Ten Babiš to má s Věrou ale promyšlené….

S neslanou, nemastnou a též docela řídkou ekipou, stojící dnes v čele ČSSD, bude mít tahle kdysi mocná záštita dělného lidu u nás co dělat, aby v příštích sněmovních volbách uhájila alespoň druhé místo. Takže nejspíš vyhraje hnutí ANO a Babiš bude premiérem. No a jako politik-podnikatel a možná i šachista plánuje už dopředu, jak k svému budoucímu úřadu vytvořit takovou vnější konstrukci, která by jeho řízení vlády co nejlépe vyhovovala. Jde např. o jeho vztah k prezidentovi a naopak o vztah prezidenta k němu, a zde by bylo samozřejmě žádoucí, aby ten vztah byl bezproblémový. Tzn., aby ho nový prezident poslouchal.

Dá se k tomu dojít jednoduše: Udělat prezidenta ze člena strany ANO, kde platí, že hlava – to je předseda a zakladatel strany je všechno – a to ostatní je roští, které z výrazu tváře předsedy jen odezírá, kam jeho myšlenky míří …a pak je ve správném předstihu vyslovuje. Což bude samozřejmě platit i pro nastávajícího prezidenta.

Takže ještě jednou: Prezidentem musí být člen strany ANO.

A tak se předseda a zakladatel strany rozhlížel po stranických řadách, až se jeho zrak zastavil na současné eurokomisařce Věře Jourové. A hned se médiím svěřil, že by to mohla být ONA. Samozřejmě, menší problém byl v tu chvíli v tom, že o té paní, s výjimkou problému s budišovským zámkem, nikdo nic moc nevěděl, o jejích politických názorech neměl v podstatě nikdo ani páru, ale předseda usoudil, že se to dá napravit. Vždyť tisk je zde od toho, aby tiskl, ne?

A tak se v minulých dnech objevil tento rozhovor s Věrou Jourovou.

Co jsme se z něj dověděli?

Okamžitě by z Hradu vyhodila mluvčího prezidenta Ovčáčka. Pak by také vyhodila toho rozumbradu (nevím přesně koho myslela), který prý uzavřel Hrad jako pevnost. Červené trenky nad Hradem by u ní prošly, je prý v nich trefná symbolika. A ocenit je třeba i sportovní výkon těch, kteří se těmi trenkami obtíženi dokázali na vrchol Hradu vydrápat. Ale jak pak s tou staženou prezidentskou standartou naložili, ne, ne, to by prý už u ní neprošlo. Ale jinak je to OK, proč ne.

Bratry Mašíny by státním vyznamenáním pochopitelně odměnila, vždyť bojovali se systémem, který měl na rukou krev. (Což od ní zrovna nejšikovnější vyjádření nebylo, protože když padne jméno Mašíni, vyskočí každému do mysli spíš krev nevinných lidí, kterou Mašínové při cestě za svým snem mnohdy nevynuceně prolili).

Takže tolik o jedné z prezidentských kandidátek, na kterou si náš ministr myslí a kterou nám předkládá jako historicky vhodnou alternativu k prvnímu našemu prezidentovi T.G. Masarykovi.

Dalším kandidátem, který se na rozdíl od Jourové ke kandatuře na úřad přezidenta už otevřeně přihlásil, je Michal Horáček.

Ale o něm a o jeho knihovně, čítající 20 000 svazků, až příště.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
24. 10. 2016 8:35

http://e-republika.cz/article3742-Lukaš-Ulrych-Doleva
Nemusíme mít strach, Jourová nemá šanci, už chci vidět soudruha Kalouska a jeho nohsledy a zbytek kolaborantů na takypravici, jak pro ni horují. Nebo třeba voliči levice… A ti, co hážou protest hlasy v jiných volbách, nevím co by musel udělat Babiš za marketingový tah s eurokomisařkou spoluzodpovědnou za totalitarizaci EU, aby za ní šli. To spíš bude haló kolem Horáčka či třeba Halíka. A Babiš v rámci kšeftaření podpoří cizího kandidáta. Třeba klidně Zemana….

Admirál
Admirál
24. 10. 2016 9:14

Aleš napsal http://e-republika.cz/article3742-Lukaš-Ulrych-Doleva Nemusíme mít strach, Jourová nemá šanci, už chci vidět soudruha Kalouska a jeho nohsledy a zbytek kolaborantů na takypravici, jak pro ni horují. Nebo třeba voliči levice… A ti, co hážou protest hlasy v jiných volbách, nevím co by musel udělat Babiš za marketingový tah s eurokomisařkou spoluzodpovědnou za totalitarizaci EU, aby za ní šli. To spíš bude haló kolem Horáčka či třeba Halíka. A Babiš v rámci kšeftaření podpoří cizího kandidáta. Třeba klidně Zemana…. Kalousek a noshledi budou pro Jourovou horovat. Pokud by se ukázalo, že je sto prorazit Zemana. Což není. Zaznělo od Babiše i… Číst vice »

Aleš
Aleš
24. 10. 2016 9:20

To se snad nestane, pokud nebudou mezi kandidáty jen samí takoví kandidáti.

Sio
Sio
24. 10. 2016 17:51

fajt napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Michael-Kocab-pro-PL-Milos-Zeman-musi-odstoupit-Je-nemocny-nepoznavam-ho-Na-Zapade-si-mysli-ze-jsme-blazni-Uz-nema-pravo-na-nic-374880 – to je opravdu duševní mrzák. ..)

Že vás baví tu vytahovat z politického hrobu Kocába. Navíc článek je z roku 2015 …

fajt
24. 10. 2016 17:58

Sio napsal
Že vás baví tu vytahovat z politického hrobu Kocába. Navíc článek je z roku 2015 …

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Rejzek-Zemane-ty-prase-Ted-jsi-nasral-vsechny-Sejmou-te-459658 – protože pražská kavárna jde do frontálního útoku pod krycím názvem pičmunda brody, fráterník Herman to celé nakopl, šapiro dělá logistiku. ..)

karpi
karpi
25. 10. 2016 14:01

Nikdo, kdo chce vyznamenat mašíny, by určitě neměl zapomenout vyznamenat také tohoto o nic menšího hrdinu protikomunistického odboje:
http://zpravy.idnes.cz/vrah-jaroslav-maly-0nh-/krimi.aspx?c=A161010_141753_krimi_cen

J. Hruška
J. Hruška
25. 10. 2016 14:38

karpi napsal

Nikdo, kdo chce vyznamenat mašíny, by určitě neměl zapomenout vyznamenat také tohoto o nic menšího hrdinu protikomunistického odboje:
http://zpravy.idnes.cz/vrah-jaroslav-maly-0nh-/krimi.aspx?c=A161010_141753_krimi_cen

No, Mašíni. Jejich táta se vyznamenal v protinacistickém odboji. Jeho kosti jsou nejspíš zavrtané několik kilometrů pod zemí, jak se obracel v hrobě nad svými syny. Píšu to proto, abychom rozlišovali, koho vyznamenávat.

Sio
Sio
25. 10. 2016 17:31

fajt napsal
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Rejzek-Zemane-ty-prase-Ted-jsi-nasral-vsechny-Sejmou-te-459658 – protože pražská kavárna jde do frontálního útoku pod krycím názvem pičmunda brody, fráterník Herman to celé nakopl, šapirodělá logistiku. ..)

Rejžek .. co dodat. Já z toho cítím zoufalství. Rádi by Zemana sesadili, ale nemohou najít dost schopného konkurenta.