Ukrajina: Videopřehled z 21. 7. 2014

24. 5. 2014, Karlovka. (U videa zavádějící datum) Když válčí vojáci proti vojákům.

Centrum odporu se přemístilo do nevelké obce Karlovka u Doněcku. Speciální batalión Donbas, kterému velí z Kyjeva, zde započal krutý boj, poté kdy se dostal do pasti domobranců DLR. Ozbrojenci, jen tak mimochodem placení z prostředků oligarchy Kolomojského, utrpěli velké ztráty. Navíc ukrajinská armáda střílí své vlastní lidi. Z vrtulníků střílejí vojáky, kteří nechtějí bojovat proti svému národu. Pravému sektoru však armáda na pomoc také moc nespěchá. Ozbrojenci ji proto obvinili ze zrady. Kronika událostí. Ozbrojencům Pravého sektoru dnes domobranci nedali žádnou šanci. Skupina ozbrojených žoldáků se pokusila probít přes stanoviště vzdálené 30 km od Doněcku, ale setkala se s adekvátním odporem. Byla tady přestřelka mezi bojovníky Pravého sektoru, se kterými byli i ostřelovači. Na naší straně také máme ztráty. Naše kluky stříleli ostřelovači do hlavy. V boji bylo zabito deset radikálů a zraněni byli tři bojovníci domobrany. Těla ozbrojenců, která jsou zdobena nacistickou symbolikou, se jejich velitelé ani nepokusili odvézt. Lidé z Donbasu sbírali pouze raněné, které odváželi k vojenskému stanovišti u vesnice Krasnoarmějsk. Obklíčení ozbrojenci se pokoušeli o odpor v jedné z administrativních budov, ale brzy byli přemoženi. Měli sebou vojenské vybavení – termografické kamery americké výroby, které jsou velmi drahé. My si takové dovolit nemůžeme. Jim to dávají jejich sponzoři. Jak přesně se vyvíjel boj, na své webové stránce informoval velitel takzvaného bataliónu Donbas Semjon Semenčenko. Zrovna informovali, že spojení bylo přerušeno, bojovníkům dochází munice. Dostat se k nim není možné, protože střílí ostřelovači. Potřebovali bychom BTR, abychom přijeli k budově a odvezli naše lidi. Dál než k benzínce se nedostaneme. V obklíčené skupině jsou téměř všichni zranění. Vedení ATO a velitelé ukrajinské armády jsou o naší situaci informováni. Prosíme o podporu a BTR. Ale BTRy, které podle některých informací, byly pouze 15 km daleko od Karlovky, ukrajinští vojáci na pomoc ozbrojencům přesto neposlali. Po tomto neúspěšném boji radikálové Pravého sektoru začali s obviňováním vedení ATO. Jednotka bataliónu Donbas se dostala do pasti. Bojovníci Pravého sektoru jim přišli na pomoc a deblokovali hlavní síly tohoto dobrovolnického útvaru. Máme mnoho zabitých a velmi mnoho raněných. Využili naše síly a znovu díky nekompetentnosti nebo zradě vedení ATO… Zase jsme dostali málo zbraní. Lídr radikální organizace tak fakticky přiznává, že bojovníci působící na jihovýchodě, jsou již rozčarovaní, pokud ne přímo demoralizovaní. Stejně jako obyčejní vojáci ukrajinské armády.

Kondraševka, 4. 7. 2014. Když válčí armáda proti civilistům.

Spadlo sem minimálně 5 leteckých bomb. Celá ulice je zničená. Několik lidí to zabilo. Mojí maminku to zabilo, babičku roztrhalo, tátu odvezli do nemocnice. Alexandr nás pozval do svého dvora, který se teď spíše podobá bojišti. Toč, jen to toč. Člověk rozervaný na kusy. Pojď dál. Já ti všechno ukážu. Tak pojď. Jsou to teroristé!!! Přes ulici se odehrála další lidská tragédie. Včera slavil 5 let svého syna. A dneska to tomu synovi utrhlo nohu. Nevím, jestli to přežil. Ne, zemřel v nemocnici. Tak už umřel. 5 let mu bylo. Naštěstí nebyla rodina Andreje při bombardování doma, jinak by asi byli všichni mrtví…. Pouze několik hodin po uplynutí doby příměří, Kyjev obnovil takzvanou „kontrateroristickou operaci!!!!!“ na východě Ukrajiny. Tady nic nebylo. Jenom obyčejní lidé, co dřou od rána do večera. No jak můžu být v takové době v pořádku? No řekněte! Co je s vaším domem? No sláva bohu je u nás dnes ještě všechno v pořádku. My jsme tady obyčejní lidé. My chceme Porošenka. Ať si tam sedí ten čokoládový ksicht, do prdele, jenom ať nás nezabíjejí! Bývalý letec, veterán Jurij Vasiljevič řekl svou verzi toho, proč bombardovali vesnici. ……Stiskl to dříve a zničil to tady. Buď to byl nezkušený letec, nebo hajzl, kterého poslali, aby to udělal schválně. Nevím. Najednou se ozvaly výbuchy. Slyšíte to? Vypadá to, že znova začali s dělostřeleckou palbou. Musíme jít pryč. Pro Ameriku je tohle OK!!!! Místní občané říkají, že vojenské stanoviště se nachází jenom 3 km odsud na kopci. Odtamtud asi střílí. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v místní nemocnici. Den před tím dělostřelecký náboj trefil transformační stanici, takže teď nemají ani vodu ani elektřinu. Vozí nám samé raněné. Čtyři již zemřeli. Bombardovali z letadla. Ze 13 již čtyři zemřeli. Jeden z nich bylo pětileté dítě – chlapeček. Mezi raněnými jsme našli Alexandrova otce. Řekl, že neví, jak bude žít dál po smrti své ženy. Celý život jsem pracoval. Za co mě bůh trestá? Proč ona, raději jsem měl chcípnout já…. Já nevím. Co bude s vnučkou v Rostovu. Je jí šest let. Ona se zblázní, až zjistí, že babička už není. Smráká se. Doktoři řekli, abychom si raději pospíšili. Vracíme se do Luhansku. To je poslední most před Luhanskem. Byla tam značka, že most je podminovaný. Ten most je podminovaný? A proč? Kdyby sem přijela obrněná technika, tak ho vyhodí do povětří. Za mostem je stanoviště domobrany. Řidič říká, že to je nejbližší stanoviště ke Kondraševce. Proto se také všichni diví a nechápou, proč zaútočili právě na tuto vesnici, když nejbližší stanoviště je 10 km daleko. Vypadá to, že odpověď na tuto otázku nezná nikdo.

Jak se stříli z BUKu

A teď ještě jednou o nestřílejícím protiletadlovém raketovém komplexu BUK, jenom více zkrátka a jednodušeji. Takto to vypadá, když se střílí z BUKu. Tuto stopu, kterou zanechává raketa, by museli vidět absolutně všichni – domobranci, civilisté podporující domobrance, civilisté podporující kyjevskou vládu, členové Nacigardy, všichni, absolutně všichni a to v poloměru 50 km. Neviděl to nikdo, neexistují žádná svědectví o tom, že by existovala takováto stopa přes celou oblohu.

Proč musí být Rusko zničeno

Česky otitulkované video o přípravě 3. světové války, snížení počtu obyvatel naší planety a o tom, proč „Rusko musí být zničeno“. V předvečer vypuknutí 1. světové války je to velmi poučné.

Překlad: Irena

Námět na poslední video: Václav Dvořák

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Atlantis
Atlantis
21. 7. 2014 7:56

Nechápu, proč si nechají srát na hůlavu od Zápaďáků. Prostě měli říct jasně, aby to pak nemohlo být interpretováno takto, že tam žádné agenty Západu (OBSE nástroj CIA) nepustí a že vše zajistí sami a odvezou Putinovi do Moskvy, který jediný může vydat spravedlivý retultát o tom co se stalo. A že už ví kdo, kde a proč to udělal je přeci jasné. Strelkov a Putin by měli vydat společné prohlášení…Takhle zase západní, podle BL prý „levicový“ Guardian zase lže….. MH17: Svět zuří, na místě katastrofy vládne chaos Maskovaní muži v kápích běhali nervózně po nástupišti a mávali samopaly, velké… Číst vice »

bbb
bbb
21. 7. 2014 9:19

http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2014-07-21
Nebyl to teroristický čin 21. 07. 2014 – EB
Pro náhodné sestřelení komerčního letu neexistuje omluva. Když ale politici jako…

Gatta
Gatta
21. 7. 2014 11:39

To třetí video „Jak se střílí z BUKu“ – je zásadní !

Podobných videí s odpaly tohoto zařízení PVO je nakonec na netu spousta. I když nejsem odborník na raketové motory a jejich moderní paliva, tak silně pochybuji, že by se dalo při použití BUKu vůbec uvažovat, že v nějakých povětrnostních situacích nezanechá na obloze jasně viditelnou stopu.

Sio
Sio
21. 7. 2014 12:26

Vzbuzuje to opravdu reálné úvahy o reálnosti 3. světové …

mirror
mirror
21. 7. 2014 12:30

Vážení přátelé OM. Na Parlamentních listech odpovídají oblíbení levicoví politici na otázku, kdo sestřelí Boeinga
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poprve-v-Cesku-Fotograficky-dukaz-ze-za-sestreleni-pry-muze-Rusko-327629
Přiznám se, že nevím, co odpovědět. V informacích je chaos a navíc není mou profesní povinnosti vědět a odpovídat. Kdyby se měl vyjádřit, tak bych užil pravidlo, že nejslabší asi vinen nebude. Je pro mne morálně nepřijatelné bombardovat vlastní obyvatelstvo zvláště když se nemůže chránit. To našim vládním politikům vůbec nevadí. Pro nás nepolitiky je to důležitá zpráva o tom, co jsou to za lidé.

Béda
21. 7. 2014 13:52

http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_21/Trasa-Boeingu-vedla-pres-zonu-pusobeni-ukrajinske-armady-1937/

Podle zprávy Rusové tvrdí, že v dosahu katastrofy Boeingu byly zaregostrovány 3 až 4 BUKy a vojenský letoun vzdálený cca 3-5 km od malajského letadla.

http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_21/Rusko-nepredalo-domobrancum-raketove-komplety-BUK-6149/

aram
aram
21. 7. 2014 13:55

přišlo mailem Dobrý den, pomozte s tímto, prosím: Poprvé v Česku: Fotografický důkaz, že za sestřelení prý může Rusko. To falešné video šlo skoro všude. Píši jim ale marně. Autor Tomáš A.Nový odmítá opravit své chyby. Takže znovu a dokola. Fotka je z videa. Originál v HD je zde: http://www.youtube.com/watch?v=1DA-eOTv0yQ Video je natočeno na ulici Gorkého v Krasnojarsku. Krasnojarsk ovládají od 11.5.2014 ukrajinští vojáci/nacigarda. Na videu vidíte bilboard zadaný firmou subaru.kiev.ua neboli Bogdan auto. Je to oficiální dealer Subaru. Autosalon mají na ul. Dněpropetrovská 34. V pozadí je vidět obchod Strojdom, který je na ulici Gorkého 39. Takže na obrázku… Číst vice »

aram
aram
21. 7. 2014 13:57

Předcházející vstup se vztahuje k mirrorovu odkazu.
Nevešlo se do počtu znaků.

Alena
Alena
21. 7. 2014 14:06

nepoznat pravdu a hlásat lži znamená následovně naprosto krutě tu pravdu poznávat. Tak dopadne celá Evropa.Po napadení Ruska za 2. světové to byl mazec. Neustálý ústup a pak za velkých obětí u Stalingradu obrat. Teď pomůže pouze technologický náskok Ruska, aby nedošlo k 3. světové. Dosaďte si sami

Gatta
Gatta
21. 7. 2014 14:16

Tedy sorry. ale z Malajských areolinií je mi nevolno. Jedno letadlo se záhadně ztratí a 4 měsíce ho hledají v půlce Indického oceánu … marně … Druhé kdo ví proč letí přes válečnou zónu a spadne. Otázky jsou na začátku čistě technické: Kde přesně a jak vysoko letělo, jaká byla poslední komunikace s leteckými dispečery, proč nehlásili potíže, výbuch či stav SOS, jak vypadá místo dopadu a roztroušenost trosek – tedy v jakém stavu letadlo dopadlo, či v jaké výšce (a z jaké části) se rozpadlo? To jsou přeci pro letecké vyšetřovatele, kteří takovou věc nevidí poprvé v životě, naprostu… Číst vice »

aram
aram
21. 7. 2014 14:30

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342873-boeing-mohla-klidne-sestrelit-ukrajinska-armada-tvrdi-rusko-a-ma-pry-dukazy.html
Že by to lhaní bylo už neudržitelné? Že by naše sdělovadla začala šlapat také na brzdu nebo to je jen brzda plyn?

Gatta
Gatta
21. 7. 2014 14:41

Na odlehčení – zde vám udělají videodůkazy na cokoliv.
http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=19869

Béda
21. 7. 2014 15:14

Kontrolní otázka. Pominu li takové triviality jako je qui bono, proč Ukrajinská junta neuzavřela vzdušný prostor nad bojovou zónou (navíc když tam není letová služba), proč byla trasa letu odkloněna a pod. tak by mne zajímalo proč a nač ukrajinská junta měla v oblasti rozmístěné protiletadlové systémy BUK, když povstalci nemají letectvo? Snad junta nechtěla sestřelovat svá vlastní letadla?

peter.
21. 7. 2014 15:39

Rozporuplných informácií a rôznych fake je toľko,že je ťažké s v tom orientovať.Nechcem sa dopustiť predčasných hodnotení zvlášť keď si uvedomujem,že prianie býva častokrát otcom myšlienky.Nejako,skôr intuitívne však cítim,že zverejnenie ruských satelitných snímok dokáže,že lietadlo zostrelili Ukrajinci.Inak by predsa Rusi nevyzvali USA k zverejneniu tých svojich satelitných snímkov.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4462-vynasec-americke-satelitni-snimky-ukazuji-sestrel-mh-17-ukrajinskymi-vojsky
Beriem túto správu s rezervou,ale ona v kontexte s tými predchádzajúcimi z slovak.ru,dáva zmysel.

Béda
21. 7. 2014 15:50

peter. napsal Rozporuplných informácií a rôznych fake je toľko,že je ťažké s v tom orientovať.Nechcem sa dopustiť predčasných hodnotení zvlášť keď si uvedomujem,že prianie býva častokrát otcom myšlienky.Nejako,skôr intuitívne však cítim,že zverejnenie ruských satelitných snímok dokáže,že lietadlo zostrelili Ukrajinci.Inak by predsa Rusi nevyzvali USA k zverejneniu tých svojich satelitných snímkov. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4462-vynasec-americke-satelitni-snimky-ukazuji-sestrel-mh-17-ukrajinskymi-vojsky Beriem túto správu s rezervou,ale ona v kontexte s tými predchádzajúcimi z slovak.ru,dáva zmysel. Moje subjektivní shrnutí: 1) qui bono aneb kdo potřeboval sestřel jako sůl? Rusko aby vyhrotilo rusofobii, domobranci aby internacionalizovali své nepřátele? Jednoznačně mi vychází, že sestřel přišel jako na zavolanou pro juntu a USA, které… Číst vice »

Béda
21. 7. 2014 15:58

4) jak je možné, že nikdo neviděl stopy rakety ze systému BUK? Byly slepé i satelity, které nezaregistrovaly tepelnou a vizuální stopu rakety viditelné pouhým okem na desítky kilometrů?

Slobo
Slobo
21. 7. 2014 16:33

„mediální rétorika“
„natvrdo zamířila prstem“

cit. z clanku:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4462-vynasec-americke-satelitni-snimky-ukazuji-sestrel-mh-17-ukrajinskymi-vojsky
Při absenci jakéhokoliv řádného vyšetřování mediální rétorika posledních několika dnů
natvrdo zamířila prstem
k obvinění Ruskem podporovaných ukrajinských rebelů

„Komentář“ 2014-07-21 18:27

http://www.scotsman.com/webimage/1.3481719.1405717353!/image/2702997908.jpg_gen/derivatives/articleImgDeriv_628px/2702997908.jpg

tožtak
tožtak
21. 7. 2014 16:40

Ruské Ministerstvo obrany dnes uspořádalo tiskovou konferenci, s perfektním zpracováním ohledně havárie Boeingu 777 včetně satelitních snímků. Zároveň požádali Spojené státy, aby dodali satelitní snímky, ví přesně na minutu, že v dobu havárie tam letěl americký vesmírný satelit.

https://www.youtube.com/watch?v=BrhEzecCdTI

Rado Miko
21. 7. 2014 17:07

<font><font>Aram</font></font> napsal přišlo mailem Dobrý den, pomozte s tímto, prosím: Poprvé v Česku: Fotografický důkaz, že za sestřelení prý může Rusko. To falešné video šlo skoro všude. Píši jim ale marně. Autor Tomáš A.Nový odmítá opravit své chyby. Takže znovu a dokola. Fotka je z videa. Originál v HD je zde: http://www.youtube.com/watch?v=1DA-eOTv0yQ Video je natočeno na ulici Gorkého v Krasnojarsku. Krasnojarsk ovládají od 11.5.2014 ukrajinští vojáci/nacigarda. Na videu vidíte bilboard zadaný firmou subaru.kiev.ua neboli Bogdan auto. Je to oficiální dealer Subaru. Autosalon mají na ul. Dněpropetrovská 34. V pozadí je vidět obchod Strojdom, který je na ulici Gorkého 39. Takže… Číst vice »

tožtak
tožtak
21. 7. 2014 17:24

To fake už vysvětlil i generál na tiskovce výše, takže Majdanovci se udali sami.

Viky
Viky
21. 7. 2014 17:30

No oni jsou rusové asi jediní, kdo něco solidnějšího pouští do světa. Jednak zmiňovaná tiskovka MO RF, jednak údaje související se situací na nebi nad inkriminovanou oblastí ze záznamu řízení letového provozu Rostov na Donu. Kdo vlastně střílel a na co, sice z ruských údajů není nijak bezesporné, ale jisté je nejméně to, že se v bezprostřední blízkosti pohyboval vojenský bitevník. Co dělal (nejspíš) bitevník Su-25 v letové hladině civilních letadel? Tohle letadlo vůbec není určeno k operacím v takové výšce, ale operovat schopno krátkodobě v takové výšce je. Co s tím mají společného ozbrojenci DNR? Tvrdili už dříve, že… Číst vice »

Béda
21. 7. 2014 18:05

Ještě jedna konspirační teorie, která naznačuje souvislosti nizozemského angažmá v ukrajinském konfliktu. http://www.nwoo.org/2014/07/21/jeste-jedna-verze-pricin-letecke-katastrofy-na-novorossii/

Béda
21. 7. 2014 18:18

http://www.blisty.cz/art/74002.html Malajský premiér se dohodl s proruskými vzbouřenci o předání černých skřínek z letadla MH17

Viky
Viky
21. 7. 2014 18:49

Bédo, oni vzbouřenci nikdy nic nenamítali proti samotnému vyšetřování. Mezinárodnímu, na vůli Kijeva nezávislému. množství expertů je v Kijevě a … a nic. Protože jim Kijevská vláda není schopna „zajistit bezpečí“. No jistě že není, jestli na nabídky DNR o příměří v oblasti katastrofy odpoví zesílením bojových operací. Pokud se dotyční obrátí přímo na povstalce, s největší pravděpodobností se dočkají vstřícnosti. České ulhané opice samozřejmě tvrdí, že příjezdu vyšetřovatlů brání povstalci. Současně ale jaksi nevysvětlují, jak je možné, že na místě je množství novinářů, včetně nich samých. Takže povstalci dovolí novinářům pobyt na místě, aby mohli popsat, jak brání v… Číst vice »

Béda
21. 7. 2014 18:58

Viky,

zajímavé, že to vyšetřuje OBSE a nikoliv odborníci z mezinárodní letecké asociace, kteří vyšetřují podobné případy.

peter.
21. 7. 2014 19:15

Viky napsal Bédo, oni vzbouřenci nikdy nic nenamítali proti samotnému vyšetřování. Mezinárodnímu, na vůli Kijeva nezávislému. množství expertů je v Kijevě a … a nic. Protože jim Kijevská vláda není schopna „zajistit bezpečí“. No jistě že není, jestli na nabídky DNR o příměří v oblasti katastrofy odpoví zesílením bojových operací. Pokud se dotyční obrátí přímo na povstalce, s největší pravděpodobností se dočkají vstřícnosti. České ulhané opice samozřejmě tvrdí, že příjezdu vyšetřovatlů brání povstalci. Současně ale jaksi nevysvětlují, jak je možné, že na místě je množství novinářů, včetně nich samých. Takže povstalci dovolí novinářům pobyt na místě, aby mohli popsat, jak… Číst vice »

Viky
Viky
21. 7. 2014 19:57

Bédo, OBSE ani nic nevyšetřují. nejsou na nic podobného vybaveni a ani nemají cosi jako mandát na takovou činnost. To je dost mylná interpretace jejich působení. Jsou to nezávislí pozorovatelé situace, měli by být jakýmsi objektivním etalonem potvrzujícím stav věcí na místě. Samozřejmě se jim to může podařit jenom hodně omezeně a novináři opět reagují jenom na to, co se hodí. Pokud jsou zadrženi – je toho všude plno, pokud konstatují útoky na civilisty a civilní objekty – je trapné ticho. To, co provádějí, je pouze dokumentace pro potřebu OBSE. Prozatím se těší víceméně slušnému renomé, bohužel spousta věcí je… Číst vice »

ducatista
ducatista
21. 7. 2014 20:32

Já si ještě dovolím jednu poznámku k systému Buk. Nejsem odborník, vycházím jen z toho, co jsem si dohledal na netu ze zdrojů, který vypadaly seriozně. Pokud to bude číst nějaký rakeťák, budu rád za případnou korekturu omylů či chyb:-) Ale k úvaze. Systém Buk se skládá z vícero prvků, z radarového vozu, velitelského stanoviště, nosiče raket a střeleckého stanoviště. Pokud vím, dezinformační snímky, které prezentovala rozvědka UA pořád ukazovaly jen a pouze nosič raket, chyběl radarový a velitelský vůz. Pokud připustíme, že opolčenci skutečně měli nosič raket, měli k dispozici pouze naváděcí radar – ne hlavní radar. Hlavní radar… Číst vice »

mirror
mirror
21. 7. 2014 20:50

tožtak napsal Ruské Ministerstvo obrany dnes uspořádalo tiskovou konferenci, s perfektním zpracováním ohledně havárie Boeingu 777 včetně satelitních snímků. Podle mne je to zpráva dne. Kromě OM se o podrobnostech letu nikde nedozvíme. Jsem zvědav, jak zareagují KD a JČ z BL? První dávka konkrétních informací je z rostovského střediska řízení letového provozu. Co se dozvíme dále? Pustí Američané snímky ze systému sledování startu raket? Asi to od nich čekat nemůžeme. Uvolnili by data o citlivosti svého družicového systému. V koridoru byly v době sestřelu tři letecké linky. Naštěstí Aeroflot lítá do Číny přes Moskvu. Dnes jsem upozornil, že na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 7. 2014 21:21

Zdravím. Pokládám za opravdu těžko představitelné, aby Boeing 777 Maljských areolinek sestřelili opolčenci. Střílet na vzdušný cíl kolem 10 km z komplexu vyžadujícího souhru více vozidel a osádek se prostě nenaučíte za pár týdnů… a sestřelovat cíle v 10 km – to není jako házet kamením… Pokládám za zásadní dvě věci: 1. co tam dělalo to Uk vojenské letadlo, 2. proč rozvinuli komplexy BUků v prostoru, když opolčenci nemají letectvo? I kdyby měli onu vikym vzpomínanou 1 Su- 25, tak to není letoun, s nímž by v těchto výškách mohl létat pilot-amatér… Sám se kloním k názoru, že letoun-pokud byl… Číst vice »

Viky
Viky
21. 7. 2014 21:23

Ducatisto, Vaše úvaha je v podstatě správná. (ještě zdroj Vám v tom chybí, všechno to má obrovskou spotřebu elektřiny, navíc obvykle používají tato zařízení taková napětí, že se nedají jednoduše napojit na síť.) Nejlepší výsledky jsou s více hlavními radary až90%, s jedním hlavním radarem je to tochu horší, s pouze „malým“ radarem je úspěšnost zásahu … no malá, no. Pro schopnost zasáhnout je koordinovaná f-ce několika radarů zásadní. I kdyby tedy měli k dispozici rampu s raketami, a byli schopni raketu odpálit, pravděpodobnost zásahu je jen teoretická, hodně teoretická. Jenže bez toho funčního řídícího modulu by jim ani to… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 7. 2014 21:48

Ještě bych měl k incidentu jednu poznámku: jeden z hlavních cílů jeho i celé „akce Ukrajina“ je po mém názoru celosvětové zastrašování lidí. Něco v tom smyslu: podívejte se – my můžeme zabít kolik lidí cheme, a jakým způsobem chceme – a ani pes po vás neštěkne…“ takže lidé mají na jakýkoliv účinný odpor zlu, či na obhajobu svých práv rezignovat… Začalo to nejspíše – cíleně – 11IX a končí – prozatím – dneškem v Gaze…holt Izraelská armáda se jednou „vyznamenala“ svými „chirurgicky přesnými údery“…tak, že to ani mamlas Kerry neskousl… „Západní“ režimy si tak doslova vyrábějí nové „teroristy“, a… Číst vice »

Viky
Viky
21. 7. 2014 21:56

Martine, ne všichni opolčenci jsou nadšení amatéři. Jenom ten komplex prostě asi nemají. základní výcvik na systém je půl roku a víc. Slova zde, jedním nejmenovaným, o cvičených opicích, jsou krutým nepochopením reality. S těmi satelity je to složité. Ty, co hlídají rakety, jsou geostacionární a registrují pouze fakt vypuštění rakety a lokalizují pouze oblast. a ty které snímkují povrch, zase létají po eliptických drahách. Kdyby měli něco konkrétnějšího v rukách, tak už s tím mlátějí o stůl v RB OSN. Zatím pouze mlátějí pantem. Pokud tedy něco mají v rukách, je to na úrovni ruských údajů. (přesná lokalizace odpalu… Číst vice »

mirror
mirror
21. 7. 2014 22:18

Jsem velmi zvědav, jak zareagují sdělovací prostředky hlavního proudu na tiskovou konferenci MO v Moskvě. Budou něco citovat nebo spíše budou lhát? Co Lubošek, Bohoušek a Milošek?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 7. 2014 22:46

Viky, psal jsem o „pilotu-amatérovi“ a byla to pochopitelně jen nadsázka. Spíše pokus o zkrácené vysvětlení, že „na dostupu“ se létá (natož bojuje) s jinými „profesionálními parametry“ nežli je přízemní let. Pokud by byli všichni opolčenci „amatéři“, dávno by odpor neexistoval, a Kyjevská junta by ovládala celé území. Ústup ze Slavjanska a organizovaný odpor proti velké převaze techniky svědčí spíše o opaku amatérismu. K těm družicím: je to dávno, co jsem kreslil garfy přeletů družic nad JZ Čech… Zmínil jsem to proto, že MO RF, resp. Rusové obecně hlásili US satelit na konferenci CÍLENĚ. Čeká se na „reakci“ a bude… Číst vice »

mirror
mirror
21. 7. 2014 23:19

Martin (už bez taky m) napsal
Myslím, že KD opět dokázal, že „tonoucí se stébla chytá“…a již bych toho profesionálního rusofoba nezmiňoval, kdyby právě jeho „reakce“ neukazovala na „úroveň“ a ono mnou zmíněné mlžení…

Zkontrolujte, co Rusové o SU-25 řekli. Zdá se mi, že o výšce 10 km nebyla řeč, jen že stíhačka letěla ve vzdálenosti 2 až 5 km souběžně. To může znamenat i pod jiným letadlem.

peter.
21. 7. 2014 23:36

mirror napsal Podle mne je to zpráva dne. Kromě OM se o podrobnostech letu nikde nedozvíme. Jsem zvědav, jak zareagují KD a JČ z BL? První dávka konkrétních informací je z rostovského střediska řízení letového provozu. Co se dozvíme dále? Pustí Američané snímky ze systému sledování startu raket? Asi to od nich čekat nemůžeme. Uvolnili by data o citlivosti svého družicového systému. V koridoru byly v době sestřelu tři letecké linky. Naštěstí Aeroflot lítá do Číny přes Moskvu. Dnes jsem upozornil, že na Parlamentních listech jsou odhady levicových politiků, kdo střílel. Jeden si myslí, že vzbouřenci. Sio nám dá vysvětlení.… Číst vice »

Béda
22. 7. 2014 1:14

Dolejší píše: „…V operační historii tohoto typu z celkem pochopitelných důvodů není zaznamenán žádný případ, kdy by Su-25 sestřelil nepřátelský stroj. Není na to stavěn a není pro to ani vybaven, ačkoliv teoreticky může být vyzbrojen pro svou obranu dvěma leteckými protiletadlovými střelami R-60 na koncích křídel…“ Co to prosím pěkně znamená, že může být vybaven PRO SVOU OBRANU protiletadlovými střelami? Neznamená to náhodou, že může použít tyto protiletadlové střely k sestřelu letadla? Jestliže nemůže, tak na co by byl jimi vybaven? K čemu by mu byly střely vzduch – vzduch než k sestřelení jiného letadla (žvásty o obraně a… Číst vice »

Clair
22. 7. 2014 3:37

RT mela dneska nejmene hodinovy porad v zastoupeni ruskeho ministra vnitra a obrany, ve kterem dopodrobna vysvetluji vsechny zahady, fabrikace a nesmysly, prisla s konkretni evidence v podobe satelitnich snimku, jasny dukaz o tom, ze tuto prasecarnu maji na triku Ukrajinci a dokonce prichazi s dukazy, ze Su-25, ktery vlastni ukr. armada, ktery doprovazel toto osobni letadlo melo toto letadlo sestrelit. http://rt.com/news/174412-malaysia-plane-russia-ukraine/ Je s podivem, ze po teto obrovske informaci, kterou Rusove zverejnili, zapadni media jeste nezacala brzdit, ale porad chrli nesmysly zakladajici se jenom na podvodu, vymyslech a fabrikacich. Zrejme se domnivaji, ze po tech chemickych zbranich v Syrii,… Číst vice »

Vaska
Vaska
22. 7. 2014 5:52

zde se píše o další možné variantě a to že náckové chtěli sestřelit letadlo Aeroflotu „let SU 2074“ ale jaksi se sekli : – http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/07/22/castecna-polemika-s-karlem-dolejsem-z-britskych-listu-dil-i/

Viky
Viky
22. 7. 2014 6:21

Martne, po rozvalu SSSR odešlo pracovat do zahraničí asi 50 000 sovětských pilotů, a další letecký personál. Je pravděpodobné, že i vzbouřenecké síly mají koho oslovit. I kdyby věkově nebo zdravotně ne zcela odpovídal, návyky prostě má. Stejně tak lidi pro PVO by se našli. Martine, ten satelit je experimentální – proto létá po eliptické dráze. satelity určené ke kontrole raket musí viset geostacionárně, jinak by byly částečně slepé. protože zkouší něco nového, je výhodnější eliptická dráha. Proto taky nejspíš nemůže přinést informačně nic závratně nového. Sice byl přímo nad oblastí, ale není určen pro snímkování, pouze pro registraci. (ale… Číst vice »

Viky
Viky
22. 7. 2014 6:34

Já to myslím neuváděl a nevím co pustily do světa alternativní zdroje. Fakt je, že Potrašenko se nechtěl nikdy domluvit. Už při nástupu k moci běželo masivní rozkonzervování těžké techniky. v současnu má ukr armáda tak 3-4x více techniky než při nástupu Potrašenka. On se nikdy nechystal na jiné jednání, než z pozice síly. (Porošenko, já vím. Označení Potrašenko jsem převzal od jednoho ze svých ukrajinských přátel. Přesný překlad dělat nebudu, zkuste třeba někoho tamního oslovit „Ты сукин потрах“ a uvidíte jak rychle přijdete o zbytečné zuby)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 7. 2014 7:17

Mirrore, na konferenci MO RF bylo řečeno, že Su- 25 může krátkodobě působit v takových výškách, ale ani já nikde netvrdím, že v ní musel být. Uváděli vzdálenost 3-5 km a jistý dostřel-zásah možná nesených protileteckých řs cca 5 km, max. tuším 12 km. Takže ano, v technických možnostech Ukrajinců a zmiňovaného vojenského letounu to bylo. Proto je KD výplod o „dohánění“ dopravního letadla – de facto pomalým strojem – jen další účelový výplod, či přímo poukaz na to, že ten typ možná použili, aby to tolik nebilo do očí… museli předpokládat, že jej PVO RF zachytí. Satelit se „mohl… Číst vice »

ducatista
ducatista
22. 7. 2014 7:17

Clair: mně stačilo vidět obálky britských deníků, titulky jako „Oběti p. Putina“, „Putinovi lupiči okrádají mrtvé“, nebo „Ruští gangsteři zabili naše milované“. A to nemluvím pouze o bulvárech typu Sun nebo Daily Mirror, stejně tak třeba Daily Telegraph. Prostě žumpa. Koho z novinářů zajímá pravda? Kolik novinářů podává svěděctví z míst bojů na JV Ukrajiny? Kde jsou novináři typu Boba Woodwarda, kteří se nebojí jít proti nejvyšším politickým kruhům? Takže reakce médií mě nijak nepřekvapuje. Je standardní. Protože současná média jsou prohnilá až do morku kostí.

Sio
Sio
22. 7. 2014 7:20

Co dodat. Stříleli na Majdanu do vlastních, teď zase sestřelují letadla. Udělala to junta a teď všechna média a místní blb..ec přejmenovaný na více nicků kvičí. Zloděj křičí – chyťte zloděje!

Sio
Sio
22. 7. 2014 7:55

Ještě chvíli budou blbnout a nebude potřeba hledat život na Evropě ale v Evropě …
http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_20/NASA-investuje-25-mil-USD-do-hladania-zivota-na-Europe-1943/