarů za ofenzívu. Na schůzce 13.-14. února jejich velitelé kývli na předem prohraný boj, aby neztratili finanční a vojenskou pomoc. Do útoku šlo celkem 2000 převážně zahraničních žoldnéřů. Dobyli jeden městský blok v Daráji a ztratili celkem asi 200 bojovníků. Ten zelený zářez v Al-Manší na mapě dole je dobytý teroristy, předtím to byla hladká linie. Byli zabiti důležití terorističtí velitelé ze Saúdské Arábie a Jordánska. Chytří teroristé se před bojem stáhli a žádali o odchod do jiných částí země, především do Idlíbu. Ti zranění byli okamžitě odvezeni do vojenských nemocnic na Golanech, což je tradičním dobrým zvykem izraelské humanitární pomoci teroristům.

Izraelce to nestálo celkem nic, Arabové se vybíjejí mezi sebou. Jenže tak jednoduché to není. Rusové bombardovali dnem i nocí nástupní prostor teroristů z Fatáh al-Šám, který ofenzívu vedl. A předtím řekli tak nějak jasně Izraelcům, že jestli se tam objeví jejich stíhačky a půjdou po Asadovi a po Hizballáhu, tak je prostě sejmou. Takže Izrael zůstal za plotem Golan a s bolestí pozoroval, jak jsou jejich teroristická neviňátka masakrována jedno po druhém.

Zajímavý je postoj Jordánska, které tyto zločince léta cvičilo. Jordánci otočili, uzavřeli během bojů hranice a přestali okatě podporovat žoldnéře cvičené CIA. To je zásadní změna. Jordánci pochopili, že válka v Sýrii je prohraná a že nyní budou mít terorismus doma. Jejich nezavraždění žoldnéři se vrátí domů, stejně jako se vracejí naši teroristé zpět do rodné EU. A už se tam vraždit začalo. První oběti v Jordánsku jsou pochopitelně především spisovatelé a novináři, kteří s vládní podporou terorismu nesouhlasili. Takže Izrael zdánlivě nic neztratil, ale jen zdánlivě. Ofenzíva v Daráji byl debakl. Ví to zejména Drúzové, jejichž vesnice tito zahraniční žoldnéři terorizovali. Ti nyní bojují po boku Asada a veřejně je podporují i jejich rodáci v drúzských vesnicích na Golanech. Jak je na Východě známo, okupanti přicházejí a odcházejí, ale je třeba zasít a sklidit. Jistěže je nutné být zadobře s daným mocipánem. Ale ještě lépe je vědět, kdy jeho čas končí a kdy přijde ten nový.

Boje v Jemenu

Začněme tím podstatným, a to je dovoz íránských raket středního doletu, které jsou nyní schopny zasáhnout celé území Saúdské Arábie. O prvním útoku těchto raket jsme už psali, viz článek Válka v Saúdské Arábii pokračuje, dobývá se město Najran. Poslední balistická střela už zasáhla vojenskou základnu na předměstí Rijádu, tedy přímo v hlavním městě. Saúdové s podporou EU, USA a přímou vojenskou angažovaností izraelských poradců nyní cíleně masakrují civilní obyvatelstvo v Jemenu a tím vyvolali humanitární katastrofu, o které Západě cudně mlčí. Celkem 18 miliónů lidí v Jemenu je ohroženo válkou a hladem, což znamená další masívní přísun uprchlíků do EU. Legální vláda svržená v barevné revoluci Saúdy nyní naznačila okupantům další postup. Za vybombardovaná města a školy i s dětmi půjdou do vzduchu saúdské posádky s nakoupenými nigérijskými žoldnéři (i s těmi nezletilými), a to kdekoliv v Saúdské Arábii. To znamená, že hlavní ropné pole Gáwar je nyní pod přímým dostřelem jemenských raket. A to nepočítáme celou řadu úspěšných potopení saúdských vojenských fregat u jemenského pobřeží. Tam je Západu jasné, že nefunguje klasická americká a izraelská ochrana proti íránským balistickým protilodním střelám. Proto také Američané vypakovali své letadlové lodě z Perského zálivu, kde by za pár hodin přestaly existovat.

Izraeli by nevadil případný útok na ropná pole Saúdů, protože má svou ropu nebo si ji doveze odjinud. Ale rozhodně mu není jedno, pokud se wahhábitské impérium sunnitů rozpadne a jediným vítězem na Blízkém východě bude šíitský Írán, Hizballáh a Rusové. To poslední trvale vadí i Američanům a za Obamy pilně podporovali saúdské vraždění v Jemenu. Na poslední chvíli prý Trump odvolal útok na íránskou vojenskou loď v mezinárodních vodách, která asi vezla (a celkem pochopitelně) další náklad raketových dárků vládním vojskům do Jemenu. Vezla je legálně a jemenská vláda vypověděla smlouvu o přítomnosti amerických poradců v zemi, takže militarizovaní Američané jsou zde zcela nelegálně. Zaútočit na íránskou vojenskou loď v mezinárodních vodách, která navíc veze vojenskou pomoc legální vládě, to znamená jasné vypovědění války, což Izrael z duše potřebuje. Vždycky je výhodné obětovat v boji za ohroženou vlast spíše nějaké Góje či Araby než vlastní cenné vojáky a prostředky. Takže Izrael je plně angažovaný v Jemenu na saúdské straně. Zločiny tohoto režimu na civilním obyvatelstvu mu vůbec nevadí, stejně jako nevadí EU a USA, které Saúdům pilně dodávají zbraně k bombardování jemenských civilistů.

Jenže Saúdové začali válku pomalu prohrávat, protože už přišli o vlastní území kolem města Najran, které vojensky kontrolují Húthové. Saúdové zase okupují kusy Jemenu, nyní i přes jimi nastrčenou al-Kájdu. Ale ztratit vlastní území v očích Arabů znamená, že jste na odpis, tedy i fyzicky. Což samozřejmě Izraelcům opět nevadí, když se Arabové vybijí mezi sebou. Jenže i tato politika asi přišla na svou mez. Pod diplomacií Rusů vzniká nová koalice států na Blízkém východě, které už mají dost toho, že dělají po staletí loutku Evropanům a Američanům.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
23. 2. 2017 9:03

Moc pěkný a informativní článek.

zajoch
23. 2. 2017 9:20

Bety napsal

Moc pěkný a informativní článek.

Článek na mne působí stejně jako na Bety.
Dám sem informaci trochu mimo téma: Trump jmenoval nového poradce pro národní bezpečnost namísto Flynna. Je jím generálporučík Herbert McMaster, kterého americký prezident charakterizoval jako muže s velkým talentem a zkušenostmi. Zpravodajské služby nemají vůči němu výhrady. K jeho kladům patří houževnatost, intelektuálnost, vůdcovské schopnosti a umění pracovat s podřízenými. Je hodnocen jako úspěšný štábní důstojník.
Rodák z Filadelfie, 54 let, absolvent několika vysokých škol.
http://www.fondsk.ru/news/2017/02/21/novyj-sovetnik-trumpa-shtabist-intellektual-makmaster-43588.html

orinoko
23. 2. 2017 9:35

No já nevím, dovolim si nesouhlasit.
Další klíčová bitva se zcela určité nepovede o Golany. Ty jsou desetiletí okupovány izrazidem a válka kvůli tomu nebyla.
Podle me jsou další klíčová místa Deir Zor /či jak se to píše/, Rakka a následně Idlib.
Sýrie nemůže dopustit přerušení linie – Sýrie, Irák, Írán.
Emerickym prasatům dopřát okupaci Rakka, Deir Zor ponechat v izolaci a Turecku umoznit nekonecne vyjebavky hned vedle Lattakie.
Porad běží o boj na několika strannach , jaký smysl by melo otevřít další frontu s dalším zainteresovaným kujebakem?
Veškeré dostupné informace se také zabývají Darra a okolím spise výjimečně.

hudryper
hudryper
23. 2. 2017 10:43

orinoko napsal Další klíčová bitva se zcela určité nepovede o Golany. Ty jsou desetiletí okupovány izrazidem a válka kvůli tomu nebyla. Ony ty Golany,milý orinoko,mají asi tak 100x větší cenu,než pouště ,byť s naftovými prameny. Není na českém webu dost článků,jež by se zabývaly rolí Izraele na Arabském jaru a vyvolání barevných revolucí v Sýrii či na Ukrajině. Ruská armáda se svými SS400 přišpendlila do té doby podle vlastní libovůle bombardující izraletadla na severní polovině Izraele.Idea Velkého Izraele od Eufratu po Nil se stala jen jarmulkovským snem a po celkové zásadní konsolidaci poměrů v Sýrii,tedy po ukončení tamních bojů, dojde… Číst vice »

Bety
Bety
23. 2. 2017 11:02

Mně se líbí, že na plnou hubu komentuje roli Izraele, o které se většinou cudně mlčí, nebo se o ní informuje velmi okrajově. Orinoko máte pravdu, že otevírat další frontu by nejspíš moudré nebylo, zvlášť se zbraněmi nadupaným Izraelem a jeho velkou armádou. Ale o tom, jak je agresivní a jak podněcuje a podporuje agresi na Středním východě se obecně moc neví, stále se stylizuje do role ohroženého chudáčka a bude mu to procházet, dokud se lidem neotevřou oči.

peter.
23. 2. 2017 11:28

S trochou nadsázky sa dá povedať,že všetky vojny ktoré doposiaľ viedol Izrael so svojimi susedmi,boli vojnami o vodu.Keď chceme hovoriť o vode na BV,tak v popredí bude rieka Jordán so svojimi prítokmi a hlavne Golanské výšiny.Keby Izrael prišiel o Golanské výšiny,prišiel by o kontrolu nad vodnými zdrojmi.Izrael znárodnil všetky vodné zdroje na západno brehu Jordánu,zákonom stanovil maximálnu hĺbku studní,stanovil maximálny objem vody ktorá sa môže z týchto studní vytiahnuť a ktorá sa smie použiť len v domácnostiach.Dochádza k obrovskému napätiu medzi Arabmi na západnom brehu,kvôli redistribúcii vody medzi Palestínčanmi a židmi.Kým spotreba vody na obyvateľa a deň je pre Izraelčana… Číst vice »

Béda
23. 2. 2017 19:07

http://eretz.cz/2017/02/trump-netrva-na-vzniku-statu-palestina-a-dalsich-5-zmen-v-politice-vuci-izraeli/

http://eretz.cz/2017/02/setkani-starych-pratel-spolecna-tiskova-konference-trumpa-a-netanjahua-video/
Přinášíme záznam společné tiskové konference obou vrcholných politiků, na níž zazněla řada prohlášení, potvrzujících zásadní zlepšení vzájemných vztahů, ochlazených za vlády Baracka Husseina Obamy….

Béda
23. 2. 2017 19:58

Ázerbájdžán vydal mezinárodní zatykač na europosRance Štětinu za to, že se zúčastnil jako pozorovatel referenda na odštěpeneckém území Náhorního Karabachu. Toho Štětiny, který tolik řval kvůli referendu a odtržení Krymu od Banderostánu.

http://zpravy.idnes.cz/jaromir-stetina-zatykac-interpol-azerbajdzan-f41-/domaci.aspx?c=A170223_072637_domaci_ale

hudryper
hudryper
23. 2. 2017 20:38

Následující zpráva se vlastně svým obsahem nevymyká z titulu článku : http://www.hlavnespravy.sk/objavuju-sa-prve-spekulacie-ze-rusky-velvyslanec-pri-osn-vitalij-curkin-bol-otraveny/906603

peter.
23. 2. 2017 21:41

hudryper napsal

Následující zpráva se vlastně svým obsahem nevymyká z titulu článku :http://www.hlavnespravy.sk/objavuju-sa-prve-spekulacie-ze-rusky-velvyslanec-pri-osn-vitalij-curkin-bol-otraveny/906603

Pjakin vo svojom najnovšom „vopros-odvet“z 21.2.2017 to viac-menej tvrdí tiež.
Ja si ale myslím,že dnes sú metódy ako odpraviť človeka tak prepracované,že použiť na to jed,ktorý možno potvrdiť pitvou je aspoň pre mňa nepravdepodobné.Obzvlášť ak sa jedná o tak významného diplomata akým p.Čurkin nesporne bol.Niekde som čítal,že infarkt myokardu je možné vyvolať.Vraj sú na to metódy.Neviem.Myslím,že p.Čurkin zomrel prirodzenou smrťou.

peter.
23. 2. 2017 21:58

Keď sme už pri p.Čurkinovi,tak dávam do pozornosti :
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/08/6103-neproneseny-projev-vitalije-curkina.htm
Ten chlap musel žiť v tom New Yorku pod obrovským tlakom.Postihnutie takto vyťažených ľudí,žijúcich v permanentnom strese sa infarkt m. vyskytuje často.

orinoko
23. 2. 2017 22:57

Njn … opacim minulé vstupy.
I vy sycci.
To my, sovy pálené, nevstupujeme do bažin – co se babě chcelo, to se jej aj zdálo.
Včera jsem na ulici zahlédl obrovské lidske h.o.v.n.o. Myslíte , ze bylo vražedné? Anebo úděl na rychlovku?
Vy vlastně sdelujete, ze Curkin nikdy nemohl normalne umřít. A s tím chcete vážně žít?
No potes koště. Nebudu sahat do minulosti OM. Některá místní parte možná patří do dějin CIA.
Co tomu říká Výr moudrý?

