Thermopyly, verze 2.0

Ὦ ξεῖν‘, ἀγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ὅτι τῇδε
κείμεθα, τοῖς κείνων ῥήμασι πειθόμενοι.

Ó, poutníče, zvěstuj Lakedaimonským,
že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám.

Více než 2000 let později: Řecký ministr obrany usiluje o větší podporu NATO pro zajištění hranic

Jak uvedla aliance NATO na svých webových stránkách, generální tajemník Jens Stoltenberg uvedl: “ Krize ukázala, že naše národy jsou odolné a jednotné. Naši vojenští pracovníci již hrají klíčovou roli při podpoře národního civilního úsilí. A pomocí mechanismů NATO si spojenci navzájem pomáhají zachraňovat životy. Nejvyšší velitel spojeneckých sil NATO v Evropě Tod Wolters koordinuje vojenskou podporu, aby se vypořádal s virem, včetně vyřizování žádostí o podporu s nabídkami spojenců a partnerů a koordinaci strategické letecké přepravy NATO, která rychle a efektivně dodává stovky tun potřebného vybavení tam, kde je zapotřebí.

Jako odpověď na žádost řeckého ministra obrany Nikose Panagiotopoulose, aby NATO přispělo k úsilí o obranu mořské hranice Řecka před toky migrantů z Turecka, je toto prohlášení plně mimo mísu. Vlastně ani ne. Je to prohlášení, kterých jsme my, starší generace, dostávali k poslouchání mnoho. Byrokracií vypreparovaná prázdná slova zakrývající nedostatečně pozici „kašlu na tebe“ nebo „už jsem s tebou skoncoval“. A jiná podobná vyjádření vztahů, ale nechci být zbytečně vulgární.

Panagiotopoulos ve středeční videokonferenci ministrů aliance uvedl, že Řecko již odvrátilo jeden pokus na porušení své pozemní hranici v březnu, který Řecko považuje za záměrně zorganizovaný Ankarou. Řecko se snaží nyní zajistit hranici v Egejském moři proti podobnému pokusu. To vše při problémech s koronavirovou krizí.

Jako občan členské země NATO a EU považuji za jediné logické vyjádření mé podpory Řecku, členské zemi EU a zemi našeho kulturního dědictví.

Vojenské řešení, vyjádřené malbou, není v našem přemilitarizovaném světě možné. Žádám naše politické představitele, aby ustanovili štáb k řešení skutečné krize a „nasadili všechny páky“ pro mírové řešení.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
22. 4. 2020 9:23

Zdravotnictví a la Královna sedmi moří, nad kterou Slunce nezapadá

http://voicesevas.ru/news/51321-rasskaz-perebolevshey-koronavirusom.html

Bety
Bety
22. 4. 2020 11:28

Turecko se rozjíždí za tichého souhlasu USA a nečinnosti EU jako nový Hitler koronavirus nekoronavirus. Vlády nás nutí žít z podstaty a dohadují se hlavně o tom, jak moc nás do budoucna zadluží, možná i ze strachu, že tahle krize je jen slabý vzorek toho, čím by nás ty biologické laboratoře mohly ještě obdarovat pokud bychom nebyli poslušní. Banksteři se těší na to, jak vymění své virtuální oběživo za všechny movité statky, které jim ještě nepatří a farmaceutická lobby v čele s Fauvim a Gatesem využívá náš z velké části iracionální strach k tomu, aby nás všechny násilně naočkovali bůhvíčím… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
22. 4. 2020 12:37

Už delší dobu se dá pozorovat snaha o „rozbití světa“, tak jak sme ho znali. Oslabením všech soudržností společnosti, individualismem, výrobou infantů z dospělých lidí, postmoterním popíráním jakékoli pravdy a poznatelné skutečnosti, předání veškerého vlastního myšlení „odborníkům, znalcům a poradcům“ … … To ovšem byla ovšem jen příprava … Na řadu přišly státy – některé byly rozbity čistě intervenčně, nekteré nějakou tou „domácí barevnou revolucí“, další korupcí vládnoucí vrstvy … no a ty co tohle přežily, nebo to na ně nešlo použít, tak na ty se to zkusilo se zadlužením. Některé bohaté státy přežily i „záchranu bank“ po roce 2008… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Gatta
22. 4. 2020 13:47

Ale záleží také na nás, že jim to všechno „žerem“! Jako by nestačilo – vše pod falešnou vlajkou – rozbití a bombardování Jugoslávie, 11. září, válka v Zálivu, válka v Sýrii, majdany kam se podíváš plus všechno to ostatní, co jste zmínil. Ostatně osmdesátýdevátý a vše okolo stejně nebylo nic jiného, než jeden velký majdan. A zase jak blbci čekáme a doufáme, že to bude lepší! My jim to žerem a oni tloustnou a tloustnou! Já už mám toho mainstreamu a našich oligarchů, kteří ho ovládají plné zuby!! Blbé je, že zase čekáme, že za nás Rusko bude tahat kaštany… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
22. 4. 2020 17:58

Jak kdysi zpíval Plíhal: „Nic nestojí za nic, ale hlavně že nám chutná“.
Asi se máme pořád ještě dobře.

Ale hlavně, těm nahoře je úplně, ale úplně, jedno co si myslíme. Hlavně že jim to funguje.
Tedy poslední dobou z těch podvratných trochu znejistěli a udělali na tu pravdu úřad – asi už se v tom sami nevyznali …

https://www.youtube.com/watch?v=fLR1Qdhn3Gs

Gatta
Gatta
22. 4. 2020 20:46

Je čas „omezeného domácího vězení“ – prý není co děla (toho jsem si nějak nevšimnul), tak je čas i na nějaký film.

Tenhle je z roku 1968 a také se týká turecké otázky a postoje západních mocností v Krymské válce. Je to natočeno víceméně podle skutečných událostí – Bitva u Balaklavy – i podle skutečných hlavních postav. Také jsou zde bez příkras zobrazeny poměry v té krásné viktoriánské Anglii.

Velmi doporučuji.

https://www.csfd.cz/film/12880-utok-lehke-kavalerie/komentare/

racek
racek
Reply to  Gatta
23. 4. 2020 0:34

Jo, viděl jsem. Tenkrát se ještě točili filmy o válce, lidech a skutečnosti . Co se točí dnes? Marvelovky válcují vše. No jo, o stavu inteligence mládeže je to vskutku vypovídající. Stáhl jsem si nedávno asi 30 válečných filmů, Čína, Rusko, Japonsko … Samozřejmě velký patos a tak. Ale víte, oni to tak cítí a člověk to po chvíli začíná chápat. A své historie si váží. Už aby pršelo, potřebuji je dokoukat.