Ukrajina: Videopřehled z 10. 9. 2014

7. 9. 2014, Kirovskaja. Achmetov prodává humanitární pomoc

Natalie Vasiljevna, město Kirovskaja, Doněcká oblast.

Vyprávějte prosím o humanitární pomoci, kterou rozdávají ve vašem Paláci kultury.

V našem Paláci kultury rozdávají humanitární pomoc od Rinata Achmetova. Pracovníkům, šachty Komsomolec z Donbasu, strhávají z výplaty 170 hřiven na humanitární pomoc. Musí přicházet s potvrzením, že jsou zaměstnanci ze šachty a upozornili je, že jim to bude strženo z výplaty. Lidé, kteří jsou penzisté, nebo pobírají dávky, děti… peníze platit nemusí.

A dospělí, kteří jsou zaměstnanci…

Ze šachty Komsomolec z Donbasu musí přicházet s potvrzením.

Takže to tak vypadá, že je to placená humanitární pomoc.

Ano.

Víte, co má být v tom balíčku?

Balíček se skládá z dvou kilogramů mouky, kilogram těstovin, kilogram krup – buď z pšenice, nebo z pohanky. Měla by tam být konzerva lanšmítu, dvě nebo tři další konzervy, konzerva kondenzovaného mléka, svíčka. Lanšmít a svíčka ve všech těch balíčkách nejsou. Myslím, že si to nějak podělují. A ještě balení sirek.

Co si myslíte o takové humanitární pomoci?

Je to směšné, ale teď jsou ve městě prázdné obchody a lidé asi tři měsíce nedostávají výplatu, a proto nemají na výběr. Hodně jich má děti. Ke mně přišla dívka, kterou ke mně poslali mí známí, a řekla: „Pomozte mi, prosím, mám tři děti a jsem osamělá matka. Nemáme co jíst.“ Každé tři dny chodí do DK a ještě nedostala žádnou humanitární pomoc. Nemůže se jí dočekat ve frontě.

To chápu. Já to ale myslím z morálního hlediska – humanitární pomoc za peníze. Co si myslíte?

Je to zvrácenost. Lidé nemají na výběr. Musí živit rodiny. Komsomolec na Donbasu fungoval do posledního možného okamžiku. Ničeho se neúčastnili. Do poslední chvíle pracovali. Do té doby, než úplně zastavili celou šachtu. Teď poslali lidi na neplacenou dovolenou. Nabízejí jim, aby celé rodiny odjeli do uhelného Pavlogradu. Aby se přestěhovali, že jim tam zajistí bydlení. Vzhledem k tomu, že je to území Kolomojského, tak není jisté, zda se vrátí nebo ne. Lidé se bojí odjet. Nemají na výběr. U nás u Široké stojí Nacigarda, která nás bombarduje. Dělostřelecká palba trvala celé dny. Hodně domů v našem městě je zničeno. Lidé u nás sedí bez plynu, bez proudu, bez vody, bez chleba. Nikoho sem nepouštějí. Zkoušeli sem do města dostat auto s čisticími prostředky, Nacigarda ho u Ždanovky nepustila. Řekli: „Oni to už nepotřebují! Otoč to.“ Jak máme přežívat?

Co si myslíte o včerejší mírové dohodě z Minska? Věříte jí?

Pokud mám říci pravdu, tak vůbec ne. Včera se u nás celý večer ještě střílelo.

Tak to vypadá, že oni bombardovali, bombardovali, a když teď začínáme útočit, tak podepisují mírovou dohodu, že po sobě přestaneme střílet.

Je to směšné. Oni nám zničili naše města. Hodně lidí odjelo. Hodně lidí… kolik jenom dětí v našem městě pochovali. Předevčírem jednomu mému spolužákovi utrhl výbuch hlavu. Já nevím… Já prostě nevím, jaký k tomu mám zaujmout postoj. Je to rouhání.

A v jakém stavu je teď město Kirovskaja? Co elektrika, plyn?

Plyn máme, ale ne všude. Tam kde došlo k protržení plynového potrubí, ho odpojují. Voda prakticky není. Někde ještě teče z kohoutků samospádem, ale protože už druhý týden nemáme elektřinu, tak nebude ani voda, protože nepracují čerpadla. Lidé si nosí vodu v kýblech. Všichni přežíváme, jak se dá.

***

8. 9. 2014, Luhansk. Interview s Grahamem Phillipsem

Graham Phillips je britský novinář, reportér pracující pro zahraniční informační kancelář v rizikových oblastech, spolupracovník ruské televizní stanice Russia Today.

Kolomojský prý slíbil velké peníze za hlavu tohoto reportéra. Podle slov samotného reportéra to bylo aktuální před několika měsíci a v současné době neví, zda to ještě platí, tj. zda je dražší, či levnější :)

Teď ho asi zabijí i zadarmo, protože pobýval v zakázaném území Ukrajiny v Novorusku. Navíc mají ve zvyku zabíjet novináře, kteří nesouhlasí s juntou v Kyjevě a bojují s Novorusy společně proti fašismu. Vůbec má rád Luhansk.

***

8. 9. 2014, Saur Mohyla. Svátek osvobození Doněcké oblasti od fašismu

Přišli ti samí fašisté a zničili symbol Doněcké oblasti.

Vše budé dobré, místo jednoho památníku tady budou dva – jeden s vojákem z 2. SV, druhý povstalcům.

Tohle je naše země, my zde budeme žít a dáme si to tady do pořádku.

***

8. 9. 2014, Donbas. Velitel povstalců Mozgovoj o příměří

Mnozí nejsou spokojení a nechtějí dovést započaté dílo do logického konce! Ve svých hlavách mají pouze peníze, kanceláře a úřady! A proč vlastně povstal lid na Jihovýchodě? Skutečně to bylo pouze proto, aby ztratil takové množství lidských životů, práci a svoji jistotu do budoucnosti?! Pokud bojujeme za zájmy lidu, tak kdo by měl rozhodovat o výsledku tohoto boje, když ne sám národ?

Kdo se z takzvaných členů vlády DLR a LLR zajímal o názor domobranců, kteří přicházejí o své druhy v bojích, o názor těch, kteří přišli o otce, syny a dcery v tomto boji za právo svobodně žít a svobodně si vybírat svoji cestu?! Myslím si, že nikdo z nich to neudělal… Všechno se to podobá frašce, ve které má národ Novoruska vyčleněnu roli publika!

Již několikrát hodili Novorusko přes palubu (včetně odstoupení Igora Ivanoviče Strelkova). Teď se podle mého názoru opět pokoušejí prostřednictvím jednání zastavit odpor a nedovolit zničit moc oligarchů na Ukrajině. Pátá kolona je v akci… Přechod moci od oligarchů k národu je jejich nejstrašnějším snem, nejstrašnějším snem pro to znenadání tak mírumilovné společenství. Přece všichni již dávno pochopili, že svět řídí takoví Walzmanové, Čubajsové a Rockefellerové. Odstranění od moci je pro tyto lidi podobné vlastní smrti!

A čeho jsme teď svědky? UJEDNÁNÍ! A s kým??? Za jednací stůl usedl ctihodný Kučma! V letech jeho vlády ti bohatí pupkáči jenom navyšovali své aktivity a chutě! Korupce vyletěla do nebeských výšin. Měli by ho soudit a ne s ním jednat! Co bude se zvláštním statusem Novoruska, když vedle něho stále budou ti stejní vrazi najatí za dolary? O jakých zárukách může být řeči s těmi lidmi, kteří slovo PRAVDA vymazali ze svého slovníku?

Pouze kapitulace Kyjeva může vyřešit dnešní situaci. Pouze odstranění byznysu od moci nám může umožnit vybudovat stát s lidskou tváří. A pouze soud nad všemi, co jsou u moci, nad tou „elitou“ společnosti, může vrátit národu pocit vlastní důstojnosti. Jinak to bylo všechno zbytečné… i hesla i oběti.

Nebo snad chceme zůstat loutkami v rukou úřednických chytráků? Mně se takové výhledy nelíbí! Nebrali jsme do rukou zbraně, abychom zůstali v půli cesty. Strach tu vždy byl a vždy bude. Teď se mnozí bojí zimy… Ale to je zvířecí strach. Já se více bojím zůstat nevolníkem, zůstat právě tím zvířetem v rukou uhlazených feudálů!

Já půjdu až do konce! Do dosažení vytyčeného cíle! Do úplného a bezpodmínečného vítězství svobodného a hrdého ruského slovanského světa!

Překlad: textu z konce videa: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
10. 9. 2014 6:09

čas je nepřítel porošenka a jeho fašistů. ..

fajt
fajt
10. 9. 2014 6:12
fajt
fajt
10. 9. 2014 6:24

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Porosenko-a-kyjevska-verbez-prohrali-valku-jejich-zemi-ceka-zima-Az-se-Rusko-nastve-Obama-ho-neukeca-Expert-KSCM-Skala-k-budoucosti-Ukrajiny-334381 – Vitríny liberální fráze mobilizují úplně všechny Pussy Riot – tedy virválu ženského genitálu, jak ten nomen omen zní v překladu – aby Kremlu udělaly ze života peklo. Půvabně kontraproduktivní je však i tato intrika. „Ruský medvěd“ si nechá dlouho líbit, i co by jinde už překreslilo politickou mapu. Až po kanonádu na parlament, kterou Jelcinovi namol posvětil Bílý dům. Pak se ten „medvěd“ ale probere ze zimního spánku – a neukecá ho žádný Barroso ani Obama. Rusko je velmoc ze své podstaty – a všechny pokusy udělat z něj gigantický Kuvajt stály spousty životů, nakonec ale skončily přesně… Číst vice »

peter.
10. 9. 2014 6:32

Takto vyzerá hospodárenie USA:
http://blog.sme.sk/blog/1159/268236/USA_deficit.png
USA sa s tým zadĺžením nedokážu vyrovnať same.Chcú,aby tanto dkh splácal celý svet,teda aj Rusko.Preto nutne potrebujú vojnu.
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/145778/Za-ekonomicku-stagnaciu-moze-nedostatok-velkych-vojen

Sio
Sio
10. 9. 2014 7:30

fajt napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Porosenko-a-kyjevska-verbez-prohrali-valku-jejich-zemi-ceka-zima-Az-se-Rusko-nastve-Obama-ho-neukeca-Expert-KSCM-Skala-k-budoucosti-Ukrajiny-334381 – Vitríny liberální fráze mobilizují úplně všechny Pussy Riot – tedy virválu ženského genitálu, jak ten nomen omen zní v překladu – aby Kremlu udělaly ze života peklo. Půvabně kontraproduktivní je však i tato intrika. „Ruský medvěd“ si nechá dlouho líbit, i co by jinde už překreslilo politickou mapu. Až po kanonádu na parlament, kterou Jelcinovi namol posvětil Bílý dům. Pak se ten „medvěd“ ale probere ze zimního spánku – a neukecá ho žádný Barroso ani Obama. Rusko je velmoc ze své podstaty – a všechny pokusy udělat z něj gigantický Kuvajt stály spousty životů, nakonec ale… Číst vice »

Sio
Sio
10. 9. 2014 7:46

peter. napsal Takto vyzerá hospodárenie USA: http://blog.sme.sk/blog/1159/268236/USA_deficit.png USA sa s tým zadĺžením nedokážu vyrovnať same.Chcú,aby tanto dkh splácal celý svet,teda aj Rusko.Preto nutne potrebujú vojnu. http://openiazoch.zoznam.sk/cl/145778/Za-ekonomicku-stagnaciu-moze-nedostatok-velkych-vojen Válka především připraví lidi nejen o životy, ale také o majetek. Utrpení, deficit a naděje z nich dělají levnou pracovní sílu. Západ se už těší, jak bude podnikat na Ukrajině. Rozbombardovaná infrastruktura, slabá vláda, levná pracovní síla. Trhy sice slabé, protože Ukrajinci nic nemají, ale napraví se to masivními investicemi a vývozem laciné pracovní síly – tedy laciných výrobků, které zbídačení Ukrajinci vytvoří. No a samozřejmě vývozem levných surovin. V Rusku ale dnes panuje… Číst vice »

Alena
Alena
10. 9. 2014 8:09

asi to nebude jednoduché pro západ, začít podnikat na Ukrajině. Nedovedu si představit, že přijde v klidu Shell a začne na Slavjansku těžit plyn. Podle mne tam už nikdy nebude klidno. Ukrajinci se pro západ hodí akorát na válku s Ruskem

peter.
10. 9. 2014 11:05

Sú ľudia z radov svetovej elity ktorí tvrdia,že vojny a choroby patria k základným mechanizmom regulácie rastu populácie. Čo sa chorôb týka,tak poukazujú na to,že pokroky v medicíne sú vlastne pre ľudstvo škodlivé,pretože bránia v prirodzenom výbere a umožňujú prežívať a reprodukovať sa aj ľuďom,ktorí by bez dnešnej úrovne medicíny toho schopní neboli.Takto podľa týchto elít dochádza k preľudneniu na zemi,pričom klesá aj genetická kvalita ľudstva. O vojne ako o druhom regulačnom opatrení rastu populácie hovoria,že vojna veľkého rozsahu je potrebná pre ekonomický rast vyvolaný najmä revolúciou v technike a technológiách ktoré vojna so sebou nepochybne prináša a prináša so… Číst vice »

Sio
Sio
10. 9. 2014 11:49

Alena napsal asi to nebude jednoduché pro západ, začít podnikat na Ukrajině. Nedovedu si představit, že přijde v klidu Shell a začne na Slavjansku těžit plyn. Podle mne tam už nikdy nebude klidno. Ukrajinci se pro západ hodí akorát na válku s Ruskem Podmínkou samozřejmě je, že se tam situace uklidní, podaří se dosadit loutkovou vládu a udržet pevnou rukou stabilitu. Což vskutku po těch mrtvých nebude lehké. Ale pokud se rozdělí, ruští investoři to budou mít dobré na východě a američtí na západě Ukrajiny. Dnes ale, jak známo, nemusí být firma s ruským jménem vlastěna Rusy a s americkým… Číst vice »

peter.
10. 9. 2014 12:36

Gréckokatolícky (uniatský) kňaz vyzýva k zabíjaniu obyvateľov Novoruska.
http://ukraina.ru/news/20140910/1010430525.html
Ako veriť Vatikánu,že chce na svete mier,lásku,šťastie pre ľudí a porozumenie medzi národmi.

peter.
10. 9. 2014 15:15

Dodávky plynu klesli o 10 % aj na Slovensko.Znamená to koniec reverzu na Ukrajinu a začiatok plynovej krízy,pretože Ukrajina nemá inú možnosť ako plyn kradnúť.

peter.
10. 9. 2014 15:30

Ruskí lampasáci dostali konečne normálne čiapky.A MH17 nezostrelil BUK ale zastaralá raketa zem-vzduch SA-3,ktorých má Ukrajina plné sklady.
http://ukraina.ru/news/20140910/1010434449.html

peter.
10. 9. 2014 19:30

Práve som to čítal.Má to na svedomí Kolomojského trestný batalión.Byť na mieste povstalcov,tak ani jeden príslušník týchto bataliónov by sa už do zajatia nedostal.AI ani HRW ale o tomto určite referovať nebudú,pozorovatelia OBSE cudne odvrátia tváre a naše médiá napíšu,že ruskí vojaci sa na JV Ukrajiny dopúšťajú zverstiev.
Tie hovadá sú pravými synmi svojich dedov z Volyne.

peter.
10. 9. 2014 19:41

peter. napsal

Práve som to čítal.Má to na svedomí Kolomojského trestný batalión.Byť na mieste povstalcov,tak ani jeden príslušník týchto bataliónov by sa už do zajatia nedostal.AI ani HRW ale o tomto určite referovať nebudú,pozorovatelia OBSE cudne odvrátia tváre a naše médiá napíšu,že ruskí vojaci sa na JV Ukrajiny dopúšťajú zverstiev.
Tie hovadá sú pravými synmi svojich dedov z Volyne.

Oprava
nemôžu byť synmi svojich dedov.Môžu byť len ich vnukmi alebo pravnukmi.

Sio
Sio
10. 9. 2014 21:11

Alena napsal

fašistická prasata
http://antifashist.com/item/ukrainskie-karateli-prislali-materyam-doneckih-opolchencev-otrezannye-golovy-synovej.html

Ani nevím, jak to komentovat. Tady slova nestačí.

Béda
10. 9. 2014 21:21

Alena napsal

fašistická prasata
http://antifashist.com/item/ukrainskie-karateli-prislali-materyam-doneckih-opolchencev-otrezannye-golovy-synovej.html

Kde jsou Amnesty International, Člověk v plísni, „Hlídací psi demokracie“?

Béda
10. 9. 2014 21:49

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9014/
Porošenko v Mariupoli jinak

Ukrajina: Mariupolci objasnili Porošenkovi, koho považují za skutečného přítele.
—–
Nyní je v Mariupoli vyhlášeno stanné právo.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=DcI8hgwXJ2w&list=UUqrQWC673V

Béda
11. 9. 2014 8:01

http://www.hlavnespravy.sk/david-bowie-sklanam-sa-pred-statocnostou-obyvatelov-vychodnej-ukrajiny/358145

David Bowie, ktorý bude mať v tomto roku 67 rokov, v interview pre Daily Telegraph vyhlásil, že nevylučuje možnosť, že by zorganizoval svoje vystúpenie v Donecku. Skláňam sa pred statočnosťou obyvateľov východnej Ukrajiny, ktorí bojujú za svoju nezávislosť proti celej takzvanej západnej demokracii – prehnitej a lživej od začiatku do konca. Je možné, že tam teraz nie je bezpečne, no verte, aj ja snívam byť hrdinom, aspoň na jeden deň. Parafrázoval spevák refrén svojej najslávnejšej skladby Heroes.

Vyhlásenie svetoznámeho umelca kontrastuje s vyhláseniami niektorých slovenských umelcov, ktorí žiadajú umiestnenie základne NATO na našom území.

aram
aram
11. 9. 2014 8:16

Béda napsal
Kde jsou Amnesty International, Člověk v plísni, „Hlídací psi demokracie“?

Konkrétně ČvT je přímo u zdroje, ale co tam dělal a dělá bůh suď. Oficiálně, alepoň podle jejich stránek, pomáhá. Už od roku 2008 !! Třeba na Krymu !!
No nakonec čtěte sami
http://www.clovekvtisni.cz/cs/lidska-prava/zeme/ukrajina
http://www.clovekvtisni.cz/cs/humanitarni-a-rozvojova-pomoc/zeme/ukrajina

Béda
11. 9. 2014 8:48

http://www.nwoo.org/2014/09/11/srpen-1991-zacatek-upadku-neboli-novodoby-ekonomicky-pribeh-ukrajiny/

„…Jak za 23 let snížili HDP republiky na polovinu, vypravuje ekonom Alexandr Bělozerov. 24.srpna 1991, kdy Nejvyšší sovět SSSR vyhlásil nezávislost Ukrajiny, se u obyvatel začalo projevovat celé spektrum pocitů: od jásotu a radosti do nechápání, lítosti až ke zneklidnění z budoucnosti. Aby se občané přes vše přenesli, a šli 1.prosince k referendu na podporu společného řešení hospodářství a národností, bylo prohlášeno, že Ukrajina má nejvyšší ekonomický potenciál ze všech republik SSSR.

Ten se bude jistě projevovat zvyšující se životní úrovní…

Béda
11. 9. 2014 11:25
Aleš
Aleš
11. 9. 2014 12:20

Béda napsal

Skvostný článek: http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/09/08/vidlak-pise-pribuznym-na-ukrajinu/#more-936598

Oskar Krejčí se v jednom mýlí. „Nehledejme v tom žádnou strategii USA“. Je to taktika spálené země, kterou salámovou metodou USA ničí Evropu. Kdo je další na řadě?

fajt
fajt
11. 9. 2014 13:44

Tak mír na Ukrajině vypadá křehčeji, než si to občané Novorusie zaslouží – http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_11/Doneck-je-znovu-vystaven-bombardovani-9878/

http://ukraina.ru/news/20140911/1010439689.html

Béda
11. 9. 2014 17:50

http://www.alternews.cz/global-research-ukrajina-vyvedla-offshornich-zon-3-miliardy-transe-mmf/ Poprvé v historii byla tranše přidělena státu, ve kterém probíhá občanská válka. V článku publikovaném na Global Research, Hudson konstatuje, že v dubnu letošního roku, MMF schválil celkovou částku úvěru ve výši 17 miliard dolarů, což je 8 krát víc, než předepisuje postup organizace. Tyto skutečnosti naznačují, že Mezinárodní měnový fond je nástrojem Spojených států v jejich politice “studené války”. Kyjev použil peníze od Mezinárodního měnového fondu k pokrytí nákladů na vojenské operace na východě a zároveň, v souladu s podmínkami fondu, vyhlásil stav úsporných opatření. Tohle proběhlo na pozadí zrušení ekonomických vztahů s Ruskem – hlavním obchodním partnerem… Číst vice »

lomikel
lomikel
12. 9. 2014 8:11

http://vineyardsaker.blogspot.co.uk/2014/09/strelkov-press-conference-translated.html
v rusku se vede vnitrni boj, jehoz dusledkem je idiotske primeri z mninska.

Béda
12. 9. 2014 8:24

Příměří z Minska. Bůhví jaké byly jeho motivy. Ze strany Ruska zřejmě šlo o uklidnění situace, odvrácení sankcí, snad nejsou takoví naivové aby věřili, že to bude dlouhodobě fungovat. Ze strany Porošenka and Mafie zřejmě šlo o odvrácení vojenského debaklu, získání mezičasu na přeskupení sil, dozbrojení a přípravy ofenzivy. Může být, že to byla fatální chyba v době, kdy Kyjev „ležel na kolenou“.

lomikel
lomikel
12. 9. 2014 8:41

strelkov povazuje primeri, vzhledme k neakceptovatelnym podminkam pro novorosii, za vnitrni ruskou hru ktere ma za cil destabilizci ruska a vymena putina, bud vrzenim klinu mezi ruske vedeni a novorusku, nebo tim mze po preskupeni bude treba vuci chunte zasahnout.

5, 6 kolona.

Béda
12. 9. 2014 15:21

Igor Strelkov briefing 11/09/14
http://www.youtube.com/watch?v=0oRcrAasjGY#t=19