Ukrajina: Videopřehled z 28. 9. 2014

 

Porošenko: Žádný zákon o zvláštním statusu Donbasu neexistuje

Jako účastník prvního i druhého Majdanu nevylučuji, že na Ukrajině bude další Majdan. Pokud bude, bude mít pozitivní náplň. …Žádný zákon o zvláštním statusu Donbasu neexistuje.

Pozn. edit.: Opravdu, pane prezidente?

***

Ukrajinci na Donbase „zničili“ ruský fotbalový tým

Hned řeknu, že ta analýza není moje, já jsem jí okoukal, ale je to velice zábavné. Nesmrtelná „Vojenská matka“ Jelena Vasiljeva, kterou neustále citují, i když se již milionkrát ukázalo, že její informace jsou podvrhy, informovala o tom, že ruské vojáky, kteří zahynuli na Ukrajině, ruské ministerstvo obrany propouští se zpětným datem (aby jim nemuseli vyplácet různé dávky), a navíc předložila dokumenty, takříkajíc fotografické důkazy, čehož se chytily mnohé weby.

Některé weby se pravda potom později vzpamatovaly.

Teď si otevřeme webové stránky s informacemi o vítězstvích fotbalového mužstva v Orenburgu „Gazovik 2“ a světe div se, co se stane, když je porovnáme s údaji od Vasilevové.

Takže buď kvůli nedostatku pskovských výsadkářů na Ukrajině na smrt posílají již celá fotbalová mužstva, přičemž výlučně útočníky ranaře, nebo Vasiljeva udělala další menší podvrh, což není její první a asi ani poslední, ale proč ukrajinská média tyto informace neprověřují?

Autor: Anatolij Šarij

Překlad: Irena

***

Die Anstalt: Informační válka

Překlad a titulky: Irena

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tožtak
tožtak
28. 9. 2014 11:32

To je zvláštní, že na tý úvodní fotce od Ďouby některé lidi poznávám :-)

J. Hruška
J. Hruška
28. 9. 2014 15:31

Měli bychom víc chválit obrázky – komentáře od Ďouby, jmenovitě ten poslední. Bylo by to krásné probudit se a zjistit, že to, co jsme se dozvídali o Ukrajině nebyla pravda ale test, který měl odhalit zrůdy, schopné s něčím takovým souhlasit. Připomíná mi to konec písničky od V+W, který zněl …“Možná že to vše pravda není, snad je to jenom zlý sen. Čekám na svoje probuzení, čekám na nový den“.

Ďouba
Ďouba
28. 9. 2014 17:11

Ahoj všichni na OM! To si pište, že mám vždy velkou radost, když mě někdo pochválí (to asi každý), zpětná vazba je zvlášť v dnešní době moc důležitá. Často mám pocit, že v době papírových dopisů jsem měl lepší kontakt s přáteli, kteří se teď. Ale o mne až tak nejde. Pozorně čtu vaše diskuse a nabíjejí mě optimismem. Snad 100x už jsem chtěl napsat a poděkovat mnohým z vás, teď naposled Bédovi. Dnes mi hned po ránu udělalo dobrý den to německé satirické video. Kolik vynikajících postřehů, vtipně zpracovaných, má to spád a vzniklo to na západ od nás!… Číst vice »

Ďouba
Ďouba
28. 9. 2014 17:14

opravička, tu jednu předchozí větu jsem nedokončil: …Často mám pocit, že v době papírových dopisů jsem měl lepší kontakt s přáteli, kteří se teď vůbec neozývají.

petr
petr
28. 9. 2014 18:40

Na servru palba.cz se objevila tato zpráva:
Dohoda o přidružení Ukrajiny s EU, nabude účinností od 1.listopadu tohoto roku v plném rozsahu, žádný odklad nebude.
Prezident popsal dokument jako „brilantní vítězství ukrajinské diplomacie v úzké spolupráci s Evropskou diplomacii.“
„Získali jsme přístup na evropský trh a udrželi své pozice. Znění dohody bez jediné změny vstoupí v platnost, “ – tak řekl ukrajinský prezident.
> http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201409282105-uez0.htm
Uvidíme, jak na to bue reagovat Rusko.

Neználek
Neználek
28. 9. 2014 19:02

Takže ty svině ukradli Švejka a lajtnanta Duba nám nechali. Polistopadový vývoj v kostce.

Béda
28. 9. 2014 19:06

V tom případě mohou rovnou přidružit k EU také ISIL. Je to stejně demokratický stát jako kyjevští fašisti. Zajímavé kam to EU mezičasem dopracovala.

Béda
28. 9. 2014 19:06

Předešlý příspěvek je adresován Petrovi.