Ukrajina: Začíná „plošná fáze protiteroristické operace“?

Přes Melitopol projela směrem na východ vojenská kolona, jejíž podstatnou součástí byly raketomety Směrč. Ty jsou určeny k plošnému ničení cílů ve vzdálenosti 20-90 km. Jedna salva z raketometu dokáže totálně zničit několik desítek hektarů území. Nabíjení trvá cca 30 minut. Vypadá to, že se kyjevská junta rozhodla zahájit „plošnou fázi protiteroristické operace“.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
23. 6. 2014 6:21

Protiruská eskalace zřejmě pokračuje a co nevidět překročí červenou linii.Jenom žasnu nad neschopností ukrajinských vojenských důstojníků vidět,že jde o sebevraždu řízenou hochy z CIA.

mirror
mirror
23. 6. 2014 9:14

Ty rakety jsou určitě inteligentní a proto rozeznají, kdo je proruský nebo prokyjevský. Kdyby se náhodou zmýlily, což je téměř se software prokyjevských programátorů vyloučeno, pak platí předchozí tvrzení.

Sio
Sio
23. 6. 2014 10:32

Něco takového by se snad nedalo vůbec ututlat. Asi by to pak dalo morální právo Rusům do toho vstoupit. Putinovi by možná i vzhledem k vnitřním problémům ani nic jiného nezbylo. Možná právě to je cílem těch zločinců?

hudryper
hudryper
23. 6. 2014 11:50

Sio : Obávám se,že právě to je cílem.V noci měli získat obránci váchodu přes 240 tanků,stejné množství OT a 10 souprav GRAD. Zdá se,že si pomalu instruktoři v celém patře ukrajinského min.vnitra nevědí rady a tak sáhli po extrémním řešení jak dostat ruskou armádu na Ukrajinu.

Béda
23. 6. 2014 12:00

Porošenkův „mírový“ plán podrobně: http://www.noveslovo.sk/c/Je_mierovy_plan_P_Porosenka_mysleny_vazne

Béda
23. 6. 2014 12:18

Kde zůstali hlídací psi demokracie a pravda s láskou? „…Angažovanost Stejskala v ukrajinských střetech přátelům nevadí. Spíše naopak. „Podporujeme ho a držíme mu palce. Dá se říct, že je to pro nás hrdina … Je spousta věcí, které se na Ukrajině dějí a tady se o tom nemluví. Koluje spousta dezinformací,“ uvedla známá tohoto brněnského učitele. Bojovník čas od času informuje své známé o tom, co se na východě Ukrajiny skutečně děje. „V Slavjansku bombardují kazetovými bombami s fosforem. To pak hoří i beton a železo. Vše,“ napsal v jedné ze zpráv v neděli. O den později už přišla zpráva… Číst vice »

Rado Miko
23. 6. 2014 14:14

Олег Владимирович na Aktuálně cz Jacenjuk hlásí na Majdanu : „Jsme souhlasili s požadavky Mezinárodního měnového fondu a zvýšíme platby za být o 70%. Co jste na to?“ Hlas z davu: „Budeme pracovat ve dvou směnách!“ „Ale my jsme ještě podepsali dohodu o přidružení s EU, cla za dovoz z Evropy nebudou, není čim naplnit rozpočet!“ Stejný hlas: „Budeme pracovat ve třech směnách!“ „Ale ještě aj Rusko uzavře svůj trh pro naše výrobky a zvyší ceny plynu“ „Budeme pracovat po celý den!“ Překvapený Jacenjuk: „Prosím pana! Prosím na jeviště! Podívejte se na tohoto statečného muže. A kde ve prospěch Ukrajiny… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 6. 2014 14:51

hudryper napsal Protiruská eskalace zřejmě pokračuje a co nevidět překročí červenou linii.Jenom žasnu nad neschopností ukrajinských vojenských důstojníků vidět,že jde o sebevraždu řízenou hochy z CIA. I když taktické cíle mohou být třeba jiné, tak americký postup je stále stejný – ať to jsou Ukrajinci nebo arabové. S prominutím … Rozjebat to co to dá, hlavně když je to daleko a nejlépe bez vojáků USA – a ono se už z toho chaosu a následné bídy už vždy něco vytěží a některý cíl vyjde. Čím kalnější voda, tím lépe se loví. A když teče krev v ulicích, tak je nejlepší… Číst vice »

Béda
23. 6. 2014 17:15

http://www.czechfreepress.cz/evropa/ukrajinska-vlada-po-spravach-o-vstupe-ruskych-vojsk-chcela-ujst-do-polska.html Všetko sa začalo tým, že milície, dobre pripravenou operáciou v Artemovsku, obsadili základňu v/č A-2730, na ktorej sa nachádzalo viac ako 200 tankov, 183 obrnených vozidiel pechoty a 288 obrnených transportérov. Tieto počty obrnenej techniky by postačovali na vytvorenie mechanizovanej brigády. Problémom však je nedostatok tankistov, najmä vodičov a strelcov, preto bolo rozhodnuté, zapojiť techniku do bojov po častiach, tak ako budú prichádzať vhodní ľudia na vytvorenie kompletných posádok, informuje stránka Antifašista s odvolaním sa na informácie zo Slovjanska. Toto zlyhanie ukrajinskej armády pod Artemovskom vystrašilo vedenie Ukrajiny. Nový prezident Petro Porošenko a premiér Arsenij Jaceňuk vraj po týchto… Číst vice »

Béda
23. 6. 2014 18:26

http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_23/EU-nevidi-duvod-k-uvaleni-ekonomickych-sankci-na-Rusko-6460/

Nerozumím tomu. Rusko má jednat s fašisty z Kyjeva, kteří jsou loutkou USA. Takhle to pak vypadá, že jde o nějaký konflikt mezi režimem kyjevské junty a Ruska. Proč Rusové netrvají na tom, že je to konflikt kyjevské junty a jihpovýchodní domobrany? Pokud je jihovýchodní domobrana tedy loutkou Kremlu, tak junta je zcela nepochybně loutkou USA, které ji pomohly svojí konspirací k moci. Jednat by tedy měl buďto kyjev s předáky Donbasu anebo USA loutkovodiči s Rusy.

tožtak
tožtak
23. 6. 2014 20:30

K čemu je Americe Majdan?
Sergej Glazjev

Sergej Glazjev je poradce prezidenta RF pro ekonomické otázky, text je možné proto chápat jako neoficiální postoj Ruska.

http://leva-net.webnode.cz/products/k-cemu-je-americe-majdan-/

Sio
Sio
23. 6. 2014 21:24

tožtak napsal

K čemu je Americe Majdan?
Sergej Glazjev

Sergej Glazjev je poradce prezidenta RF pro ekonomické otázky, text je možné proto chápat jako neoficiální postoj Ruska.

http://leva-net.webnode.cz/products/k-cemu-je-americe-majdan-/

No, jak to tak čtu, tak Amíci už teď vyhráli.

mirror
mirror
24. 6. 2014 5:36

tožtak napsal

K čemu je Americe Majdan?
Sergej Glazjev

Sergej Glazjev je poradce prezidenta RF pro ekonomické otázky, text je možné proto chápat jako neoficiální postoj Ruska.

http://leva-net.webnode.cz/products/k-cemu-je-americe-majdan-/

Analýza Glazjeva je perfektní a s nádhledem. Je to les viděný shora. Lháři vedou hlupáky od stromu ke stromu bez pochopení souvislostí a bez odhalení cíle cesty. Mají to snadné. Ovčan má strach o práci a nepřemýšlí. Je to smutné.

Janus
Janus
24. 6. 2014 17:19

Tak jsem napočítal čtyři odpalovače, sedm nosičů munice, jeden radiovůz, jeden protiletadlový kompet(povstalci mají letectvo? nebo se počítá s odvetným úderem ze strany Ruska?), zaměřovací radar pro protiletadlový komplet(to je to na obojživelném podvozku), cisternu s palivem, čtyři štábní vozy GAZ, autobus „Bajkonur“, BRDM a nezbytnou polní kuchyň.
A na závěr, dnes Bakala press přinesl informaci, že EU a USA pomůže ukrajině prodávat výrobky jejího zbrojního průmyslu. V nejbližší době tak dostanou nové zbraně bojovníci ISIL v Syrii, Irácká armáda a ještě pár režimů kteří sice „lidská práva“ moc nedodržují, ale jsou to zatím kámoši.

Vaska
Vaska
25. 6. 2014 11:41

vřele doporučuju shlédnout toto video : http://czechfreepress.cz/evropa/nejnicivejsi-raketomet-na-svete-chystaji-nasadit-na-ukrajine.html – to vysvětluje že Vladimír si nechal zatrhnout možnost nasazení vojsk na UA – dává ussa najevo že ho do pasti nechytnou (nenechá se vyprovokovat) – a pokouší se odvrátit nasazení těch raketometů