Ukrajina: Videopřehled z 19. 11. 2014

Ukrajinský kamelot speciál: Lvov

Jaceňuk začátkem listopadu oznámil pozastavení vyplácení důchodů a podpor na východní Ukrajinu. Dávky byly zamrazeny už od června, ale pořád byla možnost si peníze vyzvednout mimo válečnou zónu. Samozřejmě se to týkalo těch, co měli možnost transportu a riskly možnost, že je někdo na blok-postu nacigardy neobere. Táto možnost byla jen pro jednotlivé osoby. Nemocnice, požárníci, učitele, dětské domovy, domovy důchodců, invalidé ale také ZOO, neviděli hřivnu už od června. Že by důchodci opustili domov a přestěhovali třeba do Kyjeva nehrozí. Důchodce s tisíci hřivnami by tam přežil jeden týden. Nehledě, že je protiústavní pozastavit důchody. Když se dneska přestěhujete třeba na Kubu, USA nebo na Slovensko, důchod v ám tam bude zasílán. Dokonce v době tzv. socialismu, byly ze západního Německa zasílány vdovské důchody. Nehledě, že tito lide si to odpracovali a někteří stavěli nová města z trosek předešlé války. Když se podíváte na situaci u nás, tak možná 0,5% lidí má reálnou představu co se na Ukrajině děje. Sdělovací prostředky dokonce vytvářejí dojem, že se válčí v Moskvě a Ukrajina je jen krůček ke standardům práva, životních podmínek a hospodářství EU. Kyjev ale rozhodně žádný plyn nebo elektřinu do rebelských republik nedodává. Elektrárny tam pracují na 30% (tamní průmysl stojí a uhlí je dostatek), bylo dokončeno připojení na rozvodnou síť Ruska a plyn tak&eac ute; neplyne z Ukrajiny.

Rebelské republiky si plyn zaplatí dodávkou elektřiny a uhlí do Ruska. Jaký bordel panuje na Ukrajině a jak Kyjev má vše pod kontrolou, doložím jedním příkladem. Kyjevská chunta, nebo jak se jim na Ukrajině říká „lidojedi“, má absolutní nedostatek uhlí. Dodávky z JAR krachly, polské uhlí se nehodí a s Donbasem mají smůlu. Kyjevě se občas topí nebo netopí. Někdy teče teplá voda nebo neteče a teď se přidalo vypínáni elektřiny. Lidé blokují silnice, protože nadále platí zálohy, za poslední dobu zvětšené o 50%. Přesto putují vlaky naložené uhlím z Donbasu přes území kontrolované Kyjevem na Krym. Jaceňuk chtěl říci něco jiného, za vaše důchody jsme nakoupili tanky a kasa je prázdná.

(Rado Miko)

***

17. 11. 2014, Stachanov. Rozloučení s hrdiny Kozácké gardy

***

Ukrajinský kamelot speciál: Porošenko

Porošenkovy o nějaké uklidnění nebo dokonce ukončení války nejde. Není tajemstvím že oligarchové včetně Porošenka na válce skvěle vydělávají. Jediné co na Ukrajině momentálně funguje je válečný průmysl, který jede na tři směny. Mezitím Porošenko jezdí škemrat o prachy po světě a doma dělá velkou slávu, že dovezl 60mil $, což je cena, za kterou si jeden nejmenovaný herec si zařídil svatbu. Ano na Ukrajině to má jinou hodnotu. Například za to koupíte X kusů neprůstřelných vest třídy pět, které propíchnete kuchyňským nožem. Nevím co by řekli naši občané naši vládě, kdyby za jedenáct měsíců se euro vyšplhalo na 60KÄ a ještě nebylo k sehnání.

Co se opravdu děje na Ukrajině, média nepíší, protože to překrývají PUSSY a to slovo si přeberte do kontextu jak chcete.

(Rado Miko)

***

17. 11. 2014, Návštěva Porošenka v Bratislavě

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
19. 11. 2014 16:20

http://www.gazeta.ru/video/main/zadaite_vopros_vladislavu_yurevichu.shtml
Streľkov v tomto rozhovore pre Gazeta.ru,hovorí o katastrofálnej situácii obyvateľov Donbasu,o rozkrádaní humanitárnej pomoci z Ruska o ambíciách Chodorkovského prevziať moc v Rusku,o úlohe Vladislave Surkova (podnikateľ,bývalý vicepremiér RF ale aj spolupracovník Chodorkovského v Jukose,časťou Rusov považovaný za jedného z hlavných predstaviteľov tzv.5-tej kolóny) pri príprave Minských protokolov.

peter.
19. 11. 2014 17:37

Béda napsal

http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18735-donbas-novy-nezavisly-loutkovy

Múdry článok.Tak nejako by to mohlo byť.Chýba prognóza ďalšieho vývoja,vízia budúcnosti pre Novorusko a postupnosť cieľov ktoré musia byť dosiahnuté.Nejasná je aj úloha Achmetova a ruských oligarchov v udalostiach na Donbase.

peter.
19. 11. 2014 17:41
peter.
19. 11. 2014 18:10

peter. napsal
Múdry článok.Tak nejako by to mohlo byť.Chýba prognóza ďalšieho vývoja,vízia budúcnosti pre Novorusko a postupnosť cieľov ktoré musia byť dosiahnuté.Nejasná je aj úloha Achmetova a ruských oligarchov v udalostiach na Donbase.

Jedna vec je istá.Nech už to v Donbase skončí akokoľvek,výsledok určite nepoteší ani komunistov ani socialistov.Vládu nad Donbasom budú mať zase oligarchovia,len v inom zložení.Ubudnú tí ukrajinskí a pribudnú ruskí,čo je pre občanov Donbasu v podstate jedno a to isté,lebo ako sa hovorí-Vrana k vrane sadá,kurva kurve riť neurve atď.Že komunisti neboli pripustení k voľbám na Donbase som nevedel.