To je to, oč lži a zlu běží

Každý u nás dnes ví, že v otázce postoje k nejzávažnějším problémům dneška, kterými jsou vztahy našeho státu vůči USA, vůči Rusku, vůči EU a vůči NATO, je naše veřejnost rozdělena na dvě početně zhruba stejné poloviny – a tento poměr zůstává už roky nezměněn vzdor zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií změnit tento poměr tak, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATO.

Jak je to možné? Jak je možné, že média, tak finančně mocná a tak svorná ve snaze učinit z nás názorově jednotné proamerické a protiruské stádo v této své snaze tak fatálně selhávají? Jaký to balvan jim to stojí v cestě, že nejsou s to jej překonat a z vykolíkované cesty jej prostě a jednoduše odvalit? To je ten balvan tak těžký, to má takovou váhu, že 24 hodin bubnové palby prozápadní oficiální propagandy do českých hlav každý den a prakticky už od sametu až dodneška, se od těch českých tvrdých hlav tak bezúspěšně odráží?

Co je tedy ten balvan zač? Z jakého materiálu je složen, že má tak fantastickou sílu odolat tak mocnému propagačnímu vichru a bouři, které se ho snaží rozpůlit, rozčtvrtit, rozbít a už jako sutinu jej odsunout stranou?

Odpověď je jednoduchá. Tím balvanem je pravda. To jen pravda a nic jiného na světě než právě ona, dokáže být vůči nejmocnějšímu tlaku sil opačných – čili lži – takto silná a nezdolná. Zatím se jí přes všechna protivenství proti ní drží polovina našich lidí a každý ví, že kdyby se té pravdě nemilosrdně a bez přestávky netisklo hrdlo, vyznávala by ji dnes bezesporu jejich přesvědčivá většina.

Ví se to ve Washingtonu i Bruselu, a ví se to i ve zpravodajské redakci České televize. A protože se to tam ví, neočekávejme, že se někdy od ČT dočkáme jakékoli její nestrannosti, ke které se ve svém kodexu hlásí a kterou by měla tedy praktikovat též tak, že k ožehavým problémům dneška bude zvát účastníky debat tak, aby rovnoměrně zastupovali ony dvě názorově stejně početné poloviny našich občanů. Čili jeden proti jednomu, dva proti dvěma, tři proti třem atd.

Jenže kde by pak zůstalo ono potlačování pravdy, které je dnes západním úkolem nejpřednějším? Takže vše zůstane při starém a debatéři se do budovy ČT budou i nadále svolávat nikoli tak, jak odpovídá skutečné síle obou našich názorových táborů, ale tak, jak by si Washington, Brusel a zpravodajská relace ČT přály, aby ty tábory vypadaly. Čili tak, jak tomu při všech názorových debatách v ČT bylo dosud vždy a jak tomu bylo i včera večer v pořadu Komentáře a Události, v němž proti jedinému odpůrci EU Okamurovi zasedli hned tři její nejbujněji nadšení příznivci Petříček, Bartoš a Kučera. A takto ve svorné trojici se snažili osamoceného Okamuru kus po kuse trhat a EU zato vynášet do nebes. A to vcelku a šmahem včetně Evropskou unií znovu potvrzeného dvojího standartu potravin, horšího v někdejších socialistických zemích, a lepšího v zemích i původně kapitalistických. Protože proč by se měl člověk spravedlivý z východu zaobírat kvalitou stravy materiální, když se mu v oblasti stravy duchovní a ideové nabízejí tytéž lahůdky, jaké konzumují jeho přátelé ze společenství západního? A to společenství jediného, kde se za měsíc poslancování v jeho organizaci nejčelnější, jíž je EU, dá i pro „východňara“ vydělat téměř čtvrt milionů korun? Že ano pane Kučero, pane Polčáku, pane Poche, pane Pavle Fialo a vůbec všichni vy poslanci a oslavovatelé i současné „polisabonské“ EU, která vám, jak už kdosi řekl, fakticky nikoli mzdy vyplácí, ale spíš vás jimi podplácí?

Ale nic, lepší asi je nic si z takovýchto nepříjemných věcí nepřipomínat, mít na očích i uších klapky, nedbat pravdy a pochodovat tam, kam nás současný nepoctivý svět vede. Protože to je to, oč dnes silám lži a zla běží.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
1. 5. 2019 19:49

Cituji: „Odpověď je jednoduchá. Tím balvanem je pravda. “ Trochu bych to doplnil. Ano pravda = realita, ale ne každý ji vidí a nebo ji chce vidět. V té ochraně českého zdravého myšlení stále zůstalo to Husovo „Hledej pravdu, braň pravdu …“, a husitství kdy každému mělo být dostupné Písmo bez jakýchkoli zprostředkovatelů. A to vše, po vojenské porážce husitství a českých stavů, ukotveno následnými staletími a utvrzeno vynuceným PLEBEJSTVÍM českého živlu. Tedy zkušeností, že vlastní poznání a vlastní paměť je pro člověka lepší než „kázání vrchnosti“. Vždy panovala nedůvěra mezi MY (dole) a ONI (nahoře) – Havlíčkova plebejská nedůvěra… Číst vice »

jan123
jan123
2. 5. 2019 2:03

…..kdy už konečně pochopíte,že mluvit o pravdě a nejen o ní je zbytečné aniž bychom si řekli,že jde o pravdu relativní,konkretní,absolutní či jinou – tedy čí – pro koho v jakém vztahu je pravda prospěšná či nikoliv.

Irena
2. 5. 2019 7:04

Pravda je jen jedna a každý se k ní dříve či později z té své relativní, absolutní či jiné dopracuje. To je také ten důvod, proč je tak důležité ji v médiích tajit, jenže jim neustále protéká mezi prsty.

Gatta
Gatta
2. 5. 2019 10:05

Kdo ví jak je to s pravdou … ?
https://www.youtube.com/watch?v=1mNzUzUIijo

Bety
Bety
2. 5. 2019 19:02

https://cz.sputniknews.com/svet/201905019780136-pokrytectvi-jak-vysite-cesky-novinar-vysvetlil-proc-ho-nezajima-zatykani-demonstrantu-v-parizi-ale/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
Poturčenec horší Turka – na Mitrofanova to platí. A žije v souladu s tvrzením
jana123 – vybírá „pravdu“ podle toho, jak je mu osobně prospěšná.

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
3. 5. 2019 23:08

V politice má pravdu vždy silnější a dnes ten nejsilnější (deep state) musí řešit problém přelidnění planety a ještě dříve očekávaný vliv automatizace. Nic jednoduchého k vyřešení. Lze očekávat velké změny, ale pro nás nic povzbuzujícího. Zdejší to všichni vědí, jen se to nefrekventuje.

racek
racek
4. 5. 2019 21:16

Bohužel, milý autore, těm lumpům se docela daří. U mládeže už mají plnou podporu a pochopení. Vidím to dnes a denně. Naše generace, naučená se dívat a vyhodnocovat věci kriticky, vymírá. A co je mládež, to jsou dnes ti Piráti. V plné nahotě.
A tak nějak se ty nejstarší konspirační teorie začínají dnes jevit úplně jinak.