Účtenkovka na tahu

„Že nám zavedli EET, to už, paní Müllerová, vím,“ povídá Švejk. „Ale že z toho udělali loterii, to mi teda vysvětlete.“

Až doteď byly loterie založené na tom, že si zájemce vsadil a byl smířený s tím, že vyhrát nemusí. Ovšem Účtenkovka žádný rizikový vklad nevyžaduje. Prostě nakupujete, vyžadujete účtenku a pak různě složitě odešlete její data a svůj kontakt kamsi našemu státu.

Stát má peněz dost (vlastně asi nemá, protože už řadu let, jak píšou v novinách, hospodaří s deficitem). Přesto sáhne do erární pokladny (tedy do pokladny nás všech) a vylosovaným šťastlivcům, co poslali tam někam tu kopii účtenky, pošle finanční či hmotnou výhru.

Zasnil jsem se – jak by bylo hezké, kdyby stát každý měsíc vylosoval pár občanů (podle evidence OP – protože děti přece loterii hrát nesmí) a takovou výhru jim poslal. Vždyť nakupují všichni. To by bylo radosti u těch šťastných!

Jenže, holenku, o to tady nejde. Jak povídal pan vrchní účetní, cílem účtenkové loterie je přimět občany, aby při placení účtenku vyžadovali a tím zajistili, že to obchodníčci, hospodští či řemeslníčci účtovali doložitelně a nešidili stát (stát nyní dokážou šidit jen ti mocní a šikovní, co podnikají třeba s využitím grantů a dotací – tam se účtenky nevyžadují). A jestli se někde ty účtenky, zaslané do slosování, porovnávají s údaji o podnikatelích, co je vydali, to ví jen Pánbůh a svatý Václav.

Mohlo by tak dojít k tomu, že se statisticky zjistí, že od nějakého podnikatele nikdo do „loterie“ nepřihlásil žádnou účtenku – no a na takového podnikatele by si stát mohl posvítit. To jistě nebylo účelem, a proto je docela ošklivé, když někteří v této souvislosti označují účastníky této „loterie“ za bonzáky. A to ještě nějaký zlomyslník navrhl, aby se Účtenkovka přejmenovala na Morozovku (podle slavného bonzáka Pavlíka Morozova, co udal vlastního tátu).

No a první poučení je – zúčastněte se téhle loterie všichni, jinak jsou ti, co se do ní přihlašují a vyhrají, odměňováni z peněz, co vybral stát od nás všech (na DPH, daních z příjmu, prostě ze všeho, co do státní pokladny platíme). Ano, je to konečně pro takové výherce loterie bez rizika.

Kromě Účtenkovky ovšem vzniká povyk i kolem nastavení celé akce EET. Teď nás varují lékaři, že ti staří šedovlasí a šedovousí doktoři, než aby si kvůli několika platbám za měsíc (když vydávají třeba potvrzení pro řidičáky) pořizovali počítač s připojením na internet, tak raději odejdou do důchodu. Taky si moc neumím přestavit kominíka, co sleze ze střechy a umouněnýma rukama mi bude vyklepávat údaje na přenosném terminálu a nadávat přitom, že napojení na internet nějak nefunguje.

Ale jak říkal pan výpravčí Hubička „doba to žádá“ – a nejen doba, ale i ti občané, co masivně volili pana vrchního účetního, co EET zavedl. Jen tam vidím nepoměr – do „loterie“ se přihlásilo půl milionu zákazníků, ale voličů ANO bylo přes jeden a půl milionu. Že by ten přebývající milion byli ti, co to posílání účtenek přes internet nedovedou? To by na té své volbě prodělali.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
18. 11. 2017 7:38

prostě ne každý má v rachotě možnost si do dodávky naložit půl miliardy a pak dát všemu vale. ..)
jsou tady daleko horší gotesy, kde hazard kurwí rodiny a likviduje životy, tahle pizdovina je v podstatě jenom ještě o větším konzumu, kdy se druhotně živí i bonzáctví ( jinak velmi oblíbena vlastnost švejka) – to je obecně marginální s porovnáním některých jiných aktivit psychoušů u lizu. ..)

Martin (už bez taky m)
18. 11. 2017 7:54

fajt napsal prostě ne každý má v rachotě možnost si do dodávky naložit půl miliardy a pak dát všemu vale. ..) jsou tady daleko horší gotesy, kde hazard kurwí rodiny a likviduje životy, tahle pizdovina je v podstatě jenom ještě o větším konzumu, kdy se druhotně živí i bonzáctví ( jinak velmi oblíbena vlastnost švejka) – to je obecněmarginální s porovnáním některých jiných aktivit psychoušů u lizu. ..) Souhlas, nechtějí ale všichni jen „krásně kulatý zadeček“… Někteří chtějí „více“ – elementární lidskost, spravedlnost a soudnost… Ne předstírání neexistujícího v rámci povinné konzumní přetvářky zadků, zadečků i řití… A nechce se… Číst vice »

fajt
18. 11. 2017 8:01

teď mě spíše zajímají jinší ptákoviny, třebas pejskaři, fakt nevím proč si některá jelita pořizují pesaky, které další jelito přešlechtilo na pneumatickou kousačku všeho, co se jim dostane pod mordu – před pár dny jsem narazil na jedno takové zmrvené zvířátko jak si na špagátku ( a to doslova) tahá nějakou pipinu, která vypadala jako živá reklama hodně levného bordelu, veřejný prostor a v něm poskakovalo tohle hovado, samozřejmě jsem se tomu hovadu snažil vyhnout obloukem, ale marně, jak mě zmerčilo, tak už valilo, pipina v letu s ním se slovy ono si chce jenom hrát – tak ji hned… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
18. 11. 2017 8:27

Přes všechnu LGBT a „transgender“ agendu totiž myslím platí: i když jsme občas mnozí „v prde..“, není asi dohromady doopravdy dost velká na to, abychom byli všichni „úplně natrvalo v řit.“ – nemyslíte??
:-)

fajt
18. 11. 2017 8:40

Martin (už bez taky m) napsal

Přes všechnu LGBT a „transgender“ agendu totiž myslím platí: i když jsme občas mnozí „v prde..“, není asi dohromady doopravdy dost velká na to, abychom byli všichni „úplně natrvalo v řit.“ – nemyslíte??

milý Martine, my nejsme v prdeli, my jsem v pekle – a to je velké a nesmrtelné jak je nesmrtelná a ničím neohraničená lidská hloupost. ..)

fajt
18. 11. 2017 8:46

http://komodity.finakademie.cz – to je teprve gotes, potkat toho šupáka, tak mu dám taky pěkně do čumáku. ..)

Martin (už bez taky m)
18. 11. 2017 10:20

fajt napsal
milý Martine, my nejsme v prdeli, my jsem v pekle – a to je velké a nesmrtelné jak je nesmrtelná a ničím neohraničená lidská hloupost. ..)

peklo je spíše toto fajte
https://zpravy.idnes.cz/syrie-bombovy-utok-is-20-mrtvych-dajr-az-zaur-fmi-/zahranicni.aspx?c=A171117_214853_zahranicni_lre
Každopádně nepochybně pro ty děti určitě…
Co s tím udělá „západní humanita“ a Pražská pakárna?? Vezme si poraněné děti a sirotky na starost??
Nebo už všichni nejsou „Charlie“??

peter.
18. 11. 2017 13:04

Martin (už bez taky m) napsal

Přes všechnu LGBT a „transgender“ agendu totiž myslím platí: i když jsme občas mnozí „v prde..“, není asi dohromady doopravdy dost velká na to, abychom byli všichni „úplně natrvalo v řit.“ – nemyslíte??

Keď spomínate tú LGBT agendu tak myslím, že je výrazný rozdiel v tom či sú v prdeli homosexuáli alebo heterosexuálny pospolitý ľud.

fajt
18. 11. 2017 13:28

Martin (už bez taky m) napsal peklo je spíše toto fajte https://zpravy.idnes.cz/syrie-bombovy-utok-is-20-mrtvych-dajr-az-zaur-fmi-/zahranicni.aspx?c=A171117_214853_zahranicni_lre Každopádně nepochybně pro ty děti určitě… Co s tím udělá „západní humanita“ a Pražská pakárna?? Vezme si poraněné děti a sirotky na starost?? Nebo už všichni nejsou „Charlie“?? https://cz.sputniknews.com/svet/201711186291187-USA-spravedlnost-Syrie-RB-OSN/ – no vidíte, a tahle emerická pizda hrdě prohlásí, že její korporace se o další atentáty na syrské obyvatele s hrdostí ještě postará, pokud těmhle obludám nebudou lítat jejich střeva po krajině, tak se skutečnou spravedlností a evolucí nikde kloudně nepohneme – pražská pakárna je takový nevyléčitelný jebak na emerické zadnici, který okamžitě zanikne, když se dá emerická prdel… Číst vice »