USA: Zastrašování příznivců Bradley Manninga
Listopad 10, 2010

[Washington DC]–Minulý týden byl při návratu z dovolené v Mexiku americkou FBI zadržen David House, vývojový pracovník, spolupracující s Bradley Manning Support Network. Byl mu zabaven počítač. Nedopustil se žádného trestného činu, ani nebyl nikdy podezřelý ze spáchání trestného činu. Byl rozsáhle vyslýchán v souvislosti s jeho aktivní podporou údajného informátora WikiLeaks Bradley Manninga, který je ve vazbě ve vězení Quantico více než 160 dní.

Toto agresivní vyšetřování je velmi znepokojivé pro všechny Američany, kteří ctí ústavně chráněná práva na svobodu projevu a svobodu shromažďování. Kampaň za osvobození Bradley Manninga, která získala podporu desetitisíců osob z celých Spojených států i celého světa, pramení z přesvědčení, že transparentní vláda je klíčem ke zdravé demokracii. Naše síť neochvějně podporuje údajného informátora WikiLeaks Bradley Manninga a shromáždila částku přes 80 000 dolarů na jeho obhajobu.  Pokud on je tím zdrojem dokumentů zveřejněných WikiLeaks, jež objasňují desinformační kampaně spojené s americkými válkami v cizích zemích, pak si Manning zaslouží vděk celého národa.

David House poslal naší organizaci e-mail, který popisuje jeho zadržení, v němž říká: „Můj počítač, videokamera a flash disk byly zabaveny, což mě staví do těžké situace, co se týče mých pracovních povinností. Úředníci mi sdělili, že důvodem pro konfiskaci byla ‚ochrana hranic‘.“

FBI odmítla Househo žádosti o kopie jeho dat, které potřebuje pro svůj výzkum. Zdá se to být součástí znepokojivého trendu zastrašování a konfiskace majetku, jenž je namířen proti aktivistům kritickým k politice USA, včetně zatčení a zabavení notebooku aktivisty Jacoba Applebauma v červenci a nájezdu FBI z 24. září proti protiválečným aktivistům a členům hnutí za sociální spravedlnost.

David House nebyl obviněn ze žádného trestného činu.

http://www.bradleymanning.org/wp-content/uploads/2010/11/davidslaptop.jpg„I když se snažím být nestranný, jak je to jen možné, tak si vzhledem k předmětu vyšetřování nemohu pomoci od pocitu, že to vypadá na jistý způsob zastrašování,“ napsal House v e-mailu Networku, „mám pocit, jako by se ministerstvo vnitra (DHS) soustředilo na obtěžování přátel a příznivců  Bradley Manninga s tím, že se možná pokusí narušit naši schopnost provozovat legální záchrannou síť.“

Bradley Manning Support Network veřejně odsuzuje tento nedávný pokus FBI o zastrašení svého stoupence. Informování veřejnosti o válečných zločinech, ani podpora Bradley Manninga nejsou trestnými činy.

Převzato z Bradley Manning Support Network

Překlad: Aram

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments