Ukrajina připustila, že její zlato je fuč

Ohromující odhalení! Ukrajina se v průběhu tohoto roku potichu zbavila svého zlata a poté zfalšovala údaje o jeho zásobách. Ale je to náš věrný spojenec…

Těsně před převratem se oficiální zásoby ukrajinského zlata pohybovaly nad úrovní 40 tun a činily 8 % všech státních rezerv. Po celou dobu vlády „nenáviděného“ prezidenta Janukovyče soustavně rostly a dosáhly svého maxima těsně před státním převratem.

 

V březnu 2014, těsně po kyjevském puči se v nezávislých médiích objevila zpráva, že z kyjevského letiště Boryspil odletělo letadlo z ukrajinským zlatým pokladem směr USA. Noví lídři Ukrajiny údajně téměř celý státní zlatý poklad přemístili do New Yorku, a to v době, kdy Německo, Venezuela, Indie, Švýcarsko a další země usilovaly o repatriaci svého zlata(external link) umístěného převážně v amerických, britských a francouzských bankách. Nezávislý tisk se za to stal předmětem obvyklého výsměchu ze strany masmédií.

 

Až do chvíle, kdy šéfka ukrajinské centrální banky v televizním rozhovoru ohromila svým přiznáním(external link), že „v trezorech centrální banky už nezbylo téměř žádné zlato. Nějaké zlaté cihly tam sice jsou, ale je to pouhé 1 % rezerv.“

 

Podle dalších zpráv z Ukrajiny toto ohromující odhalení znamená nejen to, že se Ukrajina v průběhu tohoto roku potichu zbavila svého zlata, ale také, že bylo zfalšováno poslední oficiální číslo, podle nějž měla mít Ukrajina osmkrát větší zásoby zlatých cihel než ve skutečnosti oficiálně udávala. Je samozřejmé, že tato čísla mohla být zfabrikována už dříve, např. po zmiňované březnové události na kyjevském letišti.

Podle ruských zdrojů je současná vykazovaná hodnota zlata 123,6 mil. USD. Na konci února přitom měla Ukrajina zlato v hodnotě 1,8 mld. USD, což činilo 12 % rezerv. Jinými slovy, od počátku roku poklesly zlaté rezervy Ukrajiny téměř šestnáctkrát.

Vysvětlení této dramatické redukce v kontextu devalvace hřivny je nemožné. Vždyť 92 % rezerv Národní banky bylo ve formě cizích měn, které je mnohem snazší použít k udržení hodnoty hřivny a pokrytí krátkodobých závazků. Kromě toho se cena zlata od března na mezinárodních trzích propadla. Prodávat zlato za takových okolností je zločin. Ve skutečnosti by v takovém případě bylo účelnější zlaté rezervy naopak zvýšit.

Výsledek však zřejmě není v důsledku něčí nedbalosti nebo nepozornosti. Zlaté rezervy byly aktivně vyvezeny ze země jako důsledek velmi nepříznivých ekonomických a politických vyhlídek Ukrajiny. Něco podobného se stalo se zlatými rezervami SSSR – když elity zjistily, že pěrestrojka vede zemi do propasti, zlato jednoduše zmizelo neznámým směrem. Dějiny nám říkají, že snížení zlatých rezerv v důsledku politické krize obvykle signalizuje blížící se kolaps daného státu.

Je dost zvláštní, že nedošlo k žádnému snižování zásob zlata těsně před Victorií „Fuck the EU“ Nulandovou naplánovaným svržením Janukovyče, a jak ukazujeme výše, bylo tomu spíše naopak. Trochu méně divné je to, že právě v období, kdy Ukrajina byla „podporována“ svými západními spojenci, se fyzické zlato ukrajinského lidu ve výši několika miliard dolarů „vypařilo“.

Možná nastal čas oživit „nepotvrzenou“ historku z letošního března o tom, že krátce poté, co současný ukrajinský režim převzal moc, byla velká část ukrajinského zlata převzata Spojenými státy. Tyler Durden ze Zero Hedge od března čeká na odpověď Fedu na svůj přímý dotaz, zda se ukrajinský státní poklad nachází v jeho podzemních trezorech.

Zdroj zde(external link).

Napsáno pro e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
19. 11. 2014 20:52

prý si v emerice Hurvajze spletli s Jaceňukem…muhehe :-)

však oni ho zase Rusům vrátí, až jím ( a dalším ukradeným) budou platit za jejich suroviny. ..)

Béda
20. 11. 2014 7:31

Dnes jsem se po ránu zasmál. Ministerstvo financí prý přerušilo financování pravoslavné církve z důvodu, že v ní sílí vliv Rusů. Tak mně napadlo jestli třeba v ŘKC není silný vliv Vatikánského státu, jestli pak by se neměly z toho samého důvodu přerušit církevní „restituce“ pro tuto círev a její podpora (tato navíc velice aktivně ovlivňuje výchovu mládeže na školách a politiku země, má vlastní politické strany). Dále jsem si položil otázku, jestli vynálezci na MF zjistili až teď, že v pravoslavné církvi je silný vliv Rusů, když tato má tradičně nejsilnější zázemí zrovna v Rusku? A poslední co mě… Číst vice »

Gatta
Gatta
20. 11. 2014 7:32

Poučný je třeba i příklad Libye.
V oficiálním přehledu ekonomických ukazatelů toho sice o Libyii dnes spousta není, ale zlaté rezervy vyčíslené jsou. A jasně vidět, jak koncem roku 2011, po svržení Kaddáfího, odešlo z Libyie 27 tun zlata.

http://www.tradingeconomics.com/libya/gold-reserves

Béda
20. 11. 2014 7:39

Gatta napsal

Poučný je třeba i příklad Libye.
V oficiálním přehledu ekonomických ukazatelů toho sice o Libyii dnes spousta není, ale zlaté rezervy vyčíslené jsou.A jasně vidět, jak koncem roku 2011, po svržení Kaddáfího,odešlo z Libyie 27 tun zlata.

http://www.tradingeconomics.com/libya/gold-reserves

Nejenom Libye. Podobně dopadl také Irák. Je to stále stejné schéma. Kam přijde humanitární kanada amerického desperáda, dopadá to všude stejně.

Gatta
Gatta
20. 11. 2014 7:43

Re Béda – Irák mě taky zajímal, ale na uvedeném webu jsou údaje bohužel až od roku 2000 – a to byl Irák se zlatem už prakticky na nule. Možná by se to ale dalo někde dohledat, Saddám určitě nebyl žádný troškař.

Béda
20. 11. 2014 7:49

Gatta,

maně si vybavuji, že první z věcí, kterou zámořští okupanti v Iráku provedli bylo obsazení Irácké národní banky (byla tam ,myslímdokonce nějaká kauza s krádeží zlatých cihel a peněz americkými vojáky) a ropná zařízení.

Béda
20. 11. 2014 7:50

dovětek – něco podobného jsem četl v souvislosti s obsazením iráckého muzea schraňujícího památky starověku.

aram
aram
20. 11. 2014 8:32

Béda napsal Dnes jsem se po ránu zasmál. Ministerstvo financí prý přerušilo financování pravoslavné církve z důvodu, že v ní sílí vliv Rusů. Tak mně napadlo jestli třeba v ŘKC není silný vliv Vatikánského státu, jestli pak by se neměly z toho samého důvodu přerušit církevní „restituce“ pro tuto círev a její podpora (tato navíc velice aktivně ovlivňuje výchovu mládeže na školách a politiku země, má vlastní politické strany). Dále jsem si položil otázku, jestli vynálezci na MF zjistili až teď, že v pravoslavné církvi je silný vliv Rusů, když tato má tradičně nejsilnější zázemí zrovna v Rusku? A poslední… Číst vice »

Béda
20. 11. 2014 8:46

aram,

já jsem to slyšel pouze na „půl ucha“ v rádiu tak jak jsem to napsal. O vnitrocírkevních třenicích tam nebylo zmínky. Možná jsem se spletl v tom ministerstvu – vycházel jsem z toho, že peníze církvím jsou v gesci MF, nikoliv „nízkorozpočtového“ MK.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 11. 2014 11:53

fajt napsal

prý si v emerice Hurvajze spletli s Jaceňukem…muhehe

však oni ho zase Rusům vrátí, až jím ( a dalším ukradeným) budou platit za jejich suroviny. ..)

„Nepočítejte s tím, že když jste jednou využili slabost Ruska, že budete pobírat dividendy věčně. Rusové si vždycky přijdou pro své peníze. A když přijdou – nespoléhejte na jakoby vás ospravedlňující jezuitské dohody, jež jste podepsali. Nemají ani cenu papíru, na kterém jsou napsány. Proto stojí za to hrát s Rusy fér nebo nehrát vůbec“
Otto von Bismarck.

fajt
fajt
20. 11. 2014 12:54

včera sem byl po drahné době v čezkém kaufu ( přimo hypošu ) a děs a hrůza, banány nět ( hajzl papír skoro za sto – takhle zákeřně neupadl ani kléma na kilu ) , jabka od cca 30 Kčez a všechno import ( krom toho všechen ten ovo zelinářský hnůj byl od dvojkové klasy a níže), pečivo snad maximálně přidávat do dlažby ( základní suroviny mega předražené a taky import ) no a mražák a půlt s masem ( plus uzenina a vlašáky) naprostá tragedie ( a taky za draho), takže sem vyběh ven jak sem tam vešel, bez… Číst vice »

idiotronic
20. 11. 2014 17:05

fajt napsal
Dějiny nám říkají, že snížení zlatých rezerv v důsledku politické krize obvykle signalizuje blížící se kolaps daného státu.

A jsme zase zpátky na pevné půdě ČR.

Gatta
Gatta
21. 11. 2014 7:35

Ještě mě tak napadlo – když pan Tošovský v letech 1997 -98 prodal 56 tun z našeho zlatého pokladu – šlo o debilitu, korupci, nebo určenou spátku za osvobození od komunismu ???