TAM i TADY

Můj dříve ctěný pane prezidente,

toto je dopis Vašeho nejponíženějšího služebníka trpícího v řadách pracovníků Vašeho ministerstva energetiky (US DOE) a nemajícího „kule“ zjevit pravdu ze strachu o svoji existenci, možná i o život. Ty drony létající nad „zemí svobody“ jsou svině. Nedávno jste nám zarecitoval pohádku s názvem „Zpráva o stavu Unie“, z které čněla výhrůžka, že bude-li to nutné, vytřete si s demokracií i Kongresem řiť a budete koučovat tuto nablýskanou industriální ruinu sám, jako Nero či Kaligula. Jak níže poznáte, nemohl jste mne vyděsit více. I když chápu, že jste pouhou loutkou mocnějších, symbolem, šaškem, co zpívá podle toho, jaké dostane noty, nic mi nezabrání v tom, abych si v plné anonymitě, pokud ta ještě v profízlované júesej existuje, řekl své a jinak :

Ty zhovadilý konečníku bohů Wall Streetu,

asi ti nikdo z tvých loutkovodičů a vypečených spekulantů v roli tvůrců politiky a poradců nikdy neřekl o tom, že existuje národní energetická bezpečnost (dále NEB), jako integrální a veledůležitá součást americké národní bezpečnosti, kterou se pořád oháníš před celým světem a pod jejímž praporem s hvězdami a pruhy svět oblažuješ globalistickými prasárnami tu i onde. Ta NEB tu fungovala už od Roosevelta bez ohledu na různá organizační a koncepční salta, a dvě její nohy, na kterých stojí, si nedovolil nikdo z předchozích prezidentů, ať byli z jakékoli partaje, zpochybnit nebo podlomit. Tedy od roku 1942 do tvého nástupu do funkce. Když něco dobře funguje přes půl století, i úplného burzovního zabedněnce by napadlo, aby do toho nevrtal.

Jestli to nevíš, tak 20% americké elektřiny má původ v jaderných elektrárnách a páteř amerických strategických sil představují nukleární zbraně. Asi tě, soudě podle tvých moudrých rozhodnutí, překvapí to, co farmáře z Nebrasky ne. Totiž, že bez uranu, štěpného materiálu, nebzučí dráty za jaderkou a jadernou petardu z hovna neupleteš.

Amerika investovala do jádra – od Projektu Manhattan, přes rozvoj domácí těžební a zpracovatelské kapacity po nákladně projekty úložišť vyhořelého paliva až po jadernou energetiku desítky bilionů US dolarů a neuvěřitelné úsilí zvládnout tuto energii a změnit ji v prostředek průmyslové, obchodní i vojenské – potažmo mocenské dominance. Pár let osvícené vlády té tvojí tlupy parazitů – a úsilí celých generací se valí okapem do kanálu. Samozřejmě, něco vytvořit, vybudovat je drahé a je to běh na dlouhé trase, něco zničit – to jde každému volovi a poměrně rychle.

Aby ses zorientoval, o čem je vlastně řeč, pár údajů :

Za Kennedyho – Spojené státy byly soběstačné z hlediska jaderného paliva i materiálu obecně, žádný dovoz

Za Obamy – 10 % domácností používá elektřinu vyrobenou z ruského jaderného paliva

Za Obamy – přes 90 % Spojenými státy spotřebovaného jaderného paliva a materiálu k výrobě zbraní HN je z dovozu

V roce 1962 byly USA největším producentem uranu na světě, v roce 2013 jsou na 8. místě ve světě, a to za Čínou.

Asi jsi, ty světlo a budoucnosti Ameriky, už nervózní, kdy přijde hlavní chod. Tady je :

Americká národní energetická bezpečnost zajišťovala, aby tento národ nikdy nebyl závislý na cizích energetických zdrojích – to platí od ropy a zemního plynu až po jaderné materiály.

Ta dvě základními pravidla byla:

  1. Nikdy neprodávej do ciziny více než 10 % domácí spotřeby jaderných materiálů v daném roce

  2. Nikdy neprodávej domácí jaderné materiály za ceny, které by ekonomicky ohrozily domácí těžbu surovin a její zpracovatelský průmysl

Když si, generální řediteli USA, s.r.o., přišel se sloganem „Yes, we can!“, voláním že pro Ameriku není nic nedosažitelného, málokdo tušil, že ve svém bolševickém tažení budeš ničit vše, na co sáhneš. Že jsi jen nedořekl slogan: „Yes, we can ….destroy America“. Dnes už nikdo soudný nepochybuje o destrukční misi prvního afroamerického generálního ředitele. Prodáváš Ameriku a zájmy jejích občanů ve frcu šmejdům s dvěma pasy. Jakoby ani Amerika nebyla tvou skutečnou vlastí. Jakoby tvojí skutečnou misí bylo Ameriku a její průmyslovou základnu, americký národ zničit.

Vždy jsme udržovali strategické zásoby jaderného paliva na vysoké úrovni s tím, že naše nejvyšší spotřeba na světě (cca 25% globální spotřeby) mohutné zásoby vyžaduje. Že s energeticky nejnáročnější ekonomikou světa je levná a dostupná energie podmínkou přežití amerického snu, amerického stylu života. Amerika nyní žije iluzí o nových obrovských vlastních zdrojích ropy z kanadských ropných písků a z ropných břidlic. Jen hlupák může věřit, že tahle fata morgána nejdražší ropy na světě přečká tři roky, že je něčím více než jen spekulanty nafouklou bublinou, úmyslně zamlčující těžařům JIŽ ZNÁMÉ reálné limity využitelnosti a délky, ekonomiky využívání těchto nových zdrojů. V zemi, jejíž ekonomika nepřežije zvýšení cen energetických zdrojů na úroveň běžnou v ostatním světě.

Lze najít vysvětlení, proč Amerika, v níž padají elektrické sítě, nevyvíjí po čtvrt století nové jaderné elektrárny, nové technologie, proč prakticky již ztratila schopnost postavit novou, funkční a bezpečnou jadernou elektrárnu? Vždyť zmizely celé profese odborníků, léta nikdo nic nepostavil, chybí praxe i příležitost – v mocných USA, kde se podíl finančního sektoru na HDP pohybuje mezi 30 – 35 %, kolem 50 % činí spotřeba státu a ten zbyteček – to je reálná ekonomika mocnosti scvrklé na průmyslového trpaslíka. Zbytek je Hollywood a iluze.

Politika se zdá být hrou psychopatů. Ač jsi to nikdy nevypustil z úst, řeč čísel je jasná. Slíbil si občanům něco, na co nemáš peníze, ale tvoji „sponzoři“ už mají připravené kapacity a peněženky. A tak jsi sebral peníze americkému průmyslu těžby a zpracování uranu, a dal jsi je na dekontaminaci a rekultivaci opuštěných vojenských jaderných zařízení a střelnic kdesi mimo civilizaci. Té rozpočtované částce USD 250 milionů se ani nechce věřit – kdo z majitelů USA dnes „hrábne“ za něco pod miliardu USD, takže je „ve hře“ zřejmě o řád vyšší částka.

Ale protože, kde nic není, ani kuře nenahrabe, neomezil jsi jen doplňování strategických zásob jaderného materiálu, ale porušil jsi i, bezprecedentně, pravidlo číslo 2. Začal jsi vyprodávat naše strategické zásoby do zahraničí, a to ve velkém. A to přímo geniálně v době, kdy po Fukušimě Japonci vrhli na světový trh téměř všechny svoje strategické rezervy a během dvou let tak srazili cenu uranu na cca 50 % původní ceny, tedy z USD 72 na USD 34 za libru. Někdo na tom šíleně vydělal, bylo to v Americe, ale strýček Sam to nebyl, i když se o to postaral, to vám garantuji.

