Uličníci z Malé strany

Konečně jsou v roli, která jim padne, která je jim vlastní a ve které se cítí, jako doma. Totiž v roli chuligánů, výtržníků a protistátních živlů. Jako by se Kchárlovi Schwarzenbegovi na hlavě znovu zvedlo číro z bohatýrských dob šarvátek s vídeňskými policisty a jako by Miroslav Kalousek znovu fackoval mladíka, který ho oslovil na Malé Straně. Scéna je tedy autentická a odpovídá i obsazení.

Teprve teď jsou takoví, jací skutečně jsou a jak je Bůh stvořil, masky počestných politiků se válejí na malostranské dlažbě, a národ je konečně vidí nahé a takové, jaké je měl vidět vždycky. Jako dareby a uličníky, kterým je osud a postavení národa lhostejný, kteří vidí jen sebe a zase jen sebe, a kromě toho už jen svou kazimírskou roli, která se až dosud tak dobře vyvíjela – a teď (propánakrále, co se to stalo?) – stojí spolu se sobě rovným povstalcem Bursíkem a s jeho bandou,, ježící se protičínskými standartami, na trase mezi Malostranským náměstím a náměstím Hradčanským – a nemůžou jít dál, protože cestu jim přehradil kordon policistů. Co si to dovolujete, řvou poslanci Kalousek a Kchárl do tváří policistů a před oči jim strkají své poslanecké průkazy, ale ti odmítají pustit na tyto dva dokumenty na Hrad celou protičínskou Bursíkovu bandu. Strkanice, hádky, ale policie zůstává neoblomná, protože dobře ví, co má tahle chuligánská výprava v úmyslu. Narušit a případně i rozbít všechno, co se právě teď na Hradě sjednává, obchodní protokoly v hodnotě stovek miliard,, stovky objednávek pro české podniky a tím pracovní příležitosti pro statisíce našich lidí.

Ale co je nám po tom, víří to v Bursíkově zadržené bandě, ale postupně ten pohyb slábne a ustává, a se standartami sklopenými a schlíplými se protestní shromáždění i se svým slavným poslaneckým jádrem rozchází. Ale měli by jít dál, už by se neměli zastavovat, měli by překročit i státní hranici a mašírovat pořád pryč, co nejdál od nás….

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mm
mm
30. 3. 2016 15:44

no, Kchárl tam nepochodoval, leč „přítel pohraničních vojsk KGB SSSR“ pan Štětina (výskyt jmen jako Šetina (prokurátor), Leština (leštič klik a novinář) i Štětina, druhdy „pohádkář ruské tajgy“ je u věrchušky interesantní sám o sobě) byl snahou prolomit zákony republiky, na něž poslanec Kalousek skládal slib. Jako poslanec je prvním, který musí chtít dodržovat zákony a normy podzákonní. Opak je ovšem skutečností. Pokud vím, na tyto akce bývají nasazováni i starší příslušníci. Škoda, že žádný z nich nechtěl riskovat, a zadržet pana Kalouska „za účelem zjištění či vyloučení přítomnosti návykové látky, tedy alkoholu, v organismu“. Pan Kalousek prošel bariérou a… Číst vice »

hudryper
hudryper
30. 3. 2016 17:20

Podepisuji to s Vámi ,mm . Přehlédl jste v tom davu špinavé pěny národa figurku zvláště vypečenou. Kharl tam byl,měl megafon v ruce a pokřikoval společně s ostatní biomasou. viz.
http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Za-demokracii-a-lidska-prava-11400#11

hudryper
hudryper
30. 3. 2016 18:15

V dnešních Hlavnespravy se objevila zajímavá sociální technologie,která se ukazuje jako účinná.
Což takhle ji vyzkoušet i u nás ? http://www.hlavnespravy.sk/byt-zlocincom-v-usa-sa-oplati-az-1000-dolarov-mesacne-ak-sa-nezapoja-do-dalsieho-zlocinu/761662

mm
mm
30. 3. 2016 18:21

hudryper napsal

Podepisuji to s Vámi ,mm . Přehlédl jste v tom davu špinavé pěny národa figurku zvláště vypečenou. Kharl tam byl,měl megafon v ruce a pokřikoval společně s ostatní biomasou. viz.
http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Za-demokracii-a-lidska-prava-11400#11

ach, to mým zrakům uniklo. Co pan Schwarzenberg volal? Opčane Prachy, neklaťte otpor našim fojskum…..nebo četl Roskas pro obyvatele, tentokrát nikoli v provedení generála Blaskowitze, ale made in Dřevíč? Jak je březen a jak Němčour drží megafon, je něco hóóódně špatně… Jnak přirozeně srdečně zdravím…..

orinoko
30. 3. 2016 18:26

Shledl jsem nejake fotky ucastniku. Zaplatpambu za ne. Aspon je jasno, kdo byl v Charte 77 na vyplatni listine. A ted splaci svoje dluhy. Emerice, Sudetakum, Vatikanu.
I soudruh knezour Maly se ukazal jako velky zoldacky pripad. Njn, sametovi ordneri to maji vicemene za sebou.
Nikomu nic nerikajo, uz ani vesKRNA neposila hutne undergroundove vzkazy.
Je konec. Uz to vzdaly i takove zarucene kapacity, jako je ten uhelny kamen pekla – tovarisc Halik. Ten patri na Halic.

orinoko
30. 3. 2016 18:39

Nejste nejak pozadu a vlastne mimo obraz? To vubec nevite, ze Havloidi na na Prazsky hrad psaly pokrokovym laSEREM – Pravda a laska, Free Tibet …
No to vam neco povim, Cesko prave proslo krtem hongkongskych zidovskych revoluci.
Byt Putinem, tak nakopu poradne prd-el toho izrachmataka, kteremu na plesi pristavaji Erdragonovy flusy.

Sio
Sio
30. 3. 2016 19:17

No, vypadá to jako projevy zoufalství. Americký páníček je se svými sluhy zřejmě extrémně nespokojen. Prospěch jaksi nepřinášejí a možná toho zbytečně moc vědí. Vyměnit smečku a se starou do kafilérky? To dává smysl, ne?

hudryper
hudryper
30. 3. 2016 20:25

A ke všemu ještě v Polsku ministr zahraničí říká : Zbavili jsme Polsko „negerské mentality“ vůči USA, řekl ministr zahraničí 30. března 2016 20:46 Polsko se zbavilo servilní „negerské mentality“, kterou vůči Spojeným státům uplatňovala minulá vláda. V polské televizi to ve středu řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowski, který po svém listopadovém nástupu do funkce zaujal média již několika kontroverzními výroky. Ještě loni vstřícné vztahy obou zemí po nástupu nacionalisticky orientované konzervativní vlády ochladly a prezident Barack Obama se na nadcházejícím summitu o jaderné bezpečnosti ve Washingtonu nesetká se svým polským protějškem Andrzejem Dudou. Waszczykowski v rozhovoru s televizní stanicí… Číst vice »

Aleš
Aleš
31. 3. 2016 12:18

Tisková zpráva Rádia Jerevan:
Poslanec Miroslav Kalousek je z Brd.

Aleš
Aleš
31. 3. 2016 12:25

Oprava tiskové zprávy:
Poslanec Kalousek prý z Brd není a tím se omlouváme obyvatelům Brd.
————————–
Oprava opravy:
Ve slově posranec došlo k záměně hlásky r, místo které se vinou editoru vyskytlo chybně písmeno l. Všem čtenářům se hluboce omlouváme.

orinoko
31. 3. 2016 12:29

Radio Kalasnikov hlasi neco jineho:
Posranec Miroslav Kalousek je zmrd.

Ale znate to – sumy v eteru. Aneb tichou postou dej dal , kdo je vlastne Kalousek?
Prohlednete si dobre jeho lebku ze vsech stran. – Cely Boris Karloff – takto Frankenstein.

orinoko
31. 3. 2016 12:31

Telepatie rychlejsi empatie.
Nebo naopak?
Jsem osobne velmi rad , ze lidovecky soudruh Kal o kousek vice zacal milovat soustruha vesKRNU.

Aleš
Aleš
31. 3. 2016 13:05

Jen tak mimochodem. Mezi uličníky byli i vyvolení z organizace, která na dlažbu vyhodí přispěvatele om, nevím zda víc kvůli skutečné odbornosti, která tam asi přestává být vítána nebo zda víc za jeho podporu ruské zahraniční politiky. Nebo se to sečetlo spolu ještě s důsledkem přiškrcení peněz od sponzorů? Protentokrát asi uličníci dostanou na prdel, ale nebojte, tahle banda kazisvětů bude ještě kopat. A roste jim papírová podpora průzkumů. Takže si s nimi ještě užijeme. Pokud bude 15. března v Praze na shromáždění mluvit Wagenknechtová, vadit mi to nebude. Ale z té bandy je mi dlouhodobě na blití, zvedá se… Číst vice »

Aleš
Aleš
31. 3. 2016 13:38

ori: Hlučná pošta. Alkoholik non plus ultra. Vrah, který zabil svého švagra a několik parašutistů. Zloděj, který byl po právu oceněn zlodějskou institucí jako nejlepší zloděj v Evropě. Soudruh národní fronty, který nevyšplhal před převratem na nejvyšší posty, protože to v gerontosystému od roku 1984 do roku 1989 nestihl, ale vyšvihl se tak vysoko, že rozkrádal od Plzeňského prazdroje, přes Vojenský opravárenský podnik ve Šternberku, přes Moravské naftové doly (tam měl svoje lidi) po Mosteckou uhelnou, co mu stálo v cestě. Jedině, kde se musel podělit, byl Agrofert, se souvisejícími bankovními ústavy. Tady jeho lidi vlastnili taky velké podíly, ale… Číst vice »