Třikrát Debatní klub: Imigrace do Evropy

Obsah:

00:05 První debata – Pavel Letko, Jana Ridvanová, Artur Fišer, Jaroslav Formánek
02:01:41 Druhá debata – Martin Konvička, Michal Urban
03:12:02 Třetí debata – Šádí Sanaáh, Radko Hodkovský

V České republice se začal odehrávat názorový souboj, který postupně přerůstá do politických i bezpečnostních sfér. O co jde? Obecně by se dalo říci, že o migraci osob pocházejích z Blízkého i Středního východu a severní Afriky, které směřují do Evropy. Jedná se o obyvatele Afghanistánu, Iráku, Lybie, Syrie, Súdánu nebo Eritreji.

Když byl svého času plukovník Muammar Kaddáfí pod sílícím vojenským tlakem Západu, prohlásil, že pokud padne a s ním jeho režim, kterým vládl v Lybii, zaplaví Evropu Afričané. Plukovník padl a nám nezbývá než konstatovat, že se jeho slova naplňují. V případě tvrzení, co Kaddáfí řekl, jde možná jen o městskou legendu, a proto je dobré nepodlehnout svodům konspiračních teorií a podívat se na problém poněkud komplexněji.

Připravili jsme tři debaty, kde různí hosté, zastávající někdy až krajně vyhraněné názory a postoje, sdělí, co si o migraci do Evropy myslí a proč. První debatéři jsou: Pavel Letko – křesťanský pacifista, zakladatel internetových stránek pacifismus.cz, Jana Ridvanová – vystudovala obor Mezinárodních vztahů a diplomacie, Artur Fišer – mluvčí iniciativy Islám v České republice nechceme a jeho souputník Jaroslav Formánek – překladatel, tlumočník, indolog.

Druhou debatu poctili svou účastí pánové Martin Konvička, předseda iniciativy Islám v České republice nechceme a Michal Urban, reprezentant nevládní organizace Generace Identity.

Třetí debata je vedená politikem Šádí Shanaáhem, členem strany Zelení a Radko Hodkovským, předsedou think tanku Evropské hodnoty.

Odkazy k doplnění informací od různých autorů. Je možnost aktualizovat

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

89
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
89 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Autoři komentářů
vitttaPPKSiopeter.Gatta Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
abx
Člen
abx

Nicolai Sennels, dansky aktivista, hnutie Pegida v Prahe poskytol rozhovor:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nPecrpCLNXo
su tam aj ceske titulky, prepnut cez nastavnia

bergpora
Člen
bergpora

Tak ta prva debata je opravdu vyzivna :-)

mirror
Člen
mirror

Ve třetí besedě diskutují dva hlupáci. Právě poslouchám chválu na Bavorsko, kde si imigranty považují. Brigádnicky je učí německy, pečují o ně hlavně důchodkyně, proč asi. Na druhé straně ve Švédsku přerostli imigranti místnímu obyvatelstvu přes hlavu. Všeobecně se očekává, že to tam musí jednou bouchnout. Je tam kolem 150 lokalit, kde vládnout přistěhovalci. Švédské zákony tam neplatí. Záchranka navštěvuje tyto lokality jen v doprovodu policajtů. O tom, kdo bude ošetřen, nerozhoduje lékař, ale tamní komunita. Existuje mnoho videí, se kterými by se měli oba idioti seznámit. Švédskem se šíří nespokojenost. To video ve třetí částí vyloženě klame veřejnost.

merlin
Člen
merlin

myslím, že nejen ve třetí části, ta druhá je vydatná, takhle narcisticky sebestředný není ani prezident

lomikel
Člen
lomikel

merlin – Mitrofanov a Konvicka, vasi nejmilejsi :)

mirror
Člen
mirror

merlin napsal
takhle narcisticky sebestředný není ani prezident

Konvička všude byl, všechno ví. Mne pobavil, když se mladičkého spolubesedníka zeptal, zda měl sex s ženou mimo Evropu. Chlapec s velmi řídkými vousy řekl, že nikoliv. Škoda, dozvěděli bychom se něco zajímavého. První beseda byla jen překřikování. Vzájemně se poučovali o elementárních věcech. Jediným přínosem je to, že nyní víme, kdo je kdo.

fajt
Člen
fajt

je zajímavý, jak celý problém utečenců a extrémních islamistů dokázal udělat z evropanů ještě větší asociály ve vztahu ke svým vlastním potřebným, jestli tohle byl prvotní záměr, tak se podařil dokonale. ..)

idiotronic
Člen
idiotronic

Z té první besedy stačilo zveřejnit jen dvacetivteřinový sestřih.

LF
Člen
LF

Jakmile budeme převálcováni migranty, uprchlíky a utečenci (a nejde jen o přistěhovalectví, ale i o jejich výrazně vyšší porodnost), stanou se jakékoliv další debaty o tom, jestli naši občané ve většině preferují systém více socialistický, komunistický, křesťanský nebo liberální, zhola zbytečné. Přestaneme mít naši budoucnost ve svých rukou už úplně.
Kdybych neměl děti, bylo by mi to asi jedno.

merlin
Člen
merlin

lomikel napsal

merlin – Mitrofanov a Konvicka, vasi nejmilejsi

Pan AM patří ke skupině intelektuálů, k jejichž závěrům mám výhrady. eviduju jeho názory jako zástupného představitele téhle skupiny, Konvička představuje sám sebe, čtu ho, sleduju a začíná mě pomalu děsit. Je to hodně jiné. Už jen že požádal o rozhovr s ním člověk, s kterým si tyká a ve všem s ním souhlasí, je otřes.

merlin
Člen
merlin

LF napsal

Jakmile budeme převálcováni migranty, uprchlíky a utečenci (a nejde jen o přistěhovalectví, ale i o jejich výrazně vyšší porodnost), stanou se jakékoliv další debaty o tom, jestli naši občané ve většině preferují systém více socialistický, komunistický, křesťanský nebo liberální, zhola zbytečné. Přestaneme mít naši budoucnost ve svých rukou už úplně.
Kdybych neměl děti, bylo by mi to asi jedno.

opět vyjímečně souhlas, debaty o politickém spektru stanou se zbytečným, demokracie jak ji známe skončí.

merlin
Člen
merlin

aby bylo jasno, mě nedostává, že tu bude islamizace, já bych ji ještě ze strany peršanů, kteří se nedali nikdy zkolonizovat a mají tisíciletou kulturu, kterou nezahodili, ještě s velkými výhradama nakonec snesla, ale určitě ne od nejhnusnějšího teokratického režimu wahábbistů, který je podporovaný jak zjišťuju jak zprava tak zleva jednak naivními snílky, jednak psychopaty čekajícími na svou příležitost a jednak celou lobby evropských obchodníků a průmyslníků.

vittta
Host
vittta

To mě…podrž. Poslouchám tu první diskuzi…né že by ti antiislamisté nějak drtili ty sluníčkáře, ale opírají se o poněkud lepší základy. Ti sluníčkáři, to jsou klasičtí fanatici náboženského střihu a ta ženská, to je fakt dílo. Ta mele…já jsem kdysi chodil s holkou, co se dala na nějakou (křesťanskou víru), to je úplně ono, argumentuje proimigračními prospekty, ta holka kdysi zase operovala biblí (a ta její banda). To je pak snadná argumentace, protože v proimigračních pindech těžko najdeme argumenty proti imigraci, stejně jako v bibli těžko najdeme argumenty proti ortodoxní víře. Dejte si na to bacha, protože kdo to nezažil… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

vittta – vy mate u janiky ban ? uprime by me nenapadlo ze se sejdeme za takovych okolnosti.

Béda
Člen
Béda

Války podporují hlavně ti, kteří mají sami modré knížky a za žádnou cenu by sami do války nešli a své děti by z nich vyvázali. Imigraci podporují zejména ti, co by sami s žádnými imigranty společně žít nechtěli. Jak je to možné? Jak to že nejdou ostatním příkladem a do svých válek nemobilizují své rodiny, jak to, že sami nenabídnou přístřeší imigrantům?

vittta
Host
vittta

A ten pánbíčkář, ten má také patent na pravdu, jako všichni fráterníci.
Jen jsem zvědavý, jak se s těmi imámy pak shodne.
A dát mu do ruky bič, tak sám sebe umrská k smrti….
A sakra…to tam nemají antiislamisté někoho chytřejšího?
Ti sluníčkáři jsou tak mimo, že by je normální diskutér smetl za 15 minut….

vittta
Host
vittta

Já tam nemám ban, Lomikeli, resp. to nevím.
Ale je pod mou důstojnost diskutéra psát na sluníčkový blog, kde o moje názory a hodnocení situací nestojí, resp stojí jen o NĚKTERÉ mé názory.
Teď jsem koukal, už tam nejsou +- hlasy.
Tak alespoň nebudou vidět ty mínusy sluníčkářům a plusy „xenofobům“.
Jako by to mohlo něco změnit.
Tihle lidé nakonec jsou vesměs všichni stejní.
Vykládají přímo báje o přímé demokracii, o svobodě, o názoru občanů, ale jakmile mají svou malou, bezvýznamnou moc, dělají to samé, co mainstream, co jím tak okatě pohrdají.

vittta
Host
vittta

Jinak tedy Lomikeli, jsem tady jen díky vám, já jsem psal, že se moc na netu nepochybuji, jakkoliv to tak možná vypadalo.
Ale byl tam od vás nějaký odkaz, tak jsem sem nakoukl.
A jsem rád, že je tady i Merlin, sralo by mě, kdybych někdy nemohl poklábosit.
Rozumní lidé najdou vždycky nějaký konsensus, i když některé věci vidí různě….

lomikel
Člen
lomikel

vittta – myslite jako toto: 29.6.2015 – 18.10 lomikel http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/o-znasilnovani-deti-snadne-bile-maso.html obohaceni strachem . Policisté, úředníci i politici se totiž tak obávali nařčení z rasistické podjatosti, že těmto dětem a jejich rodičům systematicky pomoc odmítali. Případy se nevyšetřovaly, spisy se ztrácely, docházelo dokonce i k zastrašování obětí, aby výpovědi stáhly. ten strach nebyl zaset prez noc, podminky pro nej byly pripravovay po leta, ani nebyl v jadru zasazen imigranty ci islamisty ( ti jen zacali vyuzivat okna prilezitosti, a dale je otevirat). strach byl zasazen lidmi zevnitr evropske kultury, zcela zamerne. Odpovědět 29.6.2015 – 19.13 Janika Nevím, lomikeli, proč sem dáváte… Číst vice »

vittta
Host
vittta

No jo, kdo nevěří-ať tam běží.
Tam už je vidět konvertování k islámu.
Né kvůli názorům, ale kvůli způsobům.
Nejde o to věřit nebo nevěřit, je třeba to vzít na vědomí.
Pokud někdo napíše, že tomu může věřit jen debil, je to podivné, tím spíš, že VŠICHNI, koho znám a byli v Británii, viděli zrovna náhodou Pákistánce jako ty absolutně nejhorší…
Fakt náhoda.

lomikel
Člen
lomikel

prurez reakcemi na zemana
http://www.novarepublika.cz/2015/06/prezident-zeman-nebyvale-ostre-zautocil.html

takoe who is who nasi politiky

abx
Člen
abx

dopis skoly rodicom *** Německo / Pocking – V dopise školy rodičům: „Syrští občané jsou převážně muslimové a mluví arabsky. Jsou ovlivněni jejich kulturou. Vzhledem k tomu, že je naše škola v jejich bezprostřední blízkosti, mělo by nošení zdrženlivého oblečení přispět k zabránění nesrovnalostí. Průsvitné topy nebo halenky, krátké šortky nebo minisukněby mohly vést k nedorozumění.‘‘ (V tělocvičně gymnázia v bavorském městě Pocking bylo zřízeno nouzové ubytování pro muslimské žadatele o azyl a proto bylo školou vydáno toto doporučení k oblékání oděvů, jež nebudí sexuální chuť. Škola informovala rodiče dopisem o situaci s ubytováním 200 azylantů v tělocvičně a prostoru… Číst vice »

abx
Člen
abx

muslimovia vo Svajci, sugestivne propagandisticke video o ich zmyslani a planoch…
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=46DVrVGP9nw

Béda
Člen
Béda

Přiznám se, neměl jsem sílu dívat se déle, než na první část – ani to překřikování jsem nedokoukal celé. K tomu co jsem viděl bych podotkl. Strana podporující migraci neustále argumentovala „naší“ (míněno prodejných politických prostitutek, které si na základě volebního bianco šeku osobovali právo zatáhnout všechny občany do válečného spolku NATO a jejich válek, byť jenom symbolickou vojenskou podporou žoldáků a politickým křovím kryjícím záda mezinárodních zločinců.) a tedy povinností přijmout určitou „alikvotní“ část utečenců z válkou postižených oblastí. Pro mně zde vyvstává otázka. Je tato selektivní pomoc pro ty běžence, kteří nějakým způsobem získali prostředky pro pašeráky lidí… Číst vice »

mirror
Člen
mirror

lomikel napsal
vittta – vy mate u janiky ban ?

Také jsem se zklamal u Janiky. Hájil jsem tam čest českých profesorů. Marně. Tato země není zkažená jako všechny polistopadové vládnoucí elity. Bez zázemí a bez podpory se někteří snaží udržet autoritu Čechů, Moravanů a Slezanů v zahraničí. I obyčejní lidé nepochopí a nechají se svést neofekalisty, kteří serou na všechny. Nemají nic společného s těmi, kteří se nechají politicky zkorumpovat.

Karla
Člen
Karla
Béda
Člen
Béda

Na to, že ČR vstoupí do válečného spolku se nikdo voličů nezeptal, názor voličů byl irelevantní. Na to, jestli se má ČR podílet na imperialistických válkách se voličů nikdo nezeptal, názor většiny byl opět irelevantní. Dnes se opět voličů ani většiny nikdo neptá na jejich názor pokud jde o přijímání migrantů. Opět je to o nás bez nás. Tak jakápak demokracie, svoboda a možnost volby? V čem vlastně spočívají tyto omílané hodnoty? V tom, že si můžeme svobodně vybrat kdo nás politicky podvede a bude nám diktovat svoji vůli? Nepotvrzuje se opakovaně pouze to, že diktaturu komunistů nahradila diktatura velkokapitálu?

vittta
Host
vittta

Všimněte si Lomikeli, jak se třeba vybarvil Čulík a BL. Z média, které se dalo šíst se postupně stala superžumpa propagandy plná lží. Čulíkovi redaktoři a zřejmě přátelé jsou postupně označováni roztodivnými názvy, typu levicoidní fašisté apd. Dobří autoři od něj utekli a kdo neutekl, toho vyfakoval. Ale to mu ješte nestačí a nyní už ve své novinářské práci označuje konkurenční média za bulvár a informace za blbosti, bláboly..a už také vyhrožuje paragrafy. Překročil hranici a už se jen řítí dolů, nepochopen a nadřazen okolnímu světu. To samé pozoruji u Janiky. Bany a +-hlasy, „nějací chlapi“, dříve oblíbení, co se… Číst vice »

vittta
Host
vittta

určitou moc a jakkoliv to je jen iluze, nakonec jí zneužije.
Jen ti nejsilnější dokáží své weby a blogy udržet v politické barevnosti a svým moderováním přinutit politické oponenty, aby se nejen chovali slušně, ale byli navíc v podstatě přáteli.
Jak je to těžké, každý majitel informačního média ví, a mlůže to být i nebezpečné.
Cenzura a patentování pravdy je snadnější….

Gatta
Člen
Gatta

vittta napsal To mě…podrž. Poslouchám tu první diskuzi…né že by ti antiislamisté nějak drtili ty sluníčkáře, ale opírají se o poněkud lepší základy. Ti sluníčkáři, to jsou klasičtí fanatici náboženského střihu a ta ženská, to je fakt dílo. Ta mele…já jsem kdysi chodil s holkou, co se dala na nějakou (křesťanskou víru), to je úplně ono, argumentuje proimigračními prospekty, ta holka kdysi zase operovala biblí (a ta její banda). To je pak snadná argumentace, protože v proimigračních pindech těžko najdeme argumenty proti imigraci, stejně jako v bibli těžko najdeme argumenty proti ortodoxní víře. Dejte si na to bacha, protože kdo… Číst vice »

vittta
Host
vittta

Karlo, to je legrační článek. Ten Jakub Ryška je přívětivá tvář světa a – – kdo že je to nepřívětivá, kdo že je to ztělesněné zlo? No jistě, Konvička a Okamura, to jsou ti dva, co „to“ tady všechno vedou do pekel horoucích. (né že bych osobně zrovna Konvičku miloval – jeho přínos pro zastavení přívalu kolonistů může být i diskutabilní) Způsobili tito dva démoni především toto: …….“přetáhnout na svou stranu nejen frustrované a přirozeně nenávistné chudáky, ale také citelný počet hodných lidí a ještě mnohem větší počet se jim podařilo rozkolísat. “ Vídíte? To chudáci jsou přirozeně nenávistní. Samozřejmě… Číst vice »

vittta
Host
vittta

Já jsem si všiml Gatto, že mnoho lidí víru vysloveně potřebuje.
Jen z některých ale snímá odpovědnost.
Jiným jí naopak dává a tito pak napravují zlý svět, až je z toho všem ostatním silně nevolno.

Gatta
Člen
Gatta

Re vitta
Jo, jo – takové to „násilím konané dobro – ať to stojí co to stojí“.

U toho je také potřeba „být pevný a nezapochybovat“, zvláště když už máte vše předem odpuštěno, a tedy nemáte žádnou odpovědnost za případná zvěrstva.

peter.
Člen

Na Slovensku žije v súčasnosti podľa odhadov 5 tisíc moslimov,hoci oficiálne čísla sú podstatne nižšie.V sčítaní ľudu v r.2011 sa k islamu prihlásilo necelé 2 tisícky.Najviac moslimov žije v okolí Bratislavy,Košíc,Nitry či Levíc a ide väčšinou o vzdelanostne vyššiu vrstvu -lekárov,vedcov, podnikateľov a študentov.Početné sú aj rodiny kuchárov – čašníkov v arabských kebabárňach,či cukrárov a zmrzlinárov. Islam nie je na Slovensku registrované náboženstvo.To znamená,že u nás moslimovia nemôžu robiť moslimské pohreby a prípadné sobáše bez štandardného úradného úkonu nemajú formálnu platnosť.Moslimovia rovnako nemajú nárok na finančný príspevok od štátu,či možnosť vyučovať náboženstvo v školách alebo zakladať vlastné školy.Aby sa moslimovia… Číst vice »

merlin
Člen
merlin

vittta napsal Já tam nemám ban, Lomikeli, resp. to nevím. Ale je pod mou důstojnost diskutéra psát na sluníčkový blog, kde o moje názory a hodnocení situací nestojí, resp stojí jen o NĚKTERÉ mé názory. Teď jsem koukal, už tam nejsou +- hlasy. Tak alespoň nebudou vidět ty mínusy sluníčkářům a plusy „xenofobům“. Jako by to mohlo něco změnit. Tihle lidé nakonec jsou vesměs všichni stejní. Vykládají přímo báje o přímé demokracii, o svobodě, o názoru občanů, ale jakmile mají svou malou, bezvýznamnou moc, dělají to samé, co mainstream, co jím tak okatě pohrdají. aha, toho jsem si vůbec nevšimla,… Číst vice »

merlin
Člen
merlin

peter. napsal Na Slovensku žije v súčasnosti podľa odhadov 5 tisíc moslimov,hoci oficiálne čísla sú podstatne nižšie.V sčítaní ľudu v r.2011 sa k islamu prihlásilo necelé 2 tisícky.Najviac moslimov žije v okolí Bratislavy,Košíc,Nitry či Levíc a ide väčšinou o vzdelanostne vyššiu vrstvu -lekárov,vedcov, podnikateľov a študentov.Početné sú aj rodiny kuchárov – čašníkov v arabských kebabárňach,či cukrárov a zmrzlinárov. Islam nie je na Slovensku registrované náboženstvo.To znamená,že u nás moslimovia nemôžu robiť moslimské pohreby a prípadné sobáše bez štandardného úradného úkonu nemajú formálnu platnosť.Moslimovia rovnako nemajú nárok na finančný príspevok od štátu,či možnosť vyučovať náboženstvo v školách alebo zakladať vlastné školy.Aby… Číst vice »

vittta
Host
vittta

Nápad to není špatný, Merlin.
Klasické rozděl a panuj, ale za první cíl bych rád zkusil vyhnout se jakémukoliv přílivu.
Vynucenému.
Protože i tzv. dobrovolní kolonisté jsou vynucení.
Nejsem proti pomoci, ostatně, Sýrie nemusí být v rozvratu vždycky a Syřané nemají úplně nejhorší pověst.
Ale teď bych to nedělal.
Oni totiž vědí, že je to z donucení.
A lépe vypadá, když to uděláme sami od sebe, že chceme pomoci bližním, než když nás k tomu donutí akutní mezinárodní politická situace.
A naši lidé je také lépe přijmou, když to bude opravdu dobrovolné.
Tady nejsou zlí lidé, ale když nás do něčho někdo nutí, tak to prrrrrrrrrrr!!!

peter.
Člen

merlin napsal kolik je na slovensku šiítů? Nevíte to náhodou Petře? Bohužiaľ neviem.Hľadal som nejaké údaje,ale naši moslimovia nie sú organizovaní,nemajú žiadnych kazateľov a sú dosť roztrúsení po Slovensku.Ich problém spočíva práve v zákone z r.2007,ktorý určuje,že pre registráciu moslimského náboženstva je potrebných 20 tisíc členov a ich podpisov na žiadosti o štatút náboženského spoločenstva alebo cirkvi uznanej štátom.Potom by mohli mať tie isté výhody ako ostatné štátom uznané cirkvi a náboženské spoločenstvá. Pokiaľ viem,tak v Čechách je situácia v tomto trochu iná.Na zaregistrovanie novej cirkvi alebo náboženského spoločenstva stačí 300 podpisov na žiadosti,no na to aby ich uznal aj… Číst vice »

merlin
Člen
merlin

peter. napsal Bohužiaľ neviem.Hľadal som nejaké údaje,ale naši moslimovia nie sú organizovaní,nemajú žiadnych kazateľov a sú dosť roztrúsení po Slovensku.Ich problém spočíva práve v zákone z r.2007,ktorý určuje,že pre registráciu moslimského náboženstva je potrebných 20 tisíc členov a ich podpisov na žiadosti o štatút náboženského spoločenstva alebo cirkvi uznanej štátom.Potom by mohli mať tie isté výhody ako ostatné štátom uznané cirkvi a náboženské spoločenstvá. Pokiaľ viem,tak v Čechách je situácia v tomto trochu iná.Na zaregistrovanie novej cirkvi alebo náboženského spoločenstva stačí 300 podpisov na žiadosti,no na to aby ich uznal aj štát a priznal im aj všetky práva z toho… Číst vice »

peter.
Člen

merlin napsal
šiíté u nás prý prakticky žádní nejsou.

Je to logické lebo žijú väčšinou v Iráne a Azerbajdžane,v iných moslimských štátoch sú menšinou.Predpokladám,že sa to zmení,lebo šiíti sú obeťou sunitov z IS a medzi utečencami ich preto bude mnoho.Sú oveľa menej militantní,sú prispôsobivejší aj vzdelanejší a keď už ku nám majú prísť moslimskí utečenci,tak by som si radšej prial aby to boli šiíti.

Béda
Člen
Béda

Tady diskutují o problému na slovo vzatí odborníci – americký ministr zahraničních věcí v ČR Zadolárek a poslankyně „pravdolásky“ Langšádlová, která by ráda s Ruskem jadernou válku. http://domaci.eurozpravy.cz/politika/124744-agresivni-rusko-islamsky-stat-a-my-resime-cyklostezky-v-televizi-to-vrelo/forum/order/time/

vittta
Host
vittta

Bédo, nejde to pustit bez přihlášení?

Béda
Člen
Béda

vittta napsal

Bédo, nejde to pustit bez přihlášení?

Omylem jsem dal odkaz na diskusi k tomu článku (ta je pod přihlašovací tabulkou) Na článek je nad tabulkou vlevo odkaz.

merlin
Člen
merlin

vittta napsal Nápad to není špatný, Merlin. Klasické rozděl a panuj, ale za první cíl bych rád zkusil vyhnout se jakémukoliv přílivu. Vynucenému. Protože i tzv. dobrovolní kolonisté jsou vynucení. Nejsem proti pomoci, ostatně, Sýrie nemusí být v rozvratu vždycky a Syřané nemají úplně nejhorší pověst. Ale teď bych to nedělal. Oni totiž vědí, že je to z donucení. A lépe vypadá, když to uděláme sami od sebe, že chceme pomoci bližním, než když nás k tomu donutí akutní mezinárodní politická situace. A naši lidé je také lépe přijmou, když to bude opravdu dobrovolné. Tady nejsou zlí lidé, ale když… Číst vice »

merlin
Člen
merlin

peter. napsal
Je to logické lebo žijú väčšinou v Iráne a Azerbajdžane,v iných moslimských štátoch sú menšinou.Predpokladám,že sa to zmení,lebo šiíti sú obeťou sunitov z IS a medzi utečencami ich preto bude mnoho.Sú oveľa menej militantní,sú prispôsobivejší aj vzdelanejší akeď už ku nám majú prísť moslimskí utečenci,tak by som si radšej prial aby to boli šiíti.

taky si to myslím

orinoko
Člen
orinoko
vittta
Host
vittta

Ale jo, Merlin, je to fakt dobrý nápad a teoreticky bych neměl námitek. Jenže se obávám, že v nastálé situaci by to nemuselo dobře dopadnout, protože situace je (už) vyhrocená. A také..co píšete o „typech“ islámu, kdo to vlastně ví? Tedy z těch, kteří by to vědět měli, protože řídí chod státu. Já to také nevím a co vím, vím do vás. Jenže já když něco nevím, tak se snažím se to naučit a pochopit. Politici když něco nevědí, tak to neexistuje. To je doslova unikátní vyjebávka. Vzali jsme uprchlíky? Vzali. Tak nám dejte pokoj. A ti uprchlíci by bránili… Číst vice »

PPK
Člen
PPK

Proč se stále řeší následky a nikoliv příčiny? Cestují sem cizinci na návštěvu? Ne. Chtějí se tu trvale usadit? Ano. Mají jinou kulturu života? Ano. Oč tedy jde? V principu tudíž nejde jen o neslučitelné odlišnosti a rozpory v otázkách různosti mentalit a průměrného IQ nějakých ras nebo jen náboženských přesvědčení, jak se lidem mediálně podstrkuje, ale jedná se především o neslučitelné zvyky a názory sociální! Přesto tím nemusí být ohrožen obchod, pokud je vzájemně dodržována územní a politická suverenita všech. To však nevyhovuje kořistnickému imperialismu finančních elit tzv. Starého Světa, které se dobývají pod různými záminkami na cizí území… Číst vice »

merlin
Člen
merlin

orinoko napsal

Sýrie.

https://www.youtube.com/watch?v=bYmO338UvsU

já se dívám na ta videa, co sem dáváte, ale nejdou komentovat a zůstat u toho slušnej

merlin
Člen
merlin

PPK – asi proto, že to nejsme schopni řešit , protože není politická vůle, protože toto není vláda lidu a pro lid, alébrž vláda bandy prolobovaných šmejdů. Jsem zvědavá na majdan v Řecku, nebo že by jim poskytlo spřátelenou bratrskou pomoc vedení NATO?
Tudíž se všichni bavíme předjímáním následků. Máte ve všem pravdu, ale jak s ní naložit nevím.
vttta – kdyby se nás jako občanů někdo na něco vážně ptal, to by bylo bezva, ale nikdo tp nikdy nedělá jinak než formálně – a od zvolení Zemana prezidentem se tomu už budou vyhýbat zvláště pak pečlivě :-).