Ukrajinske kotle

Jacisi valečni štvači asi zas potřebuju spotřebovat vojensky material. Čokoladovy Pedro, kery za dobu sve vlady zkazil co se dalo a je nevolitelny asi vycitil, že ma posledni šancu ovlivnit narod.

Zrovna sem byl na Ukrajině, když přišla zprava, že se rozjelo dalši kolo nesmyslneho konfliktu. Mistni rusinšti synci, když tu zpravu slyšeli, z teho byli hotovi a flustrovani. Zbavili se Prorusa Janukovyča, kery se předtym zbavil Plynove Julči a dostali Čoko Pedra, kereho se fčil chtěju zbavit ve volbach, bo ožebračil zemi vic jak Plynova Julča a na jeho misto chtěju zvolit pravě Plynovu Julču, bo věři, že fčil by mohla krast miň než minule, bo už vlastně neni co krast.

Tym bych asi tak ve zkratce popsal, k čemu došlo na Ukrajině v poslednich pěti rokach. Zkusim fčil ve zkratce popsat poslednich pěti dňach.

– Čoko Pedro poslal v nedělu ve 4 rano tři ze svych deseti lodina neohlašenu dobrodružnu vypravu a čekal, co se stane. Rusum pry nic neřekl.

– stat se samozřejmě cosik muselo. Už v květnu synci z SSA předpověděli, že by sekerčsky most měl vyhodit do povětři, a tak se nemožeme divit, že Rus je nervozni, bo ho ta sranda stala dost peněz.

– Rusko a Ukrajina mají z roku 2003 smlouvu o tom, že námořní provoz v úžině řídí kapitán Kerčského přístavu na Krymu, bo kvuliva silnym proudum v uzkem prulivu hrozi sražky lodi a podobne strkanice.a provoz je založeny na jednoduchém pravidle, že loď musí dopředu oznámit trasu, odkud pluje a kam. Po zprovozněni krčskeho mosta chtěju Rusi vědět aji to, jestli loď neveze vybušniny, kere by mohly byt použite k sabotaži za použiti plavidla, kere by explodovalo pod mostem. Ukrajina to respektovala a až do fčilška ukrajinske loďky včetně vojenskych propluvaly bez problemu.

– v nedělu ve 4 rano tedy vypluly dvě male, vyzbrojene ukrajinske loďky a jeden minovy remorker (to je taka loď, kera je určena ke kladeni min) z Oděsy, obepluly Krym a miřily pod krčsky most.

– na vyzvy kapitana k zastaveni nereagovaly a pokračovaly v plavbě (asi nerozuměly rusky). Přivolane ruske větši loďky přinutily ty dvě male loďky zastavit, remorker ale neposluchal atak do něho trochu ducly a rozstřilaly mu pry aji motor. To se tak robi, mile děti, zastavit taku loď to neni jako prace s buzolou. Aji haviř, když chce zastavit plně naloženy vuzek uhla, tak ho musi šprajcnut zboka.

– když se to dozvěděl Čoko Pedro, vzteknul se, že mu zabavili hračky a pokusil se vyhlasit Rusovi valku. Putin mu ale nevzal telefon, bo se mu v noci vybila baterka (asi sledoval filmy o lasce) a tak valka nemohla byt vyhlašena.

– když nemohl Čoko Pedro vyhlasit valku, vyhlasil aspoň valečny stav (u nas temu řikame vyjimečny stav, v Anglii stanne pravo) ve všech přimořskych krajach. Bohužel to nevyhlasil na Krymu, bo mu asi došlo, že Krym, kery plešaty Kruščev ukradl Rusku, už zase patři Rusku.

5
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
Martin (už bez taky m)IrenaBety Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Bety
Člen
Bety

Plynová Julča nebo čokoPedro – člověk by zaplakal nad tím výběrem.
Ale moc se na ty Ukrajince vytahovat nemůžeme, protože také nemáme z čeho
vybírat. A taková mantra „už si nakradli dost, teď už se budou starat i o veřejné zájmy“ se i u nás opakuje kdykoli se to hodí.

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Ladik Větvička, „Větvoviny“
Tak je ten Krym okupovany anebo svobodny?
https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2018/11/30/tak-je-ten-krym-okupovany-anebo-svobodny/

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)
Irena
Člen
Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Důležité je a vždy bylo, že Krymčané na SVŮJ ZÁJEM nikdy nerezignovali, svou pohnutou historii nezapomínají. Pokoušeli se prosadit co jen mohli ze své nezávislosti i v těžkých desetiletích Ukrajinského jha. A tak je oč se tam „opřít“. Že dnešní „evro“PANSTVÍ pro vyvolené nemá nic společného s právním řádem dokazuje mj. výběr „předvolených“ na příslušné funkce uvnitř „stran“ . Tak „náš“ ministr např. bude nejspíše brzy „cedit“ „anektované vody“ NATO „sítkem“… http://www.zvedavec.org/komentare/2018/11/7765-genderova-politika-a-potopeni-lodi-knm-helge-ingstad.htm Když tedy obyvatelé Krymu viděli že Majdanští lumpové je vedou do pozice „odpalovací rampy“ v připravovaném „konečném řešení ruské otázky“ nezaváhali. Ačkoliv „bratrské“ Polsko a Pobaltí spolu s… Číst vice »