Ukrajina: Videopřehled z 27. 10. 2014

 

20. 10. 2014, Doněck. Anděl strážný na zimním stadionu

***

23. 10. 2014, Luhansk. Mozgovoj o vojenských plánech, Strelkovovi a Novorusku

Teď je nejdůležitější jedno bolavé místo, kterým je Debalcevo a dále je minimálně třeba dosáhnout hranic oblastí. To jako minimum. Potom bude možné řešit i další problémy. Co myslíš, vrátí se Igor Ivanovič (Strelkov)? Ani nevím, co vám mám na tu otázku odpovědět. My máme takový pocit, jako by vůbec z Novoruska neodjel. Z Novoruska úplně odjet není možné. Pokud jsi stále myšlenkami v Novorusku, tak… I kdyby byl na Severním pólu, tak bude přemýšlet o Novorusku. Je možné říci, že tu je, ale fakticky zde není. Já nevím, jestli se na mě rozzlobí nebo ne, ale dneska jsme spolu telefonicky mluvili a on řekl, že jakmile tu u nás něco začne… Asi jste viděli reportáž, ne? Jakmile u vás něco začne, rezervuj mi místo u nějakého střeleckého útvaru. Takže je připravený se sem vrátit i jako obyčejný voják, zařadit se do řady a jít bojovat.

Zdroj: http://crimea-24.com/novorossiya/14687-mozgovoj-o-voennih-planah-strelkove-i-novorossii.html

Překlad: Irena

***

23. 10. 2014, Doněck. Povstalci obviňují Ukrajince a OBSE z porušování Minských ujednání

Generálmajor Petrovský tvrdí, že Ukrajinci porušují Minské dohody a OBSE k tomu mlčí: „Každý den se doplňují stavy ozbrojených sil, munice a pohonných hmot ze všech směrů. Kvůli neopatrnosti shořel sklad vojenské techniky a část lesa u obce Krasnogorovka. 100 obrněných vozidel bylo zničeno vojáky ukrajinské armády. Zahynulo při tom 700 vojáků. Jak to chcete vysvětlit jejich matkám a ostatním příbuzným? Ukrajinská strana využila příměří pouze k tomu, aby zvýšila stavy svého vojenského uskupení. OBSE tyto skutečnosti zakrývá, neinformuje o minometném a dělostřeleckém bombardování měst. Dáváme OBSE 24 hodin, aby zajistila, že ukrajinská strana bude dodržovat Minské dohody a stáhne své ozbrojené síly za hranice Doněcké lidové republiky. Odpovědnost za následující dění bude plně na kyjevském loutkovém režimu a jeho „černoprdelatém“ pánovi.“

Překlad: Stan

***

25. 10. 2014, Doněck. Givi v kostele ostřelovaném Ukrajinci

Tento kostel se nachází na území letiště. Podívejte se, jak vypadá, celý je rozstřílený. Udělala to ukrajinsko-polská armáda, která se tady nacházela. Navíc ho celý rozkradli, vykradli. V podstatě je možné říci, že ho celý zničili. Teď se podíváme dovnitř a vy uvidíte, že se propadl celý strop. Teď se ukrajinská armáda svým dělostřelectvem pokouší zakrýt své trestné činy…

… jen se podívejte, co provedla ukrajinská armáda, všechny ikony, které jsme tu našli, jsme předali místnímu knězi, který všechno uskladnil, včetně neporušené pokladničky…

…obviňovali nás, že tady přebýváme, jíme, pijeme, vidíte, že všechno je zavřené, nikdo tady není…

… ano, museli jsme tady bojovat, vyčistit ho, ale nic víc jsme si nedovolili, naši vojáci jsou věřící. Předevčírem odtud ještě stříleli (přímo z kostela)…

jak se tady cítíte, pomáhá, že se nacházíte na půdě kostela? Ano, pomáhá. Včera se chystali na nás zaútočit. Také se tady modlíme. Pomáhá to. Děkuji. Matička nám dala povolení, řekla: „Ochraňujte všechno, jak jen můžete.“ To je kostel ženského kláštera. Ano. Děkuji…

Dále říká, že došlo k většímu sjednocení jednotek a tím pádem je lepší koordinace. Povedlo se jim ve spolupráci s ostatními jednotkami zasadit více těžších ran nepříteli. Mají informaci, že asi zahynul jeden z velitelů Nacigardy – asi plukovník nebo podplukovník. Ukrajinci zase použili Točku-U.

Překlad: Irena

***

26. 10. 2014, Donbas. Znehodnocené hlasovací lístky

Více vzkazů volebním komisím zde

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
27. 10. 2014 14:51

Pěkný vtip :-))

orinoko
orinoko
27. 10. 2014 16:26

V Kyjevě jsou prý utečenci z Mariupolu. A v Mariupolu údajně probíhají boje.

http://rusvesna.su/news/1414420767

orinoko
orinoko
27. 10. 2014 16:36

V Charkově zcela určitě vede Opoziční blok – přes 30% , V Oděse by to mělo být podobné a v Mariupolu prý také.
Vítězné tažení proevropských stran jako stehno. Každé jedno jurské mediální hovado má v popisu práce té věci na Haliči, že vyhrály PROEVROPSKÉ strany. Sic.

Béda
27. 10. 2014 16:43

EU si nepotřebuje v krizi pověsit kouli na krk. Její predátoři spíš očekávají odbyt svého zboží, levnou ukrajinskou pracovní sílu, zejména vysoce kvalifikovanou, bazarový výprodej ukrajinských aktiv, zejména surovinové báze a černozeme a samozřejmě zisk, nikoliv ztráty. Toto jsou také mantinely přijímání ukrofašistů do Evropy.

orinoko
orinoko
27. 10. 2014 16:47

… přičemž se jeví jako velice pravděpodobné, že haličskou prezidentskou stolici obhospodařující Porošenko bude po volbách ikonizován jako Poraženko.

Béda
27. 10. 2014 16:52

Porošenko možná nakonec dopadne jako Saakašvili.

Béda
27. 10. 2014 17:02

Kdyby byli Rusové stejně „přátelští a vstřícní“ jako jejich američtí „partňoři“ tak by se pokusili podkopnout jim nohy tam kde by je to sakra zabolelo – zakonspirovali by si proti „demokratickému“ (totalitnímu) režimu v Saudské Arábii, který USA drží nad vodou a garantují jeho existenci, výměnou za vázání obchodu ropou skrze OAS na dolar. Možností by měli víc než dost )viz kupř. stav „demokracie“ v SA, podpora SA islámským militantům a teroristům. Obzvlášť když SA uměle a netržně podtrhává ceny klíčových ruských obchodních komodit.

orinoko
orinoko
27. 10. 2014 17:04
fajt
fajt
27. 10. 2014 18:15

mno, ani Vladimír Vladimírovič to nedal na valdaji bez minely – žádné diplomatické žvásty, budeme mluvit otevřeně a upřímně, jinak by toto zasedání klubu nemělo žádnou cenu…a pak řekne, že američanům Rusko poskytlo pomocnou ruku, když jim Al Kajda a zlý Ládinek letadlovali baráky a tak hrozným způsobem napadli ameriku…fakt sranda, chvíli sem koukal, jestli po čase nezařve apríl a nebo něco podobně ruského a uvede věci na pravou míru a nebo řekne, že to raději nebude komentovat….a ono hovno. ..)

Dolmen
Dolmen
27. 10. 2014 20:01

orinoko napsal
Z jiného geografického soudku.

http://literarky.parlamentnilisty.cz/politika/svet/18592-bbc-occupy-hongkong-planovano-a-placeno-ze-zahranii

Amíci vůbec nepopírají, že sypou prachy „lidskoprávním“ spolkům po celém světě. Dle slov šéfky nadačního fondu NED na Voice of America je jejich nadace financována z federálního rozpočtu a od soukromých osob a potom si vybírá projety různých „lidskoprávních“ spolků po světě, a ty, co se jim líbí, pomáhá rozvíjet a zároveň jim je pomáhá financovat. ALE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEVMĚŠUJÍ DO ZÁLEŽITOSTÍ JINÝCH ZEMÍ!!! JENOM VŠUDE POMÁHAJÍ!

Béda
28. 10. 2014 7:36

Celou agendu lidských práv a humanity v podání USA bych shrnul jednou proslulou všezahrnující větou: Účel světí prostředky! Přitom humanizátorům je úplně jedno kolik bude obětí mezi „osvobozovanými“ a co bude následkem osvobození. Hlavně že dosáhnou zamýšleného účelu – posílení své dominance oslabením konkurence, prosazení svých geopolitických zájmů. To je vidět všude kde „humanita“ působí, v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, na Ukrajině, kde si předplatila změnu politického kurzu násilným pučem, v Africe, v Asii. Někdy se zdá, že se „humanizátoři“ pilně učili od svých německých kolegů, zejména teorii politických konspirací (těch amerických Gliwitz je již docela dost) a teorii propagandy.

Béda
28. 10. 2014 8:21

Z britského mainstreamu: http://www.blisty.cz/art/75258.html „Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2013“ K tomu jenom tolik. Kdyby bylo cílem a posláním této agentury hájení českých národních zájmů, pak by musela sledovat a vyhodnocovat, doporučovat opatření zejména vůči aktivitám US ambasády a lidí s ní spojených. Jak v ekonomickém tak v politickém smyslu. Aktivity USA totiž mnohdy silně kolidují se zájmy českého obyvatelstva – viz protiruské sankce, války USA, aktivity amerických pátých kolon v cizích zemích, které uvádějí země a celé regiony do nestability a chaosu, čímž vším ohrožují bezpečnost a stabilitu ČR. Dopady jejich ekonomické a politické činnosti působí na… Číst vice »

Béda
28. 10. 2014 10:58

Pomalounku ale přece se hýbe vyšetřování sestřelu letadla MH17 http://www.novarepublika.cz/2014/10/boeing-nad-doneckem-mohlo-sestrelit.html

orinoko
orinoko
29. 10. 2014 13:06

Vyhlášení výsledků voleb na Haliči mně osobně připomíná vyhlášení výsledků prezidentských voleb v Afghanistánu. Tam prý byly dva vítězové. A dalšího půl roku se dohadovali, kdo bude prezidentistu dělat.