Ukrajina: Videopřehled z 9. 7. 2014

 

Prvně pár titulků z našich médií:

Bašta separatistů na východě Ukrajiny v sobotu padla. Z města Slavjansk vyhánějí vojáci poslední rebely

Kyjev – Ukrajinské vládní síly dobyly centrum separatistů – východoukrajinský Slavjansk. Chybí jim potraviny, neteče voda, nejde elektřina

Zpráva z Twitteru od Taťjany Lokšinové z organizace Human Rights Watch: Separatisté Slavjansk podle ní opustili už ráno. Říkali: ‚Město padlo, všichni se stahují‘,“ tweetuje Lokšinová.

Malé skupinky separatistů se ve Slavjansku před armádou stále ještě schovávají v domech, kde žijí civilisté. „Bojovníci odešli,“ řekl Pavlenko agentuře AFP. Tvrdí však, že ukrajinská armáda ještě ve Slavjansku není a že ve městě panuje bezvládí.

První, co bych řekl: Když jste někde doma, proč byste se měli schovávat někde na poli? Slavjansk nebyl dobytý ale dobitý. Tři měsíce pučistická chunta bombardovala Slavjansk, aniž by prdel zvedla ze zákopů. Prostě humanitární akce. Malé shrnutí 90 dní bombování:

Slavjansk

Jak byl dobyt Slovjansk Ukrajinskou armádou, promiňte Naci gardou?

Junta dorazila také do 77tisícového Artěmivska, kde ji čekala záplava šeříků.

Ve 165tisícovém Kramatorsku je vymeteno. Je zajímavé, že nikdo z našich písalků a mudrců v TV se nepozastavil nad tím, co stále tvrdí ukrajinská strana. Jak jsou tam těmi „ruskými“ komandy a Čečenci utlačování chudáci občané. Přitom občané neprchají do Kyjeva, ale do zlého Ruska.

Možná by dostali takovou humanitární pomoc.

Někteří se nebojí lhát ani do kamery.

… Vážení spoluobčané! Ve dvaadvacet hodin v pondělí 30.června vypršelo jednostranné příměří.  Plán pro mírové urovnání situace v Donbasu byl zahájen 20. června. 27.června jej Ukrajina prodloužila po dobu dalších tří dnů. Do deseti dnů, jsme prokázali Donbasu, Ukrajině i světu, svoji ochotu k mírovému řešení konfliktu vyvolaného zvenčí. Ukrajinské orgány prokázaly obyvatelům Doněckého a Luhanského regionů dobrou vůli. Pracovití a mírumilovní lidé, což je většina lidí z Doněcka a Luhanska mají naše sympatie, lásku a respekt. Viděli upřímnou ochotu Kyjeva zabývat se jejich specifickými názory a specifickými zájmy. A uvědomili si, že jejich bezpečnost je naší nejvyšší prioritou…

Jinak aby bylo jasno, na 5. kanálu ukrajinské televize vystoupil generální Koval. Ten řekl, že Porošenko schálil „detailní“ a „velmi inteligentní“ plán zničení teroristů, jehož součástí bylo vyhlášené příměří. Mírový plán od hnědého čokoládového prezidenta bylo jenom placebo pro občany a svět. Mírový plán nebyl myšlen vůbec vážně. A možná více věcí tam je jen „jako“.

Možná to není informace nejdůležitější, ale stále pokračuje odstřelování mohyly Saur.

Bez povšimnutí našich médií se stal prvním zástupcem vedoucího prezidentské administrativy Ukrajiny pěstitel kuřat Jurij Kosyuk. Šestý nejbohatší oligarcha Ukrajiny, bude také radit Porošenkovi ve vojenské oblasti. V roce 2006 jeho kuřecí MHP vydal eurobondy za 250 mil. USD, aby mohl čtyřnásobně zvýšit výrobu. V květnu 2008 prodal na Londýnské burze cenných papírů 20 % akcií ve formě depozitních certifikátů za téměř 323 mil USD. Už víte, proč EU tak promptně zrušila cla na kuřata?

Ve Francii se televizní diváci dozvědí více než u nás.

Zatím na jedné nejmenované české klinice:

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sugar Ray
Sugar Ray
9. 7. 2014 18:35

Začínam mít pocit že některý Ukroši maj ten kreténismus už nahranej jako software v DNA a nikdo s tim nic neudělá dokud nechcípnou jejich názory a chování se nezmění , jejich speciální DNA jim umožňuje identifikovat teroristu na první pohled jako ten pitomec co napadnul ty dva kluky co vystoupily z vlaku měly zavazadla takže jasný utečenci – separáti , proruský živly na první pohled , nebo ty dva dementi co se natáčely v tom tanku , po každym výstřelu po tom zpětnym rázu byly asi v extázi , potom s takovýma dementama se nikdo nemůže divit že to tam… Číst vice »

Béda
9. 7. 2014 18:46

Nejdřív by měl pan doktor zkusit pacientův pulz a zjistit jestli se nejedná o politickou mrtvolu.

Rado Miko
9. 7. 2014 20:41

Omlouvám se že ruším.
Ukraine about five part
https://www.youtube.com/watch?v=ck1ty8Cf5_c