To by mě zajimalo, kde zrobili sudruzi z brusele s embargem chybu?

Hurvínek Rompuy

Tuž to je sranda. Ve vyspěle cizině se robi bojkoty a embarga tak, aby se poškodil nepřitel. Enem idyjot by si zrobil take embargo, kere poškodi sebe sameho sobě si. A vypada to, že přesně to se synkum z brusele podařilo. Marxystyčti vudci EvroSajuzu se tak dluho nechali štenkrovat tym černym Afroameričanem, až vymysleli bič sami na sebe.

(…mimochodem, když se fčil černochum v Ameryce musi řikat Afroameričani, jak se řika černochum v Afryce? Afroafričani?)

EvroSajuz dluho draždil ruskeho hada bosyma nohama svojima černyma listinama, embargem v energetyce, bankach a ropě. Jenže had se mezitim připravil na protitah, a vypada to, že ho připravil dobře. Když vyhlasil embargo na zemědělske produkty, tak se šašci v Evropě smali. Ale smich jim pomalu mrzne a a brzo je přejde uplně. Všeci si představovali prazdne regaly, bidu a hlad v Rusku a těšili se, jak bude Rus škemrat o česku paštěku, polske jabka a lotyšske šproty.

Aji ti naši mamlasi nas ještě furt přesvědčujou, že se nic neděje. Ale děje. Ztraty regionu, jako je Pobalti a Višegrad su drsne a likvidačni. Jen přima ztrata na HDP bude až štyry procenta, nasledovat bude krach vic jak 700 dopravcu, keři vozili jabka a hrušky do Ruska.

aaa.jpg

Ti naši chytraci nas přesvědčuju, že se nic neděje, bo maminka brusel se o nas postara. Hovno postara. Brusel se neumi postarat ani sama o sebe. Brusel je zadlužena a vytunelovana. Nema ani vindru. Jak teda bude kompenzovat desitky milijard ztrat zemědělcum? Jednoduše. Zebere je narodnim statum, bo musime byt přece solidarni. A kde je zeberu narodni staty, když su zadlužene a rozkradene? Tuž to je jednoduche, zvednu daně. Takže ztraty, kere zpusobil bruselsky uřednik, zaplati nakonec Kareu, Jauda a Fuanta ze šlonskych Bradavic.

Mimochodem, jestli ste se těšili na prazdne ruske regaly bez evropskeho zboži, tak na to zapomeňte. Rus si mezitim dohodnul dodavky evropskeho zboži z Turecka a Švycarska. Ruske embargo se totiž netyka evropskeho zboži, ale země puvodu, takže dodavky ze zemi mimo EvroSajuz nevadi. Ale neradujte se, polske jabka, česke paštěky a syry, ani finske a lotyšske ryby určitě přes Turky nepudou.

A tak děkujeme, sudruzi z brusele, za vaše prozirave chovani. Ale neni vlastně na koho nadavat, bo každy narod ma taku reprezentaci, jaku si zasluži. Co zme si zvolili, to mame.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, obdivovatel marxisty Barossa a Hurvinka Rompuye

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
14. 8. 2014 17:59

Má to něco do sebe – ale označovat loutky amerického direktora za marxisty, to Láďa trochu přehnal. Marxisti, kteří nesjednocují proletariát a neoliberálně obírají „proletariát“ o práci, pracovní a sociální práva, to je trochu nonsens.

aram
aram
14. 8. 2014 18:05

Popsáno hezky skoro česky. Mám jen jednu zásadní připomínku – Hurvínek ne, ten je téměř krasavec, ale Spejbl to už jo.

nikdo
nikdo
14. 8. 2014 18:32

aram napsal

Popsáno hezky skoro česky. Mám jen jednu zásadní připomínku – Hurvínek ne, ten je téměř krasavec, ale Spejbl to už jo.

Mě ten rampampule připomíná křížence Husáka a Špidly.

ducatista
ducatista
14. 8. 2014 19:13

Větva boduje, ostatně jako vždy:-)

idiotronic
idiotronic
15. 8. 2014 23:03

K tomu politicky korektnímu vyjadřování: aby se ještě nemusel vyhýbat
Nigérii a Nigeru. Jak by oslovil tamější občany?