TOP009 – bylo jich devět

Top je anglicky vrchol. Vrchol čeho? Bottom je anglicky spodek, dno, destilační zbytek, zadek, zadnice, dýnko. Ten destilační zbytek mi přijde celkem výstižný. Mohli by se proto přejmenovat na Bottom009. Nomen omen.

Jako by se s tím roztrhl pytel. Otcové i matky zakladatelky mizí z názvů kdysi „úspěšných“ predátorů české politické scény. Zemanovci, Okamurovci a Bobošíkovci mění názvy stran. Literární sprosťák Palivec by řekl, že přímo vyměšují své ikony. On byl vždycky hulvát. Stejný proces změny názvu tak čeká i TOP009.

TOP009 (zatím pod starým jménem) se prý rozhádala ve své pražské baště. Pánové Hudeček, Vávra a Nouza chtějí vytvořit vlastní kandidátky do podzimních komunálních voleb. Nenechejte se tím zmást. To je jen zastírací manévr, který má oblafnout konkurenty z hnutí ANO a z ODS. Skutečnou kandidátku uvidíte dole.  Ale jak říkají dobře informované zdroje, stejně bude všechno jinak.

Ovšem jen za předpokladu, že Kalousek znovu nasadí svého parašutistu. S tímto vzduchem chlazeným hrdinou to vše stojí i padá. Kalouskovi tento tah vyšel již dvakrát. Jednou s Tůmou, podruhé s Niedermayerem. Triumf chce proto završit třetím paragánem. Jeho jméno vám prozradit nemůžeme. Jiří Pospíšil se odmítl vyjádřit. Na dotaz, proč tedy každý den trénuje osm hodin s Kalouskovým padákem s plochou drahou letu, pouze lakonicky sdělil, že jako politickému turistovi se takový řiditelný padák může hodit i v budoucnu. Nebude muset čekat na ten správný vítr.

Dezorientovaný volič je z těch změn zoufalý. Komunální volby se blíží a strany nejsou, co bývaly. Je v tom zmatek. Abych voličům usnadnil rozhodování, dovolil jsem si zveřejnit volební kandidátku strany BOTTOM009. Změna názvu byla opravdu nutná. Dříve si partaj říkala TOP009. Údajně to znamenalo Tradice–Odpovědnost–Prosperita 009. To není pravda, jsou to pouze zlá a ošklivá slovíčka a falešné větičky.

Skutečnost je taková, že to byla zkratka slov: Trapnost-Okrádání–Podřimování. Některé zlé jazyky to dokonce vysvětlovaly ještě hůř: Trvalé Odírání Podzámčí; Telefonická Obřízka Policie; Trapná Obskurní Politika. Jak už to v životě bývá, pravda bude někde uprostřed, takže platí všechno.

Američané v rámci boje s Al-Kájdou roztřídili a očíslovali teroristy podle jejich nebezpečnosti. Používali i symboliku hracích karet, kde esem, čili jedničkou byl Usáma bin Ládin. Zkusme podobnou metodiku použít i pro ekonomické teroristy z BOTTOM009.

Je jich devět, stejně jako Úsviťáků. Abych nenarazil, předem prohlašuji, že žádný z nich není pitomio. Pitomio se už říkat nesmí. Je to zakázané. Je to trestné. Sdělil to český soud, takže to má hroznou právní váhu. Jde se na věc, zde máte těch devět statečných: 001-Kalousek; 002-Parkanová; 003-Drábek; 004-Šiška; 005-Pospíšil (ač nestraník, patří jim tělem, jeho duši dejte pokoj); 006-Hanáková (kultura sama); 007- Heger (hlavně zdraví); 008-Besser (kultura; nestraník, spousta skandálů); 009-Schwarzenberg.

Radost pohledět. Takové noneto politických zombíků jim musí kdekdo závidět. Ta demokratičnost z toho seznamu BOTTOM009 přímo tryská. Která jiná strana má tak široké portfolio osobností: od odsouzeného až po knížete…

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
15. 6. 2014 20:07

Už jsem na něco podobného myslel před časem.

…“Politicky je třeba myslet dopředu a s nadhledem. Stranicky rovněž. Pro případ, že by TOP 09 /Tradice, Odpovědnost, Prosperita/ neprorazila v jarních volbách, tak už nyní je připraven nový partajní projektil – PROSTATA 2010. /Prosperita, Tantiéma, Tabu/. “ …

…“TOP09? – VyVRCHOLení partajní kreativity. Samá hlava, tělo žádné.“ …