Toto je největší politická zrada v dějinách Irska
Listopad 24, 2010

http://www.independent.ie/multimedia/archive/00747/Cowen-Lenihan_I_747483t.jpgBrian Cowen završil třetí závažnou zradu irského lidu, nesouměřitelně škodlivější než byly oba předcházející útoky na naši svrchovanost a Ústavu.

První zradou bylo jeho okamžité zamítnutí ústavního rozhodnutí země, že nebudeme hlasovat pro Lisabonskou smlouvu v roce 2008. Druhou byla všeobecná nečestnost, s níž bylo druhé hlasování o Lisabonské smlouvě předloženo irskému lidu v roce 2009 a přijato jen těsným výsedkem, navzdory spolčení tří hlavních politických stran.

Výsledkem třetí zrady je cár, který zbyl z irské demokracie po špinavém kšeftu mezi Cowenem vedenou vládou, EU a MMF. Nedostáváme z něj nic, kromě obrovského nárůstu našeho národního dluhu. Vzrostl na podivuhodných 117 000 euro na každého poplatníka.

Nic nám nedarovali. Jsme v přepočtu na obyvatele nejzadluženější zemí v rozvinutém světě. Jakýkoli náš další rozvoj byl v zájmu našich evropských pánů dán v plen.

Místo toho, aby došlo k jakémukoli obratu, podrobili jsme se opaku toho, co většina mužů a žen v této zemi chtěla. Místo toho, abychom dostali za peníze nějakou hodnotu, jsme okrádáni.

Toto převedení na irský lid znamená, že se Brian Cowen udrží u moci. Schválením rozpočtu a čtyřletého plánu, což učiní pod deštníkem poskytnutým EU a MMF, on a jeho strana upevní svůj režim. Je to čistě jenom proto, že Brusel nechce změnu vlády. 

Tato neocenitelná ochrana jeho mocenské základny přichází s evropským naléháním, že kolaps nekompetentní a hloupé státní správy, která působí jen jako fasáda pro evropskou vládu v Irsku, by byl „velmi nezodpovědný“.

Ještě nikdy nedošlo k tak odpornému průniku Evropy do našeho demokratického systému, do naší ústavní integrity, do působnosti Oireachtas (irský parlament – poz. překl.) a do základních práv irského lidu. Byli jsme prodáni za půjčku, která z nás dělá mrzáky, a za nic víc než za tuto půjčku.

Právě včera se v Dail (dolní komoře irského parlamentu – pozn. překl.) vyjasnilo, že hlavní opoziční politické strany kapitulovaly ve světle směšné představy o tom, že, jak stále předpokládají, mohou v příštím roce vyhrát volby. Není to tak. Náskok labouristů a Fine Gael bude rychle odstraněn s tím, jak Fianna Fail i její lokajové, kteří byli kdysi Zelení a nyní jsou Žlutí, začnou skotačit díky doručení balíku, který je nesmyslně založen na nejmasivnějším dluhovém břemeni, v jehož sevření jsme kdy byli.

Lížeme nohy našich evropských vládců. Už nejsme pány ve vlastním domě. Udržováním nynějšího „režimu“ jsme se stali rohožkou Bruselu. Skutečná podoba toho, k čemu jsme se zavázali, je obdoba všeobecně rozšířené Konsolidační banky. Vracíme se do situace ze září 2008. U kormidla je Brian Lenihan a vede nás do nesrovnatelně větších dluhů, než dělal tehdy.

To, co získává, je přežití bezcenné a neefektivní vlády, která neudělala nic konkrétního pro nápravu nárůstu špatných dluhů, špatného řízení, nepřítomnost reforem a pokračující korupce.

Opoziční politické strany už napůl kapitulovaly v tomto strašném spiknutí. Přežvykují myšlenku, že se zúčastní prosazení rozpočtu jako diváci. Enda Kenny pro něj dokonce nabídl podporu.

A budou v pravý čas polykat při spotřebovávání první tranže peněz, aby se vyvarovali těžkých rozhodnutí, jež by měla být o majetkových daních a daních z nemovitostí, platech ve veřejném sektoru, minimální mzdě a odstranění duplicitního systému vlády, který vyplývá z ‚Quango Mentality‘. (přenesení pravomocí na nevládní organizace – pozn. překl.). Poté spolknou cokoliv.

Jejich politická síla jim proklouzává mezi prsty. Naše zahraniční panstvo použilo Briana Cowena a Briana Lenihana, aby si u nich zaplatilo masivní podvod proti vůli a přesvědčení irského lidu, a budou s tím mít úspěch, pokud nebudou teď hned zastaveni.

Kdo zachrání naši zem?

Převzato z Irish Independent

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments