Tisková zpráva Hnutí Pro život ČR: Proč odmítáme zavádění a propagaci potratové tablety

Důvody, proč Hnutí Pro život ČR odmítá zavádění a propagaci potratové tablety

Hnutí Pro život prosí lékaře, politiky a všechny lidi dobré vůle, aby podporovali opravdovou pomoc ženám čekající nečekaně dítě. Hnutí Pro život ČR odmítá politiku státu, která podporuje nezodpovědnost mužů, jako jedinou pomoc nabízí ženám usmrcení jejich dítěte a devastuje tak rodiny a celou českou společnost.

Hnutí Pro život ČR odmítá potratovou tabletu s účinnými látkami mifepriston a misoprostol, protože:

  • se jedná se o další způsob, jak zabít dítě před narozením;
  • přesouvá psychologické břemeno z přímého zabití dítěte na ženu;
  • nechává ženu se všemi riziky domácího potratu osamocenou (vykrvácení, šok, komplikace);
  • podání přípravku na specializovaném zdravotnickém zařízení pod dohledem lékaře nic nemění na tom, že následně žena odchází a během následujících dvou dní může potratit mimo dohled lékaře;
  • prodlužuje trauma z potratu a umírání dítěte na tři dny se všemi psychickými dopady;
  • vytváří falešnou iluzi, že se jedná o méně závažnější metodu než chirurgický potrat;
  • hrozí, že chemický potrat bude vnímán jako forma antikoncepce;
  • zjednodušuje zneužívání žen.

Žena dostane na gynekologii tablety Mifegynu (účinná látka mifepriston), který ničí děložní výstelku zajišťující dítěti okysličení a výživu. Žena je následně odeslána domů. Po 36 hodinách dostane na gynekologii tablety Mispregnolu (účinná látka misoprostol – prostaglandiny) k vypuzení těla dítěte. Po týdnu se žena musí dostavit ještě jednou na kontrolu.Hnutí Pro život ČR provozuje od roku 2007 nízkoprahovou telefonickou linku pomoci pro ženy v tísni 800 108 000, aby se žádná žena nemusela v případě nečekaného těhotenství rozhodovat pod nátlakem. V roce 2013 připravilo Hnutí Pro život ČR kampaň Nesoudíme. Pomáháme, která je cílená na pomoc ženám nuceným k umělým potratům.

Hnutí Pro život ČR je registrovaným spolkem s cílem šířit a prosazovat úctu k lidskému životu od početí do přirozené smrti, především k životu nenarozených dětí, starých, postižených a nevyléčitelně nemocných lidí, podporovat rodinu a ve spolupráci s odborníky šířit odborné poznatky o souvisejících tématech.

http://prolife.cz

1 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
20. 6. 2014 21:28

Hmm, Prolife, tak tohle bych tu nečekal. No, Ray bude mít jistě radost.

ray
ray
20. 6. 2014 23:59

samozřejmě, že mám radost, proč je ochrana života problém?? máte snad kšefty z mrtvolek? nebo co vás tak dráždí?

mirror
mirror
21. 6. 2014 7:48

Prolife a lidé jako ray budou brojit proti pilulce, ale mladé svobodné matky nechají klidně žít v bídě a nedostatku. Nejde o nic jiného než o megapokrytectví. Jó, zlatý Husák. Soudruhu generální tajemníku, vrať se, vše odpuštěno.

Sio
Sio
21. 6. 2014 8:12

ray napsal

samozřejmě, že mám radost, proč je ochrana života problém?? máte snad kšefty z mrtvolek? nebo co vás tak dráždí?

Co mě dráždí? Jak to budete prosazovat? Zase zakazovat, zavírat, mučit a upalovat? Zavírat svobodné matky do prádelen, jako to dělala církev v Irsku? Pronásledovat lidi na základě toho, čemu věří nebo nevěří, třeba jako lékaře v Polsku? Ta demagogie čpící z toho prohlášení o tom mnohé napovídá. Vaše řeč o tom, že mám „kšefty z mrtvolek“ – to o vás hodně vypovídá.

ray
ray
21. 6. 2014 10:38

ochrana života by měla být priorita společnosti, nerozumím tomu proč někdo proti tomu vystupuje nebo bojuje, zvlášť v době kdy se potýkáme s demografickými problémy, ty jsou samozřejmě důsledkem tohoto zvráceného přístupu

mirror
mirror
21. 6. 2014 10:46

ray napsal

ochrana života by měla být priorita společnosti, nerozumím tomu proč někdo proti tomu vystupuje nebo bojuje, zvlášť v době kdy se potýkáme s demografickými problémy, ty jsou samozřejmě důsledkem tohoto zvráceného přístupu

ray, nemelte nesmysly. To myslíte, že se v potratech někdo vyžívá a podstupuje je pro zábavu? Raději popište, jak mladým svobodným matkám a mladým chudým manželstvím chcete pomoci materiálně. Hlavně, co za to budete chtít? Nebude to upsání ďábelské církvi, viďte!

Sio
Sio
21. 6. 2014 11:53

ray napsal ochrana života by měla být priorita společnosti, nerozumím tomu proč někdo proti tomu vystupuje nebo bojuje, zvlášť v době kdy se potýkáme s demografickými problémy, ty jsou samozřejmě důsledkem tohoto zvráceného přístupu Ochrana života? Nejíte maso? Ryby? Protože to jsou skutečně složitější živé organismy, než spermie a vajíčko maximálně 3 týdny po spojení. Což právě řeší „potratová pilulka“ Pokud tedy opravdu nejíte maso, fajn, věřím tomu, že jste ve svých názorech konzistentní. Což ale dále neznamená, že musíte mít pravdu. Pokud ano, vězte, že pro vaše chuťě jsou zabíjeni živí tvorové a pokud jste za život, něco se… Číst vice »

ray
ray
22. 6. 2014 1:11

bavím se o ochraně lidského života a o demografii, což souvisí s člověkem… a maso jím

merlin
merlin
22. 6. 2014 6:27

Sio napsal Co mě dráždí? Jak to budete prosazovat? Zase zakazovat, zavírat, mučit a upalovat? Zavírat svobodné matky do prádelen, jako to dělala církev v Irsku? Pronásledovat lidi na základě toho, čemu věří nebo nevěří, třeba jako lékaře v Polsku? Ta demagogie čpící z toho prohlášení o tom mnohé napovídá. Vaše řeč o tom, že mám „kšefty z mrtvolek“ – to o vás hodně vypovídá. Že se s tím skunkem bavíte, vždyť víte, proč tihle lidi vřeští. Oni totiž potřebují, aby měly ženský výčitky svědomí, když půjdou na interrupci a tudíž aby to pro ně bylo co nejnepříjemnější. Z mrtvolek… Číst vice »

merlin
merlin
22. 6. 2014 6:30

Milý rayi a spol. Těžko hrozí demografická katastrofa Evropě, která neví, kam umístit miliony uprchlíků. Patrně budete xenofob a rasista odvislý od ,,bílé rasy,, – jiné Vám ty nesmysly nebudou tak snadno zobat.

merlin
merlin
22. 6. 2014 7:04

Lidi jako jste Vy Rayi a Vaši,, nadřízení,, mají spoustu skvělých podobných nápadů – některé na úrovni genocidy, třeba zakazovat afričanům kondomy /to aby dřív pomřeli na AIDS nebo aby se lépe šířili jiné pandémie?/ Jste nebezpeční. Tyhle lidi od katolíků by měli soudit před mezinárodním soudem v Haagu

Magnus Maximus
Magnus Maximus
22. 6. 2014 11:11

Tato tisková zpráva je taková zvláštní. Nelíbí se mi že nezodpovědnost přesouvá jen na muže. Když ženská nechce, tak chlap nemůže, ledaže by jí znásilnil. Tak jako že raye nemusím, protože jsme každý na opačném ideovém konci, tak v této oblasti s ním celkem souhlasím. Za této situace musí být uvědomělý chlap, protože ženská svět hodnotí jen skrze své pocity a city což je cesta do pekel. Rozum používá bohužel až jako to nejposlednější bez ohledu na vzdělání. To znamená že chlap si musí jasně v hlavě srovnat, jestli chce nebo nechce dítě. Jestli ano, tak to musí jasně říct.… Číst vice »

merlin
merlin
22. 6. 2014 13:36

MM- už jsme spolu opakovaně nesouhlasili, zvláště v tomto bodě. Nevím, proč bych se měla ohlížet na zájem nějakého chlapa. Jeho zájem není mým.
A nikdy nebude. Když ženy hodnotí svět, jak píšete, jinak než skrze pocity, z hlediska účelnosti, jsou pro Vás sobecká bestie. Jste takový rozporuplný, zvláště v logice, zdá se. Konečně ta Vaše prohlášení v diskuzích, která se podobají spíše vyhlášením dogmat, o kterých je zbytečné dál mluvit, lecčemu nasvědčují.

Vodník
Vodník
22. 6. 2014 13:50

No, pravoslavní žádné kondomy nikomu nezakazovali, ale přesto budou souhlasit s Rayem, co se obsahu tohoto článku týče.

ray
ray
22. 6. 2014 19:08

Ano, mezinárodní soud v Haagu, ten tady ještě chyběl.
Ale ano, v povědomí lidí pochybného myšlení jest on etalonem spravedlnosti ,)

merlin
merlin
23. 6. 2014 10:11

ray napsal

Ano, mezinárodní soud v Haagu, ten tady ještě chyběl.
Ale ano, v povědomí lidí pochybného myšlení jest on etalonem spravedlnosti ,)

Katolícká církev by před nějaký mezinárodní soud patřila už dávno. Představovala bych si něco jako Norimberk a se zabavením všeho majetku.