To se gangsterismu USA nikdo nepostaví?

Přesný popis naplánované zinscenované akce USA na venezuelsko-kolumbijské hranici vyvěsil Saker na svůj web už 20. února. Větší půlka světa ji vnímá jako ukázku ryzího gangsterizmu. Ale nikdo proti ní nehnul prstem.

John Wight se ptá: To si opravdu někdo myslí, že Donaldu Trumpovi, Mike Pompeovi a Elliotu Abramsovi jde o blaho venezuelského lidu? Vždyť jsou to lupiči a zákeřníci ve skvěle padnoucích oblecích, jejichž myšlení je mnohem blíž myšlení Al Capona než Thomase Jeffersona.

Fakt, že prezident Maduro se dosud nerozkolébal k tomu, aby do vězení vsadil Juana Guaidóa, loutku vybranou americkým impériem k ovládnutí Venezuely, může vyústit v zánik venezuelské demokracie. Venezuelští armádní velitelé si totiž mohou položit otázku, proč by měli tolik riskovat oni, když Maduro nečiní to, co je třeba. To je zatknout Guaidóa, obvinit ho ze zrady a popravit ho.

Chávezův nedostatek odvahy k rázné obraně venezuelské demokracie prokazuje dnes, bohužel, i Maduro. Vydává tím svědectví o své nedostatečné důvěře v sebe sama, která, vždy, Američany u cizích státníků rozpoznána, vedla k americkému puči.

Madurovým omylem byl i jeho souhlas s účastí amerických a britských médií na „humanitární pomoci“ na hranici venezuelsko-kolumbijské, která nepřátelům současné Venezuely umožnila natočit celou řadu propagačních filmů.

Po Venezuele přijde na řadu Bolívie.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

Stanův komentář: Podle průzkum prý 81 % Venezuelanů týden před tím, než se prohlásil za prezidenta, nevědělo, kdo je Guaidó. Proč by ho měl Maduro popravovat? Stačí ho ignorovat.

Přejít do diskuze k článku 16 komentářů