Ukrajina: Videopřehled ze 6. 10. 2014

28. 9. 2014, Praha. Rozhovor s poslankyní Věrchovnej rady Natalií Vitrenko

Překlad a titulky: TVNWOO

***

30. 9. 2014, Kyjev. Poslankyně Věrchovnej rady Irina Farion posílá dobrovolníky do války

Válečné štvaní v přímém přenosu. Netřeba ani překládat, pro pochopení stačí poslouchat tón a dikci.

***

30. 9. 2014, Doněck. Den s Givim – útok na Doněcké letiště

Podle posledních informací je letiště pod kontrolou povstalců. Zbytky Nacigardy se ještě brání v podzemí.

***

2. 10. 2014, Vozněsensk. V Nikolajevské oblasti byl postaven koncentrační tábor

Objekt se nachází u města Vozněsensk nedaleko od vojenského letiště. Přezdívají ho „VIP-hotel“. V Nikolajevské oblasti místní obyvatelé objevili záhadný objekt. Několik budov kasárenského typu je ohrazeno kovovým neprůhledným plotem s ostnatým drátem. Informovali o tom místní obyvatelé a blogeři.

Účastníci nikolajevského hnutí odporu již měli tu čest tam pobývat a myslí si, že se jedná o budoucí koncentrační tábor. Nachází se na osamělém místě bez jakýchkoliv cest v jeho blízkosti, zato vedle zakonzervovaného vojenského letiště, přizpůsobeného pro přistávání dopravních letadel.

Ještě na jaře se v médiích začaly objevovat informace o stavbě koncentračních táborů na Ukrajině. Prý pro jakési „nezákonné imigranty“ na jihovýchodní Ukrajině. Oficiální ukrajinská média a státní orgány všemožné popíraly stavbu takového typu velkých objektů, navíc za peníze daňových poplatníků EU!

Vyšetřovací vazby ve velkých městech jsou přeplněné zadrženými „separatisty“ a „teroristy“.

Je známo, že na Ukrajině jsou přítomni zástupci speciálních služeb USA, kteří byli pozváni, aby posílili speciální ukrajinské služby, proto použití „rozšířených výslechových metod“ vůči zadrženým za „terorizmus“ a „separatismus“ podle vzoru okupovaného Iráku nebo Afghánistánu vypadá zcela logicky.

Kolorády mají vždy radost jeden ze druhého!

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Irena

***

5. 10. 2014, Moskva. Úryvek z týdenních zpráv

Pozn. překl.: Můžete si porovnat toto zpravodajství o Doněcku s tím na ČT. Co jsem viděla já ráno 06.10.2014 bylo opravdu „vypovídající“. Sice informovali, že se celý víkend v Doněcku ozývala střelba, ale korunovali to opět komentářem, že ze střelby se navzájem obviňuje domobrana a ukrajinská armáda. Místo zmrzačených lidí tam pak měli záběr na ten ohořelý autobus, kde zahynulo 8 lidí a další byli zranění. O tom se však nezmínili, to není zajímavé. Bylo to tedy ranní zpravodajství, možná někde ukázali víc nevím. Moc tomu nevěřím.

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
6. 10. 2014 17:35

Irina Farion.Zase jedna matka,ochrankyňa mieru,neváhajúca poslať na vojnový bitúnok cudzie deti.Hyena smradľavá.

peter.
6. 10. 2014 18:37

znakomyj gomoseksualist Liaško sľúbil,že zabije Kolomojského
http://ukraina.ru/news/20141006/1010703972.html
Batalióny UA Čerkassy a Žitomir ktoré sa od včera prebíjali do zajatia k povstalcom sa dnes k nim pridali
http://ukraina.ru/news/20141006/1010716473.html
Ako sa dalo očakávať,začali Haličskí uniati pohon na pravoslávnych kňazov.Asi si chcú zopakovať ustašovské vyčíňanie v Chorvátsku počas 2.ww
http://ukraina.ru/news/20141006/1010703775.html

orinoko
orinoko
7. 10. 2014 8:09
peter.
7. 10. 2014 14:26

orinoko napsal

Tady jde přímo kejhák.

http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan

Je mi na grc z toho, kam tá naša vyspelá,americké hodnoty vyznávajúca, politicky korektná,zlodejskými kurvami a čiernoprdelníkmi vedená demokracia dospela.Keby sa USA furt nesrali do blízkeho východu,do Líbye,Sýrie,Iraku,Ukrajiny a Ruska,tak by sa nič také nedialo.Tie špiny roznášajú nešťastie a smrť po celom svete.

peter.
7. 10. 2014 14:35

peter. napsal
Je mi na grc z toho, kam tá naša vyspelá,americké hodnoty vyznávajúca, politicky korektná,zlodejskými kurvami a čiernoprdelníkmi vedená demokracia dospela.Keby sa USA furt nesrali do blízkeho východu,do Líbye,Sýrie,Iraku,Ukrajiny a Ruska,tak by sa nič také nedialo.Tie špiny roznášajú nešťastie a smrť po celom svete.

Takto to robia tí smradi po celom svete:
http://www.youtube.com/watch?v=N17iSZTKUzE#t=119

mirror
mirror
7. 10. 2014 20:30

Pehe tvrdí, že fašistická není Ukrajina, ale spíše Rusko. Je užitečné se seznámit s argumentací některých prorežimních politiků http://www.novinky.cz/komentare/349717-komentar-fasisticka-neni-ukrajina-ale-spise-rusko-jiri-pehe.html Vstupovat do diskuze s nimi a nechat si vnutit jejich témata a argumentaci může jen naivka. V celém textu není zmíněna bestialita majdanovců při srážkách s policií v Kyjevě, střílení na dvě strany, upálení 40 osob v Oděse a mrtví civilisté se zohavenými těly v Oděse. Všimněte si, že tyto argumenty Keller do sporu nevytáhl, protože ani uvnitř socdem se o nich nemluví a všeobecně se nepřiznávají, tedy až na výjimky z http://www.novarepublika.cz. Na OM je plno odkazů na drastická videa… Číst vice »

mirror
mirror
7. 10. 2014 20:32

mirror napsal
zohavenými těly v Oděse

správně v Doněcku.

Sio
Sio
7. 10. 2014 21:37

peter. napsal

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/basta-lvov-a-doneck-jdou-proti-sobe-tak-jako-za-2-svetove-valky/

Jsou to naštěstí úplní bezmozci. Nic lepšího pro jimi nenáviděné Moskaly nemůžou už udělat, než že se produzírují se svastikami a v uniformách SS.

Sio
Sio
7. 10. 2014 21:57

mirror napsal
správně v Doněcku.

Jak slyším Pehe, jen si odplivnu, víc si ten z..d nezaslouží, natož ty jeho kydy číst. Pamatuji, že jeho články bývaly i na OM a už tenkrát se mi to eklovalo.

Béda
8. 10. 2014 4:28

mirror,

Pehe (účastník Bilderbegu dnes v čele New York University) zajisté nebyl vybrán do týmu hradního pravdoláskaře nahodile. Je to renomovaný propagandista zájmů USA vystupující v roli politologa.

Fakta jako projevy ukrajinských politiků „o podlidech“, atomovkách, „filtrování“, uctívání Bandery, SS svastika na přilbách „gerojů“, tomuto propagandistovi nic neříkají.

mirror
mirror
8. 10. 2014 4:56

Bédo Nemusíte mne přesvědčovat o kvalitách Peheho. Pro mne byl nepřijatelný už v době, kdy byly do něho vkládány naděje, že se vrátil, aby tady lidem pomohl. Jeho činnost v ČR bude rozmanitější než si myslíte. Masstrštykem byly přednášky Žižka v prostorách New York University. To je člověk, se kterým by neměl nikdo z levice mluvit, aby se neušpinil tím, že Peheho tady legitimuje. Pro mne je Pehe antikomunista, což je totéž jako fašista. Antikomunisté nehnou prstem ani když se začne vraždit jako na ukrajině. Na internetu je rozhovor s Baštou, který tvrdí, že se na Ukrajině probouzel fašismus v… Číst vice »