Ukrajina: Podivná kauza MH17

Momentálně se zdá jako kdyby kauza malajského letadla vyšuměla z mainstreamového prostředí, jako kdyby zavedením sankcí vůči Rusku pozbyla aktuálnosti, přestala zajímat veřejnost.

V tomto článku bych se chtěl dotknout některých zvláštností tohoto případu oproti jiným leteckým neštěstím.

1) Tato kauza na rozdíl od jiných leteckých neštěstí je od samého počátku politikum, je navýsost zpolitizována, což zásadním způsobem předurčuje její další nestandardní průběh a výsledky. O tomto faktu svědčí, že takřka okamžitě s dopadem trosek letadla byla viníkem neštěstí bez jakýchkoliv důkazů jednou stranou ukrajinského konfliktu označena „ruská“ (přímo Rusko anebo nepřímo proruští domobranci) strana. Na základě nepodloženého obvinění pak byly  zavedeny ekonomické sankce vůči Rusku a prakticky byla zahájena další etapa tzv. studené války vůči odbojné zemi, která odmítá uznat nadřazenost USA a podřídit se jí a dokonce chce oslabit dominanci dolaru jako světového platidla, coby hlavního prostředku vysávání ekonomik imperiální periferie. Se zavedením protiruských sankcí a objevením se některých nepříjemných indicií pro antiruské žalobce náhle opadá zájem světového korporátního  mainstreamu o celou kauzu.

2) Po předešlých obviněních Ruska a splnění hlavního účelu  se zdá, že celá kauza vyšumí do ztracena. Svědčí o tom „dohoda čtyř“ o tom, že výsledky budou zveřejněny pouze se souhlasem všech a že zveřejněny budou pouze ty závěry, které bezprostředně korespondují s havárií. Z toho se dá dovodit, že cokoliv, co se nebude politicky hodit kterémukoliv ze signatářů a mohlo by na něj vrhnout podezření, je předem předurčeno zůstat u ledu. Prakticky to znamená, že všechno, co by mohlo ukazovat na vinu na straně antiruské „fronty“, která má plně  v rukou vyšetřování případu, zůstane utajeno. Na základě toho lze dovodit, že zveřejněny budou pouze fakta svědčící proti „ruské“ straně pakliže něco takového vůbec existuje – doposud nikdo krom politických proklamací bez důkazů nic v tomto smyslu nedoložil. Lze tedy očekávat utajení radarových i komunikačních záznamů, případně všech skutečností vztahujících se k záhadné změně trasy letu a naopak lze očekávat bohatou přehršel informací o letových datech – změně výšky, rychlosti letu, stavu palivové nádrže etc.. Důvodně lze předpokládat, že v případě, že by existovalo cokoliv vyvracející ruské důkazy ze satelitů, případně jednoznačně ukazující na vinu „ruské“ strany bylo by to již dávno v rukou mainstreamových „hlídacích psů demokracie“ a použito jako klacek proti Rusku. Viníci téměř s jistotou  nebudou označeni a Rusko bude dál nepodloženě označováno za aktéra a původce tohoto neštěstí.

Závěr: Celý tento případ je pouze potvrzením Goebbelsovského pravidla že „účel světí prostředky“. Komu to posloužilo a kdo je odborníkem na kamufláže leteckých katastrof a politické konspirace, si zajisté dokáže každý odvodit sám podle historických reálií.

5
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Autoři komentářů
dědaBédahudryperGregorycnemo Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cnemo
Člen

Zapomněl jste na podstatný posun http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kontrarozvedka-ukrajiny-mh17-mohli-sestrelit-nasi-dezerteri/r~273e90e4254711e4a7300025900fea04/

UA vláda už asi nevěděla jak dál, zřejmě se v budoucnu ukáže, že letadlo sestřelili ukrajinští vojáci a tak z nich již dopředu udělají dezertéry. Patrně se stali dezertéry vteřinu po splnění rozkazu:)

Ale stejně si myslím, že letadlo bylo nejspíš sestřeleno stíhačkou.

Gregory
Člen
Gregory

Je rovněž zajímavé, že se nikde neobjevili truchlící pozůstalí, jako u takových tragédií běžně v masmédiích bývají………

hudryper
Člen
hudryper

Gregory : Další zajímavostí je jednodenní historie mrtvých na FB. Podle prvních svědectví těch,co přišli na místo havarie,byla těla pasažérů bez krve a ve vyšším stadiu rozkladu,než by odpovídalo době smrti při sestřelení letadla.Rovněž jsou zajímavé postřehy,že trosky letadla jsou v některých detailech rozdílné od toho,které bylo prezentováno jako sestřelené.Též měl jakýsi Boing 777 přiletět bez ohlášení do holandského vzdušného prostoru,že k němu vystartovaly dvě stíhačky a doprovodily ho na jakési německé letiště,kde musel přistát. A zase to ohlušující ticho ! Velikost motorů spadlého letadla je jiná než u toho,které mělo startovat do Kuala Lumpur.Navíc jsou u něho uváděny 3… Číst vice »

děda
Člen
děda

Množství nejasností v případu narostlo do takové míry, že případ jako celek je dokonale jasný.
Nevycházím z úžasu nad zvrhlostí naší západní civilizace.