Ukrajina: Videopřehled ze 14. 6. 2015

Donbas v palebné linii: 8. díl

***

Den u mezinárodní jednotky povstalců v Pjatnašce

***

Ukrajinský kamelot

***

8. 6. 2015, Doněck. Ukrajinské provokace v Gorlovce a Marince

Poslední provokace ukrajinských ozbrojených sil v Gorlovce a Marince mohou být přípravou k rozsáhlému útoku vojáků na Doněck, tvrdí oficiální představitel ministerstva obrany DLR Eduard Basurin. Tato informace byla předána zástupcům mise OBSE a společnému středisku pro kontrolu ukončení střelby:

Daná provokace svým taktickým záměrem prakticky zcela opakuje situaci vyvolanou minulý týden, kdy ukrajinská armáda zaútočila na pozice domobrany v Marince a svědčí tom, že jde o snahu prověřit naši obranu na začátku rozsáhlého útoku na Doněck. Vyzýváme ukrajinskou stranu, aby okamžitě ukončila jakékoliv akce vedoucí k záměrnému maření Minských dohod a odvést z linie fronty veškerou armádu a techniku, která tam byla stažena, do vzdálenosti dohodnuté v Minsku.

Připomeneme, že podle komplexu opatření dohodnutých v Minsku mají být děla stažena do vzdálenosti 50 km a raketomety 70 km. Reaktivní raketomety jako TORNADO, URAGAN, SMERČ, TOČKA U do vzdálenosti 140 km. DLR a LLR ukončily stažení těžké výzbroje 1. března. Kyjev svou část dohody dosud nesplnil.

***

10. 6. 2015, Donbas. Likvidace Rusáků na 80. úrovni

***

 12. 6. 2015, Doněck. Tuhé boje o letiště

***

Anatolij Dolskij: Do dlaně mi spadla hvězda

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments