Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) zatýká penzisty, kteří dostatečně nemilují svou vlast

Hlava Ukrajinské bezpečnostní služby Valentin Nalivajčenko informoval o ohromujících úspěších svého úřadu v boji se separatismem a s lidmi majícími jiné přesvědčení. Jinou věcí je, že takové úspěchy by dělaly čest možná tak nacistickému gestapu.

Ve vysílání místní televizní stanice Nalivajčenko vyprávěl o celé stovce „teroristů“ zadržených v posledních třech předvolebních týdnech a prohlásil, že k dnešnímu dni již 153 pachatelů bylo odsouzeno a dalších 354 čeká na svůj rozsudek ve vězení.

Nemá smysl vyvracet slova náčelníka speciálních služeb, který ihned po svém nástupu do funkce vyvěsil nad svou kanceláří prapor USA a předtím byl patronem neonacistických bojůvek, ze kterých jsou teď „dobrovolnické batalióny“. I když pokud porovnáme novinky na úředním webu speciálních služeb s počty, které uvedl Nalivajčenko, tak se zcela určitě nedobereme počtu sta lidí zadržených za „terorismus“ a „separatismus“, není jich více než 30.

To ovšem není ta největší lež SBU, neboť ve skutečnosti bylo zatčeno mnohem více lidí, než jen sto. Zajímavější je kvalitativní složení „teroristů“. V hlavním městě byl například zatčen Sergej Rasstrigin. Jedná se o aktivistu společenské organizace „Kyjevané za čisté město“, která minulou zimu organizovala protestní akce proti „Euromajdanu“, za kterého docházelo k ničení historického centra města. Teď již mu připisují i „organizování protestního hnutí proti činnosti ukrajinské vlády a masových nepořádků destabilizujících situaci“. Rasstrigin podle SBU „plánoval aktivní podvratnou činnost mezi příslušníky armády, agitační akce v pracovních kolektivech a odborových organizacích“.

Se stejnými obviněními byli nedávno zatčeni čtyři aktivisté z Oděsy z hnutí „Kulikovovo pole“, kteří přežili tragédii ze 2. května. Je zbytečné dodávat, že všechny zadržené samozřejmě Nalivajčenko označil za nebezpečné agenty ruské rozvědky.

„Do dnešních dnů bylo za projevování odlišného názoru na Ukrajině zatčeno podle našich posledních odhadů minimálně dva tisíce lidí. Dalších několik tisíc jich je prostě nezvěstných. Tito lidé byli sledováni, odjeli do jiného města a příbuzným se s nimi nedaří navázat spojení. SBU dnes zatýká doslova za udělení „like“ stránkám domobrany v sociálních sítích nebo za nalezení novin „Novorusko“ v místě bydliště, to je postačující. Ukrajina je dnes bezesporu světový lídr v počtu politických vězňů a vůbec zemí, kde je všechno vzhůru nohama: člověk, který kritizuje vládu, je teroristou a ozbrojený zloděj a vrah je aktivistou a hrdinou“, komentoval pro „RG“ slova Nalivajčenko spolupředseda Výboru státní výstavby Novoruska Vladimir Rogov.

Shodu dnešní Ukrajiny s nacistickým Německem a SBU s tajnou policií Třetí říše překrásně ilustruje následující novinka: Dergačevský okresní soud Charkovské oblasti odsoudil místního penzistu k pěti letům odnětí svobody podmíněně s odkladem na tři roky pouze za to, že u něho byl na jaře (!) nalezen leták hnutí „Ruský východ“. Staříka udali sousedi prostřednictvím „horké linky SBU“. Udavačství ukrajinský stát podporuje a dokonce vydává názorné pomůcky na téma „jak odhalit separatistu“.

Podotkneme, že slova Vladimira Rogova o tom, že dostat se do cely SBU je možné pouze za aktivitu na internetu, nejsou vůbec přehnaná. Nalivajčenko si ve stejném rozhovoru postěžoval, že speciální službě se nedaří odpojit na Ukrajině ruské sociální sítě „VKontakte“ a „Odnoklassniki“, které jsou největšími šiřiteli „separatismu“ na rozdíl od administrátorů zahraničních zdrojů, kteří podle jeho slov ochotně s SBU spolupracují.

A již pouze jako černý humor zazněla slova Nalivajčenko o tom, že ruské speciální služby stojí za srážkami nacionalistů s policií u Nejvyšší rady ze dne 14. října. Hlava MVD Avakov informoval, že bojovník, který policisty mlátil řetězem a proslavil se díky světovému obrazovému zpravodajství, je synem kandidáta na poslanecký mandát ze strany „Svoboda“ s příjmením Zacharčuk. V samotné neonacistické straně tuto skutečnost potvrdili a okomentovali to následovně: „to dítě je nemocné“.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/33715-po-zavetam-papashi-myullera.html

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments