U2 Revival pro Světový pochod za mír a nenásilí
Světový pochod za mír a nenásilí bude mít svou vlastní píseň. Dnes večer ji  organizátorům pochodu předá její autor Jan Vlasák, který je zároveň i frontmanem kapely U2 Revival. V Lucerna Music Baru, kde bude kapela vystupovat, tak bude mít písnička Rainbow svou světovou premiéru.

 

Praha, 3. června 2009 – „S kapelou dnes máme první koncert po pěti letech a jeden důvodů proč jsem se ho rozhodli uspořádat je právě i podpora světového pochodu,“ uvedl Jan Vlasák z  U2 Revival a dodal: „Je to úžasná akce, která si zaslouží pozornost co nejvíce lidí a k tomu chceme s kapelou dnes přispět.“  Písnička Rainbow (v českém překladu Duha) je podle svého autora věnovaná především hledání sama sebe, ke kterému může právě duha svými barvami inspirovat. „Každý by měl začít nejdříve sám u sebe, dojít určité vnitřní harmonie, která mu pak pomůže se začít chovat nenásilně i ke svému okolí,“ řekl k textu písni Vlasák. Organizátoři pochodu poté chtějí písničku uvádět na všech akcí, které se v rámci pochodu budou konat. „Pokusíme se také oslovit významné světové osobnosti hudebního světa, aby písničku také nazpívali a ta se společně s myšlenkami světového pochodu stala populární,“ uvedla jedna z organizátorek pochodu Táňa Bednářová a dodala: „Pochodu už vyjádřilo podporu řada významných osobností od Yoko Ono až po Bryana Adamse, takže věřím, že se nám náš plán povede.“

Na večerním koncertu, kde píseň Rainbow poprvé zazní, se budou moci hosté o Světovém pochodu za mír a nenásilí dozvědět také díky plánované videoprojekci, ale i infostánku, kde jim organizátoři pochodu zodpoví všechny otázky a představí možnosti, jak se této ojedinělé akce aktivně zúčastnit.

Světový pochod za mír a nenásilí je prvním celosvětových pochodem, který požaduje odstranění jaderných zbraní, postupné snižování počtu konvenčních zbraní a podpisu mezinárodní smlouvy o neútočení. Pochod podpořila již řada významných osobností, ať už jde o prezidenty (Chile, Chorvatsko, USA, Argentina), umělce (Bryan Adams, Lou Reed, Art Garfunkel), sportovce (Gianluca Pessotto, FC Inter Milán) či držitele Nobelových cen (např. Dalajláma, Desmond Tutu). Pozadu nezůstávají ani světové organizace. V současnosti jde už na celém světě o více než 2600 organizacím, které myšlenku pochodu podporují. Do České republiky dorazí začátkem listopadu, kde jej bude provázet řada významných akcí. Již dnes v České republice pochod podporují osobnosti z nejrůznějších oblastí. Jmenujme například režisérku Helenu Třeštíkovou, herečku Janu Švandovou či jejího kolegu Rudolfa Hrušínského, Lejlu Abbasovou, Zdeňka Trošku, Jana Budaře či Davida Vávru. Na samotné organizaci české části Světového pochodu za mír a nenásilí se pak podílí pestrá skupina organizací. Jde například o organizace Česko proti chudobě, ADRA, Greenpeace či Humanistické hnutí. Více informací naleznete na www.svetovypochod.cz.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments