Ukrajina: Videopřehled z 21. 3. 2015

 

Na cestě: Krym

Víte, že na žije 125 národností? A že mezi nimi jsou od roku 1862 i Češi?

***

4. 3. 2015, Brno. Ivo Stejskal šel do boje z přesvědčení a zažil strašné věci

Sestra Ivo Stejskala poskytla rozhovor ruskému kanálu RT.com, v němž líčí, co jí brněnský středoškolský učitel, který odjel bojovat v řadách novoruských povstalců, psal před svou smrtí.

Více na Parlamentních listech

***

6. 3. 2015, Berlín. Generál Kujat: Neviděl jsem důkazy zapojení Ruska na Ukrajině

***

14. 3. 2015, Rumunsko. Přesun konvoje NATO

***

15. 3. 2015, Washington. Rusko na prahu NATO

John Kirby, tiskový mluvčí Pentagonu, v úzkých.

***

16. 3. 2015, Mariupol. Další nehoda za účasti ukrajinské armády, všimněte si láhve s mazivem

***

11. 3. 2015, Silnice Charkov-Simferopol. OT najel do osobního auta, 1 mrtvý

***

16. 3. 2015, Konstantinovka. Nepokoje a noční zatýkání

Nepokoje vypukly poté, co obrněný transportér řízený opilým ukrajinským vojákem zabil sedmiletou holčičku a těžce zranil její sestru a matku.

***

16. 3. 2015, Riga. Oslava památného dne

Oslava legionářského dne v hlavním městě Lotyšska. Organizace „Daugava vanagi“ (Daugavští jestřábi) uspořádala průvod na počest lotyšských legionářů, kteří za 2. světové války bojovali v divizi SS. Takto o tom informovaly The Baltic Times.

***

17. 3. 2015, Kyjev. Porošenko a Johannes se domluvili na „rozmražení“ konfliktu v Podněstří

Ukrajinský prezident Petr Porošenko na společné tiskové konferenci s rumunským prezidentem Wernerem Johannisem podpořil „reintegraci“ Podněstří do Moldávie.

Ukrajina a Rumunsko se dohodly na koordinaci takových akcí ohledně Podněstří, které by „rozmrazily konflikt a pomohly suverénní a nezávislé Moldávii obnovit svoji teritoriální celistvost a reintegrovat Podněsterskou oblast“. Podle ruských novinářů to v diplomatickém jazyce znamená jediné – obě země se rozhodly zahájit novou válku v Podněstří.

Podněstří, jehož 60 % obyvatel jsou Rusové a Ukrajinci, se pokoušelo osamostatnit od Moldávie ještě před rozpadem SSSR, protože se obávalo, že se Moldávie na vlně nacionalismu sjednotí s Rumunskem. V roce 1992, po neúspěšném pokusu moldavských úřadů vyřešit problém silou a příchodu ruských „mírotvůrců“, se Podněstří stalo oblastí, která ja na Kišiněvu fakticky nezávislá.

***

18. 3. 2015, Kyjev. Porošenko diskutuje s lidem

Porošenko se setkal s propuštěnými zaměstnanci Boryspilského letiště, protestujícími v blízkosti bývalého pracoviště. Ukrajinský prezident se snažil vysvětlit příčiny propouštění, ale normální dialog se nezdařil. Je válka, musíme šetřit, a komu se to nelíbí, ať se obrátí na nezávislé ukrajinské soudy. Všimněte si jednostranné komunikace, gestikulace a práce ochranky.

***

18. 3. 2015, Moskva. Na mítinku k výročí připojení Krymu do RF vystoupil prezident Putin

Mítinku se podle odhadů policie zúčastnilo 110 tisíc lidí.

***

18. 3. 2015, Praha. Generál Pavel: Rusku odpovíme manévry s desetitisíci vojáky

Rozhovor Aktuálně.cz s generálem Petrem Pavlem, který končí v čele českého generálního štábu a přesouvá se do Bruselu – na post druhého nejvyššího představitele NATO najdete zde.

Stanův komentář: Je to opravdu zážitek, slyšet slovník totalitních zelených bezmozků a bubnování do války od současného armádního generála velícího dvěma brigádám. A tenhle člověk, kterému z americké řiti čouhají jen špičky vojenských holínek, má být podle představ českých „liberálů“ příštím českým prezidentem.

***

Čistá pravda od účastníka ATO

14
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
Alešpeter.orinokotožtakmirror Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mirror
Člen
mirror

Prosím poslední video s tím chlapem bez půlky zubů přepsat.

Béda
Člen
Béda

http://www.novarepublika.cz/2015/03/projev-sahry-wagenknecht-v-debate.html

Projev Sahry Wagenknecht v debatě Bundestagu 19.3.2015 k prohlášení vlády k Evropské radě 19/20 . 3. 2015: „ Získejte zpět naše peníze od bank a řecké horní vrstvy!“

Béda
Člen
Béda

http://cz.sputniknews.com/byznys/20150320/134658.html Dolaru hrozí brzký krach a jeho prudký růst, to je jen „předsmrtné chroptění“, soudí americký ekonom a moderátor televizního kanálu RT v Londýně Max Keiser. Ve svém interview pro čínský deník Epoch Times vyslovil předpoklad, že už brzy vystřídá dolarový finanční systém nový, už bez americké nadvlády.. „Až to všechno skončí, budou Čína, Rusko, Írán a další země obchodovat, aniž by přitom používaly americkou měnu. A budeme tedy žít ve světě, ve m víc nebude vládnout dolar jako světová rezervní měna. Bude to multipolární měnový svět, vysvětluje ekonom. Jak ale zdůrazňuje dál, krach dolaru nebude znamenat, že ho vystřídá… Číst vice »

Bety
Člen
Bety

Ta cesta po Krymu ilustruje práci našich médií za poslední roky. Scénárista se musel zapotit, aby prakticky do každé věty propašoval něco výsměšného a „hrdě“ nadřazeného. Ale teď by si měli jednu větu přece jen připomenout. V roce 1995 Ukrajina zrušila krymskou ústavu a úřad prezidenta a natrvalo připojila Krym k Ukrajině. Nebyla to náhodou ANEXE?

mirror
Člen
mirror

Doporučuji vyslechnout tuto diskuzi
http://www.ntv.ru/peredacha/Spisok_Norkina/m43043/o318577/
Ruskou televizi nelze srovnat s naší televizi v otevřenosti opozici. Žijeme v totoalitní zemi. Nebýt alternativních webů, žijeme obklopeni lží jako lidé v západní Evropě. V diskuzi vystupuje zmalovaná ochechule Sobčak, která mi připomíná sebranku, která po převratu vylezla z doupat na denní světlo.

peter.
Člen

orinoko napsal

http://www.nwoo.org/2015/03/21/ruska-vojenska-cviceni-plan-preventivniho-uderu-na-hlavniho-nepritele-ruska-londyn/

Vo viacerých zdrojoch sa uvádza,že tie najväčšie svine ohrozujúce mier vo svete nesídlia ani v USA,ani v Izraeli ale brložia v Londýne.Takže niečo na tom môže byť.

tožtak
Člen
tožtak

Jak na na americký konvoj

Lubomír Vylíčil: Proti americkému konvoji bojovým uměním Kodokan Judo? Velezrádný protiútok

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Lubomir-Vylicil-Proti-americkemu-konvoji-bojovym-umenim-Kodokan-Judo-Velezradny-protiutok-367274

orinoko
Člen
orinoko

Čím to je, že Británie produkuje stejná hovada jako Emerika.

http://cz.sputniknews.com/svet/20150322/143300.html

Co kdyby se to hovado nad sebou trochu zamyslelo. Byla doba, kdy Paul McCartney, člen Beatles, drtil mezi zuby slova: anglická prasata. A jeho počin boural hitparády.

Vraťte Irsko Irům, anglický dobytku.

https://www.youtube.com/watch?v=r0zGVVcsbPg

orinoko
Člen
orinoko

Když anglické koloniální hovado mělo pré v Londonderry. Nejvyšší čas ty chcípáky vzít pořádně u huby. ODS má skvělé parťáky za kanálem.

https://www.youtube.com/watch?v=m0uLfO2ksQQ

… “ 30. ledna 1972 se město stalo dějištěm události, která vešla ve známost jako Krvavá neděle. Během tohoto masakru příslušníci 1. výsadkového praporu Britské armády zmasakrovali účastníky mírumilovného pochodu. Bylo zabito 14 lidí a dalších 13 bylo zraněno. Tato událost ještě více rozvířila vztahy mezi protestanty a katolíky.“ …

peter.
Člen

orinoko napsal
Čím to je, že Británie produkuje stejná hovada jako Emerika.

https://www.youtube.com/watch?v=6nmzEuTZQTM