Ukrajina: Videopřehled z 30. 12. 2014

 

Dokument Maxe Fadějeva: Donbas pod palbou

***

15. 12. 2014, Luhansk. Interview s obsluhou komplexu BUK, který měl sestřelit Boeing MH17

Protiletadlový raketový systém BUK s číslem 312, kterým měli proruští povstalci údajně sestřelit Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, vždy byl a dosud je v rukou ukrajinské armády. Tvrdí to člen čtyřčlenné obsluhy, včetně všech podrobností. V okamžiku sestřelení Boeingu byl BUK nebojeschopný a bez obsluhy.

***

19. 12. 2014, Doněck. Nad zničeným letištěm vlají novoruské vlajky

***

19. 12. 2014, Bratislava. Přesun těžké vojenské techniky přes hlavní nádraží

Už vyše týždňa cez našu krajinu prúdia pod rúškom tmy vlakové supravu plne naložené bojovou technikou smerom na východ a dnes o 3:30 ráno pristal na BA letisku obrovský 4prúdový hercules s výsostnými znakmi US.Air force …. takže už týždeň sa tu premáva podobná technika, rovnako ako výbuchy, ktoré počuť v hociktorú hodinu…

***

22. 12. 2014, Moskva. Boeing MH17 sestřelil ukrajinský letec kapitán Vološin

Po návratu byl pilot v šoku a jmenoval se Vološin  (Волошин Владислав Валерьевич, nositel vyznamenání B. Chmelnického třetího stupně, které mu udělil prezident Ukrajiny Porošenko). Svědek dále uvádí, že se rakety podvěšovaly pravidelně, ale nelétalo se s nimi kvůli úsporám. Jen pro krytí. Rakety byly staré. Svědek také uvádí, že rozpozná rozdíly mezi raketami vzduch-vzduch a vzduch-země. Dále svědek říká, že v době, kdy pilot Vološin opouštěl letadlo, pronesl větu „Nebylo to to letadlo“ a večer zaslechl, při dotazu jiného pilota, „Co se stalo s letadlem?“ odpověď Vološina „Letoun byl v nesprávný čas na špatném místě“. Dále svědek popisuje vlastnosti raket a letadel SU-25.

English translation

***

24. 12. 2014, Novovolyňsk. Stávka horníků a blokáda silnice

Horníci protestují proti uzavírání šachet a kvůli nevyplaceným mzdám.

***

26. 12. 2014, zóna ATO. Vojín ukrajinské armády: Podmínky jako v koncentráku, zacházení taktéž

Rozhovor BBC se dvěma vojáky ukrajinské armády, kteří dobrovolně chtějí chránit a bránit Ukrajinu před všudypřítomným Putinem. Dva měsíce byli na polygonu, moc jsi nejsou jistí, zda jsou dobře připraveni. Tak si na památku nafilmovali podmínky života v ATO:
0:30 Toaleta
0:45 Koupelna či sprchy
1:16 Ložnice
1:33 Uniforma
1:50 Technika nefunguje, opravujeme ji sami, jak jen můžeme v polních podmínkách. Kdyby nebylo civilních dobrovolníků, tak by se technika nepohnula z místa.

***

Moskva, 24. 12. 2014. Evropa neodpustila Anně Netrebko podporu Doněcka

Anna Netrebko darovala v polovině listopadu Doněckému divadlu opery a baletu jeden milion rublů z vlastních úspor. Poté následovala okamžitá reakce v masmédiích. Anna byla podrobena kritice ze strany rakouských úřadů, které pohrozily, že ji zbaví občanství. Anna byla jednou z hlavních tváří rakouských aerolinií Austria Airlines. Ukončily s ní spolupráci.  (Pozn. edit.: Demokracie vocáď pocáď…)

***

Koljadki ščedrivki

Copak asi čeká malé zpěváčky?

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
30. 12. 2014 11:57

Hnus. To je to, co mě napadlo.

peter.
30. 12. 2014 12:53

Zbrane cez Slovensko.
Nediv9m sa,že Fico chce odísť z politiky.On nemôže robiť politiku ako Orbán preto,že mu do vlády ambasádor USA nanominovala zmrda Lajčáka(zakrvavil si ruky už v bývalej Juhoslávii)
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/340972-rezort-zahranicia-o-ruskej-doktrine-nato-nie-je-hrozbou/
a Ministerstvo obrany muselo vytvoriť samostatné oddelenie „bezpečnostných analýz“aby tam mohol pôsobiť a kontrolovať MO ďalší zmrd Ivo Samson.

https://www.google.sk/search?q=Agent+Statnej+bezpecnosti,potom+obcan+Izraela+a+potom+najdolezitejsi+%22slovensky%22+bezpecnostny+expert+Samson+nie+je+spokojny,ze+Mossad+a+CIA+neovladaju+Slovensku+tajnu+sluzbu+uplne.+Ale+urcite+je+spokojny,ze+SIS+je+jednou+z+najslabsich+tajnych+sluzieb,operujucich+na+Slovensku,ze+vo+vojne+proti+slovenskym+zaujmom+su+aktivne+%22slovenske%22/SME,Novy+cas,Markiza…/media,ktore+disponuju+mnozstvom+tajnych+informacii+a+ziskanych+i+vyprodukovanych+nahravok.+A+skvele+ich+vyuzivaju+vo+vojne+proti+obrancom+zaujmov+slovenskych.+lefty++neprihl%C3%A1sen%C3%BD&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=gp2iVNDPNoKrUcXdgbAL

peter.
30. 12. 2014 13:02

Neviem akú dôveryhodnosť má táto správa.Je to ale veľmi zaujímavé čítanie

http://orgo-net.blogspot.sk/2014/12/zdeseni-v-eu-novy-rusky-zakon-o-nacismu.html

Irena
30. 12. 2014 15:10

peter. napsal

Neviem akú dôveryhodnosť má táto správa.Je to ale veľmi zaujímavé čítanie

http://orgo-net.blogspot.sk/2014/12/zdeseni-v-eu-novy-rusky-zakon-o-nacismu.html

Ta věta na konci je tedy dobrá: Nechme na úsudku čtenářů, jak mnoho peněz Západ skutečně potřebuje, aby se uvěřilo jeho lžím. Rusko, jak se zdá, si vystačí s tím, že říká pravdu.

Když vidím takový dokument, jako je ten od Fadějeva, tak mám chuť navštívit jednání našeho parlamentu a vřískat na ně z plných plic, že kdo podporuje fašisty, se jím sám stává. A když píšu vřískat, tak to tak taky myslím. Ta bezmoc je ubíjející.

petr
petr
30. 12. 2014 17:44

Béda napsal

http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_30/Jacenuk-Ukrajina-a-USA-se-dohodly-o-zvyseni-dodavek-jaderneho-paliva-3031/

Americké palivo do ruských jaderných reaktorů, to smrdí pořádným půšvihem.
Pokuď američané prodávají Ukrajině palivo, které nakupují v Rusku, pak by to bylo v pořádku.

petr
petr
30. 12. 2014 17:49

Na Ukrajine ukradli časť 3-miliardového čínskeho úveru
http://www.hlavnespravy.sk/na-ukrajine-ukradli-cast-3-miliardoveho-cinskeho-uveru/485857
EU je zděšena: Rusko připravuje nový „Zákon o nacismu“.
http://orgo-net.blogspot.sk/2014/12/zdeseni-v-eu-novy-rusky-zakon-o-nacismu.html

peter.
30. 12. 2014 18:07

Irena napsal Když vidím takový dokument, jako je ten od Fadějeva Najhoršie na tom všetkom je,že ľudia si akosi zvykli na tú vojnu.To čo nás pred pol rokom desilo a nešlo nám do hlavy,to ako sú bezohľadne a surovo používané tie najstrašnejšie zbrane,ktoré ktosi(myslím,že Gatta)nazval zbraňami hromadného ničenia,všetky tie Grady,Uragány,balistické Točky,biely fosfor a kazetové bomby,to všetko proti civilom a deťom,to dnes odsudzujeme síce tiež,ale zvykli sme si.Médiá nás naučili zvyknúť si,lebo bagatelizovali to vraždenie a odmietli čo i len zmienku o reinkarnácii nacizmu vo svojej najhroznejšej podobe.A možno,že je to zámer.Naučiť ľudí nevzrušovať sa nad hrôzami vojny.Bombou roztrhaná mladá žena,pozabíjané… Číst vice »