Výsledek – současnost se komentuje sama. 95 % amerického těžebního a zpracovatelského průmyslu pracujícího pro jaderný komplex je v troskách, ceny akcií, kapitalizace sektoru blížící se nule, není poptávka, těžba i zpracování je nerentabilní, vysoce nad cenou na světových trzích, zisk nedosažitelný, perspektiva bídná a bankroty buší na dveře. Ten bankrot buší i na dveře americké národní energetické bezpečnosti.

Není to tak dávno, co jsme závodili s říší zla o nejvyšší počet jaderných hlavic a nosičů. Pak se ta říše zla rozložila zevnitř, a 20 let „jely“ naše jaderné elektrárny na štěpný materiál z ruských jaderných bomb a hlavic – ve velkém. I to naši „hoši od uranu“ zvládli a přežili. Bankrot ale všichni nezvládnou, a až se ve Washingtonu a New Yorku přestanou zabývat šmelinou, nebude koho oživovat.

Ten hodný pan Putin, co mu tu v Sýrii, tu v Zakavkazí, tu v Ukrajině okopávají ti hoši, co spolu v New Yorku mluví, a společně mluví do všeho tak, aby na ně zbylo vše a na všechny ostatní nic- ten není hlupák, ví o kouzlech, klamech a šalbách americké energetiky a vyprazdňujících se strategických zásobách – od uranu po ropu.

Pan Putin, takto kapitalistický úhlavní nepřítel nyní bolševické Ameriky, ví, že nízká disponibilita čehokoli, nízká nabídka – to jsou vysoké kupní ceny, superzisk, superkontrola trhu, politická moc. A ten pán a jeho Rusko kontrolují podstatně větší a levnější zdroje uranu než jsou naše. Bez přehánění, ten pán kontroluje osud celých 10 % v Americe vyrobené elektřiny. „Vítěz“ studené války Ronald Reagan by nevěřil vlastním očím, kam tu svoji Ameriku konzervativních hodnot, podnikavosti a osobní odpovědnosti vůči sobě nasměroval, a na jakém útesu nad propastí dnes stojí – a stačí jen větší poryv větru, kulisy padnou a cesta na dno propasti je krátká …… a definitivní. Nemáme už dostatek kvalifikovaných a pracovitých lidí k vybudování nové Ameriky na troskách U.S.A.. A to nemluvím o tom, že po ztrátě světové měny nebudeme mít na rekonstrukci ani peníze. Jako imperiálnímu predátorovi amerického 20. století budeme desperáty, kterým nikdo slušný ani nepodá ruku, natož aby půjčil peníze. Svět je před bankrotem, a my za to můžeme – cizí elity to položí, ale my Američané jsme tomu nezabránili.

A tak kladu šílenou otázku. Nepotřebují-li „americké“ elity americkou jadernou soběstačnost, obecně národní energetickou bezpečnost … jaký je vlastně „game plan“ pro Ameriku? Nebo jinak, není v plánu si dojít s puškou v ruce pro ty ruské zdroje? Z pohledu investora nezanedbatelná otázka, zvlášť když nemá ponětí o Rusku a jeho historii. Zvlášť když je jeho nejvyšší motivací rabovat, krást, podvádět, za nic a cizíma rukama dostat ihned a všechno.

Jako bychom všichni měli Alzheimera …a zítřek neměl přijít.


Poznámka překladatele :

Překvapivě, autor neklade zásadní otázku – kde, v čím portfoliu ten přechodně a uměle levný uran z japonských a amerických strategických rezerv vlastně je. Do rukou sil „zla“ a teroristů se nedostal, to by toho byly plné noviny. Takže je v těch jediných správných soukromých rukou pánů světa jako devizová rezerva, alternativa monetárního zlata, co už Západ skoro nemá, pro případ kolapsu FIAT měn.


Autor: anonymní US blogger

Překlad: Perkins

Foto: Banksy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments