Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům v Katalánsku

predaniDne 5. 10. 2017 v 15:00 hodin byla (po 20 minutách hledání odpovědné osoby na úřadu vlády), předána žádost adresovaná premiérovi a Vládě ČR. V této žádosti občané požadují vydání vládního prohlášení o porušování občanských a lidských práv v Katalánsku (nepřiměřených policejních zákroků). První zástupce Velvyslanectví Španělského království přijal Lenkou Procházkovou (Nezávislá media), Václava Novotného (Iniciativa Ne základnám) a Terezu Kurfiřtovou (zpravodajku ČTK ) v prostorách velvyslanectví a převzal si kopii žádosti adresované premiérovi a Vládě ČR. I když byl na místě přítomen kameraman ČT, nikde ve zpravodajství ČT se však tato informace neobjevila.


Úřad vlády České republiky
k rukám premiéra vlády Bohuslava Sobotky
ulice Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1

V Praze, 5. září 2017

Pane premiére a členové vlády ČR,
vzhledem k současnému porušování občanských a lidských práv v Katalánsku žádáme, aby vláda ČR vydala prohlášení, němž
nedemokratický postup španělské vlády ostře odsuzuje.

Odůvodnění

Jako představitelé země, která je členem EU, nemůžete ignorovat skutečnost, že jiný stát EU přikázal svým policistům, aby surově napadali, bili a zraňovali občany, kteří šli do volebních místností hlasovat. Nemůžete dál tvrdit, že brutální zásah policejních komand vůči bezbranným lidem je vnitřní záležitostí Španělska. Taková zbabělá politika vás totiž řadí ke schvalovatelům zneužívání moci a používání agresivních praktik vůči lidem, kteří pouze chtěli vyjádřit svůj názor. Demokracie je založena na dialogu a ne na bití, střelbě a kopání.

Nečekejte na to, jak se k tragickým událostem v Katalánsku vyjádří vlády jiných zemí EU. Toto je principiální záležitost, na kterou musíte jako vláda demokratického státu reagovat podle svého svědomí a vědomí a ne podle nápovědy „z Bruselu“. Tisíce pachatelů, kteří se ve výkonu služby dopustili surovostí, časem odsoudí mezinárodní soudy, ale vy musíte mnohem dřív odsoudit (alespoň diplomatickou nótou) zadavatele těchto zločinných rozkazů.

Pokud se k tomu neodhodláte, bude to pro občany ČR znamením, že silové praktiky španělské vlády přijímáte jako precedent a že zásahy ozbrojených složek vůči občanům můžeme očekávat i v ulicích našich měst.

P.S. Tuto výzvu dáme po předání na Úřadu vlády ČR ke zveřejnění médiím a kopii textu obdrží Velvyslanectví Španělského království v Praze.

Signatáři:

Za Nezávislá média
Lenka Procházková, spisovatelka
Václav Dvořák, režisér

Za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Hnutí za přímou demokracii
Jaroslav Plucar

Výbor národní kultury
Jan Kristek, Jan Poláček, Jan Korál

Občané:
Zdeněk Zacpal, Marie Neudorflová, Milan Rokytka, Ivan Višňák, Monika Hoření, Jiří Vogeltanz, Eduard Urminský, Zbyněk Fiala

Výzva včetně razítek z Úřadu vlády a Španělské ambasády: žádost o vydání prohlášení

Fotogalerie: http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Odsudek-mrzaceni-v-Katalansku-11893

Zdroj: NWOO

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
8. 10. 2017 14:24

Vážení, dnes je ve Světě Ruskýma očima nádherně popsán problém nezávislosti Katalánska. Je to se zahraničí podporovaný a silně podněcovaný projekt mající za úkol … no, při jménech Rotschild a Söros je snad jasno. Doufám, že to občané Katalánska pochopí a Madrid bude mít víc rozumu při jednání s nimi.

Martin (už bez taky m)
8. 10. 2017 14:24

I když jen symbolické, rozhodně sympatické a od občanů na místě.

racek
racek
8. 10. 2017 14:25

Martin (už bez taky m) napsal

I když jen symbolické, rozhodně sympatické a od občanů na místě.

Jo, Martine, přečti si dnešní Svět ruskýma očima.

peter.
8. 10. 2017 17:05

racek napsal Vážení, dnes je ve Světě Ruskýma očima nádherně popsán problém nezávislosti Katalánska. Je to se zahraničí podporovaný a silně podněcovaný projekt mající za úkol … no, při jménech Rotschild a Söros je snad jasno. Doufám, že to občané Katalánska pochopí a Madrid bude mít víc rozumu při jednání s nimi. Čítal som a katalánski politici s podporou ľudí ako Soroš a spol. moju podporu určite nemajú.Napr.už len fakt,že podporili samostatnosť Kosova,alebo imigračnú politiku Bruselu je aspoň pre mňa dosť odpudivý. Neviem sa ale donútiť ani k tomu, aby som schvaľoval konanie pravicovej vlády M.Rajoya,ktorá svojím konaním podporila separatistické… Číst vice »

Admirál
Admirál
9. 10. 2017 6:35

Byl bych opatrný se k tomu, co se vaří ve Španělsku se nějak razantně vyjadřovat. Neznám tamnější reálie, informace mám pouze přes masmédia – to znamená automaticky předpokládat vysokou míru manipulace, podle některých zpráv si tam ohřívá polívčičku Soroš.

Zaorálek se vyjádřil zdrženlivě – je věcí Španělska – i když k tomu vyjádření měl možná jiné důvody, než uvádím já. S tím mohu za svou osobu souhlasit.

Gatta
Gatta
9. 10. 2017 7:23

Ony tyhle lidové akce jsou vždy „báječně dvojsečné“ a mají vždy oprávněné příčiny i znaky užitečných idiotů. A ať dopadnou tak či tak, na nich vždy někdo vydělá. Ono je to zčásti i jakoto bylo a je u nás – nespokojenost (jako vždy z větší části oprávněná) s centrální Madridskou vládou a potažmo s její podřízeností Bruselu – a iluze , že „sami si povládneme líp“. A EU je „nečekaně“ bohorovně klidná, dokonce se píše o možnosti, že to svobodné Katalánsko by nemuselo od nuly vyjednávat vstup do EU, ale že by to byla jen nějaká malá a krátká formalita… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 10. 2017 7:42

Jsem jednoznačně pro silné posílení autonomie – a to nejen Katalánska. Ale pokud by je dále mlátili – a de facto potlačovali jako národ, ať si klidně tu samostatnost prosadí. A že se všude ser. Soroš a spol?? A kde tomu tak nebylo?? Ano, postojem k narko“státu“ Kozovo a „uprchlíkům“ mne naštvali – ale jaký podíl Katalánců zastává tyto stanoviska je skutečně otázka. I tam bude něco jako „věrchuška“… Navíc Barcelona je velký přístav – a jako pobřežní velkoměsto v oblasti která po staletí byla reálně pod islámským „spolu“vlivem – nemůže uvažovat jako vnitrozemí Střední Evropy. Oni jsou prostě jiní… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 10. 2017 7:58

https://cs.wikipedia.org/wiki/Barcelona Přes mapy.cz je tam řada parádních fotek, i „streetwiew“… Síla Evropy by měla být v RESPEKTOVANÉ A SDÍLENÉ RŮZNORODOSTI – samo že v Evropském historickém formátu. Ať již EU půjde k čertu, něčím rozumnějším, mnohem více respektujícím vliv národů bude muset být nahrazena. Jinak při vší úctě k např. Číně – jak bychom asi skončili?? I vůči tomu jinak „jednotnějšímu“ islámu?? Znovunastartovat schopnosti se společně bránit, ale také SPOLEČNĚ ROZUMNĚ NEDISKRIMINOVANĚ DOMLUVIT. Jinak nás rozloží zevnitř. A tady na vině jsou zparchantělé vlády a věrchušky jednotlivých Evropských zemí představující vůči sionistům i nadnárodním kapitálovým skupinám jen a jen prodejné… Číst vice »

Gatta
Gatta
9. 10. 2017 9:07

Martin napsal … “ Osobně se mnohem spíše bojím nacionalismu velkých a silných Evropských států … “ Je to jako vždy v míře – zde v míře rozdělení nebo koncentrace moci. Velké a silné státy mají vždy tendeci k imperiálnímu rozvoji – pod vlajkou státního nacionalismu. To od slabých států a malých státečků sice spolehlivě nehrozí, ale někde se to centrum moci tak jako tak vytvoří a potom vše dobré i vše zlé se bude řídit z tohoto centra – jenom z tohoto centra – a nikdo tomu nebude schopen nejen zabránit, ale ani oponovat. Jako bychom neměli už dost… Číst vice »

Gatta
Gatta
9. 10. 2017 9:24

PS
Připomnělo mi to příběh, jak relativně lehce Alexandr Veliký s malou armádou byl schopen ovládnout obrovskou Persii.
Na rozdíl od hašteřících se bojovných řeckých státečků byla Persie centralistickou říší nesamostatných provivciií, kde král představoval absolutní a jediné centrum moci – no a tak po vojenské porážce perského krále se celá obrovská Persie bez dalšího boje a různých povstání klidně odevzdala Alexandrovi.

Podobně stačí nasadit pár správných lidí (mnohdy stačí i jeden nebo jedna) do centra moci (Bruselu, Berlína …) a vše je vaše …

Admirál
Admirál
9. 10. 2017 10:35

Gatta – „Podobně stačí nasadit pár správných lidí (mnohdy stačí i jeden nebo jedna) do centra moci (Bruselu, Berlína …) a vše je vaše …“ Přesně tohle, jak to pozoruji, se již dlouho dobu děje. To jen tušené bratrstvo vsází svá vejce do každého košíku a vylíhlá kuřata mají kukaččí tendence. Nejen v Bruseli, Berlíně, ale i v u so. dem, komunistů ANO, ve vlivných úřadech a řídících orgánech důležitých institucí. V žádném případě nemůže jít o náhodu. Lidí s podobným světonázorem je v populaci výrazná menšina, je tudíž z pohledu přírodních zákonů (Gauss) nemožné, aby se jednalo nahodilý jev.… Číst vice »

peter.
10. 10. 2017 6:59

Gatta napsal nespokojenost (jako vždy z větší části oprávněná) s centrální Madridskou vládou a potažmo s její podřízeností Bruselu – a iluze , že „sami si povládneme líp“. Gatta: Že je Katalánsko nespokojné s podriadenosťou Madridu bruselskému establišmentu, to tak celkom pravdou nebude.Lebo práve Katalánsko je k Bruselu ústretvejšie ak zbytok Španielska.Už v minulosti boli v Barcelone organizované mohutné proimigrantské demonštrácie,a Katalánsko na rozdiel od španielskej vlády uznalo samostatnosť Kosova.Madridská vláda urobila chybu keď „vymlátila“demonštrujúcich Kataláncov.Tá chyba spôsobila nárast sympatií a podpory pre snahy Katalánska o samostatnosť.Len si treba uvedomiť,kto tieto snahy podporuje.Keď sú to ľudia ako Soroš,tak ja zvyšujem… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 10. 2017 7:08

Re peter – vy jste snad, z toho co jsem napsal, četl jen tu jedńu větu.

peter.
10. 10. 2017 8:22

Gatta napsal
Ony tyhle lidové akce jsou vždy „báječně dvojsečné

Ale nie! V pohode! Len sa zamýšľam nad súvislosťami.Lebo tie snahy Katalánska vyznievajú sympaticky,no nevedno,čo je motorom tých snáh.To som chcel vyjadriť.
To slovo lidové by som preto dal do úvodzoviek(lebo to nemusia byť primárne „lidové“ akce) a tú „dvojsečnosť“ som chcel zdôrazniť.