Ukrajina: Videopřehled z 21. 2. 2015

5. 2. 2015, Praha. Konflikt na Ukrajině a jeho dopad na ČR

***

16. 2. 2015, Doněck. BBC pod palbou Ukrajinců

Štáb britské televize BBC se dostal během příměří pod přímou palbu Ukrajinců na doněckém letišti.

***

17. 2. 2015, Atlanta. Podle mapy CNN už je po válce

***

18. 2. 2015, Praha. Hádanka ČT z minula „vyřešena“

Jak došlo k chybnému označení vojáka ve vysílání ČT24?

Děkujeme za upozornění na chybné označení vojáka ve dvou různých reportážích vysílaných na ČT24 17. 2., ke kterému došlo vlivem technického problému při živém odbavování titulků. Nejedná se tedy o chybu redakční ani o záměr. Inkriminovaná záměna se sice může zdát politováníhodnou, ale jsme přesvědčeni, že na celkovém vyznění reportáže nic nezměnila. Vzhledem k tomu, že jde o bezejmenného vojáka ve válečné zóně, není ani v našich možnostech se dotyčnému omluvit. Pro dokreslení uvádíme, že jsme během daného dne odvysílali celkem 49 materiálů a 13 rozhovorů k dění na Ukrajině. Šlo o mnoho desítek minut živého vysílání.

Stanův komentář: Politováníhodný omyl, který se v ČT stal závazným metodickým postupem…

***

18. 2. 2015, Berlín. Bez neonacistů by nás Rusové porazili, říká ukrajinský velvyslanec

Dobrovolnické prapory jsou pod kontrolou generálního štábu a postupují v součinnosti s ukrajinskou armádou. Bez nich by nás Rusové porazili, říká ukrajinský velvyslanec v Berlíně Andrij Melnyk.

***

18. 2. 2015, Děbalcevská křižovatka. Válečný deník Kozácké národní gardy

Kozáci dva dny šturmovali významnou dopravní křižovatku. Bylo to něco jako dobývání Berlína. A Kyjev už brzy přijde na řadu. Na místě je OT „Valera“, po odminování na ní kozák s přezdívkou „Kozyr“ pojede dál. Ukrajinci bydleli ve stanech.

Velitel Kozácké národní gardy Kozycin nad mrtvolou německého žoldáka: To, co se nepovedlo Hitlerovi, chtěl na kozácké zemi uskutečnit on. A nepovedlo se, našel zde svoji smrt. Bojovali zde Poláci, Němci, Gruzínci z praporu Gergadze…  Ukážeme váme masové hroby.  Porošenko, co děláte s lidmi? Za co bojujete? Za bohatství, které je zde? Největší cennost je lidský život. Bůh dal každému národu svoje území. Toto území patří donským kozákům. Je nutné skončit s nespravedlností, kdy bílí i rudí po revoluci rozdávali ruská území bez ohledu na lidské životy. Válku je třeba ukončit. Kozáci se dali do boje za svoji vlast, za životy svých matek, žen, dětí. Vlast a matka, to je bohatství, které se neprodává.

Ukazují zákopy, rozstřílené auto polského žoldáka.

Kozyr popisuje boj, při němž „zagrjad otrjad“ Pravého sektoru střílel po vlastních jednotkách, které ustupovaly nebo se chtěly vzdát. Zabili jich více než kozáci. Velké poděkování Pravému sektoru, jinak by je kozáci museli živit a léčit.

Boj byl strašný, mnoho kozáků zahynulo, ale úkol splnili s jednodenním předstihem.

Velitel odjíždí v ukořistěném džípu, který patřil gruzínskému oddílu Gergadze.

Stručný obsah: Stan

***

19. 2. 2015, Černuchyno. Poslední den ukropa (21+)

V první části trofejní video natočené Ukrajinci v Děbalcevském kotli. Veselí chlapíci plánují svoji světlou budoucnost. V druhé části nafilmovali povstalci, co z nich zbylo. Dávají to jako výstrahu – tak se stane každému, kdo by je chtěl oloupit o jejich rodnou zemi.

***

Kyjev, 20. 1. 2015. Kličkův vzorec vítězství

Co to je za schéma? To je vzorec vítězství. Nazval jsem ho vzorcem Kličko:

A dnes v zítřejším dnu ne všichni mohou uvidět, tedy lépe řečeno vidět nemohou nanejvýš všichni, ale málokdo to může dělat.

***

Slovník ukrajinštiny: Poperedniki

Opakování stejného dílu z minula, tentokrát s Ireninými titulky.

0 0 hlasy
Hodnocení článku