Aleš
Aleš
23. 2. 2017 23:24

Orinoko: Na náhody věří už jen přínivci pohádek. V evoluci nelze věřit. Evoluci lze jen studovat.

orinoko
24. 2. 2017 0:12

Jsem skeptik ohledně evolution.
Já osobně jsem se dal na revelation. V Jihlavě potkam i miLENKU a honzika spoluzaka.
Děti moje … A bude delnicky dum!! Žádná YMCA.

Béda
24. 2. 2017 6:13

V poslední době mají ruští vrcholoví diplomaté větší úmrtnost. I ruská letadla vojenská(v Turecku, a dopravní – v Turecku a v Soči s Alexandrovci častěji explodují.

Ta odvolávka uvádějící možnou nepřirozenou příčinu Čurkinovi smrti, kterou jsem zde pověsil včera operuje s PITEVNÍ ZPRÁVOU. Takže jde o to, jestli ta pitevní zpráva je fake anebo skutečnost. Pokud si ji autor nevymyslel, tak uznejte, že by na nepřirpozené příčině smrti vrcholového diplomata mohlo něco být. Pak by stála otázka, komu a proč vadil a kdo může mít prospěch z jeho náhlého úmrtí v 65 letech. (Tradiční kriminalistické cui bono?)

Béda
24. 2. 2017 12:42

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/porosenko-podekoval-nizozemskemu-parlamentu-za-proziravy-postoj/

V dubnu 2016 „nepříjemné překvapení“ připravili Ukrajině Holanďané, když hlasovali proti ratifikaci dohody o přidružení Ukrajiny s EU. Nakonec vedoucí představitelé EU dosáhli dohody s nizozemským premiérem Markem Ruttem, ale s mnoha výhradami: Ukrajina nedostane status kandidáta na členství, finanční podporu či povinnost unie nebo jejích členských států poskytnout mu kolektivní bezpečnostní záruky nebo jinou vojenskou pomoc“.

Nyní nizozemský parlament hlasoval o nové verzi smlouvy

Posledním krokem v procesu ratifikace by mělo být hlasování v horní komoře nizozemského parlamentu (Senátu) .

Béda
24. 2. 2017 12:46

https://globe24.cz/svet/26276-trump-ma-velke-plany-americky-jaderny-arzenal-musi-byt-nejlepsi-na-svete

…Trump dnes zopakoval své výhrady vůči smlouvě o omezení strategických jaderných zbraní, kterou USA a Rusko uzavřely v roce 2010 během summitu Baracka Obamy a tehdejšího ruského prezidenta Dmitrije Medveděva v Praze. Smlouva, která ukládá oběma zemím výrazně snížit své strategické jaderné arzenály, vstoupila v platnost ratifikací v roce 2011 a má platit nejméně deset let.

Trump smlouvu označil za jednostrannou. „Je to jen další špatná dohoda, kterou tato země dojednala. My začneme dojednávat dobré dohody,“ řekl prezident. Podle agentury Reuters z jeho vyjádření není jasné, zda hodlá smlouvu zrušit.

Zdroj: https://globe24.cz/svet/26276-trump-ma-velke-plany-americky-jaderny-arzenal-musi-byt-nejlepsi-na-svete

Zdroj: https://globe24.cz/svet/26276-trump-ma-velke-plany-americky-jaderny-arzenal-musi-byt-nejlepsi-na-svete

Béda
24. 2. 2017 12:51

To už jsou Ruspvé na tom tak špatně, že musejí vyprodávat své „zlato“ takovým nestálým spojencům jako je Turecko? Turecko je člen NATO, na jeho území je shromážděno gro jaderných zbraní namířených na ruská velkoměsta a vojenskopolitické cíle…

Béda
24. 2. 2017 12:53

Béda napsal

To už jsou Ruspvé na tom tak špatně, že musejí vyprodávat své „zlato“ takovým nestálým spojencům jako je Turecko? Turecko je člen NATO, na jeho území je shromážděno gro jaderných zbraní namířených na ruská velkoměsta a vojenskopolitické cíle…

http://www.armadninoviny.cz/turecko-ma-zajem-o-ruske-systemy-protivzdusne-obrany-s-400.html