Ukrajina: Videopřehled z 13. 5. 2015

Zběsilý oheň (Lauffeuer)

Film německého režiséra Ulricha Heydena o Oděském masakru. Německy, ruské titulky, možno přepnout na anglické. Rozhovor s Heydenem najdete zde. Stránky v ruštině, podrobně se zabývající Oděským masakrem, najdete zde.

***

25. 4. 2015, Dněpropetrovsk. Šilova: Buzynu zabila vláda

Dnes úřady prakticky přiznaly účast na zavraždění Buzyny. V Kyjevě teď není možné koupit jeho knihy. SBU ho označila za ukrajinofoba, i když na podobný termín neexistuje žádná definice nebo posouzení. Všichni na Ukrajině nazývají vládu teroristickou a oligarchickou. Tak proč tam ještě v tom parlamentu a vládě sedí? Vláda zabila Buzynu. O tom nikdo nepochybuje. A není nutné říkat, že za tím je něco jiného, nějaké spory, dluhy, fanatičtí nacionalisté. Ne, zabila ho vláda, protože v jeho knihách bylo mnoho pro ni nepohodlné pravdy…

***

Noční vlci

25. 4. 2015, Moskva. Na startu

25. 4. 2015, Braniewo. Pravděpodobně Kaliningradská skupina

2. 5. 2014, Brno

2. 5. 2014, Bratislava. Slavín

4. 5. 2015, Mnichov. Obstrukce německých úřadů

9. 5. 2015, Berlín. U cíle

Více v RJ zde.

Oficiální blog  Nočních vlků najdete zde.

***

1. máj na Ukrajině a v Novorusku

***

Nebe nepočká!

***

2. 5. 2015, Oděsa, Kyjev, Moskva. Nezapomeneme, neodpustíme!

Demonstrace k výročí Oděského masakru.

V Kyjevě vyšlo do ulic několik tisíc lidí protestovat proti dosud nevyšetřeným (a nevyšetřovaným) zločinům v Oděse.

Stručný obsah: Na Ukrajině se najdou lidé, kteří místo, aby zavřeli pusu, oslavují Oděský masakr. Jak může někdo slavit událost, která rozdělila zemi. Jak mohou slavit to, že se z Ukrajiny stala totalitní země, kde je možné někoho zabít, a nic se mu nestane. Oděsa byl bod, od které není návratu, jejím přímým následkem byla ztráta Krymu a válka na Donbasu. Více v RJ zde, v ANJ zde.

***

2. 5. 2015, Kyjev. Jak vlastenecký kanál odhalil sám sebe

Anatolij Šarij opět v akci. Nejdříve reportáž ukrajinské TV o tom, jak ruské TV lživě informují o probíhající mobilizaci na Ukrajině, pak v další reportáži potvrdí to, o čem ruské TV informují, že totiž důstojnící vojenských správ chytají mladé Ukrajince na tržištích a v autobusech.

***

2. – 4. 5. 2015, Doněck. Ostřelování města ukrajinskými ozbrojenými silami

***

3. 5. 2015, Varšava. Prezident Komorowski označil chystanou vojenskou přehlídku v Moskvě za hrozbu míru

„Chystaná vojenská přehlídka při oslavách Vítězství v Moskvě je demonstrací těch divizí, které před očima celého světa napadly Ukrajinu“ řekl polský prezident. Tato vojenská přehlídka je symbolem „nepokojného a nestabilního světa“, a protože Rusko hrozí všem zemím, především Polsku, musí Varšava upevňovat svoji vlastní obranyschopnost.

Zdroj: Pravda.ru

***

3. 5. 2015, Sčastije. Nezletilí „diverzanti-separatisti“

Odvážní bojovníci bataliónu Ajdar provedli speciální operaci, o které teď aktivně informují všechna ukrajinská média. Zadrželi nezletilé diverzanty, kteří zneškodňovali nástražná zařízení. Včera o tom informoval jeden z bojovníků bataliónu Ajdar. Napsal, že kluci, které zadrželi, jsou již trestně zodpovědní a byli předáni SBU.

(TAK KDO JSOU FAŠISTI? MY NEBO VATNICI?)

Jak vidíte, tak se potom ptá: Tak kdo jsou fašisté? My nebo oni? Komentáře jsou tam také neskutečné. Lidé tam píšou: Je to odpad. Zabít je…

Myslí tím ty kluky, ty děti!

Já jsem si pozorně prohlédl tu fotografii, kde jsou ti kluci, a kde je v pozadí nějaká vodní plocha. Takže jak já to chápu, tak kluci zneškodnili nástražná zařízení, jak jim nařídili ti separatisté, a potom se šli asi vykoupat, ne? Nebo se koupat nešli…

Tu truhličku tajemství bylo možné otevřít velice jednoduše. Tak jednoduše, až se podivíte.

Když se podíváte na oficiální stránky hlavní správy ukrajinského ministerstva vnitra v Luhanské oblasti, tak si tam můžete přečíst, že včera ve městě Ščastije, to bylo již 30. 04. 2015, policisté zadrželi čtyři výrostky, žáky střední technické školy, kteří sundali nástražné zařízení z granátů, aby s nimi šli lovit ryby (omráčit je). Vojenský velitel si s chlapci promluvil o možných následcích takového nezodpovědného chování. Nejmladšímu chlapci je 14 let a nejstaršímu 17. Šli lovit ryby.

Takže kluci chtěli omráčit ryby a teď jsou v rukou SBU a dělají z nich diverzanty, které je možné zadržet, strčit do vězení, zničit jim životy.

Ajdar provedl skvělou speciální operaci. Ukrajinská média mají o čem psát. Pohádka o 300 hřivnách, které separatisté slíbili těm klukům, zapadla do všeobecně propagovaného proudu a všichni jsou spokojeni, ovšem kromě těch kluků, které teď mohou zavřít na základě paragrafu o terorismu.

Bojovník Ajdaru se ptá: Tak kdo jsou ti fašisté?

Já si myslím, že fašisté a zrůdy jsou ti, kteří zavírají do vězení děti.

Překlad: Irena

***

6. 5. 2015, Saur Mohyla. Tedy to, co z ní zbylo

***

8. 5. 2015, Saur Mohyla. Vstavaj Donbas!

***

Slovník ukrajinštiny: Majdan

Ivan Poběda vás v několika lekcích naučí mluvit a hlavně myslet ukrajinsky. Tedy pokud už máte alespoň základy ruštiny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
13. 5. 2015 19:57

Zfanatizovaná svoloč.

peter.
14. 5. 2015 5:56
Gatta
Gatta
14. 5. 2015 6:55

Když jsem dal peter ty historické fotky, tak taky přidám.
Tematicky sem sice nepatří, ale on takový historický pohled neškodí … a taky pro odlehčení po ránu. I V. Putina tam najdete …

http://www.navratdoreality.com/index.php?p=view&id=21499

peter.
14. 5. 2015 13:48

Irena napsal

Bože
http://politikus.ru/articles/50156-podopytnye-deti-banderovschiny.html

p.Irena
Minule som písal,že tú zhovädilosť majú v sebe geneticky danú.Niečo na tom asi bude,ale viac je pravdepodobné,že si to odovzdávajú z generácie na generáciu a začínajú s tým už hneď po narodení.Je to nenávisťou poznačený národ.
http://fishki.net/anti/1254091-esli-ja-zabudu-o-nih-ty-bozhe-na-nebe-zabud-pro-menja.html

nikdo
nikdo
14. 5. 2015 20:44

S Luganskou lidovou republikou obchodují firmy z Turecka, Polska a Bulharska. Probíhá jednání o dodávkách rybích výrobků z Pobaltí.
http://rusvesna.su/news/1431617901
To v Čezku jistě nehrozí.

peter.
15. 5. 2015 5:44

Irena napsal

Mistraly
http://politikus.ru/events/50201-rossiya-i-franciya-razoshlis-v-ocenke-razryva-kontrakta-po-mistralyam.html

Urob susedovi dobre,oserie ti plot!Pripomínam nedávne ústretové vyhlásenie Putina,že Rusko nebude požadovať od FR penále za nedodržanie kontraktu a že sa spolieha na čestnosť francúzskej strany pri vrátení vyplatených fin.prostriedkov.Ako vidno,bola to chyba,lebo ústupky si protivník vždy vysvetlí ako slabosť.

Bety
Bety
15. 5. 2015 6:51

peter. napsal
Urob susedovi dobre,oserie ti plot!Pripomínam nedávne ústretové vyhlásenie Putina,že Rusko nebude požadovať od FR penále za nedodržanie kontraktu a že sa spolieha na čestn

Peter, myslím, že Putin od Francie ani nic jiného nečekal. Uvědomte si ten dopad: Rusové se zase přesvědčili, že západ není ani čestný, ani důvěryhodný. Obchodní partneři se jen utvrdili v tom, že Francie nedodržuje obchodní smlouvy. Takže Rusko získá další kontrakty, které nedostane Francie a nakonec na tom vydělá a jeho obyvatelé dostali další důkaz, že okouzlení západem je cesta do pekel.

peter.
15. 5. 2015 7:42

Bety napsal
ani nic jiného nečekal.

Čakal!
Čakal od nich slušné jednanie.Nebudeme uplatňovať voči FR sankcie ani závratné pokuty.Vychádzame z toho,že súčasné francúzske vedenie a Francúzi vôbec sú slušní ľudia a peniaze nám vrátia.Koncom apríla to ešte platilo :
http://cz.sputniknews.com/svet/20150426/319921.html
Dnes ako vidno,už nie.Rusi vypočítali,že Francúzov by stálo nedodržanie kontraktu cca 3 miliardy dolárov aj s penále.