Tendr na těžbu dřeva: Válka oligarchických struktur v přímém přenosu

Vítězem miliardového tendu na lesnické práce je Babišova firma. O čem se šuškalo už dlouho, se prostě stalo.  Za Klausovy vlády v 90. letech se rozjely šílenosti, ze kterých se už  asi nikdy nevzpamatujeme. Oddělení lesního provozu od státního podniku Lesy České republiky, vznik lesního zákona, který sám o sobě by při fungování státu a vymahatelnosti právních předpisů souvisejících jako např. zákona o ochraně přírody a krajiny či tehdejšího správního řádu nebyl špatný, ale už tehdy minimálně někteří tvůrci zákonných norem a jejich uvaděči do života věděli, že všechno bude jinak.

Už tenkrát mimo jiné došlo k domluvě mezi spolužáky ze školy panem Olivou (dlouholetý bývalý generální ředitel LČR), panem Mičánkem a dalšími o vzniku zákona, nastavení podmínek výběrových řízení a vzniku oligarchických struktur jako firmy LESS a.s. a jejímu napojení na stát. Současný český masmediální cirkus bude ve varu –  jedna parta oligarchů kolem pánů Kalouska, Schwarzenberga a Bakaly se bude vzájemně napadat s druhou podobnou partou kolem Andreje Babiše. Ono se vlastně nic neobvyklého v intencích posledních 25 let nestalo. Jediná neobvyklá věc je v tom, že ten, který celou tu věc investuje, režíruje a nakonec ji bude i kasírovat, je člověk, který šel s kůží na trh jako ministr financí.

Ostatní vlastníci kapitálu a médií to vlastnictví realizovali přes anonymní akcie v dceřiných společnostech (Klaus, Kalousek), restituce (Havel, Schwarzenberg) a jako šedé eminence za politickou oponou (Bakala, Kellner, Tykač, Komárek, Kožený, Krejčíř). Babiš ostatním vypálil rybník, užije si pár let slávy. Měl od začátku „správné“ informace a využil je tak, jak mu to rozložená společnost dovolila. My mu nesmíme dovolit ty největší šílenosti, které se chystají v připravované smlouvě TTIP. V žádném případě nemá smysl jakkoliv oslovovat a podporovat jinou partu oligarchů u nás. Všichni spojili své osudy oligarchů s šílenostmi v té připravované smlouvě. Jistou výhodou může být jen to, že komunikace s protistranou může probíhat přímo, a ne přes poslíčky a bílé koně.

Celý národ bude muset napnout síly a spolupracovat mezi sebou, bez ohledu na některé názorové rozdíly. Co takhle založit hnutí NE? Patrně to není originální nápad, ale všechno ostatní dosud selhalo.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
17. 12. 2014 15:59

průměrní občané jsou masírováni mídiemi, nechytí se tedy na vaše NE, ale na další hnutí podporované oligarchy, když Babiš skončí. Smutná realita

Alena
Alena
17. 12. 2014 16:20

abych nezapomněla . Marketing nové strany pro české ovčany bude svěřen americké firmě

zedd
zedd
18. 12. 2014 9:44

Hnutí, které je z principu definováno právě tím NE (něčemu) by se ještě tak mohlo chytit, protože na tom NE se shodne spousta. Levicová strana prosazující ta a ta ANO (něčemu), tedy politicky realizovatelný program, je v našich podmínkách jen sen.

fajt
fajt
18. 12. 2014 11:35

zběsilosti se staly normou, su rád, že se v přírodě chovám jak šalený východňar u lizu a doufám, že jednou to konečně planeta nedá a opičáka zahubí. ..

Aleš
Aleš
18. 12. 2014 11:43

zedd napsal

Hnutí, které je z principu definováno právě tím NE (něčemu) by se ještě tak mohlo chytit, protože na tom NE se shodne spousta. Levicová strana prosazující ta a ta ANO (něčemu), tedy politicky realizovatelný program, je v našich podmínkách jen sen.

Právě proto!

Aleš
Aleš
18. 12. 2014 12:18

fajt napsal zběsilosti se staly normou, su rád, že se v přírodě chovám jak šalený východňar u lizu a doufám, že jednou to konečněplaneta nedá a opičáka zahubí. .. fajte: Víte co je nejhorší? Že všechny vaše předpovědi, proti kterým jako Don Quichoti bojovali takoví blázni jako Martin bez m (mimochodem člověk s polskými kořeny) a já, se vyplní. Dojde na vaše slova. Na vlky jedině železa. Hudryperovo Dobro, které nakonec přeci jen někdy zvítězí nad zlem bude jen lokální záležitostí, nás se týkat nebude. Tady skutečně dojde na nejhorší. Dnes jsem se hluboce dotkl jednoho Poláka, když jsem zdůraznil,… Číst vice »

fajt
fajt
18. 12. 2014 16:48

http://www.literarky.cz/politika/svet/18932-usa-a-kuba-normalizace-s-embargem – no to je zupa načasování…dollar bude kralovat i tady… ještě , že je z Comandante toho času znova dítě. ..