Totalita čili vláda jedné strany

Padla tu už mnohokrát slova o vládě jedné strany (1948-1989). Strany, která byla po roce 89 politicky odsouzena a ideologicky zavržena a její společenský režim byl nazván slovem TOTALITA. No dobrá, ale přitom co – z pohledu řízení státu – to vlastně bylo? Byl to stejný stav politické vlády a řízení státu, jako je realizace jakéhokoliv jinde kapitalistického „většinového volebního systému“ (dále pro stručnost už jen VVS). A co o VVS píší dnes tak uznávaní wikipedisti? Že prý to politicky není zase až tak špatná věc, protože VVS umožňuje (přibližně cituji) „snadněji dosáhnout relativní politickou STABILITU a úzkou a konkrétní zpětnou VAZBU mezi zvolenými zastupiteli a jejich většinovými voliči“.

Zároveň však politicky korektně a ideologicky poslušně ti wikipedisté dodávají, že VVS je prý vhodný jenom tehdy, je-li někam volen jen jediný člověk typu prezidenta nebo hejtmana, ale jinak ne. Jenže to, „proč jinak ne“, už nijak nezdůvodňují a zdůvodnit to evidentně ani neumí. Takže, proč? Inu proto, že logicky a naprosto věrohodně to zdůvodnit vůbec nelze. Jinými slovy lze tedy proto vyjádřit, že VVS je zřejmě uznán jako vhodný systém jen za podmínky, že je výhodný pro ty, co píší a schvalují zákony.

Co to však vždy znamená, když někde na základě ústavou daného VVS začne vládnout samostatně a nezávisle nějaká jediná strana, která ve volbách zvítězí? Znamená to, že pak ta strana nejen vždy drží STABILNĚ po určité volební období v rukách moc, ale zároveň si i na ramenou nese za všechna svá rozhodnutí a opatření kompletní a plnou ODPOVĚDNOST.

No a právě té zodpovědnosti se ve všech tzv. „demokratických státech“ dnešní doby (včetně státu našeho) všichni ti politici tak chytře vyhýbají a raději nám „lidem dole“ hrají divadélko, jak pracně a namáhavě oni „musí“ lepit a smolit ty povolební koalice jenom proto, aby vůbec nějak tomu státu někdo mohl vládnout. A proč ten tyjátr už 30 let oni takhle pořád provozují? Dělají to právě proto, aby tu zodpovědnost za všechny své příští hloupé a asociální činy vždy mohli svést na svůj politický „osud“, daný koaličními „spory“ a „rozpory“ ve všem, co se jim jako „koaliční neshoda“ hodí do krámu – co by výmluva.

Takže, když zapneme do provozu selský rozum a budeme chvíli přemýšlet, tak dojdeme k pochopení, PROČ po roce 89 tehdy vládnoucí převážně už jen v úvozovkách „komunistické“ dětičky (těch starých rodičů a v poctivosti „vykovaných“ komunistů) odhodily tak rády právě tu zodpovědnost na dlažbu dějin a reformovaly se demokraticky a velice rády z „totality jedné strany KSČ“ na kapitalistickou „demokracii“ všech možných budoucích koaličních politických stran a hnutí – BEZ ZODPOVĚDNOSTI. Nu a kampak se nám tehdy poděla ta klasická zásada, že pravomoc vést a rozhodovat v sobě vždy zahrnuje zodpovědnost? No nic, vraťme se tedy raději k těm dětičkám tehdejších komunistů a položme si další otázku: Proč asi tehdy to všechno ony „reformní“ dětičky těch starých a pak již prakticky nevládnoucích kovaných komunistů tak rády udělaly a „reformovaly se“?

Inu proto, že oni ti mladí „reformní komunisté“ roku 89 už konečně chtěli ten národní stát jejich rodičů sami jen pro sebe si zprivatizovat a bez zodpovědnosti za prosperitu (toho státu) – a zopakujme si to, abychom si to už konečně zapamatovali – mít ho nadále mocensky už jenom PRO SEBE. A především, aby bez odpovědnosti za prosperitu toho státu si mohli „svobodně“ a korupčně beztrestně „podnikat“. Podnikat s tím bývalým národním majetkem, na který by si jejich rodiče nejen nikdy nedovolili chamtivou rukou majetkově sáhnout, ale na to ani pomyslet.

Pravda ale, vždyť i ti staří a v minulosti v třídně sociálním boji fest vykovaní komunisté – také ti si (nejen) v normalizaci jistě rádi užívali mnoha kariérně osobních a společenských papalášských výhod, jenže nikdy by se nemohli vysvléct a vyzout právě z té zodpovědnosti za kvalitu své vlády a tak se i předem šikovně zbavit jakékoliv kritiky od prostých lidí za své činy a na cokoliv se vymluvit. A výsledek? Budovali soběstačný stát, stavěli ve všech městech nemocnice, mateřské školky a fabriky – a též byty pro všechny – nejen pro ty své rozmazlené dětičky. Ovšem ale jen do doby, nežli sami zestárli a předali moc těm mladším a toužícím po reformách pod praporem neokoloniální bruselské euro-svobody.

Nu a tak nám zbývá už jen poslední otázky: Jak je možné, že ty havloidní významy slov „čecháčci a totalita“ hned téměř všichni „umělci“ a mediální šmokové tak rychle, snadno a tak jednoduše do svých slovníků okamžitě přijali a ani na chvilku se nezamysleli nad faktem, jak právě oni – ti bývalí režimní propagandisté socialismu – tím ze dne na den a obratem ruky už z národa psychologicky udělali nesvéprávné stádo? Občanské stádo dříve zvané lid, který je (zejména nyní v době tzv. covidu) tak ukázněně poslušný všech těch dosud tolik ztuha sesmolených vlád? Vlád vychytralých „demokratických“ eurounijních koaličníků na všech stupních moci?

Koaličníků, které vždy a všechny jednoznačně spojuje jen jediná myšlenka: Je to dobré, protože teď už navždycky můžeme v klídku a pevně lidem cokoliv přikazovat, protože vůbec nikdy už za nic se těm svým „VOLIčům“ NEBUDEME MUSET ZA NIC ZODPOVÍDAT. No a pak se divme, kolik mladých nemakačenků s korupčně koupenými magisterskými tituly snad už dokonce 72 rasových a genderových oborů našich univerzit se dnes hrne do mocenské politiky. Vždyť přece ty jejich líné jemné ručičky a hlavičky nikdy doopravdy a skutečně pracovat nebudou! To si sem na práci raději pozvou další slovenské pendlery nebo mongolské, ukrajinské a polské gastarbeitery a afghánské „tlumočníky“. A možná nejen ty…

4.9 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
2. 10. 2021 18:42

https://www.youtube.com/watch?v=ruRv1YU99-I

Detektor lži 3000 (CZ titulky) // Lie Detektor 3000

Bety
Bety
Reply to  Irena
2. 10. 2021 20:28

Skvělý!!

zajoch
2. 10. 2021 18:54

Řekla bych, že koalice jsou novým koaličním seskupením dobré jak k tomu co zde popasal autor PPK, ale i k výmluvám na ledacos, například na to, že jedna koaliční složka nemohla splnit své předvolební sliby, protože jí to ta druhá zmařila. PPK to uvedl a shrnul do věty: „Dělají to právě proto, aby tu zodpovědnost za všechny své příští hloupé a asociální činy vždy mohli svést na svůj politický „osud“, daný koaličními „spory“ a „rozpory“ ve všem, co se jim jako „koaliční neshoda“ hodí do krámu – co by výmluva.“ Chci jenom podtrhnout konkrétně neplnění předvolebních slibů. Připadá mi, že… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  zajoch
2. 10. 2021 20:56

Asi to bude tím, že i když zaznamenáme, že se volební sliby neplní, není nám to nic platné. Například ČSSD měla kdysi jako jeden ze stěžejních bodů ujištění, že nikdy, nikdy nepřipustí náš vstup do NATO. Když jsem se pár měsíců po volbách snažila telefonicky zjistit, proč udělali pravý opak, tak se mi na kraji i výš zčásti otráveně, zčásti blahosklonně dostalo jen odpovědi, že za a) bylo to koaliční rozhodnutí, za b) bylo to z politického hlediska správné rozhodnutí, které se mnou nebude nikdo rozebírat. Neboli můžete si stěžovat na lampárně, čau. Proto předvolební programy nečtu, nemá to smysl.… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
2. 10. 2021 21:52

V této věci byl zcela rozdílný přístup ve starém Řecku. Vše špatné muselo dojít odplaty, býť bylo zlo způsobeno i nevědomky – viz třeba tragédie „Oidipus král“. A i v dnešním životě se vyskytují zlomové okamžiky ve ktrých se rozhoduje co bude z člověka dále – po jednom činu, nebo i jenom po jednom slovu. Rozhodnutí, které se nedá popřít, ani ničím okecat – zlomová změna, po které musí dotyčný projít hlubokou katarzí, ktera mu snad umožní „vrátit se mezi lidi“. Ano, pro vétšinu je pohodlnější dělat, že nic takového jsem neviděl – a proto jsou ČSSD dosud stále ve… Číst vice »

zart
zart
3. 10. 2021 7:57

Je to pořád vláda jenom jedné strany, totiž parazitů nad hostiteli. Pouze z důvodu, aby to tak neřvalo a netlouklo do očí, je dnes rozložená do několika dceřiných společností a stran. Zločinci (parazité) jsou mnohem aktivnější nežli občanská společnost (hostitelská veřejnost), která vůbec nechce vládnout společnosti a ani sobě. Vyžadovalo by to totiž aktivitu, kterou konzumní dav (hostitel) ze srdce nenávidí. Proletářská revoluce selhala pro tupou, pohodlnou a konzumní povahu proletariátu. Dobří bojovníci v boji naprosto selhali v hospodářské sféře. Stejně tak selhala ihned za pár dní trapná listopadová show. Dav si zacinkal klíči, zahulákal a odešel jak z hokejového… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  zart
3. 10. 2021 8:20

Místo označování kazdé vlaádnoucí skupiny „parazity“ by bylo vhodnější se zamyslet nad potřebností, poslláním a odpovědností hyerarchicky výše postsvených skupin – od vedoucích pracovních čet , po prezidenta. „Tupou konzumni povahu proletatariátu …“ Doporučuji se zamyslet nad „7 hlavními hříchy“ které byly církví definovány už ve středověku podle ještě mnohem starších podkladů. Ty hříchy se týkají více méně VŠECH lidí a společenských tříd – jen každý má jiný charakter a jiné možnosti je uplatnit. Jinak dnešní chování vlád v podstatě přiznává, že bylo už naproto rezignováno na instituci vzděláváni a osvěty člověka, a veškeré řízení je a bude prováděno jen… Číst vice »

zart
zart
Reply to  Gatta
3. 10. 2021 12:41

Rozdělení na parazity a hostitel je čistě schématické dělení pro uvažování ve dvou pojemech. Není pochopitleně správné. Parazit je hostelem a hostitel parazitem, toť zákon přírodního života. V čisté podobě hostitel nebo parazit neexistuje – taková je jen smrt, na které všichni parazitují a která parazituje na všech. Třídní dělení je správné, ovšem na základě skutečné kvality. Dnes je však před zhroucením (ne)řádu postavené na hlavu. Vládnou zločinci nikoliv morální a intelektuální elita (skutečná šlechta), to snad je pochopitelené. A že o zušlechťování lidské bytost (sebe) nemají spotřební občané žádný valný zájem je snad naprosto zřejmé.Že jsou výjimky, to dá… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  zart
3. 10. 2021 9:19

Nejsou všichni lidé sobci. A nevyčítejte jim tolik, že se snaží žít své životy a jsou zahlceni starostmi – o děti, o nakrmení rodiny, o střechu nad hlavou, o práci, o to, zda budou mít dost na splácení účtů a hypoték… a když to všechno nestačí, navalí na ně další a další obavy, nejnověji – a velmi účinně – o zdraví. Jistě, nechají se oblbnout, ale každý kovaný sobec počítá s tím, že každý normální člověk se sice občas projeví jako sobec, ale v zásadě není schopný uvěřit v existenci sobců stoprocentních. Je to chyba, ale doufám, že lidé jsou… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
3. 10. 2021 9:54

Zdravím – ono je to ještě zapeklitėjší, neboť těch 7hlavních hříchů tak trochu souvisi s přirozenou snahou každého organismu – přežít a množit se.

Ale proč píšu?
V albu Pavla Dobeše „Banány“ jsou mezi písničkami tři takové moudré vsuvky o čtyřech tématech lidského života – mládi a trampingu – o televizním konzumu – o penězích – a o smrti.

Zde je ta o penězích (doporučuji k poslechu všechny):

https://m.youtube.com/watch?v=2BYAWzv0E5o

Alva
Alva
Reply to  Bety
3. 10. 2021 10:25
zart
zart
Reply to  Bety
3. 10. 2021 12:51

No, to by mne nanapadlo. Jsou směsí sobců a nesobců v různém poměru, dnes dosti nešťastném. Jak výše uvedeno, čistě nesobecká a sobecká je jenom smrt.Za takové mdlé situace jako dnes, kdy syrové utrpení nejde až na kost, lidé se ze svých chyb nejsou schopni příliš poučit.Také bychom si museli ujasnit význam pojmů sobec a nesobec, což pomocí česťiny a českého maloměšťáckého myšlení není asi nijak možné. Zahlcení starostmi je tou mdlou situací, nevýraznou školou života. Že jeden lidem nadává, místo aby se jim podbízel a mazal jim med kolem huby, vůbec nezanamená, že je na ně zlý a že… Číst vice »