Ukrajina: Videopřehled z 31. 8. 2014

 

Ukrajinský kamelot speciál – Ilovajsk

5. prapor teritoriální obrany Přikarpatí dezertoval

Prapor dezertoval v plné sestavě i s výzbrojí. U Znamjanky je zastavily speciální jednotky. Rozhovory s nimi vede vojenské vedení a vojenská prokuratura…

Náraz ukroušů čenichem do tvrdé vody. Mapa bojových operací k 28. 8. 2014

Doněck, 28. 8. 2014. Šoková terapie zajatých karatelů

Ukrajinské úřady bijí na poplach a tvrdí, že domobrana brzy zaútočí na doněcké letiště. Dále výsledky ostřelování Doněcka (zničená škola) a reakce dvou zajatců – návodčího a střelce z minometů – na výsledky jejich snažení.

Povstalci ukořistili archiv se jmény těch, kdo bombardovali města a zúčastnili se tzv. ATO

Mezi dokumenty jsou úplné údaje o všech příslušnících ozbrojených sil, kteří se zúčastnili bojových operací. Těch, kteří ostřelovali obytné oblasti měst v Doněcké oblasti. Zapsány jsou časy, v nichž byla vedena soustředěná palba a její cíle. A také adresy a jména rodinných příslušníků vojáků, které poslali bojovat proti obyvatelům jihovýchodu…

Kyjev, 28. 8. 2014. Jaceňuk v šoku: S pravidelnou ruskou armádou si neporadíme!

Jaceňuk v šoku, že si nedokáží poradit s ruskou trénovanou armádou, no jakže taky, vždyť jich je přece 1 100 000! Situaci může vyřešit pouze zabavení zlata a financí RF nebo přivedení cizích vojsk na pomoc Ukrajině. Všimněte si řeči těla, to není vystupování lídra. Jenom aby se u toho nerozplakal.

Snižne, 28. 8. 2014. Zajatí karatelé konfrontování s občany města

Na konci stará paní: „Bodejť byste zdechli, hned jak jste se narodili!“

O matkách ruských vojáků

Já ani trochu nepochybuji o tom, že RF má vztah k tomu, co se děje na jihovýchodě mé země. Ani trochu a ani sekundu jsem nepochyboval, že zde existuje podpora separatistů. Strašně mě však zneklidňuje a rozčiluje, že každý den dochází ke zveřejňování nepravdivých informací, i když by bylo možné referovat pravdivě, což by na agresora mělo větší účinek a zahnalo by ho to do slepé uličky. Poslední novinky – matky vojáků, jak je jenom nenazývají Stavropolské, Priazovské…, jednoduše ruské matky vojáků. Na ně se odvolávají, jejich slova citují. Jsou to slova o 400 Rusech, kteří zahynuli a nejsou ničím potvrzená. Matky jsou všude, prostě všude.

První citovaná dáma – Ljudmila Bogatěnkova, je prý v čele, cituji: „Výboru matek vojáků ve městě Buděnnovsk, v Buděnnovském okrese. Matek Prikumja.“ Tedy matky ani Stavropolské, ani Priazovské. Jsou to matky Prikumja. Zapamatujte si to, ukrajinská média. V roce 2011 podala Bogatěnkova žalobu na důstojníka ruské armády Muraška. Žalobu pro urážku na cti. Muraško řekl, že je alkoholička, že bere peníze z fondu „Matek vojáků“, a že již dříve byla souzena za podvody. Tak tedy Bogatěnkova podala žalobu, aby toho lháře potrestala. Za tvrzení, že je alkoholička, se jí to povedlo. Soud nepřiznal tuto informaci za hodnověrnou, protože ji žalovaný nedokázal potvrdit. Ovšem ve všem ostatním se to nepovedlo, protože existují rozsudky Buděnnovského městského soudu ze dne 21. 06. 2001 a 23. 07. 2003, kterými byla Bogatěnkova přiznána vinnou za spáchání mnoha trestných činů…ratata….podvody a konkrétně za rozkrádání peněz vojáků a jejich příbuzných prostřednictvím podvodů a zneužitím důvěry…. Obviněná nepopírala, že se těchto činů dopouštěla a proti rozsudku se neodvolala. ..

Druhá dáma – na jejíž slova, prostě slova, se média odvolávají, a to jak ukrajinská, tak zahraniční.  Je to Ela Poljakova, vedoucí organizace Matky vojáků v Petrohradu. Zajděme na webové stránky Národního fondu demokracie (National Endowment for Democracy), který je americkou organizací, založenou v 1983 roce Kongresem USA pro šíření demokracie. Je to jasné. Za svoji misi fond považuje podporu rozvoje demokracie a svobody v celém světě. Když se podíváme na jejich web a na jejich výkazy za rok 2011. (Na výplatní listině je organizace předmětných „Matek“). V podstatě je možné se podívat i na výkazy za jiné roky. Informace je dostupná, neboť vládne demokracie. To, jak USA zavedly demokracii do Iráku, jak se tam dostaly, pod jakou záminkou… To se mi vůbec nelíbilo. Mně se nelíbí, když se někdo pokouší se zlem bojovat lží. Lež zlo neporazí, maximálně ho rozmnoží. Já nechci, aby se občanská válka změnila na světovou, protože to bude znamenat konec náš všech. To je ode mě vše.

(Překlad: Irena)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ray
ray
31. 8. 2014 19:18

není někde odkaz na zvětšenou mapu? díky

milda1963
milda1963
31. 8. 2014 19:24

ray napsal

není někde odkaz na zvětšenou mapu? díky

Tady je nejčerstvější, rusky komentovaná http://youtu.be/PmTUghHMuwA jinak pokus chceš zvětšovat, tak originál je tady http://militarymaps.info/

orinoko
orinoko
31. 8. 2014 19:26

Ta mapa je už víceméně zastaralá. Mariupol je hermeticky uzavřen, nějaká haličská posádka se brání na malém poloostrově pod ním, povstalci už překročili administrativní hranice Záporoří, povstalcům dorazila výrazná pomoc v podobě jednoho tisíce dobrovolníků ze Zakarpatské Rusi … a povstalce teď brzdí nedostatek vycvičené obsluhy do ukořistěné haličské obrněné vozby.

Starý doktor
31. 8. 2014 19:52

Армия Новороссии / ДНР / ЛНР – Army of Novorossiya / LNR / DNR ,
https://www.youtube.com/watch?v=eqSEn2_fEOE

orinoko
orinoko
31. 8. 2014 20:04

Vždycky se může všechno rychle měnit … my tu teď můžeme začít odhadovat , jak budou vypadat haličské volby … a jak nakonec dopadnou … tedy – pokud se vůbec budou konat.

tožtak
tožtak
31. 8. 2014 20:07

Tiskovka premiéra SR Fica o sankcích a Ukrajině (u mě stoupl v ceně) – doporučuji zhlédnout od 4.40,kdy o Porošenkovi řekl, že mu nevěří a zvláště pak odpovědi na otázky novinářů, 17.50 to znovu opakoval a že se na Ukr. porušují lidská práva 22.00 min.

http://www.ta3.com/clanok/1046102/tb-r-fica-o-sankciach-voci-rusku.html

orinoko
orinoko
31. 8. 2014 20:22

Že by nechali soudruzi ze CIA v Doněcku svoje navštívenky? Anebo , že by Putin tak kospiroval?

https://twitter.com/MarkBartalmai/media

orinoko
orinoko
31. 8. 2014 20:40

No … sluší se připomenout, že Janukovyč /kde je mu dneska konec?/ … varoval kyjevské banderovce, že vůbec netuší, s čím si zahrávají.
A ta falešná nula Timošenko /kde je jí dneska konec? … z její partaje už utekli prase Ňuk i tur Čynov/ chtěla Rusko překvapit atomovkou.

orinoko
orinoko
31. 8. 2014 21:00
Vodník
Vodník
31. 8. 2014 21:10

orinoko napsal

Že by nechali soudruzi ze CIA v Doněcku svoje navštívenky? Anebo , že by Putin tak kospiroval?

https://twitter.com/MarkBartalmai/media

Málo pravděpodobné. Připomíná mi to to video s „Bin Ládinem“, který popisuje, jak nařídil srazit věže.

petr
petr
31. 8. 2014 21:20
mirror
mirror
31. 8. 2014 22:02

tožtak napsal
Tiskovka premiéra SR Fica o sankcích a Ukrajině

Fico má odvahu. Slávek by nadělal do kalhot dříve než by se odvážil něco podobného veřejně sdělit.

Béda
1. 9. 2014 4:14

http://aeronet.cz/news/invaze-ruska-na-ukrajinu-vrteni-kyjeva-psem-aby-odvedl-pozornost-od-kapitulace-ua-v-donbasu-porosenko-hodla-pozadat-nato-o-vojenskou-intervenci-generalni-stab-acr-v-pohotovsti/ „Kdybychom se chtěli chovat jako Američané, už dávno bychom Ukrajinu obsadili…„, nadhodil v žertu Putin s poukazem na licoměrnost americké politiky, která provádí vměšování a invaze do cizích suverenních států zcela běžné, zatímco činnost domobrany na východě Ukrajiny je čistě domácí záležitostí, i když Putin připustil, že hranice mezi Ruskem a Ukrajinou není oddělena ostnatým drátem a je možné, že povstalci přes hranici pašují zbraně, tomu ve válečném konfliktu nelze zabránit. Ovšem tuto válku vede Kyjev. A nevede ji proti Rusku, ale proti vlastním občanům, za použití amerických zbraní, amerických fosforových pouzder, americké výstroje a amerických instantních polévek z… Číst vice »

Starý doktor
1. 9. 2014 5:40

Z diskuze na http://leva-net.webnode.cz/products/ukrajinska-past-otevrene-a-tvrde-o-politice-usa-v-evrope-a-ve-svete/ Kolektív a nielen ten tvrdo pracoval na analýze celkovej globálnej a takisto geopolotickej a ekonomickej situácie Ruska už v období vzniku prác KSB. A nezostalo to len pri analýzach – boli vypracovanée aj mnohovariantné do detailov prepracované krokové scenáre možných východísk a realizácií ruských plánov. Nástupom V. V. Putina k moci, k tejto realizácii nielen na teoretickej úrovni skutočne dochádza. Christie sa zásadne mýli aj v tom, že hlavným aktérom – manažérom diania na Ukrajine sú USA. Oni len momentálne neuvedomujúc si to, sú len užitočným idiotom v procese celkovo riadeným Ruskom. Terminológiou DVTR – USA… Číst vice »

Arbed
Arbed
1. 9. 2014 6:24

Béda napsal

http://www.czechfreepress.cz/jaroslav-martinek/otevreny-dopis-prezidentu-republiky-vlade-cr-poslancum-ps-pcr-a-senatorum-senatu-pcr.html

Pokud jde o krizi na Ukrajině, tak asi vůbec první (14.5.2014) „otevřený dopis“ prezidentovi Zamanovi (včetně jeho reakce zde dne 8.8.2014) je ZDE: http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20140514082545 .

Sio
Sio
1. 9. 2014 6:55

Starý doktor napsal Z diskuze nahttp://leva-net.webnode.cz/products/ukrajinska-past-otevrene-a-tvrde-o-politice-usa-v-evrope-a-ve-svete/ Kolektív a nielen ten tvrdo pracoval na analýze celkovej globálnej a takisto geopolotickej a ekonomickej situácie Ruska už v období vzniku prác KSB. A nezostalo to len pri analýzach – boli vypracovanée aj mnohovariantné do detailov prepracované krokové scenáre možných východísk a realizácií ruských plánov.Nástupom V. V. Putina k moci, k tejto realizácii nielen na teoretickej úrovni skutočne dochádza. Christie sa zásadne mýli aj v tom, že hlavným aktérom – manažérom diania na Ukrajine sú USA. Oni len momentálne neuvedomujúc si to, sú len užitočným idiotom v procese celkovo riadeným Ruskom. Terminológiou DVTR –… Číst vice »

fajt
fajt
1. 9. 2014 7:14

Starý doktor napsal Z diskuze nahttp://leva-net.webnode.cz/products/ukrajinska-past-otevrene-a-tvrde-o-politice-usa-v-evrope-a-ve-svete/ Kolektív a nielen ten tvrdo pracoval na analýze celkovej globálnej a takisto geopolotickej a ekonomickej situácie Ruska už v období vzniku prác KSB. A nezostalo to len pri analýzach – boli vypracovanée aj mnohovariantné do detailov prepracované krokové scenáre možných východísk a realizácií ruských plánov.Nástupom V. V. Putina k moci, k tejto realizácii nielen na teoretickej úrovni skutočne dochádza. Christie sa zásadne mýli aj v tom, že hlavným aktérom – manažérom diania na Ukrajine sú USA. Oni len momentálne neuvedomujúc si to, sú len užitočným idiotom v procese celkovo riadeným Ruskom. Terminológiou DVTR –… Číst vice »

fajt
fajt
1. 9. 2014 8:10

Starý doktor napsal

Velmi dobré
http://literarky.parlamentnilisty.cz/komentare/ostatni/18194-rusko-a-eska-media

propaganda patří mezi nejsilnější a nejefektivnější zbraně hromadného ničení, krom toho stokráte opakovaná lež se stává pravdou ( jde o prostou fiziologii člověka ). ..

fajt
fajt
1. 9. 2014 9:55
orinoko
orinoko
1. 9. 2014 10:52

To byl velmi dobrý díl. Rolling STONE raději neřešil problém 911 v současném kontextu, ale dal jim ho vyžrat zevnitř Dicka Čejena.
Můžeme počítat. V zemi největších světových úchylů zhruba 10 – DESET – mužských meger rozhodlo o dějinách světa na příštích 50 let.
Někde jsem cosi zahlédl. Na emerické ambasádě v Česku má emerický ERB podobu Davidovy hvězdy.
To není moravský totok. To jsou emerické reálie, kdy už ani netušíme, kdo je pes, kdo je ocas, a kdo kouří dýmku.
Ovšem nikoli míru.

fajt
fajt
1. 9. 2014 11:40

prostě od doby konce druhé světové války vládli americe šílenci a váleční štváči ( jedno jak se prezentovali před a po volbách a jestli k tomu byli nuceni )

teď jsem četl na diskuzním foru o Rusku, že Rusko by mělo americké násilné geopolitice vrátit jejich africká jara a pomoci i v Evropě se skutečnou sociální změnou, klidně i na ulici a masově – to by byla taky odpověď na současnou neuváženou až vazalskou politiku evropských politických lídrů, kteří začínají ztrácet pud sebezáchovy a chtějí sanovat USA evropskou krví. ..)

orinoko
orinoko
1. 9. 2014 11:47

A teď cosi výmluvného. Nejde o ty, kteří jaksi společensky musí. – Tak nějak to přísluší zdravým a obvyklým společenským mravům.
Ale jde o jiné … naděje sametového systému z hudryperovy perspektivní stáje.

Pirátští soudruzi nelení. A už teď pracují na svém českém volebním osudu soudruha Klička za asistence teplých moučných prdelí.

https://www.flickr.com/photos/usembassyprague/page1/

Starý doktor
1. 9. 2014 12:00

Před 75 lety začala Druhá světová válka přepadením Polska nacisty. Včera byl polský nacistický pohrobek instalován jako prezident EU
http://www.stalo-se.cz/?p=21028

Starý doktor
1. 9. 2014 12:11

Dodatek: Zde je německé potvrzení o činnosti otce nového prezidenta EU ve WWII z r. 2005 na dotaz polské TV.
http://i.pinger.pl/pgr65/5c62bff6002c32b24f4e17a1

Starý doktor
1. 9. 2014 12:14

Straty chunty za noc na 1.septembra 2014

Milície hlásili, že celkové UKR straty za noc robili jedno lietadlo Su-27, dve helikoptéry, dva tanky a šesť raketometov MRL, dva obrnené transportéry, štrnásť diel a mínometov, cca dvadsatštyri motorových vozidiel, dva sklady s muníciou. Obete – 100 mŕtvych a ranených. Zajali trinásť ľudí.

http://www.warinfo.ml
http://www.novorosinform.org/news/id/7483

Starý doktor
1. 9. 2014 12:17

Armáda oslobodila v Novorossii 12 osád a znicila zasobovaciu kolonu APU 1 roty trestneho práporu Azov. • 11:13 MSK dnes Armáda oslobodila Новоамвросиевское, Благодатное, Семеновское, Артемовка, Многополье, Металлист, Третяки, Кобзари, Зеленое, Широкое, Павлоградское и Грабское Pri Чугуевом RDG milície znicili zasobovaciu kolonu APU 1 roty trestneho práporu. Počas ťažkých bojov okolo Amvrosiivka zlikvidovany Добродомов Р. veliteľ 1. roty trestneho práporu „Azov“. V 10:45 došlo ku strelbe v blízkosti Yenakievo ostrelovanie UKRami , su poškodene budovy. http://www.warinfo.ml http://www.novorosinform.org/news/id/7484 10:46 / 09.01.2014 Ukrajinská armáda zanechava techniku kvôli nedostatku paliva Armada DNR systematicky nachadza a zajima zbrane ukrajinskej armady bez paliva. Podľa milície,… Číst vice »

Starý doktor
1. 9. 2014 12:21

Postup DBR milície už na predmestí Berdyansk bývalého regiónu Záporožia • 09:01 dnes Vojaci DNR začnú oslobodenie od nacistov v Záporoži. Tak sa oslobodzovaci boja ľudu Nového Ruska konečne presťahoval dalej od Donbassu. Aj keď hovorí o možnom útoku na Berdyansk predčasne. Tam nazhromaždili veľa nacistov, ktorí utiekli z Mariupolu, báli sa obkľúčenia. Ale útok je veľmi dôležity z taktického hľadiska. Tlačenie prednej línii na západ, tymto definitivne odrezavaju zbytky ukrajinských nacistov v Mariupole. Okrem toho, pokračuje postup Záporožie, bojovníci Novorossie môžu vytvorit obklucenie Berdyansku, . To znamená, že chunta mala dva kotle pri mori – Mariupol a Berdyansk. http://www.warinfo.ml… Číst vice »

Starý doktor
1. 9. 2014 12:38

Война на Юго-востоке Украины. Песня ополченца ДНР.
https://www.youtube.com/watch?v=2rSX54y6jRU&feature=youtu.be
Вечная Память Героям Юго Востока! Песня
https://www.youtube.com/watch?v=H-ZTyQxv__8
ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ ПОГИБШИМ
https://www.youtube.com/watch?v=91UTm9FQjHw

Irena
1. 9. 2014 13:01

Zatím nepotvrzená informace, že v Mariuopoli chytili 5-6 důstojníků NATO. (Informace od domobrany DLR)
http://politikus.ru/events/28496-pyat-shest-oficerov-nato-zablokirovany-v-mariupole.html

Starý doktor
1. 9. 2014 13:02

Geoekonomika – nafta
ЗАПРЕЩЕНО В США! ПУТИН И РОССИЯ МОЖЕТ ПОЛНОСТЬЮ РАЗВАЛИТЬ США!
https://www.youtube.com/watch?v=t-0UkIl8h2M

Irena
1. 9. 2014 13:23

Nevím, jestli je tato historka pravdivá, ale prý partyzáni u Charkova zorganizovali falešné ukrajinské stanoviště a zmocnili se BTR-4 a potom s ním zaútočili na kolonu náklaďáků s ukrvojáky. Načež utekli a BTR spálili v lese. Ukrajinci potom prý zaútočili na další svůj BTR, protože si mysleli, že jsou to zase partyzáni :-)
Po zničení ukr-BTR, pak nezapomněli informovat, že zničili domobranu.
http://politikus.ru/events/28477-partizany-pod-harkovom-na-btr-4-atakovali-kolonnu-vraga.html

Gatta
Gatta
1. 9. 2014 13:26

Nedávno bylo na Nové republice zajímavé zhodnocení situace na JV, ze ktekého mi v paměti několik myšlenek utkvělo“ – „Ty dvě strany ještě neuvízly v patu, ale bojují spolu v přetahovačce, v níž toho žádná ze stran moc dělat nemůže. Velikost Odporem kontrolovaného území byla snížena na rozměry, které jsou zvládnutelné pro Odpor, a přílišné pro ukrajinskou armádu, aby to rozbili. Teď to tedy začíná být hra síly vůle.“ – „… tak budou obě strany manévrovat dopředu a zpět s drobnými taktickými úspěch, dokud u jedné strany nedojde ke konečnému zlomu. V takovém okamžiku ta podlomená strana nebude postupně ustupovat,… Číst vice »

Gatta
Gatta
1. 9. 2014 13:50

Re Béda Oni by hoši Wall streetu rádi natiskli hromadu dolarů a Ukrajině půjčili co si řekne, ale ono je to jako s každým dluhem … „Čím je zajištěn a jaké jsou páky na vymožitelnost toho zajištění“. A to je v dnešní Ukrajině věc krajně nejistá, a to dokonce i pro USA. Když se ani neví, jaká ta Ukrajina bude za půl roku … Navíc, proč spěchat? Čím víc toho Kiev zničí a rozvrátí, čím hlubší krize, tím se bude, zvláště za dolary, levněji nakupovat. Ukrajině už dnes není pomoci, o všechno přijdou. Jediní, kdo v dnešní situaci mohou ještě… Číst vice »

fajt
fajt
1. 9. 2014 14:51

teď se čeká na zasedání NATO v Newportu, kde má být vyhlášená nová studenoválečnická doktrina, tady má být Rusko oficiálně vyhlášeno za světového satana, říši zla, od kterého si nikdo nebude smět vzít ani kůrku chleba a pomáhat Putinovi bude znamenat, že se dotyčná země vystaví středověkému pronásledování křižáckého spolku NATO…oni tomu Rusku nedají pokoj, oni toho medvěda chtěji mít na lopatkách, i kdyby přitom zahubili celý svět. ..

aram
aram
1. 9. 2014 14:52

Co si to vůbec ten Sobotka dovoluje. A my to jen tak nenecháme, my si Majdan v Praze uděláme.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajinci-v-centru-metropole-zahajili-protestni-prazsky-Majdan-332931
Maidan International Prague – akce je povolena do 18.listopadu. Dost dlouho na to, aby se tam případně mohlo něco semlít.

fajt
fajt
1. 9. 2014 15:05

aram napsal Co si to vůbec ten Sobotka dovoluje. A my to jen tak nenecháme, my si Majdan v Praze uděláme. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajinci-v-centru-metropole-zahajili-protestni-prazsky-Majdan-332931Maidan International Prague – akce je povolena do 18.listopadu. Dost dlouho na to, aby se tam případněmohlo něco semlít. jsem myslel, že nejdříve půjdou banderovci přes hory, než zase dorazí do Prahy :)…no, ale ono to zase taková sranda není, vím, že dnes jsou obyčejní lidé ke všemu dost apatyčtí a neteční, ale tahle nečinnost by je mohla přijít dost draho, tím taky dávají najevo povolnost zdejších lidí k zločineckých ukro fašistům, že je tady země zaslíbena, kdyby jim… Číst vice »

Starý doktor
1. 9. 2014 16:20

Celkové straty v radoch UKRov a zoldakov v Donbasse od 2. mája do 31. augusta 2014 Strata Ukrov – 27.888 ľudí (zabitých, zranených), 1649 väzňov: – 7221 extrémistov „pravy sektor“, a to najmä zaradené do Národnej gardy, rovnako ako straty aj medzi samotnými vojakmi Národnej gardy Ukrajiny. 29. mája bol zabitý slovanského hlavu bojového výcviku Národnej gardy, generálmajor Sergej Kulchitskii 21. júla Lysychansk zabil National Guard veliteľ práporu „Chernihiv“ Plukovník Radievsky a 23. júla v Lisičansk zabil veliteľa Kirovograd práporu národnej gardy podplukovník Snitsar. – 6168 žoldnieri Kolomoiskiy (trestné prápory žoldnieri „Dneper“, „Donbass“, „Černigov“, „Aydar“ a „Azov“, „Cherson“, atď). 14.srpna… Číst vice »