Sio
Sio
30. 12. 2014 18:29

Jediné, co na Ukrajině zbyde, bude půda a obyvatelstvo. Půda bude žádoucí, obyvatelstvo jen z menší části. To se ta půda rozprodá, krom cizinců ve vládě budou cizinci i na klíčových postech na úřadech a silových složkách. Možná se Německo i dočká. Zavede se výuka němčiny, ti nejlepší dostanou po vystudování povolení do Německa. Nebo angličtiny a nejlepší dostanou zelenou kartu. Faktická okupace. Vládnoucí špička si bude žít jako feudální páni, bude mít své zdmi obehnané rezidence hlídané soukromou armádou a zuřivými psy, zbytek bude žít v ghettech nebo na venkově z ruky do huby. Prostě takový klasický ultrapravicový fašistický… Číst vice »

Sio
Sio
30. 12. 2014 18:35

peter. napsal Najhoršie na tom všetkom je,že ľudia si akosi zvykli na tú vojnu.To čo nás pred pol rokom desilo a nešlo nám do hlavy,to ako sú bezohľadne a surovo používané tie najstrašnejšie zbrane,ktoré ktosi(myslím,že Gatta)nazval zbraňami hromadného ničenia,všetky tie Grady,Uragány,balistické Točky,biely fosfor a kazetové bomby,to všetko proti civilom a deťom,to dnes odsudzujeme síce tiež,ale zvykli sme si.Médiá nás naučili zvyknúť si,lebo bagatelizovali to vraždenie a odmietli čo i len zmienku o reinkarnácii nacizmu vo svojej najhroznejšej podobe.A možno,že je to zámer.Naučiť ľudí nevzrušovať sa nad hrôzami vojny.Bombou roztrhaná mladá žena,pozabíjané deti v bombou zasiahnutej škole horiace domy a utečenci,to… Číst vice »

hudryper
hudryper
30. 12. 2014 20:13

Sio napsal Pro juntu a CIA je to hop nebo trop. Buď si jihovýchod vojensky podrobí, nebo půjdou od válu. Myslím,že Kyjevská chunta nemá ten výběr,který formuluješ hop nebo trop. Kyjevská chunta hraje o to,jestli před trop bude mít šanci utéct na západ a tam v klidu žít. Podle mého se Rusové rozhodli dál neprodlužovat agonii vzájemných vztahů s USA a EU a přistoupili k aktivním řešením jak v oblasti měnové a ekonomické,tak i vojenské. S Čínou ,jak se zdá rozhodnutou krýt Rusům záda, dojde zřejmě v krátké době k demonstraci síly.kde a jak,o tom nemám potuchy,ale že k tomu… Číst vice »

peter.
30. 12. 2014 20:55

Po uzavretí prímeria v Minsku som napísal,že to bolo predčasné a že ofenzíva mala pokračovať.Dnes je situácia na juhu okolo Mariupoľa takáto :
http://www.politnavigator.net/koridor-v-krym-budet-stoit-rf-40-tys-pogibshikh-soldat-ukrainskijj-telekanal.html

peter.
30. 12. 2014 21:11

Pozrite aký transparent si páni ukrajinskí poslanci vyvesili v parlamente:
Nápis-“ Donbas bude ukrajinský „.Na obrázku ukrajinské OT-čko prechádza cez kopec mŕtvol.Takíto smradi rozhodujú,či bude v Európe vojna alebo nie.A takýto polointeligenti môžu rozhodnúť aj o tom,či moju krajinu,rodinu,blízkych
zasiahne vojna alebo nie.Keby mali zdravý rozum,tak povedia svojim pohoničom z USA a Bruselu – DOSŤ ! STAČILO!

http://rusvesna.su/news/1419855653

mirror
mirror
30. 12. 2014 22:37

peter. napsal
Donbas bude ukrajinský

To zprávu lze číst také tak, že Krym už vzdali.

peter.
1. 1. 2015 8:33

Je potrebné zistiť a zverejniť mená a hrdinstvo tých českých chlapcov.
http://www.isstras.eu/cs/2014/12/29/opolcenec-kurat%c2%ad%c2%ad-nasi-cesi-jsou-hrdinove/