Ukrajina: Videopřehled z 11. 11. 2014

Brusel, 7. 11. 2014. Režim použil násilí proti mírumilovným demonstrantům. Proč česká vláda a parlament mlčí?

Pozor! S videem bylo manipulováno!

Manipuloval: Rado Miko

***

8. 11. 2014, Kyjev. Skandál v ukrajinských médiích

V Doněcku byla v průběhu dne situace neustále napjatá, po celém městě bylo slyšet výbuchy a dělostřelecké salvy z těžkých zbraní, informuje web městské rady. Ještě ráno byl ve městě klid. …. Následkem bojových akcí byly zničeny dvě kotelny, takže bez tepla zůstalo padesát obytných budov. Co se teď děje přímo na místě nám řekne náš korespondent v Doněcku Roman Gnatjuk.

Romane, vítáme tě, řekni, jak se změnila situace ve městě do večera.

Několik posledních hodin byl klid, ale asi před 10-15 minutami se střelba obnovila. Za 24 hodin zahynul jeden civilista a devět jich bylo zraněných. Nakolik je mi známo. Informace jsem dostal od ministerstva obrany samozvané republiky.

Romane, co říkají místní obyvatelé ohledně toho, kdo ostřeluje město.

Informace si dost protiřečí. Ale já konkrétně jsem byl u 63. školy, tak smutně proslulé. Tam je velice dobře vidět, odkud náboj přiletěl. Přiletěl ze směru letiště, odněkud zpoza letiště, nejspíše, bohužel v daném případě je možné předpokládat, že daný náboj přiletěl přibližně z Abdějevky.  (Pozn. překl.: Kde se nacházela ukrajinská armáda respektive Nacigarda.)

Jaká nálada teď panuje v Doněcku? Nechtějí místní obyvatelé opustit město poté, co došlo k obnovení bojových akcí?

Mě se povedlo promluvit si s obyvateli Kyjevského a Kujbyševského obvodu, konkrétně mikroobvodu Oktjabrskij. Nálady lidí jsou již takové, že se přímo ptají: „Kdy Putin vstoupí s armádou, aby nás ochránil?“

No tedy. Děkujeme, Romane za to, že ses s námi spojil, a informoval nás o tom, co se děje v Doněcku.

Mám pro Romana otázku. Jste pro to, aby Putin vstoupil s vojskem, aby ochránil obyvatele Doněcka? Je možné se Romana zeptat? Mně by to zajímalo. Je to možné?

Samozřejmě. Romane, slyšíš nás?

Ano, já vás velmi dobře slyším. Já jsem proto, aby obě strany stáhly svá vojska a přestaly po sobě střílet. Jsem pro to, aby neumírali lidé. Jsem pro to…

Podporujete vstup ruských vojsk na území Donbasu? Mě prostě zajímá váš názor, vy jste občan, já jsem občan… Je zajímavé to vědět.

Novinář jenom zprostředkovává informace.

Ale mě zajímá jeho názor. Je to zajímavý člověk, to je důležitá otázka. On se zeptal jedněch obyvatel Donbasu a měl by se tedy také zeptat jiných obyvatel Donbasu, kteří se ptají, jak se vůbec stalo možným, že na naše území přijely tanky, děla, Grady z ruského území. Proč se to děje? Takoví obyvatelé tam nejsou? Nebo jste se jich neptal?

Já jsem se ptal všech obyvatel, se kterými se podařilo setkat, kteří tady zůstali. Jsou zde takoví, kteří již zviklala republika, která je schopná se domluvit s kýmkoliv, jenom aby se přestalo střílet a nastal mír, ale střelbu zde nepodporuje NIKDO!

Bohužel se naše spojení přerušilo.

Překlad: Irena

***

9. 11. 2014, Doněck. Premiér DLR se při inspekci letiště dostal pod palbu ukrajinských Gradů

Smutný svět, v němž premiéři a prezidenti „bojují“ na frontě.

***

9. 11. 2014, Luhansk. Brigáda Přízrak se pro mnohé stala takovou kostí v krku, ministerstvo obrany LLR navrhuje ji zlikvidovat, na to nepřistoupím.

Nezaměnitelný velitel mechanizované brigády Přízrak Alexej Mozgovoj oznámil, že mu bylo navrženo, aby zlikvidoval svůj útvar.

„Před několika dny byla u nás celá delegace… celé ministerstvo obrany (tři lidé).“

Mluvilo se o tom, že bychom se měli začlenit do vznikajícího hlavního útvaru. Návrh více než rozumný, já jsem navíc vždy byl pro sloučení všech vojenských útvarů.

Jak se ale ukazuje, tak sloučit se nemůžeme jako brigáda, ale pouze jako jednotlivé útvary, abychom doplnili ostatní části. To znamená pouze jedno – zcela rozpustit brigádu! S tím nikdy nebudu souhlasit!

A celé mužstvo s tím také nikdy nebude souhlasit. Pro nikoho není tajemstvím, že brigáda Přízrak se v uplynulé době stala nejenom vyrovnaným vojenským útvarem, ale také v podstatě politickou silou vystupující za vládu lidu.

Právě z tohoto důvodu se k nám v současnosti přímo stékají „Strelkovské“ útvary.

A právě to je také důvod, že jsme se pro někoho stali takovou tou kostí v krku.“

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1415545780

Překlad: Irena

***
10. 11. 2014, Kyjev. Zastavte propagandu, na Ukrajině není fašismus!

Námět: Rado Miko

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
11. 11. 2014 8:28

Neviem čím to je,možno ide len o môj dojem, ale akonáhle získa niektorý z povstaleckých veliteľov istú úroveň popularity u spolubojovníkov a novinárov,tak ho niekto stiahne z boja a odstaví na vedľajšiu koľaj.Mozgovoj prehlásil,že nie je proti jednotnému veleniu ale odmieta sa podriadiť tomu,aby bola rozbitá (rozdelená) jeho brigáda „Prízrak“.Nechápem prečo sa to deje.Veď dobrý veliteľ akým bol bezosporu aj Bezler je predpokladom pre dosiahnutie víťazstva.Možno,že armáda RF takto chce zabezpečiť,aby čo najviac veliteľských kádrov nadobudlo bojové skúsenosti,že ide obvyklú rotáciu kádrov.Neviem.Nejako sa mi to nepáči.Na druhej strane,je pravdou,že nie som žiadny maršal Žukov.Takže dúfam,že je to dobre premyslené a… Číst vice »

orinoko
11. 11. 2014 13:18

No … teď už Putin prakticky nemůže oficiálně vstoupit, leda by se po prudkém útoku Haliče situace vojensky vyvíjela katastrofálně pro povstalce v oblasti kolem Luganska a Doněcka. Jejich porážka by byla i porážkou Putina, a teď se ovšem zdráhám napsat i Ruska. Minsk prakticky nic nepřinesl, tedy kromě prodloužených tanečních. Řekl bych, že se hraje o čas. – Ten současný zimní, který může pomoci Banderovce rozložit více, než by se dalo kalkulovat. Rusko se o svojí přeshraniční enklávu postarat dokáže. Nebude to žádný medík, ale také žádný Leningrad roku 1942. Celkem nechápu používání onoho termínu „samozvané“. Skotsko a Katalánsko… Číst vice »

peter.
11. 11. 2014 16:08

orinoko napsal
No … teď už Putin prakticky nemůže oficiálně vstoupit, leda by se po prudkém útoku Haliče situace vojensky vyvíjela katastrofálně pro povstalce v oblasti kolem

poprosím vás o link na toho ruského oligarchu

orinoko
11. 11. 2014 16:28

…miliardář Malyšev…
Ale možná to není Rus.

peter.
11. 11. 2014 17:22

orinoko napsal

…miliardář Malyšev…
Ale možná to není Rus.

Mohlo by ísť o Vladimíra Malyševa,člena skupiny Achmetov-Kolesnikov.O Achmetovovej podpore povstalcov sa hovorí už dlhšiu dobu.Vraj to spôsobuje rozpory medzi opolčencami.
V tejto súvislosti sa dosť zaujímavo môže vyvinúť spor medzi ruským superoligarchom Deripaskom a Kolomojským.Ukrajinská vláda totiž Deripaskovi znárodnila v Záporoží hliníkárenskú fabriku a prsty v tom má práve Kolomojskij.Možno,že z toho vznikne vojna oligarchov a ja nechcem špekulovať o tom,či to môže byť pre Novorusko užitočné alebo nie.Nejaký vplyv na tú vojnu to ale môže mať.

peter.
11. 11. 2014 17:23

peter. napsal
Mohlo by ísť o Vladimíra Malyševa

http://svpressa.ru/politic/article/103704/

orinoko
11. 11. 2014 19:40

Po delší době něco ze Sýrie , a také z Iráku.

https://www.youtube.com/watch?v=sUNVAkolqqg

Irák je hustej.

https://www.youtube.com/watch?v=aFfWlIsWJ4c

orinoko
11. 11. 2014 19:55

Džudyho spřízněná svoloč v praktickém životě.

https://www.youtube.com/watch?v=SbnyqYd3W_0

orinoko
11. 11. 2014 20:19

Název snímku je skoro český.

https://www.youtube.com/watch?v=agcOzslkSEo