Tisíce studentů protestovaly proti mexickým médiím

Květen 23, 2012


http://img.ksl.com/apimage/9b6115e5-65a8-45cc-97b5-9f42fb556dd0.jpg?filter=ksl/story_635

Tisíce vysokoškoláků ve středu pochodovaly centrem hlavního mexického města na protest proti mediální kampani, která tvrdila, že favorizují kandidáta bývalé vládní strany v nadcházejících presidentských volbách.

Studenti tvrdí, že noviny a televizní stanice nadržují ve svém zpravodajství Enrique Pena Nietovi, jenž před volbami, jež se mají konat 1. června, vede předvolební průzkumy s dvouciferným náskokem.

Mnozí z těchto studentů bylo z elitní Iberoamerické univerzity, kde Pena Nieto vystoupil 11. května, což vyprovokovalo neobvyklou vlnu protestů mladých lidí proti návratu presidentského úřadu Institucionální revoluční straně, která ovládala Mexiko 70 let až do roku 2000, kdy byla poražena ve volbách.

Studenti říkají, že Televisa, největší mexický televizní kanál, byl obzvláště zaujatý ve svém pokrytí předvolebních mítinků a volební kampaně obecně. Mnozí z nich skončili svůj pochod ve studiích Televisa, kde právě Pena Nieto účinkoval v diskusním pořadu.

Mluvčí Televisa, stejně jako Nietův volební štáb, odmítl bezprostřední komentář.

Chceme se dozvědět pravdu o této zemi,“ řekl Esteban Pacheco student průmyslového designu na Iberoamerické univerzitě. „Považuji to za signál k probuzení.“

Stoupenci Pena Niety označili studenty za příznivce levicového kandidáta Andrese Manuela Lopeze Obradora, ale mnozí z účastníků této demonstrace řekli, že nepodporují nikoho ze tří hlavních presidentských kandidátů.

Při sobotním pochodu táhly centrem Mexico City desetitisíce demonstrantů proti Pena Nietovi, byl to mnohem větší dav, než v noci z úterý na středu.

Převzato z Real Clear Politics

Foto: zdroj

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments