Ukrajina: Videopřehled z 27. 8. 2014

 Ukrajinský kamelot č. 13082014

Novorusko, 25. 8. 2014. Protiútok

Domobrana obrací vývoj událostí na jihovýchodě a přechází do protiútoku. V posledních bojích se jí podařilo obsadit tyto obce: Novodvornoje, Agronomičeskoje, Novkatěrinovku, Osykovo, Klenovku, Strojitěl a Leninskoje…

Kabinet ministrů rozhodl o urychleném vybavení sil ATO zbraněmi a vojenskou technikou

Kabinet ministrů Ukrajiny přijal rozhodnutí urychleně vybavit síly antiteroristické operace zbraněmi a vojenskou technikou. Je to uvedeno v usnesení Kabinetu ministrů č. 376 ze dne 26. srpna 2014.

Jak bylo oznámeno „v souvislosti se zpožděním při plnění mnohočetných příkazů“ ukrajinský ministerský předseda v úterý 26. srpna sezval mimořádné zasedání Ukrajinského kabinetu ministrů, na kterém byla přijata celá řada rozhodnutí:

1. O výdeji zbraní a vojenské techniky ze skladů ministerstva obrany pro potřeby armády, Národní gardy a ozbrojených útvarů, které se účastní antiteroristické operace, neodkladně – do 48 hodin od okamžiku přijetí žádosti od velení ATO.

2. O okamžité opravě a modernizaci bez nutnosti dalšího schvalování a povolování veškeré vojenské techniky 3.-4. kategorie, která patří ministerstvu obrany a nachází se ve výrobních kapacitách státního koncernu Ukroboronprom.

3. O neodkladném výkupu ministerstvem obrany a Národní gardou veškeré vojenské techniky, která je vyrobena GK Ukroboronprom a nachází se v jeho skladech a o jejím okamžitém dodání do zóny bojových akcí.

Kromě toho přijal kabinet ministrů rozhodnutí o nákupu nových bojových vrtulníků pro jejich další použití v zóně ATO.

Zdroj: RBK Ukraina

(Překlad: Irena)

Павел Рыжевский: Cтихи украинскому народу

Embedded image permalink

Pavel Ryževskyj: Verše pro ukrajinský národ

Za suchý příděl a balík hřiven,

přežvykujíce USA hambáč,

jdou ti ukrajinští bastardi,

jdou bít vlastní národ!

*

Kde byla školka, jsou teď ruiny,

den za dnem hřmí výstřely,

Ukrajina pálí sama sebe

hoří hříšným ohněm.

*

Běž a bojuj, Ukrajino!

vyceň zuby na všechny bez pravé víry

sekeru pak vezme otec na syna

protože kdo neskáče je moskal!

*

Ani obelisk, ani ruina,

jenom suchý vítr.

Jak budeš dál žít, Ukrajino,

na mrtvolách svých dětí?

(Překlad: Irena)

Kyjev, 24. 5. 2014. Kličko vysvětluje vojákům, co je to „neprůstřelná vesta“

Část z vás odjíždí do východních oblastí, abyste bránili nezávislost Ukrajiny proti separatismu, rozkolu a ještě nejsou neprůstřelné vesty. Je to fyzická ochrana. Ta nejdůležitější neprůstřelná vesta pro každého z vás je u těch, co máte matku, ženu, děti. Nedej bože, aby se s vámi něco stalo, my jsme tady pro to, aby žebraly (přeřeknutí?), že je někdo nakrmí, že nezůstanou na ulici. Sociální standardy, to je ta neprůstřelná vesta, který každý zná. Nedej bože, ale pokud se někomu něco stane, jeho rodina dostane dobrou kompenzaci a nebude žebrat. A vláda se o ně postará. Budou mít normální životní standard. A to je ta neprůstřelná vesta…

(Překlad: Stan)

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
27. 8. 2014 17:16

Někde jsem četl, že prý bratři Kličkové mají vysoké IQ. Podle toho co předvádí Kličko – primátor bych si to rozhodně nemyslel. Ostatně, proč netáhnou Kličkovci v čele bojovníků na jihovýchodě? Určitě by posílili upadlou bojovou morálku nedobrovolných odvedenců.

Janus
Janus
27. 8. 2014 17:18
aram
aram
27. 8. 2014 17:44

Ta část článku, která cituje Semenčenka je převzata z vesti.ru, kde má název „Podvedli nás“.
http://www.vesti.ru/doc.html?id=1924297
Kromě toho byl Semenčenko zřejmě vyslyšen.
„V centru Kyjeva protestující žádají pomoc pro obklíčené vojáky u Ilovajska“
http://www.vesti.ru/doc.html?id=1924823
Více než 400 lkidí demonstruje pře úřadem prezidenta s požadavkem , aby obklíčeným byla vyslána pomoc nebo aby aby byl vydán příkaz o vyvedení ukr. vojáků z obklíčení.
Vyzývají vedení min.obrasny, gen.štábu a nacgardy, aby zorganizovali koridory pro odvoz raněných z obklíčení.
Demonstranti drží vlajky batalionů „Azov“, „Donbas“ a ultranacionálního „Pravého sektoru“.

aram
aram
27. 8. 2014 18:15

http://novorus.info/news/policy/27199-benya-kolomoyskiy-sbezhal-v-izrail.html
„Mluvil jsem se svým informovaným známým. Uvádí, že Kolomojskij minulý pátek opustil území Ukrajiny v soukromém letadle za doprovodu dvou stíhaček. V současné chvíli se Beňa nachází v Izraeli. Oficiální verze – je na dovolené.
Podle informací, které jsem obdržel, se Kolomojskij v posledních týdnech pokoušel vyprosit si odpuštění v Moskvě. Nejprve se zkusil vykoupit. Nyní je připraven poskytnout rusům jakoukoliv službu. Dokonce navrhl strýčkovi Vovovi pochod svých vlasteneckých batalionů na Kyjev. Ale Moskva mlčí. Zdá se, že už ho tam odepsali.“

Béda
27. 8. 2014 19:05

http://www.nwoo.org/2014/08/27/ucastnici-kyjevske-vojenske-prehlidky-se-cestou-na-frontu-rozutekli/ Kolona vojáků, kteří byli hned po přehlídce odesláni na frontu, cestou silně prořídla. Ještě cestou do Charkova kolonu opustilo třicet procent vojáků. Příčinou útěků byly deprimující zprávy ze zóny bojů. „V první řadě kápli na ty, kdo už měli štěstí zabojovat si bez jídla a bez munice,“ – podělil se o podrobnosti hromadné dezerce karatelů kyjevské junty expert. „Útěk propukl poté, co se vojáci kontaktovali se svými kolegy v první linii. Ti vyprávěli o útoku protivníka a o pekle, které vládne v pozicích karatelů…“ Jak informují zdroje v Kyjevě, kontrast mezi sytými a spokojenými generály Porošenka a těmi žalostnými,… Číst vice »

Béda
27. 8. 2014 19:27

peter,

nevím proč ti autoři píší vždycky proti Ukrajincům. Copak ti z jihovýchodu nejsou taky Ukrajinci? Proč nespecifikují třeba proti juntě, proti ozbrojencům Kyjeva a oligarchů a pod.?

peter.
27. 8. 2014 19:51

Vys..li sa na vojnu.Idú domov,do Užhorodu.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2cOmEHiddzw

peter.
27. 8. 2014 20:05
aram
aram
27. 8. 2014 20:47

http://novorus.info/news/policy/27203-http-itar-tasscom-politika-1404151.html
„62 příslušníků vnitřních vojsk Ukrajiny dnes poblíž ruského Šramko v Matvejevo-Kurganské oblasti se s cílem záchrany svých životů a získání ochrany obrátili na ruské pohraničníky s prosbou o vpuštění na území Ruska.“
Ruští pohraničníci je vpustili a poskytli jim tranzitní koridor. Zbraně zanechali na přilehlém území.

peter.
28. 8. 2014 4:58

peter. napsal

Vys..li sa na vojnu.Idú domov,do Užhorodu.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2cOmEHiddzw

hej hou,hej hou nač chodit do války…….mali by sme im poslať nejaké buráky.

fajt
fajt
28. 8. 2014 5:56

Béda napsal

http://www.novarepublika.cz/2014/08/der-freitag-porosenko-valecny-zlocinec.html

Merkelové řekl Putin v Minsku asi toto – Porošenko je gauner a osobně jsem mu vynadal – Angela buď pochopí a nebo se taky stane politickou mrtvolou ve své zemi. ..

fajt
fajt
28. 8. 2014 7:31

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346147-novoazovsk-obsadili-rusove-tvrdi-ukrajinsky-velitel-stacilo-pet-transporteru.html – i ti naši lízalisti přiznávají ( i když po svém )vojenské úspěchy opolčenců – co na to Zaorálek s von Kadlem, neměli by jít na pomoc ukrajinské armádě, však mobilizace Porošenka platila hlavně pro ně. :-)

fajt
fajt
28. 8. 2014 7:37

http://www.novinky.cz/domaci/346137-zakladny-nato-u-hranic-s-ruskem-maji-zelenou-u-politiku-i-u-zemana.html – tak by padla poslední zábrana, při které se dušovali demograturníci, že ji v česku nikdy nedopustí – vojenské základny cizích vojsk na našem území, okupace ( trauma ) ČSSR vojsky Varšavské smlouvy by byla překonána, tedy přebita okupační akci NATO. ..

Béda
28. 8. 2014 10:53

http://www.zvedavec.org/vezkratce/8917/ Juntě se nedostává mužů, chystá povinnou mobilizaci i pro ženy http://www.nwoo.org/2014/08/28/jak-dlouho-se-jeste-ukrajina-udrzi/ Ekonom Alexandr Bělozerov detailizuje svou prognózu a píše o kontraproduktivitě ukrajinských „sankcí“. Předchozí článek série „Jak dlouho to bude trvat Ukrajině?“ skončil diagramem ukazujícím na nedostatek devizových rezerv ke krytí požadované platby do konce roku…Navracení dluhu Gazpromu, doplnění plynových zásob a běžné nákupy plynu v říjnu – prosinci. Jak už bylo napsáno, Evropa je již morálně i technicky připravena na podzimně- zimní problémy, které mohou vzniknout vinou ukrajinské strany.Zřeknutí se placení dluhu ruského plynu a jeho nákupu zhorší samozřejmě finanční situaci Gazpromu a ruského rozpočtu, ale ne kritickým… Číst vice »

Alena
Alena
28. 8. 2014 11:21
Slobo
Slobo
28. 8. 2014 11:53
Janus
Janus
28. 8. 2014 12:27

Osobně mi to příjde jako snaha armády, která při převratu v Kievě zůstala v kasárnách a nedočkala se slíbené odměny, zlikvidovat polovojenské složky nad kterými nemá pevný dozor. Proto budou obětování v prvním kole členové NG, potom, pokud se nechají, profesionálové z soukromých jednotek ukrajinských oligachů. Pokud se budou ubírat události tímto směrem lze očekávat dezerce ze soukromých jednotek nasazených do bojů. Jen živý profesionál si užije svůj žold.

Vaska
Vaska
28. 8. 2014 12:29

a lži v masmédiích o ruské invazi se stupňujou – pro ty nechápavé – co by tím že na UA pošle armádu Vladimír získal – když fašouny válcujou amatéři z Novorosii

ducatista
ducatista
28. 8. 2014 12:49

Invaze vypadá jinak, to by už byla RA na půl cesty do Kyjeva. Na druhou stranu jsem přesvědčen o zapojení regulérní RA do konfliktu. Nasvědčuje tomu úplně vše – výměna velitelů měla imho jediný cíl, a to jednotné velení z Moskvy, dále obrat na frontě, kdy Strelkov ještě začátkem srpna psal o kritické situaci a v podstatě o neudržitelnosti pozic. Příčemž během posledních 14 dnů nastal obrat o 180 st., útočící UA se dostala do těžké defenzivy a hrozí úplný kolaps fronty a ústup, nebo spíš panický útěk. Jednotné velení, informace, koordinovaná logistika, a zřejmě (podle všeho) i přímé zapojení… Číst vice »

petr
petr
28. 8. 2014 13:02
Sio
Sio
28. 8. 2014 13:11

Vyhlášení války se nekonalo, invaze vypadá jinak. Co když jde také o soukromé armády? A kdoví jak to je, svědectví jen pár vojáků, důkazy zatím nepřesvědčivé.
Co se týče dodávek zbraní a materiálu – v určité míře nejspíše ano. A jak moc a jak často, to nikdo neví. A navíc – tohle není invaze.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 8. 2014 13:11

ducatisto, dovolil bych si s Vámi nesouhlasit co se týče zapojení regulérní RA do konfliktu. Ano, lidé co si nelžou vědí, že na Ukrajině zuří OBČANSKÁ VÁLKA. To je ten správný výraz. Víme také kdo ji odstartoval. Víme že se tam pohybují nejen žoldáci různých zemí, CIA + kontext vyjádření Hitlary Clingon o Sibiři… Víme i to, že „ukrajinská“ občanská válka je jen destabilizující prvek ataku Ruska… Víme kterému „systému“ „hoří doutnák k skladišti výbušnin“. Víme který systém potřebuje odlákat pozornost od svých fatálních problémů a přitáhnout lidem hezky uzdu kolem krku bezmála do podoby oprátky… Rusové pouze jsou na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 8. 2014 13:23

Pokračování. Věřím, že RF poskytuje i špionážní informace. Opolčenci nejprve museli dokázat, že se chtějí bít, a umí bít. Že vydrží i ztráty. Dokázali to. Dostává se jim pomoci, což je logické a správné. Skladů zbraní je na Ukradině dost, potřebujete spíše techniku okamžitě využitelnou na správných místech, nežli její přemíru. A v situaci Ukradinské armády? Proboha v takovém bordelu se dějí věci… a věřím i tomu, že tento hluboký bordel je neopravitelný. A při množství ekonomicko-hospodářsko-sociálně-nacionálních problémů kolem…potěš koště za ten KONTEXT… To pár „akademiků“ či „penziovaných sasíků“ nevytrhne, navíc skutečný profesionál musí mít určité JISTOTY. No a na… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 8. 2014 13:28

Především všechno já osobně beru s rezervou. Např. v autě bez ní nedám ani ránu, a o bicyklu platí to samé. Dnešní U-krajina je takový bicykl. Rozuměj bisexuální kolo. Ať jsme aktuálně duhoví. Na OM! Přesněji řečeno U-krajina-Halič je bicykl tandem. Na rámu sedí dva … dolů šlapou jako Češi … a ten zbytek, brzdy, páky, lanka, přehazovačka, přesmykač etc. jsou Pravoseci a Levočkinové. Čokoládový Bob jednak dostal od emerického cikána nové pokyny a druhak si uvědomil, že „MOJE“ zem ani náhodou není JEHO. Podobným existencím se v historii říkalo myslím „zimní“ král. Sešli se a rozešli. Někdo nafasoval Černého… Číst vice »

nikdo
nikdo
28. 8. 2014 13:53

V koloně techniky ukrajinských „siloviků“ byly údajně spatřeny vozy chemického průzkumu Kašalot. Jediné Kašaloty, které na Ukrajině po rozpadu SSSR zůstaly, byly ty které sloužily při likvidaci havárie na Černobylské elektrárně. Takže pravděpodobně trochu radioaktivně září, na posádky i na okolí. http://topwar.ru/57084-ukrainskaya-armiya-voyuet-na-chernobylskih-rhm-kashalot.html

fajt
fajt
28. 8. 2014 14:07

to Martin – prostě nasrali ruského medvěda :-)

Vaska
Vaska
28. 8. 2014 14:16

nikdo nebere v potaz seskupení vojáků Novorosie – zatínco se dřív bránili skupinky které nebyly organizovány po vojensku a komunikace mezi těmito skupinami vázla (byla to spíš taková hurá akce) tak před několika dny ohlásili reorganizaci na brigády vyzbrojené podpůrnejma a posilovejma prostředkama (tanky, děla a náklaďáky) čímž se značně zvětšila uderná síla

Sio
Sio
28. 8. 2014 15:18

Majdanatí dostávají na prdel, tak kvičí. Jen ten kvikot vyznívá poněkud falešně od vrahů civilního obyvatelstva.

petr
petr
28. 8. 2014 15:58
Irena
28. 8. 2014 16:01
petr
petr
28. 8. 2014 16:14

Aktuální info : 28.08.14 Интервью с министром обороны ДНР В. Кононовым. За последние сутки в плену у ДНР оказались 250 военных Украины

http://novorossiya.moy.su/news/28_08_14_intervju_s_ministrom_oborony_dnr_v_kononovym_za_poslednie_sutki_v_plenu_u_dnr_okazalis_250_voennykh_ukrainy/2014-08-28-1306
a
В штабе ополчения опровергли заявление Порошенко о российских войсках на Украине
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4185-v-shtabe-opolcheniya-oprovergli-zayavlenie-poroshenko-o-rossiyskih-voyskah-na-ukraine.html

peter.
28. 8. 2014 16:46

Celá tá momentálna situácia aj s prognózou ďalšieho vývoja je popísaná celkom realisticky tu:
http://slovak.ruvr.ru/2014_08_28/V-com-spociva-mierovy-plan-Porosenka-2318/

fajt
fajt
28. 8. 2014 18:06

Sio napsal

Majdanatí dostávají na prdel, tak kvičí. Jen ten kvikot vyznívá poněkud falešně od vrahů civilního obyvatelstva.

já jsem pro majdanité jako jezuité…ale kvičí riadně, i když jim to bude asi marný, hlavně u nacgvardije. ..)

fajt
fajt
28. 8. 2014 18:09

takže když už nic, tak jsem si naprosto festně projel ruštinu, děkuji socialistickému školství, že vyuku tohoto jazyka pojal dost poctivě, dneska jsem docela v obraze. ..)

ducatista
ducatista
28. 8. 2014 18:29

Martin (už bez taky m) napsal Pokračování. Věřím, že RF poskytuje i špionážní informace. Opolčenci nejprve museli dokázat, že se chtějí bít, a umí bít. Že vydrží i ztráty. Dokázali to. Dostává se jim pomoci, což je logické a správné. Skladů zbraní je na Ukradině dost, potřebujete spíše techniku okamžitě využitelnou na správných místech, nežli její přemíru. A v situaci Ukradinské armády? Proboha v takovém bordelu se dějí věci… a věřím i tomu, že tento hluboký bordel je neopravitelný. A při množství ekonomicko-hospodářsko-sociálně-nacionálních problémů kolem…potěš koště za ten KONTEXT… To pár „akademiků“ či „penziovaných sasíků“ nevytrhne, navíc skutečný profesionál musí… Číst vice »