Ukrajina: Videopřehled z 9. 3. 2015

Zbraně pro Majdan

***

Jsem ruský okupant!

Dobrý den!

Jsem ruský okupant. To je taková moje profese. Vzniklo to historicky.

Okupoval jsem Sibiř. Teď tam těží ropu, plyn, hliník a spoustu dalších užitečných věcí. Vyrostla tam města s mateřskými školami a nemocnicemi. Už se tam nesmí prodávat ženy za svazek sobolích kůží, jak tomu bylo předtím, než přišli Rusové.

Okupoval jsem Pobaltí. Postavil jsem tam závody a elektrárny. Pobaltí vyrábělo hi-fi radiotechniku, automobily a kosmetiku. Požádali mě, abych odtud odešel. Teď tam loví šproty a většina práceschopného obyvatelstva čistí evropské záchodky.

Okupoval jsem Střední Asii. V pustých stepích jsem postavil kanály, závody, kosmodromy, nemocnice i stadiony. Vyráběli tam kosmické rakety a letadla, rozvíjeli průmysl, pěstovali pšenici a bavlnu pro všechny ostatní země. I oni mě požádali, abych odtamtud odešel. Teď tam vyrábějí americké půjčky a pěstují marihuanu. Část obyvatelstva odjela pracovat na stavby k bývalým okupantům.

Okupoval jsem Ukrajinu. Společně s Ukrajinci jsme vyráběli letecké motory, lodě, tanky a automobily. Požádali mě, abych odtud odešel. Teď tam ničí všechno, co tam zůstalo po okupantech. A nevyrábějí nic nového, kromě nekonečných majdanů a diktatury.

Ano, jsem okupant. A víte co? Už mám plné zuby omlouvání se za to, že jsem okupant.

Ano, jsem okupant. Dědičným právem. Jsem agresor a krvežíznivý netvor.

To já jsem trpěl zvěrstvy polských interventů v dobách Smuty. A jak dopadla tahle intervence?

To já jsem zapálil Moskvu před tím, než jsem ji předal Napoleonovi – a jak skončil, Bonaparte?

To já jsem seděl v zákopech u Volokolamska a dobře věděl, že se nacisty zadržet nepodaří – a kde jsou teď nacisti a kde je jejich prokletý Hitler?

Přišli ke mně všichni, kterým se nelenilo. Turci, Angličané, Poláci, Němci, Francouzi. Země zde bylo dost pro všechny – 2,5 metru pro každého.

Pamatujte. Nepotřebuji vaši licoměrnou svobodu, nepotřebuji vaši shnilou demokracii, nepotřebuji nic, co nazýváte západními hodnotami. Mám jiné zájmy.

Zdvořile vás varuji naposledy. Nezahrávejte si se mnou! Buduji mír, miluji mír, ale bojovat umím nejlépe ze všech!

S pozdravem

Ruský okupant

Překlad: Stan

***

24. 2. 2015, Kyjev. Lévy: Genocída je dovolená, ak je demokratická!

Ak si kladiete otázku, prečo jednu krajinu (Kosovo) možno rozdeliť a inú (Ukrajina) nie, rozdiel vysvetlil francúzsky miliardársky dedič a vojnový štváč, filozof a občiansky aktivista Bernard-Henry Lévy. V interview pre ukrajinské noviny „Kraina“ všetkým, ktorí to ešte nepochopili, tento bezvýhradný podporovateľ nového kyjevského režimu vysvetlil rozdiely medzi krajinami takouto nepriestrelnou logikou:

„Národ má absolútne právo odčleniť sa od totalitného štátu, keď tento štát obyvateľstvo ohrozuje a vraždí, ako to bolo v Kosove“, – hovorí dramaturg-filozof. „Srbsko bolo diktatúrou, ktorá vraždila Kosovčanov. Ukrajina – to je demokracia. Ani jeden obyvateľ Donecka, Kramatorska alebo Luhanska sa nemôže stažovať na to, že ho utlačovali. Donbas nie je Kosovo a Ukrajina nie je Srbsko.“

Stanův komentář: „Následky“ aplikace Lévyho tvrzení a odkaz na celý rozhovor najdete zde.

***

25. 2. 2015, Washington. Hovoří generál Breedlove

Generál Philip Breedlove je vrchní velitel spojeneckých sil NATO a velitel amerických sil v Evropě. V projevu říká, že základním kamenem je fyzická a trvalá přítomnost amerických ozbrojených sil v Evropě. Ta aktuálně čelí třem hrozbám:

  • Ruské agresi na východě
  • Návratu bojovníků IS do evropských zemí
  • Přílivu uprchlíků ze severu Afriky

Nejviditelnějším ohrožením je chování Rusů, které se nejvýrazněji projevilo anexí Krymu a spojenecké země v bezprostřední blízkosti z nich mají oprávněné obavy. Je to globální a trvalá, nikoli regionální a dočasná výzva. Napětí ve východní Evropě představuje přímou hrozbu pro národní bezpčenost USA, takže Spojené státy přijmou všechna opatření, aby mohlo bilaterálně s jednotlivými evropskými zeměmi či v rámci NATO reagovat na hrozby.

Medzičas.sk projev komentuje takto:

Schválne ako ďaleko je vlastne USA od Ukrajiny? 1km, 10km, 100km, 1000 km, 10 tisíc km? A ako ďaleko je od Ukrajiny Rusko? Asi mám iný glóbus ako všetci ostatní. A práve preto, že mám „iný glóbus“ tvrdím, že pokiaľ bude Amerika brať Ukrajinu ako hrozbu pre vlastnú národnú bezpečnosť, rovnako to budú chápať aj Rusi. A pokiaľ odtiaľ Američania neodídu, dovtedy budú umierať ľudia bez ohľadu na stupeň eskalácie konfliktu. Rusi neustúpia ani o milimeter – rovnako ako neboli ochotní ustúpiť ani o milimeter Američania, keď im na Kubu chceli Sovieti umiestniť rakety. A rovnako ako svojho času na Kube sme považovali tamojší režim za bábku Kremľa, dnes mám podobný pocit z vyjadrenia generála Breedlove. V podstate hovorí, že si USA na Ukrajine urobí čo chce, bez ohľadu na mienku ostatnej Európy.

Ak myslia Američania svoje slová vážne, potom je v skutočnosti len jedno riešenie, ak nemá vzniknúť vojna – Európa sa musí vzbúriť proti USA, čo by ale znamenalo koniec NATO. Takže hoci je postoj USA voči Európe známy vo vyjadrení V.Nuland „F… the EU“ myslím, že USA tvárou v tvár rozpadu Aliancie cúvne. A Rusko dosiahne svoje.

Ak ste to dočítali až sem, zapamätajte si tieto slová a o rok sa k nim vráťte. Moje predpovede situácie vychádzajúce z podobných úvah väčšinou vyšli, ale mnohé nie. Sám som zvedavý ako to dopadne. Voči Rusku nemám žiadny sentiment, ako sa mnohí diskutujúci pokúšajú podsunúť, len vyhodnocujem realitu inak. Miesto Slovenska je na západe, s východnou mystikou a príklonom k autokracii nemáme nič spoločné. Rovnako ako je naše miesto v systémoch západoeurópskych štruktúr. To neznamená, že nebudem kritizovať chyby a javy, ktoré sa tu podľa mojej mienky dejú a rovnako budem kritizovať samotné európske štruktúry, keďže ich odtrhnutosť od života začína ohrozovať nás všetkých.

A obávam sa jedného, nakoniec nám Ukrajina zlomí krk. Katastrofický scenár rozpadu NATO nie je až taký nereálny ako sa zdá a to by ale znamenalo aj rozpad Únie. sprevádzaný chaosom, ktorého dosah si nechcem ani predstavovať. Dnes na Ukrajine dychtivo popierame všetky hodnoty, ktoré sme hlásali desiatky rokov, už nám nevadí nacizmus, genocída, explicitné popieranie demokracie a ak by skutočne začal rozpad, hnedý a červený mor by dostal zelenú. Čím hlbšie sa do konfliktu ponoríme, tým horšie budú následky neskôr.

Námět: Rado Miko

***

28. 2. 2015, Praha. Jak se vaří propaganda

Vojáci i tajné služby už hlasitě varovaly, že jsme ve válce s Ruskem. Zatím nelétají kulky ani nepadají bomby, ale válka jede přesto na plné obrátky. Kde? Na „českém“ internetu. Jak? Slovy. Stejná situace je i na Slovensku, a tak si tamní učitel a aktivista dal práci a sestavil seznam českých a slovenských webů, které tu šíří čistou ruskou propagandu.

Celý článek se seznamem „závadných“ webů a odkazem najdete zde.

Stanův komentář: Juraj Smatana, slovenský středoškolský učitel, napíše své dojmy, TV Nova (a další masmediální prestitutky) je přepíšou (samozřejmě bez odkazu na zdroj), udělají z jednoho aktivisty „skupinu aktivistů“ a opatří bombastickým titulkem. Negativní reklama je taky reklama, až mě mrzí, že nás na ten svůj z prstu vycucaný seznam dosud nezařadil, přestože už nás na jeho facebooku některý z našich trollů napráskal.

***

5. 3. 2015, Doněck. Givi o Minských dohodách, příměří a práci OBSE

My Minské dohody plníme, já jsem stáhnul své dělostřelecké i raketové baterie, houfnice… Chápete? Všechno jsem to stáhnul. Zůstali jenom kluci na pozicích, nic jiného tam není. Ale jak nás ostřelovali… Včera to bylo přímo velkolepé – dvě bojové potyčky, další ostřelování. Jak ty Minské dohody neplnili, tak je dál neplní, ukrajinská strana.

Jaké ještě potřebujete důkazy? Řekněte! Jaké? Pokaždé, když ohlašujeme, že nás ostřelují, tak Ukrajina začíná obviňovat naší stranu, že to střílíme my. Co si o tom máme myslet? Vždyť střílí po nás! Včera se naši kluci dostali do minometné palby. Tři zranění. Sláva bohu lehce zranění, byly to střepiny. Věřte mi, že vyndávat střepiny není žádná radost. Kluci jsou živí a zdraví, ale střepiny jsou střepiny. Jak mám dokazovat…? Proč mám já dokazovat?

Včera se bojovalo, dnes ráno se zase bojovalo. Tak kde je ta komise OBSE? Kde jsou všichni ostatní? Je tu to skvělé memorandum, podle kterého se to má všechno kontrolovat. Proč já musím volat svému ministrovi obrany, aby uklidnil ukrajinskou stranu? My nesmíme střílet v odpověď. Máme takový rozkaz! Který musíme splnit, v první řadě. Já ho plním a nezbývám mi než zvednout telefon a volat ministrovi obrany: „Pane generále, uklidněte tu ukrajinskou stranu.“ On jim volá, a až po 15 minutách ta střelba ustává. Tomu říkáte Minské dohody? Proč musí Minské dohody plnit polní velitelé přes ministra obrany? Pokud chtějí bojovat, tak budeme bojovat dál. Mě to je jedno. Naši lidé půjdou dál, budou bojovat. Zaútočíme na Avdějevku nebo jinde, nám je to jedno, kde zaútočíme, důležité je, že vše vybojujeme, ať nás to stojí, co chce.

Tady se pod palbu dostala dokonce i komise OBSE, která se mnou byla na novém terminálu, když začala minometná palba. A to byli tak ohromně sladkohubí, prý mi přijedeme, všechny povytahujeme (na letišti), všechno uděláme. Ani ty mrtvé kluky z ukrajinské armády, které jsme už vytáhli pomocí záchranářů, svými silami, s kluky ze „Somali“, nikdo nechce! Ani ten skvělý Červený kříž, který neustále vykládá, jak je skvělý, jak všude pomáhá. Další pakáž, co si dělá jenom reklamu, ale ne kvůli nám, kvůli sobě. Jak prý plní mírotvorné mise! A přitom na našem území nedělají nic. To když přijedou na druhou stranu k ukrajinské armádě, tak to probíhá úplně jinak. S Pravým sektorem se líbají na tvářičky, s nájemnými batalióny.

Je potřeba si z toho udělat závěry. Na co sem vůbec pouštět tu OBSE, co jsou vůbec zač? My máme svou hlavu státu, máme komisi a můžeme se obrátit k ruské straně. Ať sem vyšle komisi ruská strana. Rádi je přivítáme a oni tady alespoň odvedou kus práce na rozdíl od OBSE a Červeného kříže. Ukrajina tohle všechno potřebuje. Přeskupit se, nabrat nové síly, vyžebrat nějaké super výkonné zbraně. Vyžebrat další financování a znovu začít tlačit. My jsme na to připravení, sami s tím můžeme kdykoliv začít. Sami jste velmi dobře viděli, jak jsme dobyli letiště, Debalcevský kotel, ten největší… Za ten rok války jsme se mnohému naučili a jsme připraveni na jakákoliv „nečekaná překvapení“, jak se říká.

A co se týká toho odvodu těch zbraní. Co mám pořád komu dokazovat? Ministr obrany dal rozkaz a my ho přesně plníme. Kdo tomu nevěří, ať jen přijede na naše bojová postavení, já ho provedu a všechno mu ukážu. Tady stálo moje dělostřelectvo. Zůstaly tam stopy, je to jasně vidět, stálo tam dlouho. Náš ministr obrany je příliš loajální člověk, který se drží zákonů, a já musím ty zákony také plnit, ale věřte mým slovům. Já si vážím ministra obrany, vážím si hlavy státu, a jejich příkazy plním, ale někdy bych s chutí vzal tank a celou tu slavnou OBSE s ním převálcoval.

(Překlad: Irena)

***

7. 3. 2015, Alčevsk. Atentát na Mozgového

Atentát na velitele brigády Přízrak Alexeje Mozgového. Nedaleko Alčevska vybuchly při průjezdu jeho vozidla tři nálože. Jeden z úlomků zranil Alexeje do hlavy. Veliteli byla poskytnuta první pomoc a cítí se dobře. Podle předběžné verze byla použita dálkově ovládaná nálož MON-50. Naštěstí pro Mozgového nebyl výbuch úplně přesně načasován. Mozgovoj odmítl spekulovat o tom, kdo atentát spáchal a vyjádřil optimismus ve věci formování sociálně spravedlivého Novoruska.

***

7. 3. 2015, Kyjev. Dívky z ocele brání Ukrajinu v ATO

Ukrajinská vojenská technika pojmenovaná dívčími jmény ochraňuje bojovníky ATO. Klip ukrajinského ministerstva obrany, natočený patrně k oslavě MDŽ. Poslední titulek: Zvítězíme!

***

7B: Ně geroj

***

Smyk

Video zde.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
9. 3. 2015 8:15

nejdříve Batman a teď Mozgovoj ( naštěstí nepovedený atentát ), že by měli zůstat jenom sráči ?! …. s těmi čečenci se to Kremlu povedlo ( váleční veteráni, kteří konají jako amatéři :)) ) tahle obět by mohla opozici docela zmrazit, americké operativce postavit do latě. ..)

orinoko
orinoko
9. 3. 2015 11:50

Když cikánská komedie začala být králem.

https://twitter.com/KevinRothrock/status/574884622477164544/photo/1

Béda
9. 3. 2015 11:51

http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-priemysel-zvazuje-barter-pre-mobilizaciu-straca-ludi/574252 Situácia je zúfalá. Niektoré spoločnosti zvažujú výmenný obchod Lokálna ekonomika je v troskách, keďže kvalifikovaní pracovníci odchádzajú na front, inflácia stúpa a získať úver je prakticky nemožné. Hrivna v priebehu 12 mesiacoch stratila voči doláru takmer tri štvrtiny hodnoty a v dôsledku toho mnohé podniky musia kupovať suroviny za vysoké ceny. Situácia je natoľko zúfalá, že niektoré spoločnosti zvažujú výmenný obchod…Väčšina ťažkého priemyslu sa nachádza práve na vojnou skúšanom východe krajiny a historicky chudobnejší západ a stred sa musia snažiť dostať Ukrajinu z ekonomickej krízy. Príkladom je strojná fabrika Boľševik západne od Kyjeva, ktorá je významným zamestnávateľom už od… Číst vice »

Béda
9. 3. 2015 11:59

pel mel:
http://www.hlavnespravy.sk/predseda-europskej-komisie-chce-vytvorit-europsku-armadu-ktora-„zastavi-rusov/574117
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tolik-sracu-nechce-branit-svou-zemi-rozciluje-se-cesky-general-A-rika-Stat-nesmi-dovolit-ze-kdo-nechce-ten-nemusi-bojovat-365269
– z diskuse pod článkem: http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-priemysel-zvazuje-barter-pre-mobilizaciu-straca-ludi/574252 „…Pár konkrétních faktů o ukrajinské loutkohře:

1. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko má občanství Švýcarska a Izraele.
2. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa.
3. Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskij má občanství Švýcarska a Izraele.
4. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele.
5. Náčelník SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občanství USA.
– A teraz som čítal, že Jaceňjuk má občianstvo Kanady!?
Kvôli čomu sa títo zm*di zichrujú? Banda všivavá, všetko rozvrátiť a potom zdrhnúť a vy ľudia, ……. nezaujíma! …“

Béda
9. 3. 2015 12:05

http://cz.sputniknews.com/svet/20150309/71291.html V otevřeném dopise Petru Porošenkovi, který zveřejnilo internetové vydání Antiwar, vyzval německý historik Michael Pesek ukrajinského prezidenta, aby bral opatrně podporu ze strany USA. „Teď, kdy se stanete co nevidět blízkým spojencem USA… musíte vědět, že to nebude nejspíše začátkem dlouhodobého milostného románu, jehož výsledkem budou velká dolarová konta, armáda vybavená nejlepšími prostředky pro vraždění nepřátel, a příjemný pocit bezpečí, protože vaši američtí poradci naučí vaše lidi, jak se zbavit oponentů, a bouřlivé ovace v BR OSN po vašich výrocích o Rusku nebo jiných vašich nepřátelích“, píše historik. Cohen: USA vybraly kandidáta na místo Porošenka, když nezvládne situaci Pesek… Číst vice »

Béda
9. 3. 2015 12:06

dovětek: „V tomto pochmurném světě říše, která pokládá sebe samu za Bohem vyvolenou a nenahraditelnou, jste tím, čím jste: outsiderem, užitečným blbcem v lepších časech, ale když změní USA své priority anebo ztratí o vás zájem, budete jim na obtíž“, uzavírá německý historik.

orinoko
orinoko
9. 3. 2015 12:06

Proč? Je to jednoduché. I emerický cikán to zná. Historie soudruha Lynche je mu přímo DANA. Je mu prostě vlastní.
Akorát v těchto zeměpisných šířkách konkrétní výslednice bude mít podobu zkoušku nosnosti kandelábrů.
Když se houpá, tak ať se houpá. Nechte ho houpat , cikáni soudruzi ze šapitóó.
Dneska jsem zaregistroval pukání ledů na modré pravici. Část modrých českých hovad začíná obviňovat emerického makaka ze svých pokleslých preferencí.
To ještě nic není. Bude hůř.
Emerický makak je stlačí na celá 2% slávy. A to bude pravicový fičák.

Béda
9. 3. 2015 12:07

Čtenáři Die Welt o vytvoření evropské armády: úplný nesmysl
http://cz.sputniknews.com/politika/20150309/70763.html

Irena
9. 3. 2015 12:17
Gatta
Gatta
9. 3. 2015 12:20

Nedávno jsem někde četl odkaz na starého Bedřicha Engelse. Popisoval, jak pokrokový a humánní byl vlastně otrokářský řád. Díky tomu, že lidé, tedy i váleční zajatci, byli tehdy už schopni svojí prací vyprodukovat nadhodnotu, tak už nebyli zabíjeni (případně pečeni a jezeni), ale zůstal jim alespoň život. Pracující člověk byl prostě „užitečná hodnota“. Tedy kam se to vlastně vracíme v čase, když o živé už dnes není zájem …. ? Už ani jako o otroky. Jaká je dnes pro pány světa potřeba „pracujícího člověka“ či obecně „člověka žijícího kdesi“ – třeba na Ukrajině, či v arábii. Komu záleží na životě… Číst vice »

orinoko
orinoko
9. 3. 2015 12:46

Musím poněkud polemizovat. My Češi jsme světově vyhlášení prevíti. Prý se ohneme , a jen se nám někdo nevěnuje, tak švihneme. – Heydrich. Strkáme hlavu do řití. Ale z pudu sebezáchovy. To soudruh Pilsudski leze jen do vybraných řití z čirého kreténismu sobě vlastnímu. Velkopolský šovinismus má dneska zelenou. Pro svojí realizaci si vybral černou africkou díru. Sakum prdum. My Češi neznáme SAKUM PRDUM v takových namyšlených souvislostech. Naše území je historické. Území soudruha proše pana je zcela hysterické. Podle toho také vypadá jeho láska do zámořských řití, když jeho vlastní území historicky není ukotveno. A čím výše geograficky v… Číst vice »

peter.
9. 3. 2015 14:53

Záslužná činnosť R.Fica pri zviditeľňovaní Sloveniek v Rusku :
http://lifenews.ru/news/150809

Béda
9. 3. 2015 15:05

http://www.nwoo.org/2015/03/09/nemecko-je-podrizene-usa-tajnou-smlouvou-a-a-merkelova-studovala-v-donecku/

12-ti minutový díl ruského pořadu Člověk a zákon vypráví o tajné smlouvě mezi USA a Německem, jehož nastupujícíc kancléř podepisuje pokaždé smlouvu o ekonomické, politické a vojenské podřízenosti USA. Proto Německo přijme všechno, co si ve Washingtonu zamanou.

peter.
9. 3. 2015 16:08

Raz komediant,navždy komediant.v 1989 – tom aj v 2015 – tom roku.Je to krava.
http://vzdor.org/?p=1101

Sio
Sio
9. 3. 2015 19:34

Béda napsal pel mel: – http://www.hlavnespravy.sk/predseda-europskej-komisie-chce-vytvorit-europsku-armadu-ktora-„zastavi-rusov/574117 – http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tolik-sracu-nechce-branit-svou-zemi-rozciluje-se-cesky-general-A-rika-Stat-nesmi-dovolit-ze-kdo-nechce-ten-nemusi-bojovat-365269 – z diskuse pod článkem: http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-priemysel-zvazuje-barter-pre-mobilizaciu-straca-ludi/574252 „…Pár konkrétních faktů o ukrajinské loutkohře: 1. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko má občanství Švýcarska a Izraele. 2. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa. 3. Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskij má občanství Švýcarska a Izraele. 4. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele. 5. Náčelník SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občanství USA. – A teraz som čítal, že Jaceňjuk má občianstvo Kanady!? Kvôli čomu sa títo zm*di zichrujú? Banda všivavá, všetko rozvrátiť a potom zdrhnúť a vy ľudia, ……. nezaujíma! …“ Kyjevská banda bude… Číst vice »

Sio
Sio
9. 3. 2015 19:47

Irena napsal

Něco pro naše znalé techniky ovládající RU
http://politikus.ru/v-rossii/45060-rossiya-uspeshno-ispytala-antigravitacionnyy-dvigatel-leonova.html

No, relativně brzy budeme vědět, jak to je.

Sio
Sio
9. 3. 2015 20:23

peter. napsal

Záslužná činnosť R.Fica pri zviditeľňovaní Sloveniek v Rusku :
http://lifenews.ru/news/150809

Vkusné fota, hezká holka. :-) To je vcelku pochopitelná nemoc politiků kolem padesátky. Jen aby to nebyla mrcha jako Nagyová.

Sio
Sio
9. 3. 2015 20:25

peter. napsal

Raz komediant,navždy komediant.v 1989 – tom aj v 2015 – tom roku.Je to krava.
http://vzdor.org/?p=1101

Stýská se jí po kamerách. Ale pokud není v charakterní roli, měla by se jim raději vyhnout.

peter.
9. 3. 2015 20:45

Sio napsal
Vkusné fota, hezká holka. To je vcelku pochopitelná nemoc politiků kolem padesátky. Jen aby to nebyla mrcha jako Nagyová.

Možno je to recept aj pre české dievčatá.Nechať sa pár krát vyprášiť Sobotkom a hneď z nich budú celebrity.(Je srandovné,koho každého dnes médiá zaraďujú medzi „celebrity“.

hudryper
hudryper
9. 3. 2015 21:06

Sio napsal Sio • 9. Březen 2015 Irena napsal Něco pro naše znalé techniky ovládající RU http://politikus.ru/v-rossii/45060-rossiya-uspeshno-ispytala-antigravitacionnyy-dvigatel-leonova.html No, relativně brzy budeme vědět, jak to je. Pokud je to pravda, jde o dosud nejúžasnější událost psané historie lidstva.Znamenal by přelom v energetice,kosmonautice,ve veřejné i osobní dopravě a zejména v osvobození se od monopolu na zásadní technické a technologické znalosti v moci globálních finančních zrůd snažících se mít naši planetu jen pro sebe realizací NWO. O využití ve vojenství,myslím,by nebylo třeba ani hovořit. Moc bych si přál,aby byl motor dle prof.Leonova funkční , aby si ti magoři ve Washingtonu museli být vědomi,že… Číst vice »

Sio
Sio
9. 3. 2015 21:17

No, napadlo mě, že Rusko samo má značné příjmy z ropy. Pokud by se to podařilo realizovat, byla by to jistě ohromná konkurenční výhoda. Ale jak dlouho by asi trvalo, než by jim to ukradli? A pak by o ty příjmy přišlo. Proto mám i určité obavy. Otázka utajení by byla klíčová a vzhledem k páté koloně … pokud by Západ znal principy a měl třeba první vzorek nebo jeho plány, má lepší základnu k masové výrobě … jedna věc je vývoj a jiná zase realizace, to dobře víte …

peter.
9. 3. 2015 21:26

Sio napsal
No, relativně brzy budeme vědět, jak to je.

Nie som technik a tak nedokážem posúdiť význam tohoto vynálezu.Jedno ale viem a to,že keď Gorbačov otvoril ZSSR pre američanov,tak títo tam našli hotovú zlatú baňu v technických vynálezoch.Zdôvodňovali to tým,že Sovieti s obmedzeným prístupom k počítačovej technike boli nútení hľadať netradičné prístupy k riešeniu technických problémov a tak vznikali úžasné technické riešenia o ktorých sa svetu ani nesnívalo.Príkladom môžu byť raketové motory bez ktorých by USA nemohli pokračovať vo vesmírnom výskume.Píšem o tom preto,že ešte aj dnes je mnoho ľudí presvedčených,že Rusi sú vo vede ďaleko za američanmi.

Sio
Sio
9. 3. 2015 22:18

@peter.: Upřímně nevím, neviděl jsem zevnitř jejich akademické městečka ani utajené výzkumáky. V práci mám kolegu Rusa, otec učí v Moskvě fyziku na univerzitě, děda fyzik, zabývající se termodynamikou Slunce a strýc člen korrespondent AV Ruska. Celé dětství prožil v jednom z akademických městeček. Prý akademikem se strýc nestane, protože nemá na úplatky, jj. i v Rusku se dolžnosti kupují. Čeho jsem já byl svědkem, to byl výzkum na Petrohradské elektrotechnické univerzitě, kterého jsem se jako student aktivně účastnil. Všichni naši učitelé, docenti, profesoři i asáci makali 12 hodin denně, vyzkumné laboratoře byly různě po sklepích, přístroje nic moc, muselo… Číst vice »

Béda
10. 3. 2015 9:10

Aleš napsal

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363755-ukrajinsky-prezident-porosenko-krym-chci-zpatky.html

Chtít může. Ale aby toho dosáhl musel by vyhrát válku s RF, což dnes nedokáže vůbec nikdo (ani USA, které nedokázaly porazit ani bosonohé ručníkáře s kalachy, Stingery a podomácku vyrobenými výbušnými náložemi, přičemž měli absolutní nadvládu ve vzduchu, rakety, drony, špionážní techniku, munici a výzbroj všeho druhu, neprůstřelné vesty, noční vidění…) A musel by taky rozšířit genocidní teroristickou válku „tzv. ATO“ proti Rusům na Krymu a pokusit se jim ukrást zemi, tak jak se o to neúspěšně pokusil na Donbasu.

Aleš
Aleš
10. 3. 2015 10:21

Neříkám, že se mu to může povést, ale způsobit apokalypsu může. Pokud vyhecuje koalu všehoochotných a jiné země jen budou dělat mrtvého brouka, zatím ty pěsti pacifistů nejsou o tolik silnější, aby se Evropa nestala bojištěm a Evropani padlými ve válce. Každým dnem pacifisté sílí. Porošenko s Jaceňukem, ač to tak nevypadá, pracují na stejném plánu. Ukrajina jako rozbuška války. Pobaltí se začíná sytit na rozdíl od kanadské a mexické hranice vojenskou technikou. Zákonodárství jednotlivých zemí NATO se připravuje na útočné akce vojenského konfliktu možností odvodu nevycvičených občanů, kteří evidentně nemají pro ně žádnou cenu a ani NATO evidentně nepočítá… Číst vice »

peter.
10. 3. 2015 11:24

Takto jebnutých ľudí je na Ukrajine viac.Veľkou mierou sa pričiňujú o to čo sa na Ukrajine deje.
https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/03/10/kristus-buddha-tutanchamon-i-cingichan-byli-velkymi-ukrajinci-jen-ten-puskin-byl-zid/