To se gangsterismu USA nikdo nepostaví?

Přesný popis naplánované zinscenované akce USA na venezuelsko-kolumbijské hranici vyvěsil Saker na svůj web už 20. února. Větší půlka světa ji vnímá jako ukázku ryzího gangsterizmu. Ale nikdo proti ní nehnul prstem.

John Wight se ptá: To si opravdu někdo myslí, že Donaldu Trumpovi, Mike Pompeovi a Elliotu Abramsovi jde o blaho venezuelského lidu? Vždyť jsou to lupiči a zákeřníci ve skvěle padnoucích oblecích, jejichž myšlení je mnohem blíž myšlení Al Capona než Thomase Jeffersona.

Fakt, že prezident Maduro se dosud nerozkolébal k tomu, aby do vězení vsadil Juana Guaidóa, loutku vybranou americkým impériem k ovládnutí Venezuely, může vyústit v zánik venezuelské demokracie. Venezuelští armádní velitelé si totiž mohou položit otázku, proč by měli tolik riskovat oni, když Maduro nečiní to, co je třeba. To je zatknout Guaidóa, obvinit ho ze zrady a popravit ho.

Chávezův nedostatek odvahy k rázné obraně venezuelské demokracie prokazuje dnes, bohužel, i Maduro. Vydává tím svědectví o své nedostatečné důvěře v sebe sama, která, vždy, Američany u cizích státníků rozpoznána, vedla k americkému puči.

Madurovým omylem byl i jeho souhlas s účastí amerických a britských médií na „humanitární pomoci“ na hranici venezuelsko-kolumbijské, která nepřátelům současné Venezuely umožnila natočit celou řadu propagačních filmů.

Po Venezuele přijde na řadu Bolívie.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

Stanův komentář: Podle průzkum prý 81 % Venezuelanů týden před tím, než se prohlásil za prezidenta, nevědělo, kdo je Guaidó. Proč by ho měl Maduro popravovat? Stačí ho ignorovat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
28. 2. 2019 8:01

Tento článek mi připadá jako kdyby jej napsal autor z jiné planety. K čemu by asi vedla zde navrhovaná radikální opatření? Řekla bych, že právě k tomu, aby kovboj vtrhl do Venezuely a vypořádal se s Madurem silou, samozřejmě za pomoci venezuelské opozice. A že Chávez neměl odvahu? Asi jí v dané situaci měl dost a vida, našel se způsob jak se jej zbavit. Kovbojové dosud mají dost prostředků jak se zbavit nepohodlných osob i nepohodlných režimů. K tomu jsou po všech stránkách připraveni a dobře vybaveni. Vždyť oni vraždí jako na běžícím pásu. Obětí byl patrně i brazilsko český… Číst vice »

Bety
Bety
28. 2. 2019 16:14

Stane, řekla bych, že v listopadu 89 Havla neznalo minimálně 90 procent lidí.
A co? Najednou tu byl, charisma (podle médií) z něj prý jen tryskalo a nějak
bylo úplně jedno, že tu každý uměl číst, psát i počítat.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 2. 2019 16:28

P.C. Roberts je zjevně přetažený a unavený tím co se „děje-neděje“ u něj doma. Neměl by „zmařená očekávání“ ale asi „promítat“ jinam. Pokud Chavezův-Madurův systém vedl ke „zviditelnění“ víc jak 80 % do té doby neviditelných a -vedl tak de facto k jejich uznání za lidi- neměli bychom mít o tento systém vlády takové obavy. Nejspíše se opravdu podařilo „z lidu“ „zviditelnit“ dost funkcionářů aby stát mohl fungovat. Na rozdíl od Ukroruiny – zejména západně od Kyjeva. Možná i díky tomu, že „blahobyt výkladních skříní Záchodu“ nebyl tak blízko na očích a především „h(L)odnotový hodokvas pomatených konzumentů“ není jihoamerické mentalitě… Číst vice »

Dana
Dana
28. 2. 2019 18:29

Deda Roberts radi vsem, on jedine vi, co je spravne. :-) …Venezuelští armádní velitelé si totiž mohou položit otázku, proč by měli tolik riskovat oni, když Maduro nečiní to, co je třeba. To je zatknout Guaidóa, obvinit ho ze zrady a popravit ho. Ha ha ha. Kdyz jsem psala, ze tuhle situaci by napravil nejaky venezuelsky Pinochet, tak to bylo fasisticke, ze. :-) A hledme, Roberts tento diktatorsky zpusob vladnuti podporuje a nejen to, on to doporucuje !!! Pinochet prece take zatykal, obvinil soudruhy ze zrady a postrilel je.. Muj nazor na Guaida se nezmenil. On je predstavitelem te casti… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 2. 2019 21:44

V jakém venezuelskem rozpoložení se právě nachází cesky soudruh prezidentista? Bude kvůli svemu „Kvido“ favoritovi apladudovat humanitarnimu bombardování Venezuely že strany emericke Army Al Kaidy?
To si nasral do bot. Úplně zbytecne ale hlavně kvalitně.

Honza999
Honza999
1. 3. 2019 8:06

Dana
„On je predstavitelem te casti obyvatelstva, ktere ma silne evropske koreny, je vice vzdelana, disciplinovana a do nedavna tvorila stredni tridu.“

Takže teď je ještě nutno podívat se na to, kolik těchto vzdělaných a disciplinovaných (molotovovy koktejly házejících) střednětřídních obyvatel vlastně ve venezuelské populaci je… Je-li jich více jak 50%, pak ano, mají právo vládnout. Jenže ono jich je tak maximálně do 10% – a pak, jsou-li to opravdu DEMOKRATÉ, jsou povinni demokraticky se podřídit přání většiny.

lubajs
lubajs
1. 3. 2019 9:34

Kdo si nepořídil jaderné zbraně, ten dostane od amerických gangsterů po čuni. I takový tlouštík Kim moc dobře ví, že od choutek napadnout jeho zemi USA odradí pouze vlastnictví jaderných zbraní.

Vaska
Vaska
1. 3. 2019 17:39

gangsterismus SS může mít různé podoby:
v diskuzi jsem narazil jsem na tento příspěvek – nedokážu ověřit pravdivost – ale kdyby to byla pravda tak to leccos vysvětluje – jen jsem zvědavej jak to zametou pod koberec :
Kdo jsou vlastníci jatek v Polsku odkud je zkažené maso? Je to firma Konspol holding . Je to dceřinná společnost Fy Cargill PLC Incorporated a je to soukromá americká globální společnost se sídlem v Minetonka stát Minesota.

Rejpal
Rejpal
1. 3. 2019 17:43

lubajs
Přesně…

Dana
Dana
1. 3. 2019 18:24

Ale jiste.
„Plany imperialistu zhati nasi vepri boubelati.“

racek
racek
1. 3. 2019 21:33

Jak je vidět, a pro naše potentáty by to mělo být poučením, je k tomu, aby bylo možno udržet vlastní politiku a záměry velmi složitě manévrovat a občas trochu ulít obětin bohům. A dělat to tak, aby to lid pochopil. A taky opozice.Takových příkladů tady máme dost i v evropě, že. Ono opravdu není zdravé vsadit úplně vše na jednoho … a naštvat toho druhého. Který je navíc ještě velice vzdálen … Chávez to jestě ustával, Maduro už ne. Ten na to opravdu neměl. No a ten rádoprezident je teď pro srandu, i kdyby ho tam Trump sám instaloval (opravdu,… Číst vice »

racek
racek
1. 3. 2019 21:41

Dana napsal

Ale jiste.
„Plany imperialistu zhati nasi vepri boubelati.“

No, ono stačí vyjet kousek za hranice, potraviny kvalitnější, většinou i levnější a to mají stejnou značku. Takže se těm jatkám vůbec nedivím. A našim také ne. Tady jsou zvyklí na tvrdé normy ještě od komoušů a zkušenosti s EU a Polskem jsou … v tisku popsáno příliš mnoho příkladů. Prostě postupují zcela bezohledně vůči slabším soupeřům. Akorát nám nařizují skončit s kontrolami právě v den, kdy se objevilo dalších asi 1500 tun masa se salmonelou.

Dana
Dana
2. 3. 2019 1:20

Tak jsem se kvuli vam podivala do ceskeho tisku, pozdvizeni je myslim opravnene. Zakaznik ma pravo na kvalitni zbozi a to polske zda se byt i zdravi skodlive. Evropska komise o tom nema vubec co rozhodovat, protoze neni spotrebitelem. Spotrebitele jsou Cesi. kteri maso objednali v presvedceni, ze maso z Polska je dobre kvality.. Veterinari jsou prece povinni kontrolovat maso v zajmu ceskeho verejneho zajmu.. Zrovna ta salmoneloza ale zas tak nebezpecna neni, bakterie se nici vysokou teplotou, takze upecene ci uvarene maso je v poradku. My kupujeme v co-op od sedlaku a kazdy kus jiste kontrolovan neni, mozna v… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 3. 2019 10:16

U problémů s masem „vyplavala na povrch“ jen špička ledovce… Jde v zásadě o NAPROSTOU BEZOHLEDNOST K ŽIVOTU, živým tvorům která se „promítá a posouvá“ dále až ke „konečnému“ konzumentovi. Nejsem ani vegetarián natož vegan /to mám již za něco horšího nežli jen zvláštnost/, ale když něco chovám, má se k tomu chovat s úctou a svým způsobem láskou a pokorou. Proto i chudší pěstitelé v minulosti se „té své“ kravičce snažili zajistit co nejlepší podmínky byť sami často i díky to mu strádali. Otřesné či surové podmínky chovu kdy např. hrozí infekce užívání antibiotik (natož těch tzv. humánních) neřeší.… Číst vice »